Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

o mes is lenkijos grizome - 5 dienos, pravaziuota 1500 km ir be keliu centu 700 eur isleista.
Revoliut geris - sustoji prie bankomato ir issigrynini (nemokamai wub.gif )
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2017 07 21, 22:58)
o mes is lenkijos grizome - 5 dienos, pravaziuota 1500 km ir be keliu centu 700 eur isleista.
Revoliut geris - sustoji prie bankomato ir issigrynini (nemokamai  wub.gif )


Labai išsamu unsure.gif supratau, kelionė buvo maždaug tokia: važiuoju nuo bankomato iki bankomato ir gryninuos pinigus?
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 07 21, 22:09)
Labai išsamu unsure.gif supratau, kelionė buvo maždaug tokia: važiuoju nuo bankomato iki bankomato ir gryninuos pinigus?


biggrin.gif biggrin.gif

Mes Makedonijoje. Skopje. Nerealu. Tiesiogine prasme zodziu truksta kad aprasyt. Reiks grizt. Po kokiu 5-10 metu bus pasaulinio lygio vieta. Statosi renovuojasi remontuojasi. Skopje centras wow blink.gif kokue pastatai kokios skulpturos fontanai. Grozis. Roma su Atenais kazkas tokio.


Bet siuksliuuuuu. Vos i gamta nu kaip koks Silo ezeras ar zalieji pries kelis metus. Kosmariauskas. Grazu nepakartojamai. Snd plaukem kanjon Matka (gimda biggrin.gif ) - wow. Urva lankem iki galo neistirta ir pretenduojanti i giliausi pasaulyje. Ir siuksles aplink verysad.gif nuorodu ir rodykliu jokiu. Vaxiuoji greitkeliu-"xxx tiesiai". Kazkiek pavaziuoji -pasirodo tas xxx i PRIESINGA puse. Zodziu.

Kainos blink.gif dizielinis kuras kazkur 0.78 euro. Ledu kazkokioje prasmatnioje vietoje nusipirkom nes vietiniu tugriku neturim perkam kur su korta-5 porcijos 2,5 euro. Oras wub.gif +36 wub.gif
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 07 21, 23:09)
Labai išsamu unsure.gif supratau, kelionė buvo maždaug tokia: važiuoju nuo bankomato iki bankomato ir gryninuos pinigus?

panasiai - bankomatu teko paieskoti, nes keityklu nenorejom, o su kortelemis jie daug kur nedraugavo.

