Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

Ai, šiaip buitinė smulkmena ir didesnis apkrovimas MB darbe susimetė į vieną vietą. Dukra užsidegė pradėti dirbti su grafinėm programom. Tam reikia gero kompo. Bet aš visai nenusiteikus tiek mokėti, kol bent jau neparodys, kad daro kažką, o ne tik nori. Todėl pradžiai dukrai sutarėm, kad bus naminis laptopas (darbui sunkiai tinkamas, bet visa kitą išmetus mokinimuisi užteks). O MB linuxui, kurį reikia išmesti iš namų laptopo, ištraukiau sūnaus seną stacionarų ("grabą", kaip MB pareiškė). Jam reikia tik paštui ir naršymui, tai laikinai užtektų. Dukra jau porą savaičių zirzia, kad duotų tą laptopą pagaliau. MB nei laiko kaip tik dabar, nei noro pereiti ant grabo neturi. Be noro užvakar naktį MB sudiegė linux'ą į tą grabą. Ir kaip ir galima buvo tikėtis, po standartinio diegimo grabas "užstrigdavo" kas kokia 10 min. Tai vakar ryte man tooookį moralą atskaitė blink.gif ir už vaikų lepinimą, ir už perteklinį taupymą bei naujo kompo dukrai nepirkimą, ir, aišku, už "grabą" neveikiantį, kur jis tik laiką švaisto kažką diegdamas. Žodžiu, vakar dieną skaičiau linuxsistų forumus, tikrinau visus rastus panašių problemų aprašymus, lyginau su mūsų "grabo" konfiguracija, suradau kas ten lūžta, surinkau nuorodas iš kur parsisiųsti draiverius, kaip perdiegti teisingai, įdaviau vakar kai grįžo jau link nakties ir dingau miegoti. Šiandien ryte dukra pažadino - MB pristatė kavą man padaryti ir ledų bei šokolado parnešti, nes aš čia visais rūpinuosi, tai reikia ir mane palepinti biggrin.gif Po driverių perdiegimo veikia tas grabas su linuxu be jokių strigimų.

QUOTE(Mergiona @ 2017 07 01, 15:32)

Tu pasakok smulkiau. Mums idomu.



Aha, labai įdomu.
Atsakyti
Pagyvenus o nebutu dukrai tas visas instaliavimas perinstaliavimas problemu salinimas ir ttt ir gera mokykla ir geras budas ketinimu rimtuma irodyt? As suprantu kad darbas programa x ir kompo bendras tvarkymas nera tas pats bet visvien ir i ta puse ir gyvenimui pravers. Imho.
Papildyta:
Sausainis turbut mano kad fraze "ja xochu pit'" (noriu gert) reiskia kazka panasaus i "labas rytas". Nes visad tik prasimerkes tai sako. Antra fraze dienos buna "u menia segodnia den' rozhden'ja". ( snd mano gd) O snd diena nestandartine. Prasimerkes pareiske "ja luchshij rebionok v mire" (as geriausias vaikas pasaulyje) va kaip biggrin.gif
Papildyta:
O dar as radikaliai uzuolaidu skalbimo problema issprendziau-nusipirkau naujas. 3 eura metras. Dienines. bigsmile.gif
Atsakyti
Sausainis puikiai kalba bigsmile.gif
Šiemet ir aš panašiai su naktinėm užuolaidom dariau. Norėjau visų naujų, bet gražias radau tik vienam kambariui, kitų atsiprašiau ir išskalbiau. ax.gif

Pagyvenus 4u.gif už puikų konflikto išsprendimą
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 07 01, 16:04)
O tu jai varda davei?  ax.gif

O ir nepagalvojau visai bigsmile.gif

Susitvarkiau savo namučius, išpučiau dulkes iš pakampių, ir galų gale su ataskaitom susitvarkiau, liko tik nufotkinti viską ir išsiųsti- Šitą jau rytdienai atidėjau ax.gif
Iš abiejų pusių rumunai stovi, atėjęs Girtekos vairuotojas klausia, ar nebaisu tau čia tarp rumunų, sakau- nu nesuvalgys juk manęs biggrin.gif Va kad saliaros nenuvogtų- dėl šito tai taip, baisoka biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 01 liepos 2017 - 19:27
QUOTE(Mergiona @ 2017 07 01, 16:27)

Sausainis turbut mano kad fraze "ja xochu pit'" (noriu gert) reiskia kazka panasaus i "labas rytas". Nes visad tik prasimerkes tai sako. Antra fraze dienos buna "u menia segodnia den' rozhden'ja". ( snd mano gd) O snd diena nestandartine. Prasimerkes pareiske "ja luchshij rebionok v mire" (as geriausias vaikas pasaulyje) va kaip  biggrin.gif



wub.gif

Mano paauglė sveikinasi frazėmis: kas pusryčiams? kas vakarienei?

