Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

Neturim mes to paaukstinimo. Rimtai. Dirzu normaliai prisisega, ne per kakla. Tai nepirksim tikrai vienam kartui.
Atsakyti
As saviski 140 be kedes vezioju. O ta kur 120 ant paaukstinimo.


Vakar su sefu pasirasem studiju susitarima. Pradesiu mokytis vel - bus ir mokslo dienu kokia viena per menesi. Jo galvoje tai reiskia, kad sekantis zingsnis - studijos MBA. As dar tiek toli negalvojau, man kaina per drasi atrode, bet jei viskas kryps link darbdavio finansavimo, 100 proc pasirasysiu.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 06 03, 20:28)
Neturim mes to paaukstinimo. Rimtai. Dirzu normaliai prisisega, ne per kakla. Tai nepirksim tikrai vienam kartui.


as skubiai kedes ieskau unsure.gif

antra smegenu lastele i galva grizo rolleyes.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 06 03, 09:06)
prie to, kad tokio zodzio lietuviu kalbos zodyne nera 4u.gif apie literaturine kalba cia nekalbame unsure.gif jis net nera tarptautinis... taigi kuo tai skiriasi nuo dvieju pijoku pokalbio tarpuvartej?

man asmeniskai toks zargonas labai neskaniai skaitosi ir as neabejoju, kad tiems daiktams pavadinti yra grazesni lietuviski pavadinimai mirksiukas.gif
ir netikiu, kad aukstojoje mokykloje, kurioje studijuoji, masinu reikalamas apibudinti naudojamas slengas... 4u.gif

cia tas pat, kaip rasytum zeku slengu blink.gif


Nori pasakyti, kad darbe nevartoji medicininio profesinio slengo? Tikrai nepatikėsiu. Mano vaikai kai kalbasi darbo reikalais tai aš išvis vos kas dešimtą žodį suprantu, bet ten jau viskas ok išeina ir girdisi tipo skaniai, nes slengas ne rusiškas? O koks skirtumas, kokia kalba? Ir prie ko čia zekų ar patvorio žargonas? Patvoriuose išvis tokiomis temomis nekalbama. Ir prie ko čia aukštoji mokykla? Ar dėl to, kad kažkur studijuoju, privalau užriesti nosį ir pradėti kalbėti niekam nesuprantama kalba? Pvz., nežinojau, kaip vadinasi toks rėmas po priekaba, paskambinus į garažą mėginau paaiškinti, ką reikia sutvarkyti, tai išvirdau pavadinimą- otboinikas, ir iškart aišku, kas tai yra. Lietuviški atitikmenys tokie, kad tikrai nelabai suprasi, apie ką kalba eina, tai geriau yra net nesigilinti.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 06 03, 12:52)
Nu, nzn... tzz... gera vieta ir daug ten zodziu, bet ar itraukimas ten reiskia kad zodis itrauktas i kalba? Vat tuom man anglu patinka- zodis vartojamas- valio, reiskia jis- kalbos dalis, nera jokiu kalbininku dirbtinai reguliojanciu. Pradejo google vartot kaip veiksmazodi zmones- valio, atsirado naujas veiksmazodis kalboje. Na cia jau toliau nuo temos. IMHO tegu Denaxa raso kaip jai patogu  ax.gif man tai daug geresnis variantas nei visai liautusi rasyt  ax.gif Nenoriu kad dar kas nors iseitu is temos del smulkmenu  unsure.gif

Kad ko gero teks neberašyt. Nes dabar esu darbe, tai daugiau kaip ir nėra apie ką rašyt, o lietuvių kalbos žodyno, deja, į reisą nepasiėmiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 06 03, 23:19)
Kad ko gero teks neberašyt. Nes dabar esu darbe, tai daugiau kaip ir nėra apie ką rašyt, o lietuvių kalbos žodyno, deja, į reisą nepasiėmiau smile.gif


unsure.gif rasyk apie gamtos grozi wub.gif tuoj as irgi rasyt pradesiu

Papildyta:
"vasara, vasara, sveikinu, vasara!!!"
"kokia cia vasara?!!!"
"nu, nu, pakentek, tik pora menesiu ir vel sildyma ijungs!"