Ir gerai - trumpas reportazas (nuotrauku bus fb)
Pirma diena:
pajudejome ganetinai issimiegoja apie 10 val. Pro aukstadvari, birstona, marijampole i lenkija. Pirmas sustojimas buvo ne taip ir toli sienos - stanciku tikltaistanciku tiltai. Privaziavimas gan aiskiai suzymetas ir be vargo radome. Uzlipimas mokamas - uz mus keturi buso 16 zlotu ( priemem eurais). Saliai pavalgeme ir leidomes toliau. Kita stotele hitlerio bunkeriai vilko irstva
cia kaimynai lenkai pasistenge - yra atspaudintas trumpas ir ilgesnis vadovas ir lietuviu kalba. Aiksteleje stantant masina kalbina gidai ir siulo savo paslaugas. Kazkur dvieju valandu ekskursija kainuoja 80 zlotu. Mus pagal auto numeri rusakalbis gidas kalbino, bet nusprendem patys vaikscioti. Daug kur galima uzlipti, ilisti ir visaip kitaip ciupineti. Kabo perspejimas, kad atsargiai elgtumeisi, bet tai ir viskas. I kai kuriuos griuvesius net ir pats leidinys siulo ieiti ir apziureti.
Apziureja patraukeme toliau ir ne visai planuotas sustojimas (nezinojau, kiek tiksliai uztruksime nei kelioneje, nei objektuose, tai laiko rezerva palikau) ketrzyn pilyje, kuri buvo pakeliui i nakvynes vieta.
Antra diena
antra diena prasidejo ne itin sekmingai - kai kas namu darbu iki galo neatliko todel sia pili tik is isores apziurejome. Na gerai - ne tik is isores. Sargas ileido ir i vidini kiemeli kelias akimirkas apsidairyti. Lenkijoje pirmadieniais pilyse esantys muziejai nedirba. Kaip ir kiti kai kurie muziejai. Tai uzmete aki i vidini kiema (panasu i musu traku pili) pasigrozejome pilimi is isores, dar pasivaiksciojome iki saliai esancios katedros ir patraukeme toliau. Kadangi nakvynes vieta buvo apartamentai ir i juos atvykti reikejo sutartu laiku, tai sugriuvus planams pasivaikscioti po pili nusprendeme traukti i grynia. Ten zinojau, kad akvariumas veikia ir pirmadieniais. Pakeliui sedom i nemaza keliolikos kilometru kamsti del kelio remonto. Keikemes rimtai, ieskojom apvaziavimo, bet deja jeigu jau pasiekiai kelio remonto ruoza, tai teks ji ir pravaziuoti. Apvaziavimas galimas tik is anksto planuojant marsruta kitais keliais (darant lank)
Gdynia akvariumas tiesa sakant nuvyle - tikrai tikejausi daugiau is skaitytu atsiliepimu. Su mazesniais vaikais tai vertesnis demesio objektas - pritaikyta jiems. Akvariumai yra ganetinai zemai ir suaugusiams tenka daug kur lenktis/tuptis norint normaliai apziureti. Ir be zuvu akvariumuose ten nelabai ka pamatysi. Aprasai daugiausia lenku kalba. Tiesa galimas audio gidas - anglu ir vokieciu kalbomis. Iseja is akvariumo dar pasivaiksciojome aplinkui. vyko volvo sailing days, tai buvo daug buriuotoju - dideliu ir mazu.
Dar papietavo gdyneja ir traukeme i nakvynes vieta gdanske.
Trecia diena
sios dienos planai irgi kabejo ant plauko. O kalti del to kelio remontai - jeigu ne aplinkinis kelias, tikrai nebutume ryziasi vaziuoti i malborko pili. Bet navigacija parode, kad yra aplinkiniai kelias, kuriuo galima remontu isvengti ( tik teks susimoketi ). Todel is vakaro nusipirke bilietus internetu ( rekomenduoju tai padaryti, kad nereiketu stoveti eileje prie kasu) traukiame i malborko pili. Pasiskaite keliautoju atsiliepimus, pasirinkome parkinga kitoje upes puseje ir ten palika auto per tiltuka pasiekeme pili. Parkingas kainavo 20 zlotu ir stovi kiek nori. Bilietu tipu i pili nera tiek jau daug - gali rinktis arba pili lankyti su gidu (rusu/anglu eksursijos vyksta tik kelis kartus per diena) arba su audiogidu. Mes pasirinkome audiogida (ju pasiemimas yra prie kasu - atskira eile, todel turint bilietus telefone, susisukome gan greitai). Is mums isprastu galima rinktis rusu, anglu ir simple anglu ( situos emiau vaikams ir jie sake, kad ganetinai gerai suprato, ka pasakojo).
Pilyje uztrukome apie tris valandas - deja kestucio pabegimo vietos neradome. Bent jau mano audio gide (emiau rusiska) apie tai nebuvo uzsiminta.
Pakeliui iki masinos papietavom ir patraukem atgal i gdanska - i papludimi gdansko pakrastyje ties sopoto pradzia. Ir nors seimyna ziurzge del papludimo maudytis jiems pasirode per salta. Maudemes tik mes su mazaja. Pliaze veikia nemokams internetas - tai likusi seimos dalis irgi nenuobodziavo. Po papludimio pavaziavome iki sopoto - as norejau kreivaji nama pamatyti. Pasivaiksciojom ju pagrindine gatve (kuri veda prie tilto i jura). Vyras buvo apstulbes nuo zmoniu gausos ( as buvau skaiciusi atsiliepimus, tai to ir tikejaus).
Ketvirta diena
nors gdanske miegojome jau trecia nakti, bet vis dar ji mateme tik per masinos langa - todel pagaliau atejo ir jam eile. Is apartamentu senamiesti pasiekeme pesciomis ( cia buvo ju vienintelis pliusas - apie minusus kaupiuosi rasyti atsiliepima i bookinga). Pradejome nuo turimo informacijos centro, kur pasiemem dar plana ir startavome nuo auksiniu vartu Nepagailejome savo koju ir uzlipome i didziausios plytines baznycioc Europoje – gotikines Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų katedros boksta. 84 metrai - 409 laipteliai. Vaizdas nuo virsaus i gdanska grazus (bet kaip tycia juo pilnai pasimegauti nepavyko, nes ziuronai liko pas sunu, kuris lipti patingejo). Taip pat ir pacia katedra is lauko apziureti ne itin pavyko, nes vyksta remontai ir dalis uzdengta pastoliais.
Vakare palike vaikus laikinuosiuose namuose dar grizome pasivaikscioti po apsviesta senamiesti. Zmoniu buvo ne ka maziau nei diena.
Penkta diena
kelione atgal namo. Navigacija nekreipe demesio i musu nustatymus ir namo nus primigtynai bande vesti per kaliningrada, tai grizome ne tuo keliu kur planavome ir padare sioki toki lanka.












Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2017 07 22, 01:22)
pili tik is isores apziurejome. Na gerai - ne tik is isores. Sargas ileido ir i vidini kiemeli kelias akimirkas apsidairyti. Lenkijoje pirmadieniais pilyse esantys muziejai nedirba.


cha cha lotuliukas.gif lygiai taip, kaip ir mes prieš x metų. Ir taip pat įleido į kiemą pasifotografuoti biggrin.gif
Atsakyti
Bekase, kuriuo keliu vaziuojant kelio darbai? Mes poryt isjudam namu link, tai nenorim pakliut.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 07 22, 11:17)
Bekase, kuriuo keliu vaziuojant kelio darbai? Mes poryt isjudam namu link, tai nenorim pakliut.

S7/E77 kelias is gdansko i varsuva.
tai manau, kad jus ne juo vaziuosite.
Atsakyti
Kelionių metas čia pas jus žiūriu smile.gif Sveikos 4u.gif

O aš išeiginėms likau angluose stovėti, nespėjau numinti iki išsikrovimo. Jau antrą kartą šią savaitę angluose, ir savaitgaliui nespėjau iš čia pabėgti ax.gif Greta rumunai stovi, pašnekėti nėra su kuo, mažas kaimelis, parduotuvių nėra... vnž., mėgaujuosi ramybe bigsmile.gif Parkingas konkrečiam užkampyje, bet kaina tai kosmosas, rumunas atnešė čekį parodyti kiek sumokėjo, už galvos graibstydamasis, tai už dvi paras 44 svarai unsure.gif
O dabar kažkuris iš jų filmą labai garsiai pasileidęs žiūri, nervina biškį... ax.gif
Atsakyti
Sveikos, atostogaujančios it besidarbuojančios 4u.gif

Man paskutinė savaitė prieš atostogas. Ir panašu, kad ramiai nepraeis. Nu bet kaip mors.
Suplanavom iki Venspilio. Kažkada buvom, patiko, tai grįžtam dar kartą.
Mano vaikėzą mašinoj pykina unsure.gif Ką veiksmingo naudojat?

