Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(milaaaa @ 2017 05 09, 23:10)
as stebiuosi, kaip tu tam savo univere teises egza issilaikei...istatymas neleidzia bigsmile.gif  biggrin.gif  nugi normalus zmogus pasidometu, kur koks kada kodel. pasiskaityk dabar galiojanti darbo kodeksa 4u.gif suzinosi daug idomiu dalyku mirksiukas.gif kiek nemokamu atostogu per metus galima tureti, kodel ir t.t. o be tavo sutikimo, kaip bebutu, niekas NA neisvarys biggrin.gif vadinasi prasyma rasei ir pasirasei. o sakai, kad skaitai, ka pasirasai unsure.gif
nemokamu atostogu metu niekas biletenio neduos biggrin.gif
ir senom mano ziniom, nemokamu atostogu gali tureti 2 sav per metus, arba menesi su tam tikrais kriterijais- vienisa mama, neigalus vaikas ir dar kazkas, cia jau Realesnes duona, as tingiu ieskoti smile.gif


Įstatymus aš žinau, ir kas darbo kodekse parašyta- irgi. Tik nežinau, kaip transportiniai visa tai apeina. Jokių prašymų nerašiau. Bet nedirbsi juk be jokios pertraukos visus metus, ane? Tas buvimas namie priklauso irgi pagal įstatymą. Bus proga- išsiaiškinsiu kažkaip šitą reikalą. Gal sekantį kartą grįžus. Ir ką reiškia- neišvarys? O tai ką, visai negrįši namo iš europos, taip ir dirbsi visą laiką be poilsio? Vnž., ką aš galiu pasakyti- transporto pasaulyje įstatymai negalioja, ir niekada negaliojo. Ukrainiečiams ir baltarusams dar mažiau galioja. Ir ką siūlai? nedirbti? Nes išeitis čia tik viena- nepatinka- nedirbi. O man šitas darbas patinka ir yra galimybė užsidirbti daugiau su normaliu darbo ir poilsio režimu nepersidirbant. Matai kokią nors išeitį? 4u.gif Nes aš tai jokios, apart to, kad įgavus patirties galėsiu keisti firmą.
Ir, beje, aš univere ne teisę studijuoju, teisės ten buvo tik šiek tiek, tarp bendrųjų privalomų dalykų, nafig koks neįdomus reikalas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 09, 23:24)
Jei daro "atleista-priimta-atleista"- na paskui ir taip varganai pensijai visai blogai bus.


Taigi niekas manęs neatleido, prie ko čia šitas... unsure.gif Pensijai ir taip chana bus, nes oficialus atlyginimas yra minimumas, o pagrinde- žaidžiama su dienpinigiais. Visur taip yra transporte. Ant LT.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 09, 23:24)
bet siaip kad ne visur taip- tikrai. Moka minimalke tarp reisu, ir normalia alga reise.


Denaxa, nereikia nieko skaityt, susirasai klausimus ir skambini darbo inspekcijai, jie konsultuoja telefonu.


Normali alga reise susidaro iš minimalkės + dienpinigių. Mokesčiai skaičiuojasi tik nuo minimalkės. Yra firmų, kur sėdint namie moka minimalkę. kaip sakiau- tai ne lietuviško kapitalo įmonės. Naujokų neima, reikia turėti metus patirties europinio darbo.

Po tokio skambučio neberasi darbo nei vienoje firmoje biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 09 gegužės 2017 - 23:22
QUOTE(denaxa @ 2017 05 09, 22:26)
Taigi niekas manęs neatleido, prie ko čia šitas... unsure.gif Pensijai ir taip chana bus, nes oficialus atlyginimas yra minimumas, o pagrinde- žaidžiama su dienpinigiais. Visur taip yra transporte. Ant LT.


Mano uošviui moka nuo nuvažiuotų km kombinacija su dienų skaičiumi, nes būna prastovų, kol laukia pasikrauti... nemokamų atostogų negirdėjau minint... keista... gal dėl to, kad grįžta į lt kelis kartus per metus tik... kartais savaitgaliui ar kelioms dienoms ataskaitu priduot ir atostogu.

Denaxa, darbo inspekcija nepraso imones priduot - konsultuoja anonimiskai. Superinis servisas - isbandytas ne karta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *lim->0*: 09 gegužės 2017 - 23:36
QUOTE(*lim->0* @ 2017 05 10, 00:35)
Mano uošviui moka nuo nuvažiuotų km kombinacija su dienų skaičiumi, nes būna prastovų, kol laukia pasikrauti... nemokamų atostogų negirdėjau minint... keista... gal dėl to, kad grįžta į lt kelis kartus per metus tik... kartais savaitgaliui ar kelioms dienoms ataskaitu priduot ir atostogu.

Denaxa, darbo inspekcija nepraso imones priduot - konsultuoja anonimiskai. Superinis servisas - isbandytas ne karta.