(ne anekdotas, realus pokalbis)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 04 birželio 2017 - 07:14
QUOTE(Mergiona @ 2017 06 03, 21:41)
as skubiai kedes ieskau  unsure.gif

antra smegenu lastele i galva grizo  rolleyes.gif  biggrin.gif

Lėktuvu galima skraidint vienam vaikui vežimėlį ir kėdutę, net ryanair, čia be problemų, nemokamai. Bet ar tikrai verta - klausimas. Maniškiui 10 m, jis dar nesiekia 140, bet jau seniai seniai be jokių kėdučių, gal nuo 5-6 m. Į mokyklą einantį tikrai su kėdėm nevežiojau.
Garaže turiu taip vadinamą pašikniuką, galėčiau ir paskolinti. Ten paaukštinimas su rankom pasidėjimu, bet be nugarėlės. Tik aš Kaune ir tuoj į kaimą visai dienai varau, tai nežinau ar patogu pasiimt.
Atsakyti
QUOTE(*lim->0* @ 2017 06 03, 21:46)
Vakar su sefu pasirasem studiju susitarima. Pradesiu mokytis vel - bus ir mokslo dienu kokia viena per menesi. Jo galvoje tai reiskia, kad sekantis zingsnis - studijos MBA. As dar tiek toli negalvojau, man kaina per drasi atrode, bet jei viskas kryps link darbdavio finansavimo, 100 proc pasirasysiu.


clap_1.gif clap.gif 4u.gif
mba tai cia kazkokia akademija? butum jau visai gudri? tada butinai reikia bigsmile.gif

QUOTE(denaxa @ 2017 06 04, 00:19)
Nori pasakyti, kad darbe nevartoji medicininio profesinio slengo? Tikrai nepatikėsiu.

Ir prie ko čia aukštoji mokykla? Ar dėl to, kad kažkur studijuoju, privalau užriesti nosį ir pradėti kalbėti niekam nesuprantama kalba? Pvz., nežinojau, kaip vadinasi toks rėmas po priekaba, paskambinus į garažą mėginau paaiškinti, ką reikia sutvarkyti, tai išvirdau pavadinimą- otboinikas, ir iškart aišku, kas tai yra. Lietuviški atitikmenys tokie, kad tikrai nelabai suprasi, apie ką kalba eina, tai geriau yra net nesigilinti.
Papildyta:

Kad ko gero teks neberašyt. Nes dabar esu darbe, tai daugiau kaip ir nėra apie ką rašyt, o lietuvių kalbos žodyno, deja, į reisą nepasiėmiau smile.gif


ne, nevartoju unsure.gif ir net greitosiomis bandziau prisiminti koki zodi ir nors tu ka- nieko blink.gif
gal tu koki linksmumui pameni? rimtai? ir bandau galvoti, kad ir kolegos nevartoja, arba retai, nes nu kaip neatsiminciau unsure.gif
pas mus greiciau lt zodziai naudojami keistais deriniais(mirtingieji turbut tiesiogiai juos suprastu) ir tiek- traukit venas/arterija/aorta, nors tiesiogiai to niekas nedaro.
kitam darbe kvepavimo vamzdzius slangom vadino blink.gif kazkaip todel, manau, kad ten daug rusakalbiu unsure.gif bet as kaip sakiau vamzdziai, taip ir tebesakau biggrin.gif

o aukstoji ne del tavo nosies rietimo, o del to, kad nemanau, kad destytojas per paskaita gali sau leisti slengu sneketi unsure.gif hmm.gif

kvailystes sneki, reikia rasyti 4u.gif kaip gi mes zinosim, kaip tau sekasi?ismoksim nauju zodziu bigsmile.gif


