Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Veluma @ 2017 05 09, 21:29)
Denaxa, o kaip ir is ko tu gyvensi? Nera kokios atsakomybes, kai taip darbdavi dangstai?

As nuo birzelio 1-os iseinu is korporatyvo. Vasara pailsesiu, vyrui padesiu, o iki rudens manau paaiskes kas ir kaip, ar mes galim dirnti kartu, kaip viskas atrodo. Ir tada spresiu, ka daryti.


man tai baisiau, kaip gydytis? kaip profilaktiskai nueiti? bet jau sutikti dirbti be sveikatos draudimo, tai nu man visai nesuprantama... ypac, kai praeityje ligu buta, bileteniai imti ir ne trumpiem laikotarpiam unsure.gif

tai nebande darbdavys sulaikyti, nesiule nieko gero? taip lengvai paleido?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaaa: 09 gegužės 2017 - 20:47
Milaaa, pasake tik tiek kad per artimiausius metus ar pora politika nepasikeis, ir kad sprendimas mano visai suprantamas ir geras. O ir kaip sulaikyt nemotyvuota darbuotoja, kai neva algos pakelti negali? ir nieko, jokios pozicijos pasiulyt taip pat?
Na, ryt dar laukia (greiciausiai) pokalbis su Europe Americas vadovu, bet viliuosi nesuskysiu.

Baisu. Labai. Bet ziuriu labai blaiviai i viska. Vasara paziuresiu, pasideliosiu ko noriu, kaip viskas einasi matysim ir t.t. Jei sikna, ieskosiu kito darbo ir tiek. Gali but kad cia pats kvailiausias sprensimas mano gyvenime, bet matyt butu dar blogiau, jei buciau nepabandzius. Tad siai dienai manau, kad tai pats drasiausias sprendimas. O ar geriausias -bus matyt.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 05 09, 21:48)

Baisu. Labai. Bet ziuriu labai blaiviai i viska. Vasara paziuresiu, pasideliosiu ko noriu, kaip viskas einasi matysim ir t.t. Jei sikna, ieskosiu kito darbo ir tiek. Gali but kad cia pats kvailiausias sprensimas mano gyvenime, bet matyt butu dar blogiau, jei buciau nepabandzius. Tad siai dienai manau, kad tai pats drasiausias sprendimas. O ar geriausias -bus matyt.


Tikrai susitvarkysi. Pasitikėk savimi ir programuok save sėkmei 4u.gif
Atsakyti
Veluma, drąsus sprendimas ir su tuo sveikinu.

Denaxa, blogai. Labai blogai. Ką darysi kai sirgsi? Koks planas?
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 05 09, 21:29)
Denaxa, o kaip ir is ko tu gyvensi? Nera kokios atsakomybes, kai taip darbdavi dangstai?



O kokią gali šiai dienai pasiūlyti išeitį? Kai turėsiu metus patirties- galėsiu jau ieškotis darbo kitose firmose (naujokus žalius ne visos firmos ima), gal pasiseks ką surasti (kas labai abejotina, nes visur tas pats), gal ir šitoje kas keisis (norėtųsi to, nes šiaip darbo sąlygos labai geros, o ir negainioja), šiai dienai aš jokios kitokios išeities nematau. Ir tai jau turėjau tiek naglumo, kad ėjau kalbėtis dėl atlyginimo ir paaiškinti, kiek man reikia uždirbti biggrin.gif
O gyvensiu iš to, ką uždirbsiu kadencijose. Žmonės ir po pusę metų nedirba, ir turi iš ko- iš tų, ką parsiveža. Bunant ten pinigų neišleidi, nėra ten kur jų leisti, nebent baudų daug prisirenki.
Atsakyti
Mano pirma salyga vyrui buvo oficialus idarbinimas, kad nenutruktu draudimas. Bet pasirodo as jau senai idarbinta ir net jei tik 1 val dirbi, soc garantijos ( gydymui, ne pencijai) tos pacios. Pasidomek, gal vistik jus kazkaip idarbinti?
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 05 09, 21:45)
man tai baisiau, kaip gydytis? kaip profilaktiskai nueiti? bet jau sutikti dirbti be sveikatos draudimo, tai nu man visai nesuprantama... ypac, kai praeityje ligu buta, bileteniai imti ir ne trumpiem laikotarpiam unsure.gif

tai nebande darbdavys sulaikyti, nesiule nieko gero? taip lengvai paleido?


