Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

Negaliu komentuot, nes neperskaiciau. Is pirmos knygos- reik neplanuot, o onkreciys darbus ivardint ir uzsirasyt kada padarysiu. Pvz, ne "reiktu gal kita ar dar kita sav nueit pas kirpeja", o iskart uzsirasyt kitam treciadieniui nuo 9 iki 12 val ir negalvot daugiau. O visokius darbus kurie neaisku kam reikalingi- ntoji ataskaita ar ntasis susirinkimas ignoruot. Nezinau ar imanoma pritaikyt samdomam darbe. Esme beatitraukt demesio nuo svarbiausiu dalyku. Pvz, turiu parasyt straipsni tai ir dirbu prie jo puse duenos, isjungus el pasta, fb, telefona ir pan. nes tai gali palaukt. Ir tai ne ta pati savoka kaip gaisru gesinimas.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 06 25, 20:14)
Negaliu komentuot, nes neperskaiciau. Is pirmos knygos- reik neplanuot, o onkreciys darbus ivardint ir uzsirasyt kada padarysiu. Pvz, ne "reiktu gal kita ar dar kita sav nueit pas kirpeja", o iskart uzsirasyt kitam treciadieniui nuo 9 iki 12 val ir negalvot daugiau. O visokius darbus kurie neaisku kam reikalingi- ntoji ataskaita ar ntasis susirinkimas ignoruot. Nezinau ar imanoma pritaikyt samdomam darbe. Esme beatitraukt demesio nuo svarbiausiu dalyku. Pvz, turiu parasyt straipsni tai ir dirbu prie jo puse duenos, isjungus el pasta, fb, telefona ir pan. nes tai gali palaukt. Ir tai ne ta pati savoka kaip gaisru gesinimas.



E nu tada kam skaityt padirbini, jei galima originala - d. Allen getting things done. Ten visa koncepcija aptarta. Yra ir lt vertimas.
Atsakyti
Getting things done skaiciau ir naudoju pagrindinius principus. Labiausiai pasiteisinus man 2 min taisykle ir grupavimas, uz tai pas mane inboxe iki 10 laisku tik buna. Toje LT knygoje buvo daugiau principu, bet principas kad minimalizuot visur kur galima ir koncentruotis i tai kas svarbiausia kad neisprotet.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 06 25, 20:47)
Getting things done skaiciau ir naudoju pagrindinius principus. Labiausiai pasiteisinus man 2 min taisykle ir grupavimas, uz tai pas mane inboxe iki 10 laisku tik buna. Toje LT knygoje buvo daugiau principu, bet principas kad minimalizuot visur kur galima ir koncentruotis i tai kas svarbiausia kad neisprotet.


Aš tai ne tokia greita ir padidinau iki 5 min. biggrin.gif

Na man minimalizmas ne prie dūšios. Kaip paskutinė mano asmenybės analiza sako, aš esu snobė rolleyes.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*lim->0* @ 2017 06 25, 22:01)
Aš tai ne tokia greita ir padidinau iki 5 min.  biggrin.gif

Na man minimalizmas ne prie dūšios. Kaip paskutinė mano asmenybės analiza sako, aš esu snobė  rolleyes.gif  biggrin.gif


O koks rysis tarp snobes ir minimalizmo?

Pagyvenus tavo postas man sukele stipru siaubo priepoli. Ne del turinio bet negaliu patiket kad metai praejo blink.gif kai panos pradejo kalbet galvojau kad kazka klysta gi tik buvo pikalbiai del jo egzu unsure.gif kur metai dingo??? blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 25 birželio 2017 - 22:22
QUOTE(Mergiona @ 2017 06 25, 21:19)
O koks rysis tarp snobes ir minimalizmo?

Pagyvenus tavo postas man sukele stipru siaubo priepoli. Ne del turinio bet negaliu patiket kad metai praejo  blink.gif kai panos pradejo kalbet galvojau kad kazka klysta gi tik buvo pikalbiai del jo egzu  unsure.gif kur metai dingo???  blink.gif



Nu kaip tai koks? Mes, aristokratai (net ir netikri, o biškį tik apsimetantys) mėgstam prabangą. Daug prabangos. Daug daiktų. Brangių. Ir žiūrim iš aukšto į prasčiokus su jų skandinavišku minimalizmu biggrin.gif
Atsakyti
Lim, as irgi tokia... buvau ilgai... ir man atrode, kad kadangi sunkiai ir DAUG dirbu, turiu uzdirbt ir sau kazka irodyt kad galiu ir ta, ir ana. Na ir kas? Dabar galeciau puse akropolio nupirkt (na, ne pastato, o tik daiktu viduje) ir ka -man nieko nereikia. Tikrai nereikia. O kai galvoje minimalizmas, nustoji is saves reikalaut ir irodinet, tai kazkaip apsivercia viskas.... As maniau kad zmogus be pripazinimo, be pagyru negali gyvent. Sunku, taip, vis man atrodo dabar kad as tapau prastesne nuemus pavadinima -bet gi cia visiska nesamone.