Veluma, as visgi pasidomeciau taisyklem, ir jei reikia pasikniukus nupirkciau... kam tau baudos europoj? pasikniukai gi nedaug kainuoja... lidle buvo gal po 5-6 eur unsure.gif gerai jeigu ispes, o jei ne tik... austrijoj istisai kameros, uz kelius nesusimokejes neprasoksi niekaip... mes kazkaip nezinojom, kad ir pl reikia(?) uz kelius moketis, tai nesusimokejom blink.gif gal ir cekijoj nesusiziurejom, nepamenu. baudu negavom, taippat ir uz foto(bent jau blykste blykstelejo) pl vaziuojant atgal(jau tuoj metai, tai manau ir nebegausim) smile.gif
Atsakyti
Mergiona, nežinau taisyklių, net kaimynai aštuonmetės mergaites su tais Pašiskniukais vežioja.
Nedideli jie, į lagaminą realiai turėtų tilpti.
Mes pas vyro tėvus. Visai gerai. Rytais triukšmadari pasiima, galim isdimiegot. Ryt prie jūros važiuojam. Kaip čia nesusalus 😀

Denaxa, niekur neišeini!
Atsakyti
Sita, as noriu kedziu, ir grizus treciai smegenu lastelei net radau- nes man sokas buvo, na TIKRAI pamenu pirkau 9-25 nklases kede. O ant jos 9-18 parasyta blink.gif vos neverkiau kai supratau kad neturiu kedes, o ryte atejo trecioji lastele, pasirodo 9-18 balkone, o 9-25 masinoje, nes ziema su kombiais patogiau sekti buvo i didesne. Uffff, tai turiu dvi normalias kedes ir pasoste. bigsmile.gif

Veluma, as lb patarciau susirupint kedem, gal pasiskolint gali? ne del baudu, o del vaiku patogumo, na kaip sedint miegot? o kedeje na super, jos visos gi reguliojamos, galva nekrenta, pernai vaziavom irgi mergaite kedeje, ir mergaite su sunienu ant pasosciu- na nerealus skirtumas, irgi mergaite miega sau, tie griuvineja viens ant kito, neranda padietes.

Viena kede 9-18 turbur teks visgi palikt Bulgarijoje, nes nzn ar mama patemps kede ir vezima ir vaika. Na per didelis jai kruvis, net jei "tik iki masinos" unsure.gif vievien tos kedes daugiau kaip ir nebereiks unsure.gif

Romy mergaitei 9,5 ax.gif kad vezt be kedziu mazesnius tai net kalbu nera, tik jai pasoste svarsciau. Nes nzn kas tas taisykles kuria- toks "vaikas" jau normaliai dirzais prisisega, o ant pasostes man uzstoja visa galini vaizda savo galva, nes ji per viduri tarp dvieju rimtu kedziu sedi unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 04 birželio 2017 - 10:58
QUOTE(milaaaa @ 2017 06 04, 08:18)
o aukstoji ne del tavo nosies rietimo, o del to, kad nemanau, kad destytojas per paskaita gali sau leisti slengu sneketi unsure.gif  hmm.gif


Žargonas (pranc. jargon – darkyta kalba) – kurios nors socialinės ar profesinės grupės kalba (socialinis dialektas), kurioje gausu žodžių ar posakių, nederančių su bendrinės kalbos normomis.
Nuo tarmės (teritorinio dialekto) žargonas, kaip socialinis dialektas, skiriasi visų pirma tuo, kad yra būdingas socialiniu požiūriu atskirai žmonių grupei, pvz., jūreiviams, programuotojams, statybininkams, kaliniams, medikams ir t. t.

