Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Mergiona @ 2017 05 01, 21:45)
o mano vaikas man is paskos vaiksto su knygute "nu maaaama, dar tik du pratymukai, nu, trututeli dar, ir bus viskas" as "ne!!!!" vaikas "nu mama, na jau nedaug liko, tik va sita paziurek ir dar va cia, mam, na, davai, nepasiduok taip lengvai!"  biggrin.gif


laugh.gif lotuliukas.gif

O maniškis pagal tavo apibūdinimą labai atitinka "gabų tinginį" unsure.gif jau buvo sumąstęs: man neįdomu - nesimokysiu... Tai dabar tenka tikrinti n.d. tiesa, tikrinu tik "ar padarė", nesigilinu, "kaip padarė".
Atsakyti
As dar bandau komendanto valanda ivest- po 21 val vadoveliai keliauja i kuprine. unsure.gif Tai gudrioji mergaite uzsistato zadintuva ir ryte, paslapcia n.d. daro. Svieto pabaiga, ne kitaip biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 01, 19:36)
tikrai nebesupranta. Mokejo, iki 10 tikrai gerai skaiciavo. Pamirso. Savieigai gal matieka ir rusu galima palikt, o lt ir eng kur nei zodzio per metus neismoko?  unsure.gif

p.S. su mergaite po antros klases vasara lb dirbom- lb pasijaute ir 3 klaseje jai lb neblogai sekasi.

As nezinau, kaip tu savieiga, ypac matematikoj. Kai mano treciokas-daugyba stulpeliu, dalyba stulpeliu (trizenkliai), du-trys veiksmai salygoj su trizenkliais skaiciais.
As palikciau saveigai-butu sakes. Daugybos lentele prievartiniu budu mokinosi, o dbr mato-kad reikia.

Vasara mes atostogojam biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(san @ 2017 05 01, 19:52)
laugh.gif  lotuliukas.gif

O maniškis pagal tavo apibūdinimą labai atitinka "gabų tinginį" unsure.gif jau buvo sumąstęs: man neįdomu - nesimokysiu... Tai dabar tenka tikrinti n.d. tiesa, tikrinu tik "ar padarė", nesigilinu, "kaip padarė".


As jei tik nepatikrinu-pastabos ir pastabos. MAN. uztikrinkit, kad padarytu. Ugdau savarankiskuma..biggrin.gif padarei nd? Padariau! Nepatikrinu fiziskai-pastaba. blink.gif rytoj baigiasi plansetes ir tlf atemimo laikas, su salyga, kad negaus naujos pastabos.
Atsakyti
O as rastelius rasau "vaikas nepadare n.d. nes ilgiau 3 val buti prie stalo neleidau".
Atsakyti
Pusę pomidorų susodinau į šiltnamį. Tai dabar jaudinuos, kaip jie ten ax.gif

Paskaičius patarimus dar kartą pakalbėjau su dukra, kad reikia imtis veiksmų dėl galimo mokyklos keitimo. Kažkaip apmąsčiau, kad lakstymas paskutinę minutę man nepriimtinas. Visgi argumentai kodėl to reikia man suveikė daug geriau nei ankstesni bandymai išaiškinti, kad to reikia jai. Susitarėm smile.gif

Mano vaikai kasdieniniuose buities darbuose praktiškai neturi jokių nuolatinių įpareigojimų. Kai pasakau - padaro, bet bumba tiek, kad jei tik galiu, geriau darau pati. Kai yra kokie didesni darbai, tai tariuosi iš anksto. Kadangi maniškiai jau suaugę, tai pagalba labai pasijaučia stambesniuose darbuose. Ir nors nebuvo mokinti, matyt tie buitiniai darbai suaugusiam pakankamai paprasti, nes tikrai padaro gerai tiek lauke, tiek viduje, ką reikia.
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2017 05 01, 22:33)

As jei tik nepatikrinu-pastabos ir pastabos. MAN. uztikrinkit, kad padarytu. Ugdau savarankiskuma..biggrin.gif padarei nd? Padariau! Nepatikrinu fiziskai-pastaba.  blink.gif  rytoj baigiasi plansetes ir tlf atemimo laikas, su salyga, kad negaus naujos pastabos.


Aš irgi nesakau: "atnešk. parodyk, ar padarei". Įvedžiau taisyklę: man grįžus, turi eiti pasižiūrėti į el. dienyną, kas buvo užduota, ir pasižiūrėti pas save, ar nieko nepamiršo. O aš tuo metu trinuos kur nors šalia.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 05 01, 22:43)
O as rastelius rasau "vaikas nepadare n.d. nes ilgiau 3 val buti prie stalo neleidau".