Tai aš irgi kelis kart per metus tik grįžinėsiu, kokius 4 gal. Bet čia būsiu po mėnesį mažiausiai. Man irgi taip pat moka. Vėliau ieškosiu firmos su apmokėjimu už dienas, jei čia niekas nesikeis. Tų nemokamų atostogų niekas beveik nemini, kiek teko pastebėti- daugelis tą supranta tiesiog kaip buvimą namie, ir supratimo žalio neturi, kaip tai įvardijama ir kokiu pagrindu forminama.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 05 09, 23:33)
Po tokio skambučio neberasi darbo nei vienoje firmoje biggrin.gif


skambuciai anonimiski ir jie neklausia ne kas tu, nei kur dirbi, nei kodel idomu. Gal del vyro skambini, brolio, kaimyno, siaip parupo ar ka. Skambinau N kartu, nerealiai padejo.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 05 10, 00:08)
Tai aš irgi kelis kart per metus tik grįžinėsiu, kokius 4 gal. Bet čia būsiu po mėnesį mažiausiai. Man irgi taip pat moka. Vėliau ieškosiu firmos su apmokėjimu už dienas, jei čia niekas nesikeis. Tų nemokamų atostogų niekas beveik nemini, kiek teko pastebėti- daugelis tą supranta tiesiog kaip buvimą namie, ir supratimo žalio neturi, kaip tai įvardijama ir kokiu pagrindu forminama.



Oi ne, jis nebūna po mėnesį namuose...
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 10, 06:29)
skambuciai anonimiski ir jie neklausia ne kas tu, nei kur dirbi, nei kodel idomu. Gal del vyro skambini, brolio, kaimyno, siaip parupo ar ka. Skambinau N kartu, nerealiai padejo.


Aš šituo reikalu tikrai pasidomėsiu. Na, darbindamasi žinojau, kad taip daroma ir taip bus, tai jokia čia ne naujiena man buvo. Bet kažkaip kažką reikės judinti šituo klausimu. Pvz., profsąjungas dar pakalbinti, ką jie būtent šituo klausimu ketina nuveikti.
Tik reikia kojas biškį firmoje apšilti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 10 gegužės 2017 - 09:23
Labuka 4u.gif

Veluma, saunuole, kad pasiryzai, pailsesi, susideliosi viska galvoje ir sprendimas pats ateis.
Denaxa, nu ir marazmas tam tavo darbe blink.gif MB dirbo pamainom 3 savaites isvykes, 3 savaites namie, tai uz viska mokejo, dirbant £280 per pamaina, nedirbant fiksuotas atlyginimas, bet toli grazu ne minimumas, plus firma viska supirkdavo pati ko tau reikia darbui, spjauk tu i ta Lietuva, vaziuok uzsienin, dirbsi ta pati darba ir gausi atlyginima, o ne ismalda.

jatus as vel sergu, jau pati sau nusibodau, kazkoks gripas-sloga kabinasi, i darba butinai reikia, taip ir gyvenu ant tableciu unsure.gif
Atsakyti
Trukt uz vadziu, vel is pradziu. Skrendu kita sav su boses bosu kalbet. Nepaleidzia.
Atsakyti
Just Di, na jau kaip pritariu del Denaxos darbo tai ne tas zodis. Denaxa na tikrai, varyk.

Veluma biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 05 10, 14:22)
Trukt uz vadziu, vel is pradziu. Skrendu kita sav su boses bosu kalbet. Nepaleidzia.

unsure.gif bigsmile.gif vakar galvoju klaust-koki vyna ziuret. Bet galvoju palauksiu siandien su savo klausimu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JustDi @ 2017 05 10, 13:47)

Denaxa, nu ir marazmas tam tavo darbe blink.gif MB dirbo pamainom 3 savaites isvykes, 3 savaites namie, tai uz viska mokejo, dirbant £280 per pamaina, nedirbant fiksuotas atlyginimas, bet toli grazu ne minimumas, plus firma viska supirkdavo pati ko tau reikia darbui, spjauk tu i ta Lietuva, vaziuok uzsienin, dirbsi ta pati darba ir gausi atlyginima, o ne ismalda.



Tai va kažkokią kalbą reikia išmokti, kad imtų į užsienio firmą, na ir patirties bent metų- tada jau galėsiu koja duris atidarinėt ir savo sąlygas diktuot smile.gif bet metelius teks pakentėti, pradžia visiems tokia- nelengva, ir ypač finansine prasme. Bet niekur nedingsi, kažkaip pradėti reikia. Mąstau vėliau susirasti darbą su bačka, arba bent jau su kietašone. Refas kažkaip nežavi.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 10, 17:43)
Just Di, na jau kaip pritariu del Denaxos darbo tai ne tas zodis. Denaxa na tikrai, varyk.



Varyk, varyk... biggrin.gif Kalbos nemoku jokios užsienio, supranti? biggrin.gif O ir nežavi nei anglai, nei tuo labiau vokiečiai... rolleyes.gif Pietiniai kraštai labiau traukia... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 05 10, 19:06)
Varyk, varyk... biggrin.gif Kalbos nemoku jokios užsienio, supranti? biggrin.gif O ir nežavi nei anglai, nei tuo labiau vokiečiai...  rolleyes.gif Pietiniai kraštai labiau traukia... smile.gif


da nafig ta kalba? As rimtai. Isvaziuosi ir reikalingus zodzius per kelias savaites pramoksi. Vienas bernas buvo kvailas, na rimtai, mokykloje vos-vos trejetais mokesi, kalbu jokiu nei kiek (rusas buvo, tai net lt ni bum-bum), o paskui isvaziavo- i viena sali (ne anglakalbe)- darbo reikejo, per menesi ciauskejo, paskui i kita- vel per menesi ciauskejo. Kai valgyt nori greit gabumai prabunda.
Atsakyti