Denaxa, o tai per tas išeigines nenuobodu būna? Jei tik iki parduotuvės ir atgal, tai ką veikti ten prie mašinos? Ar tuose parkinguose gal koks gyvenimas vyksta? Nu sorry, gal mano lklausimai kvaili, nes prie furos net arti priėjus nebuvau, primityviai įsivaizduoju kėdę ir vairą, tai nelabai suvokiu, kaip ten galima praleist mėnesį ar daugiau. Tai smalsu smile.gif
Atsakyti
Pasidalinsiu įspūdžiais. Išbandžiau amazon.de, dhl ir jų naujo partnerio Itella Parcel Shop bendrą darbą. Amazone savo sistemoje standartiškai rodo statusą, nurodo kad pristato dhl ir duoda dhl (aš taip tikėjausi) tracking numerį. Nuo trečiadienio amazone puslspyje siunta įgijo būseną "delivered", apačioje nurodytas mano adresas. Niekas man nei skambino, nei kažką atvežė. Savaitgalį dar kaimynus apėjau - tie irgi nieko nematė. Dhl"o siuntų trackinimas pagal numerį nieko neranda. Tai po kelių dienų skambučių ir paieškų radau tą siuntą statoile. Pasirodo tai vienas iš Itella Parcel Shop atsiėmimo taškų. Ir tracking numerio reikia ieškoti jau jų sistemoje, o ne dhl. Į klausimus, kodėl nebuvo pristatyta į namus, kaip aš turėjau tą siuntą toj degalinėj rasti, jei negavau nei skambučio, nei sms' o, nei laiško, atsakymų taip ir negavau.
Tai jei MB nebūtų taip "degę" gauti kedus, būtų ta siunta dar atgal į vokietiją iškeliavus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(vienintele @ 2017 07 24, 19:33)

Denaxa, o tai per tas išeigines nenuobodu būna?  Jei tik iki parduotuvės ir atgal, tai ką veikti ten prie mašinos? Ar tuose parkinguose gal koks gyvenimas vyksta? Nu sorry, gal mano lklausimai kvaili, nes prie furos net arti priėjus nebuvau, primityviai įsivaizduoju kėdę ir vairą, tai nelabai suvokiu, kaip ten galima praleist mėnesį ar daugiau. Tai smalsu  smile.gif


Nebūna nuobodu, man asmeniškai per išeigines net ramybės daugiau norisi, prisibendrauju per savaitę pakankamai. Veiklos daug yra- susitvarkai, išsivalai namučius, išsiskalbi jei yra sąlygos, dušan nueini, jei yra įdomesnių vietų ar gamtos- eini pasivaikščioti. Ir plamai veiki tą patį, ką ir namie, g ali skaityti, muzikos klausyti, filmus žiūrėti, mokytis kažko, megzti, aš dar ukulėlę turiu pasiėmusi ir mokausi ja groti. Dar valgyt pasigamini - užima irgi pakankamai laiko. O fūros kabina- tai kaip vieno kambario butukas, viskas joje yra, ir patogi lova, ir net šaldytuvas bigsmile.gif viskas pritaikyta patogiam gyvenimui. smile.gif Aš šiaip iš esmės nežinau kas tai yra nuobodžiauti, nesu per visą gyvenimą patyrusi tokios būsenos, visada prisigalvoju veiklos kažkokios smile.gif Va šiandien teko ratą keisti smile.gif Aišku ne pati keičiau, kolega iš Girtekos pagelbėjo, aš to daikto paprasčiausia nepakeliu smile.gif
Atsakyti
Grizom vakar is atostogu. Reik skubiai atostogu po atostogu 😄😄. Is tikro, 3 sav mums perdaug, nusibodom vieni kitiems, pavargom. Vyro darbuose vistik negali a dar tiek ilgam isvaziuot. Visokiu kliurku pridaryta be prieziuros.

Siandien vaiku gimtadienius svenciam, tikiuosi, isgyvensiu. 19 vaiku galvu ir dar kazkiek tevu.
Atsakyti