O aš nesuprantu, kodėl vaikas sąmoningai (ne pamiršo) pasirenka nedaryti n.d, kuriuos jam trunka padaryti iki 10 min, nors žino, kad turės nemalonumų ir mokykloj, ir namie, tie patys kompai-planšetės bus konfiskuoti unsure.gif Na sunku jam, ar ką, tuos n.d. padaryti dėl visų ramybės...
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 05 01, 21:27)
Nezinau.... Mano pirmoke skaito labai labai viduriniskai. Sunkiai. Bet namie nedirbam daugiau, neverciu. Mokytoja sako, kad nereikia, tai ir nesuku galvos. Nezinau...

Gal dar prasilauš? Nes realiai skaitymu paremta visa kita- sunkiau skaito, ilgiau užtrunka perskaitydami užduotį, ilgiau trunka ją išspręsti, arba išvis ne iki galo supranta užduotį, vėl bėdos.. Pirmoje klasėje, manau, dar viskas ok. Va, pas mano antroką dabar dar yra sunkiai skaitančių vaikų unsure.gif Mano maža jau skaito, tai jis sako, kad sesė skaito geriau nei tie jo klasiokai blink.gif

QUOTE(san @ 2017 05 01, 21:52)
O maniškis pagal tavo apibūdinimą labai atitinka "gabų tinginį" unsure.gif jau buvo sumąstęs: man neįdomu - nesimokysiu... Tai dabar tenka tikrinti n.d. tiesa, tikrinu tik "ar padarė", nesigilinu, "kaip padarė".

va va, pas mus tas pats.. Jis taip nesako, bet aš labai aiškiai matau, kad daro tai, kas įdomu.. Ir nežinau kaip čia sumotyvuoti...

QUOTE(Mergiona @ 2017 05 01, 22:20)
As dar bandau komendanto valanda ivest- po 21 val vadoveliai keliauja i kuprine.  unsure.gif Tai gudrioji mergaite uzsistato zadintuva ir ryte, paslapcia n.d. daro. Svieto pabaiga, ne kitaip  biggrin.gif

oho, tiek daug nd? blink.gif
Atsakyti
Atsimenu trečioje klasėje pas sūnų dar buvo sunkiai skaitančių vaikų. Bet realiai vėliausiai trečioje klasėje turėtų prasilaužti skaityme ir užsikabinti, pradėti skaityti knygas, pajausti malonumą. Pirmokas dar tikrai ižtenka kad iš viso skaito.

Mergionai pagarba. 4u.gif nors vasara iš tiesų geras laikas ištaisyti spragas. Jeigu nenutrumpins jos unsure.gif nu galima mokytis vasarą, bet tik ne mūsų lietuviškoje mokykloje unsure.gif kur vis tiek jei nori ką išmokt vaikštai pas korepetitorius.

Sumotyvuoti mokytis šiais laikais - ir man didžiausias iššūkis. Jeigu rasit receptą pasidalinkite. Nes aš ir pati kartais nebematau mokyklinių mokslų prasmės, ypač kai pažiūriu į mokymo programas ir metodus kuriais jos dėstomos. Tai kaip įkvėpt vaikus unsure.gif
Atsakyti
Laba diena.
Atėjau atsiprašyti už tai, kad išūžiau iš šitos temos, jus įskaudinusi, išsišaipiusi, nors vienintelė verta tikros pašaipos kaip tik aš ir buvau. Taip, aš iš tiesų nemoku gerai anglų kalbos, matyt, nesu tom kalboms gabi, nes tiek ariant jau tikrai buvo galima ją išmokti. Ir tikrai padariau klaidą tekste, o paskui vaidinau tipo "tyčia", nors visiškai nemačiau kur ji, paprasčiau buvo visas apdrėbt purvais, nors apdrėbiau tik save, ir "išdidžiai" išsikraustyti, kad tik po poros metų galų gale suprasti, kokio lygio atmata esu virtusi ir kaip įvaldžiau saviapgaulės meną. Linksmiausia, kad nuolat kaltinau tuo kitus.
Tas mano tekstas aišku nereiškia, kad bruksiuosi į šitą temą, gink dieve, ji taip ir liks be trūkumų, tiesiog žinau, kad turėjau atsiprašyti. Tikiu, kad nesu jums tiek svarbi, bet noriu, kad žinotumėt. Jus gerbiu labai už tai, kokios esate. Savęs gerbti neturiu už ką. Gal kada nors, kai pradėsiu gyventi sąžiningai ir iš tikrųjų atvirai.
Atsakyti
tai ką, jau 2 metai praėjo blink.gif
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 05 04, 15:38)
tai ką, jau 2 metai praėjo blink.gif


Nemanau, bet užskaitau biggrin.gif geras patrolinimas bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 05 04, 15:38)
tai ką, jau 2 metai praėjo blink.gif

biggrin.gif as statau uz metus plius minus, ne daugiau biggrin.gif
Atsakyti