Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Mergiona @ 2017 05 01, 12:32)
a) nera kur grust indaplove
b) a nu nafig  unsure.gif nes man jos ne tiek plovimui reikia, kiek sandeliavimui nesvariu indu. Jei kiekvienas savo puodeli issiplautu o ne numestu- bedos nebutu.

Tai kokią spintelę išmesk biggrin.gif
Šiaip čia svarbiausia, kad neprisikauptų, nes tada ir prasideda strigimas.. Aš n metų gyvenau su indaplove,o šitame bute tikrai nėra kur jos statyti, tai plaunu rankytėmis, bet stengiuosi neprikaupti, tai viskas ok, net nagams įtakos nėra biggrin.gif

Mano vaikai panašūs, tai va, vyresnėlio (antroko, 9 m.) pareiga yra kas antrą dieną išsiurbti namus. Taip pat jo pareiga kasryt pakeisti katinui valdenį ir įpilti maisto, bet šitai man reikia priminti. Mažoji pareigų neturi, bet ji grįžta bene vėliausiai (po darželio), kai eis į mokyklą, atsiras ir pareigos.. Bet ji iš esmės tvarkingesnė, ji mėgsta ir grindis plauti, ir dulkes valyti, ir katino wc tvarko, maistu neretai pasirūpina.. Man geriau tvarkytis, kai esu viena namuose, bet dabar praktikuoju savaitgalio tvarkymąsi, kai esam visi kartu, grynai dėl įpročių formavimosi ir kad mokytųsi, jog čia visų reikalas biggrin.gif
Taip pat abu mokosi gaminti, jei rodo norą, padedu ir vėliau skatinu patiems tai tęsti.

Kažkada mačiau šitą, aptarinėjom ką jie jau moka, ko dar ne biggrin.gif
vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2017 05 01, 14:30)
Mergiona, o nenori padalinti darbus - nes vistiek gi yra kazkas kas daugiau maziau sektusi kiekvienam.
Na pvz - dukros rupestis indaplove ( sukrauti/iskrauti - kas netilpo isplauti rankomis).
sunaus darbas siurbimasis - 2 kartai per darbo savaite.


noriu smile.gif mano sunui 3 ka tik suejo, jei ka, ir jo raida veluoja, jis net ant puodu nueit nemoka, nusirengt/ apsirengt, apie koki siurbliavima kalbet ax.gif O irgi mergaite Menulyje gyvena. O mergaite daro kiek gali. Bet kazkaip su irgi mergaite reiks rimciau uzsiimt, kad is Menulio kartais nusileistu ant zemes biggrin.gif kol kas daugiau bedos nei naudos jos pagalba. rolleyes.gif
Atsakyti
Bekase, aš išplautus indus visada ir su rankšluosčiu nusausindavau. Visus indus ir įrankius.
Turbut mes daug indu naudojam. Pusryčiai, pietus, vakariene, užkandžiai. Į kriaukle per diena netilptų.
Atsakyti
Mergiona, o taviskiams vis dar reikia patiekalui n leksciu? lyg pasakojai, vienoj bulve, kitoj kotletas ir pan? tada nesistebiu 4u.gif bandyciau sita iproti isguiti unsure.gif

Romy, tai kiek kartu jus paprastom dienom per diena maista ruosiat? as puodu nededu i indaplove, lekstes, irankius ir puodelius plaunam kas antra nakti smile.gif as viska suprantu, bet mano galvai nepriimtina deti taukuota keptuve ir taures(suprantu, kad greiciausiai isplautu, bet man nepriimtina)
del tvarkytojos nesistebiu, nemanau, kad vokietkos puola tokiem darbam samdytis, o kitatauciu pas jus nera?

as kaip ir eufemija apie joki pasalini asmeni namuose negalvoju ir nenoriu, kad kazkas trintusi...
Atsakyti
Keptuvių nededu į indaplove, vos telpa. Katilus dedu, ir su taurės. Plaunu 65c temperatūroje ir viskas išsiplauna.

Nu pusryčiaujam namie, bulkutes su sviestu, sūriu ir t.t. Lėkštes, puodeliai, įrankiai. Vyras pietauja namie, du kart per darbo savaite ir aš namie pietauju. Katilas, keptuve, lėkštes, įrankiai. Vakariene namie. Vėl tas pats. Vaikui sriubos, troskiniai. Vėl katiliukai, įrankiai. Mes mėgstam visada stalą pasidengt. Jei valgom alyvuoges, tai jos į spec lėkštute ir t.t. Tad tu indu krūva per diena susidaro.