Dirbu aš su sveikatos draudimu, tik kol namie sėdžiu- darbdavys už mane sodrai nemoka. Nuo 18 dienos vėl būsiu drausta.
Kur paleido? Aš juk neišėjau iš darbo, dirbu smile.gif

Kitą kartą grįžusi žiūrėsiu ką daryti dėl šito reikalo, reikės į sodrą užvažiuot pakalbėt, galų gale- gal man pačiai už tą laiką įmoką susimokėt? Yra firmų, kur būnant namie minimumą moka, bet tai dažniausiai ne lietuviško kapitalo firmos. Dar galima dirbti ratais, bet ten atlyginimas mažesnis ir namo grįžinėsi tik dienai ar dviem, ar išvis tik nakčiai. Netinka man taip.
Papildyta:
QUOTE(Romy @ 2017 05 09, 22:08)
Veluma, drąsus sprendimas ir su tuo sveikinu.

Denaxa, blogai. Labai blogai. Ką darysi kai sirgsi? Koks planas?


Jei sirgsiu- imsiu biuletenį smile.gif Kolegos kažkaip juos pasiima, reikės pasidomėti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Veluma @ 2017 05 09, 22:25)
Mano pirma salyga vyrui buvo oficialus idarbinimas, kad nenutruktu draudimas. Bet pasirodo as jau senai idarbinta ir net jei tik 1 val dirbi, soc garantijos ( gydymui, ne pencijai) tos pacios. Pasidomek, gal vistik jus kazkaip idarbinti?


reikės pasidomėti. Tai mes įdarbinti, viskas čia gerai, tik neapmokamų atostogų metu darbdavys nemoka įmokų sodrai. Aš iš sodros gavau laišką dėl nedraudiminio laikotarpio. Tai va ir mąstau sodroje ir pasidomėti dėl šitų dalykų. O paskui grįžus kitą kartą darbdavius kažkiek paspausti.

Kol esu užsienyje- skaitosi, kad aš visą laiką darbe. Kitose firmose tam yra ribotas laikas, čia- gali ir pusę metų ten sėdėti- ko neleidžia įstatymas. Tai irgi kažkaip yra apeinama. Kokiu būdu- velnias žino, bet šitas apėjimas man patinka- leidžiama žmogui uždirbti. Ir ilgiau būnant- didėja užmokesčio tarifas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 09 gegužės 2017 - 21:36
QUOTE(denaxa @ 2017 05 09, 22:32)
Dirbu aš su sveikatos draudimu, tik kol namie sėdžiu- darbdavys už mane sodrai nemoka. Nuo 18 dienos vėl būsiu drausta.
Kur paleido? Aš juk neišėjau iš darbo, dirbu smile.gif

Kitą kartą grįžusi žiūrėsiu ką daryti dėl šito reikalo, reikės į sodrą užvažiuot pakalbėt, galų gale- gal man pačiai už tą laiką įmoką susimokėt? Yra firmų, kur būnant namie minimumą moka, bet tai dažniausiai ne lietuviško kapitalo firmos. Dar galima dirbti ratais, bet ten atlyginimas mažesnis ir namo grįžinėsi tik dienai ar dviem, ar išvis tik nakčiai. Netinka man taip.
Papildyta:
Jei sirgsiu- imsiu biuletenį smile.gif Kolegos kažkaip juos pasiima, reikės pasidomėti smile.gif
Papildyta:
reikės pasidomėti. Tai mes įdarbinti, viskas čia gerai, tik neapmokamų atostogų metu darbdavys nemoka įmokų sodrai. Aš iš sodros gavau laišką dėl nedraudiminio laikotarpio. Tai va ir mąstau sodroje ir pasidomėti dėl šitų dalykų. O paskui grįžus kitą kartą darbdavius kažkiek paspausti.