Mergiona, man irgi siaubo priepuolis, kad tau gyvenima eina pro sali. Tik dvi savaites kai nedirbu, o man atrood kaip kokie metai jau... tiek daug suzinojau, ismokau ir pamaciau. Jokio lekimo. Atsimerke akys, atsivere sirdis. Tiesa, yra dar tos abstinencijos ir aplinkiniai tikrai nepadeda su pamokymais is serijos: tokia karjera turejai, pripazinima, galios, pinigu ir tt ir isejai i niekur (lyg sukurti ir islaikyti savo versla butu visiskas nulis), kaip gyvensit, ar negaila, gal dar galima grizti...bet po truputi isivaziuoja ir veiklos tiek, kad jau nespeju, nes nenoriu ilgiau 4 val per diena dirbti. Ir galvoju isbusiu su ta betvarke dar 1.5 sav iki atostogu, o tada grizus ir turbot realiai nuo rugsejo tikrai dirbsiu koncentruotai, bet kiek galima maziau. O likusi laika leisiu savo malonumui -su vaikais, su draugais, koncertai, parodos, filmai -kad ir viena -viskas, ko nesinorejo (ne del to kad laiko ar pinigu nebuvo -noro nebuvo) iki dabar.Gal vel imsiu siuvineti kryzeliu, nes norejau kadaise didziuli paveiksla issiuvinet. O kodel ne?
Atsakyti
Veluma. Man nieko nereikia ir nesinori irodinet. Ir daug ko, ko noriu sau leisti negaliu. O daiktai man patinka. Labai. Jauciu malonuma juos rinkdamasi ir turedama. Ypac technologinius daikciukus, grazius rubus, baldus. Apie snobes tai cia vienas is mano galimu blind spot'u viename psichologiniame teste. As kaip tikri snobai saves snobe nelaikau biggrin.gif

Dabar galvoju, kad nera kaip ir irodinet, kai visi kam noreciau teoriskai ka irodyt yra uz 2000 km. Galiu ir taip burti ka panorejus biggrin.gif


Na ka idomi kelione. Asistente bilietus uzsake rytdienai. Gerai, kad susigaudziau laiku, o tai buciau nusibaudavus. Bent jau saule sviecia rolleyes.gif nors syki Londonas be lietaus pasitiko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *lim->0*: 26 birželio 2017 - 09:53
Kur tu cia keliauji? Man Londonas labai patiko, nors buvau tik pora kartu... Realiai galejau ten apsigyvent, reikejo tik panoret labiau. Bet gal kada vel uzsinoresiu.

Bet kokia daiktu prasme? ju turejimo? ar tau reikia, ar tu tik nori? Ir dazniausiai mes irodinejam patys sau, ne kazkam kitam.. tik matyt irgi nenorim pripazinti. Bent man taip buvo (ir -gal yra ar vel bus).
Atsakyti
Veluma mano akim kuo maziau dirbi tuo maziau speji. Vasara man isvis akimirka. Rugs 1 prabundi ir tikrini kompus-telefonus: rugsejo 1???? Kaip???? Kur birzelis-liepa-rugpjutis??? blink.gif

Del minimaluzmo ir snobizmo visvien rysio neizvelgiu. Galima viena isskirtini deimanta milijonu verta turet o galima kaip cigone auksu apsikabint. Na imho snobai pirma varianta renkasi-ne daug bet isskirtiniai daiktai.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 06 26, 09:27)
Kur tu cia keliauji? Man Londonas labai patiko, nors buvau tik pora kartu... Realiai galejau ten apsigyvent, reikejo tik panoret labiau. Bet gal kada vel uzsinoresiu.

Bet kokia daiktu prasme? ju turejimo? ar tau reikia, ar tu tik nori? Ir dazniausiai mes irodinejam patys sau, ne kazkam kitam.. tik matyt irgi nenorim pripazinti. Bent man taip buvo (ir -gal yra ar vel bus).


Konferencijoje. Londone nenoriu gyventi nei uz ka. Atmeciau kelis pasiulymus vien del to, kad Londone. Man ten labiau patinka dienai nosi ikist ir vaziuot namo.

Kokia daiktu prasme? Grozis, pavyzdziui, patogumas, laiko taupymas. Reikia ir noriu - tame ir smagumas. Puosti, lengvinti, padeti. Tarp savoku yra labai mazas skirtumas ir daznai net neskiriu. Tu man pasakyk - maistas - nori ar reikia?
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 06 26, 11:27)
Veluma mano akim kuo maziau dirbi tuo maziau speji. Vasara man isvis akimirka. Rugs 1 prabundi ir tikrini kompus-telefonus: rugsejo 1???? Kaip???? Kur birzelis-liepa-rugpjutis???  blink.gif

Del minimaluzmo ir snobizmo visvien rysio neizvelgiu. Galima viena isskirtini deimanta milijonu verta turet o galima kaip cigone auksu apsikabint. Na imho snobai pirma varianta renkasi-ne daug bet isskirtiniai daiktai.


Tai jei iperki tik viena brilika, tai ne minimalizmas, o snobizmas - jei perki tik tam, kad pabrezti nesama o norima statusa.

O va jei gali ipirkt milijona briliku, o vaikstai be nieko, tada jau minimalizmas.

Kruva aukso tài tiesiog saiko jausmo neturejimas.
Atsakyti
Nzn. Nemanau kad "neperki nieko" tai minimalizmas. O "iperki TIK VIENA briulika milijoNU verta"- sunkiai suvokiama turtine padietis biggrin.gif

Imho "nori ar reikia" skirtumas akivaizdus. Kad ir maisto. Gyvenimui palaikyt-reikia. Kilogramas juodu ikru-nori. Tas pats ir su rubais. Jei tik kad naujas daiktas-nori o jei kad ir 105ta sukne bet svarbiam reikalui reikia naujos-reikia. Mano teta man rubus lagaminais veza nes pagal statusa jai netinka daugiau nei 5-6 kartus su to paciu rubu rodytis darbe o namie dvi maikes turi ir gerai. Na ir perka atitinkamai.
Atsakyti