Yra valymo firmos. Tu nenoriu. O geros visos užimtos, kiek rekomenduotu žiūrėjom, ne svarbu vokietes ar kitatautes.
Mano vyras ilgai buvo prieš. Bet dabar tiesiog labai gaila laiko pasidarė tokiem darbams. Darbo dienomis jokių galimybių, o savaitgaliais yra fainesniu dalyku nuveikt. Įtikinau vyrą. Belieka tvarkytoja rast.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 01 gegužės 2017 - 15:21
tai kiek kartu darbo diena jus gaminate maista?
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 05 01, 15:21)
tai kiek kartu darbo diena jus gaminate maista?

Pusryčių gaminimu nevadinu.
Pietus ir vakariene lieka. Nu ir vaikui karta ar du.
Kartais šildomes, bet nuo to indu nemažiau.
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2017 05 01, 16:29)
Pusryčių gaminimu nevadinu.
Pietus ir vakariene lieka. Nu ir vaikui karta ar du.
Kartais šildomes, bet nuo to indu nemažiau.


tai jau paskaiciau... bet jei darbo diena stinga laiko pabuti su vaiku, tai kada jus spejat ir pietauti, ir vakarieniauti? kada grizti is darbo?

mes tai pietu metu dazniausiai namo pargriztam, ar laisvadieniai kokie, tai be pietu nebeissisuksi(siaip i darba imama), o siaip gaminam tik viena karta - vakariene 4u.gif

siandien, kaip ir pas kazka , kugelis biggrin.gif rytdienai sumarinuoti 4 upetakiukai, porytdienai visciukas. savaitgali sode isbandem mamos nauja mesmale ir prigaminom desreliu smile.gif bus 4 kartams. visai greita vakariene- sumarinuotos desros su darzovem, o ir megsta visi(namines) smile.gif
Atsakyti
Pas mane indų kalnai. Indaplovę jungiu kas vakarą, o jei savaitgalis, išeiginės kai visi namie - du kartus per dieną. Brt maniškiai pripratinti pvz pasiėmę duonos riekę pasiimti lėkštutę kad nepritrupintų. Atsigeria vandens ir jau puodelis. Tokius prašau patiems išsiplaut ir atgal į spintą padėt, bet ne visada paklauso. Lengviau į indaplovę. Puodus skalbiu indaplovėje. Taures kaip kokias, kitų pagailiu, nes man indai indaplovėje susibraižo. Keptuvių kai kurių instrukcijos neleidžia dėl į indaplovę.
Atsakyti
Vyras dažniausiai iš namų dirba ir kažką sau gaminasi. Aš dvi dienas per savaite us namų dirbu, tai tada ir man padaro. Vakariene irgi dažniausiai vyras daro.
Mes darbo dienom kažką greito. Omletai, salotos, troskintos daržoves su vištiena, žuvis orkaitėje ir t.t.
Savaitgaliais jau ką mandriau.
Vaikui vakarienei beveik visada avižinių dribsnių koše.
Gryztu namo 17:30 kažkur. Vyras jau buna maisto papirkes. Kol užsiimu su vaiku (šventas reikalas man 😀), vyras vakariene daro. Jis taip PAT vaiką į daržą veža ir pasiima.
Kai užmigdomi vaiką 19:30, tada apsitvarkyt ir t.t.
Atsakyti
Man pirma mintis irgi buvo - indaplovė. Bet irgi pamenu, kad pas Mergiona problemos su vieta.
Aš turėjau progos prisiminti indų plovimą. Tai taip keistai pasijaučiau - na taip stoviu ir leidžiu laiką "kvailam" darbui, kurį mašinos atlieka unsure.gif

Mergiona, skirčiau konkrečius darbus pagal grafiką: x-sadieniais ta ir ta mergina daro konkretų darbą. Aš paderinu pagal užimtumo tvarkaraštį: jei tą deną vaikas vėlai iš mokyklos ar būrelių grįžta, tai tądieniais jam nėra "tvarkaraštinių" darbų.

Irgi mergaitę gal iš mėnulio grąžintų konkretesnės užduotys. Ne "sutvarkyk rūbus", o "šituos konkrečius rūbus sudėk į tą konkrečią lentyną" ar pn.

Mano "ligoninės" reikaluose nieko gero:
I sav. po operacijos: viskas normaliai, op. buvo sunki, reikia laiko;
II sav.: darom viską, ką galim;
III sav.: viskas dievo rankose...
Atsakyti
San verysad.gif 4u.gif

Realiai ji tik irankius normaliai nusluosto. O taip... kokia pagalba jei pirstu rodai daikta, rodai jo vieta, rodai daikta rodai vieta... rolleyes.gif
Atsakyti