Va, o mes taip trumpam buvom su dviračiais pašokę Lietuvos gamta pasigrožėti. Turit priešų? Galit parekomenduoti, kaip labai fainą, dviračių trasą: Mergiškių žiedas (Aukštadvario regioninis parkas).
Atsakyti
San o kas ten blogai?
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 07 01, 21:50)
San o kas ten blogai?


visa trasa aukštyn - žemyn, aukštyn žemyn, beveik nėra horizontaliai. žemyn taip, kad mano dažniausia "pavara" buvo stabdis. po liūties kelias išgraužtas, balos, dumblas iki pusę blauzdų...
Na bet čia natūrali gamta tokia...
Bet kokių porą kilometrų trasa eina per žmogaus neliestą pievą-pelkę - jokio keliuko nėra - žolės beigi dilgėlės man iki kaklo...
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 07 01, 16:27)
Pagyvenus o nebutu dukrai tas visas instaliavimas perinstaliavimas problemu salinimas ir ttt ir gera mokykla ir geras budas ketinimu rimtuma irodyt? As suprantu kad darbas programa x ir kompo bendras tvarkymas nera tas pats bet visvien ir i ta puse ir gyvenimui pravers. Imho.


Na nežinau ar į tą pusę. Ir labai abejoju, kad to reikia, ypač merginai. Nes tai specifinė sritis, reikia noro ten krapštytis. Tas pats, kas nusprendus mokintis vairuoti, liepti pradžiai kokį nevažiuojantį auto susiremontuoti smile.gif Yra, aišku, kas ims ir prikels bet kokį "lavoną". Bet didžioji dalis visgi apsiriboja žiniomis, kur pilasi kuras ir langų plovimo skystis.

Papildyta:
QUOTE(san @ 2017 07 01, 22:08)
visa trasa aukštyn - žemyn, aukštyn žemyn, beveik nėra horizontaliai. žemyn taip, kad mano dažniausia "pavara" buvo stabdis. po liūties kelias išgraužtas, balos, dumblas iki pusę blauzdų...
Na bet čia natūrali gamta tokia...
Bet kokių porą kilometrų trasa eina per žmogaus neliestą pievą-pelkę - jokio keliuko nėra -  žolės beigi dilgėlės man iki kaklo...

bigsmile.gif
Čia jūs dviese linksminotės, ar ir vaikus kankinot?

Pažiūrėjau žemėlapį. Jūs ką, visus 25 km taip važiavot blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pagyvenus: 01 liepos 2017 - 21:17
QUOTE(pagyvenus @ 2017 07 01, 22:12)

bigsmile.gif 
Čia jūs dviese linksminotės, ar ir vaikus kankinot?


Tai aišku, kad visi. Čia apskritai nebuvo joks žygis - negavus irklenčių išsinuomoti, nusprendėm "truputį" pasivažinėti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo san: 01 liepos 2017 - 21:15
QUOTE(san @ 2017 07 01, 22:14)
Tai aišku, kad visi. Čia apskritai nebuvo joks žygis - negavus irklenčių išsinuomoti, nusprendėm "truputį" pasivažinėti smile.gif


Kur žiūri vaikų teisės mad.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2017 07 01, 20:18)
Kur žiūri vaikų teisės  mad.gif

biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2017 07 01, 22:12)


Pažiūrėjau žemėlapį. Jūs ką, visus 25 km taip važiavot  blink.gif


aukštyn-žemyn - visus.
Dar buvo 3 kartai po kokį puskilometrį asfalto. Na ir gal trečdalis trasos normalus miško keliukas - be išgraužų.
Atsakyti