is wikes. Pastebek kad medikai ir kaliniai eina per kableli biggrin.gif Destytojas per paskaita kalba slengu, nes vartoja specifinius terminus, tik tos profesijos zmonem suprantamus, na, tik ne "slangAS" (nuo apgailetino rusisko "slang") o neutrinAS, bozonAS, kvantAS- ir visi kiti mieli ausiai angliskos kilmes (graiku, lotynu, ir kitu vertu tautu) wub.gif Mediku zargonas kaip tik yra lb platus, instrumentu, kuno daliu, kaulu-raumenu- tt pavadinimai. Ar sakai "duok ta geleziuka" vietoj kokio "retraktorius"? Karoche tongue.gif , savo nuomone issakiau. Cia kaip mums per kalbos kultura pvz buvo pateiktas- desimtmeciais sake Val'das, asfal'tas (su minkstinimo zenklu) ir viskas super tongue.gif buvo, o dbr visiems staiga "ausi rezia", ypac tiems, kurie zino kad reikia sakyt keptuvE ir zaliUzes. (ir zodis "super" daug grazesnis uz zodi "kAroche" bigsmile.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 04 birželio 2017 - 11:32
QUOTE(Mergiona @ 2017 06 04, 12:28)
Mediku zargonas kaip tik yra lb platus, instrumentu, kuno daliu, kaulu-raumenu- tt pavadinimai. Ar sakai "duok ta geleziuka" vietoj kokio "retraktorius"? Karoche  tongue.gif , savo nuomone issakiau. Cia kaip mums per kalbos kultura pvz buvo pateiktas- desimtmeciais sake Val'das, asfal'tas (su minkstinimo zenklu) ir viskas super  tongue.gif  buvo, o dbr visiems staiga "ausi rezia", ypac tiems, kurie zino kad reikia sakyt keptuvE ir zaliUzes. (ir zodis "super" daug grazesnis uz zodi "kAroche"  bigsmile.gif )


nu tai nuo amziu pavadinimai buvo lotynu, graiku kalba, to niekaip nepakeisi...tas visam svietui galioja ir juos visi tos srities atstovai supranta 4u.gif
as pasakoju, ka girdziu- duok siuti/adatkoti, zirkles/kirpti, pinceta, skalpeli, kaustika, spaustuka ir man tai normalus lt zodziai, joks ne mediku slengas. kai kurie instrumentai vadinami pavardemis, nepridedant prie ju ''spaustukas'', bet jie kito pavadinimo ir neturi, nebent pagal paskirti unsure.gif
satinskis, petrovskis- spaustukai, skirti daliai/visai aortai uzspausti, tai arba sako pavarde, arba sako duok spaust aortai, arba isvis nekalba, nes visi seniai zino ko kada ir kam reikia biggrin.gif
sakyciau, pas mus to medicininio slengo labai labai minimaliai, tas ir keista 4u.gif
karoche ir pati sakau, sitas man niekad neuzkliuvo...
bet jei jau taip, tai pasakyk man kodel pas mus viskas anglinama, o vat masinos specifika rusinama? idomu, ar ne? juk anglakalbiai, ispanai ar prancuzai tu zodziu nenaudoja?
Atsakyti
skalpelis yra peilis unsure.gif aorta irgi klausimas ar bendrinis zodis, o ne tiesiog "kraujagysle" bendrine kalba.

del paskutinio sakinio ne "pas mus" o "pas Denaxa" nes ji kalba ru bet nekalba eng, tai bendrauja su tais, kas tos daiktis jiems zinomais vardais/ pavadinimais vadina. Prasau suprasti teisingai- as ne uz svetimybiu grudima i kalba kur reikia ir kur ne, bet svarbus kontekstas. Mes kalbam apie "skilzus" o ne "igudzius"- nes taip suprantamiau konkretaus pokalbio dalyviams, ir koks "brainstormingas" suprantamiau nei "minciu lietus". Denaxa pas mus viena. Ar tai pagrindas reikalaut kad kategoriskai nevartotu profesinio slengo? Ar kaip tik suteikia autentiskumo ir zavesio jos pasakojimams? Juk kai skaitai kelioniu knygas kaip tik vietiniai zodziai kuria reikiama nuotaika, kad butu jei "jurta" vadintu "ciabuviu namas", pvz? "untus" batais, ttt?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 04 birželio 2017 - 12:00