Kol esu užsienyje- skaitosi, kad aš visą laiką darbe. Kitose firmose tam yra ribotas laikas, čia- gali ir pusę metų ten sėdėti- ko neleidžia įstatymas. Tai irgi kažkaip yra apeinama. Kokiu būdu- velnias žino, bet šitas apėjimas man patinka- leidžiama žmogui uždirbti. Ir ilgiau būnant- didėja užmokesčio tarifas.


ten Velumai buvo skirta 4u.gif

as stebiuosi, kaip tu tam savo univere teises egza issilaikei...istatymas neleidzia bigsmile.gif biggrin.gif nugi normalus zmogus pasidometu, kur koks kada kodel. pasiskaityk dabar galiojanti darbo kodeksa 4u.gif suzinosi daug idomiu dalyku mirksiukas.gif kiek nemokamu atostogu per metus galima tureti, kodel ir t.t. o be tavo sutikimo, kaip bebutu, niekas NA neisvarys biggrin.gif vadinasi prasyma rasei ir pasirasei. o sakai, kad skaitai, ka pasirasai unsure.gif
nemokamu atostogu metu niekas biletenio neduos biggrin.gif
ir senom mano ziniom, nemokamu atostogu gali tureti 2 sav per metus, arba menesi su tam tikrais kriterijais- vienisa mama, neigalus vaikas ir dar kazkas, cia jau Realesnes duona, as tingiu ieskoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 05 09, 21:22)
O kokią gali šiai dienai pasiūlyti išeitį?


savanoriskas sveikatos draudimas? ax.gif bet siaip kad ne visur taip- tikrai. Moka minimalke tarp reisu, ir normalia alga reise.

Veluma, sveikinu 4u.gif 4u.gif pradzia yra, o ten susideliosi kaip nors 4u.gif
Papildyta:
Milaaa, negali turet neapmokamu mano zinio dbr nei dienos, jei nera ten visokiu salygu- vaikas neigalus ar dar kas.

Denaxa, nereikia nieko skaityt, susirasai klausimus ir skambini darbo inspekcijai, jie konsultuoja telefonu. O siaip, draudimas sveikatos, stazas- lb butini imho dalykai. Jei daro "atleista-priimta-atleista"- na paskui ir taip varganai pensijai visai blogai bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 09 gegužės 2017 - 22:26
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 09, 23:24)
Milaaa, negali turet neapmokamu mano zinio dbr nei dienos, jei nera ten visokiu salygu- vaikas neigalus ar dar kas.

Denaxa, nereikia nieko skaityt, susirasai klausimus ir skambini darbo inspekcijai, jie konsultuoja telefonu. O siaip, draudimas sveikatos, stazas- lb butini imho dalykai. Jei daro "atleista-priimta-atleista"- na paskui ir taip varganai pensijai visai blogai bus.


gali iki 2 sav 4u.gif o menesi su salygom 4u.gif
negi dabar ieskoti? unsure.gif

reikia taisymus ziureti, tikrai tingiu ax.gif

184 straipsnis. Nemokamos atostogos
1. Darbuotojo reikalavimu nemokamos atostogos suteikiamos:
1) darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų – iki keturiolikos kalendorinių dienų;
2) darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų – iki trisdešimties kalendorinių dienų;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

3) moters nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei vaiko priežiūros atostogų metu tėvui jo pageidavimu (motinai – tėvo atostogų vaikui prižiūrėti metu); šių atostogų bendra trukmė negali viršyti trijų mėnesių;
KEISTA:
2012 06 05 įstatymu Nr. XI-2047 (nuo 2012 09 01)
(Žin., 2012, Nr. 69-3527)

4) neįgaliajam – iki trisdešimties kalendorinių dienų per metus;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

5) darbuotojui, vienam slaugančiam neįgalųjį, kuriam Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas – iki 30 kalendorinių dienų per metus šalių suderintu laiku;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

6) darbuotojui, slaugančiam sergantį šeimos narį – tokiam laikui, kurį rekomenduoja gydymo įstaiga;
7) santuokai sudaryti – ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos;
8) mirusio šeimos nario laidotuvėms – ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos.
2. Nemokamos atostogos dėl kitų priežasčių suteikiamos kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaaa: 09 gegužės 2017 - 22:29
QUOTE(milaaaa @ 2017 05 09, 22:27)
gali iki 2 sav 4u.gif o menesi su salygom 4u.gif
negi dabar ieskoti? unsure.gif

reikia taisymus ziureti, tikrai tingiu ax.gif

184 straipsnis. Nemokamos atostogos
1. Darbuotojo reikalavimu nemokamos atostogos suteikiamos:
1) darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų – iki keturiolikos kalendorinių dienų;
2) darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų – iki trisdešimties kalendorinių dienų;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

3) moters nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei vaiko priežiūros atostogų metu tėvui jo pageidavimu (motinai – tėvo atostogų vaikui prižiūrėti metu); šių atostogų bendra trukmė negali viršyti trijų mėnesių;
KEISTA:
2012 06 05 įstatymu Nr. XI-2047 (nuo 2012 09 01)
(Žin., 2012, Nr. 69-3527)

4) neįgaliajam – iki trisdešimties kalendorinių dienų per metus;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

5) darbuotojui, vienam slaugančiam neįgalųjį, kuriam Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas – iki 30 kalendorinių dienų per metus šalių suderintu laiku;
KEISTA:
2005 06 30 įstatymu Nr. X-294 (nuo 2005 07 14)
(Žin., 2005, Nr. 85-3138)

6) darbuotojui, slaugančiam sergantį šeimos narį – tokiam laikui, kurį rekomenduoja gydymo įstaiga;
7) santuokai sudaryti – ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos;
8) mirusio šeimos nario laidotuvėms – ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos.
2. Nemokamos atostogos dėl kitų priežasčių suteikiamos kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka.


nu, sakau NERA neapmokamu atostogu BE salygu.
Atsakyti
Nemokamos atostogos dėl kitų priežasčių suteikiamos kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka. DK 185 str. numato, kad kolektyvinėse arba darbo sutartyse gali būti nustatytos ilgesnės trukmės bei kitų rūšių atostogos, papildomos lengvatos pasirinkti kasmetinių atostogų laiką, nustatyti didesni mokėjimai už kasmetines ir tikslines atostogas, negu garantuoja DK. Taigi remiantis DK 185 str. darbdavys ir darbuotojas gali susitarti bei įrašyti į darbo sutartį, kad: “Remdamosi DK 185 str. šalys susitaria, kad esant darbuotojo prašymui ir darbdaviui sutikus, papildomos nemokamos atostogos gali būti suteikiamos ir kitais nei DK 184 str. numatytais atvejais“. Šiuo atveju svarbu, kad būtų įvardintos priežastys ir aiškiai išreikšta darbuotojo valia dėl nemokamų atostogų suteikimo. Esant tokiam darbuotojo ir darbdavio susitarimui darbo sutartyje, darbdaviui sutikus dėl darbuotojo prašymo ir išleidus jį nemokamų atostogų, darbdavys darbo laiko apskaitos žiniaraštyje tokias atostogas galėtų žymėti skiltyje „Kitų rūšių atostogos“, pagrindas - DK 185 str., sutartinis žymėjimas – „KR“ (vietoj įrašų skiltyje „Nemokamos atostogos“, pagrindas - DK 184 str., sutartinis žymėjimas – „NA“).


Papildyta:
Nedraudiminis laikotarpis – tai laikotarpis, kurio metu apdraustasis negauna pajamų, nuo kurių turi būti skaičiuojamos ir mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Taip pat jis negauna įstatymu nustatytos ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pašalpos. Nedraudiminiu laikotarpiu, asmeniui susirgus, jam nebus mokama ligos pašalpa, taip pat šis laikotarpis nebus įskaičiuojamas į asmens valstybinio socialinio draudimo stažą. Į bendrąjį darbo stažą tas laikotarpis įtraukiamas, nes darbo santykiai nepasibaigę. Į ilgalaikį nepertraukiamąjį darbo toje darbovietėje stažą, už kurį suteikiamos kasmetinės papildomos atostogos, įskaitomas faktiškai dirbtas laikas toje darbovietėje ir nemokamos atostogos iki keturiolikos kalendorinių dienų.
Atsakyti