Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Mergiona @ 2017 04 29, 16:45)
Pagyvenus, jei kalba ne apie Liceju- imho- su trupuciu pinigu gali patekt bet kur. Ne kysio forma, tiesiog paremi mokykla. Nors fig zino kas keisys, zada lb sugreztint "ppagal gyvenama vieta", na gi ir registracija galima gaut ten, kur reikia  ax.gif

Koks dar licėjus bigsmile.gif jumoristė biggrin.gif
O remti nieko neremsiu. Mano mažoji tikrai ne tas atvejis, kad jos gabumams tobulinti reikėtų licėjaus ar bent jau kažko į tą pusę. Ir net ne todėl, kad būtų koks nors didelis gabumų trūkumas. Greičiau problema hedonizmo pertekliuje smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Eufemija @ 2017 04 29, 16:53)
Pagyvenus, šaunuolė dukra, tai gal visgi ištemps ir liks kur mokosi? O į kokią mokyklą sesers dukra stos?


Atitikti reikalavimus jai be šansų. O ar administracija įvertins progresą ir darys nuolaidas, bus matyti.
Dukterėčią kol kas sesuo pasiryžus palikti esamoj.

QUOTE(Realesne @ 2017 04 29, 20:01)
Aga, jie daug metu kaune gyveno, persikele kelis metus kitur, taip sake ir darys.
Nu joo... toje gimnazijoje, kur mokosi mano dickis, sake labai prastu  9 oku karta atejo. Ir mokosi lb prastai, ir zole stumdo/ruko, ir siaip "autistai". (cia mano jaunikaicio zodynelis...)

Nu ką, braukiam varpą iš sąrašo. Nors vieta būtų pusėtina, o kolektyvas gal netgi derėtų su maniškės hedonistine prigimtimi biggrin.gif Ale geriau pataupysiu savus nervus.
Atsakyti
Šiandien tinginiauju, tai paskaičiau atidžiau gimnazijų puslapius. Mūsų vietinėje 5 laisvos vietos, aušroj 25, rasoj 10, saulė irgi naują klasę formuoja. Žodžiu bemokslė neliks, kad tik būtų noro mokintis smile.gif
Atsakyti
Ten kazkaip su nauja direktore prastai pasisuko-priimti keli net is jaunimo mokyklos unsure.gif

Nors as lb nesiskundziu. Na, siek tiek skundziau nesenai visos klases vardu, laukiam rezultatu biggrin.gif

Man su mazuoju galvosupis-jam aisku dar visi metai, bet vistiek. Prie namu esanti-prasti atsiliepimai, viena astuonmete, kita desimtmete. o jis nori ten, kur draugas jo eis nuo darzelio. Galvoju apie vytury gal-bet draugas ten tikrai neis. unsure.gif

Bet su juo vilciu nedaug turiu, kad bent jau 10 baigtu biggrin.gif. Ai na gerai ir 8, profesines gi priima biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Realesne: 29 balandžio 2017 - 20:00
Pagyvenus, as apie tai, kad isskyrus keleta lt mokyklu, kur yra spec atranka- Licejus-Ciurlionke-ir pan- galima patekt per pinigus. Bent jau as taip manau.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 04 29, 22:53)
Pagyvenus, as apie tai, kad isskyrus keleta lt mokyklu, kur yra spec atranka- Licejus-Ciurlionke-ir pan- galima patekt per pinigus. Bent jau as taip manau.

Gal ir galima. Bet su tuo susidurti neteko, o domėtis nesidomėjau. Tiesiog esamoje situacijoje nemanau, kad to reikia. Yra tų gimnazijų ir ne vienur, tai kitur priims ir taip. O jei labai netiks, galima gi išeiti nors ir po mėnesio į kitą. Aš čia skundžiuosi labiau iš nepasitenkinimo situacija, kai keisti reikia anksčiau nei planavau ir skubotai. Jau ir dabar gan vėlu galvoti apie keitimą, daug kur atvirų durų dienos jau buvo. O dukra dar visai tame dalyvauti nenori. Tai jei birželio viduryje visgi bus pasiūlyta išeiti, net ir tos pora formuojamų 10 klasių jau bus suformuotos ir priėmimai į laisvas vietas baigti. Prašymus daugelyje vietų priima iki birželio. Paskui tikrai atostogų metu teks lakstyti ir ieškoti, kur dar kokia laisva vieta yra.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2017 04 29, 19:55)
Šiandien tinginiauju, tai paskaičiau atidžiau gimnazijų puslapius. Mūsų vietinėje 5 laisvos vietos, aušroj 25, rasoj 10, saulė irgi naują klasę formuoja. Žodžiu bemokslė neliks, kad tik būtų noro mokintis  smile.gif

Iš šitų aš vis tik rinkčiausi Rasą, nors tolokai nuo namų. Hedonistams ten aplinka palanki.

O mamytė negali nieko nesakius dukrai tiesiog nunešti priėmimo popierius į kelias mokyklas? Juk vaiko parašo nereikia, pareiškimus rašo tėvai. Tai paskui per atostogas nereikės lakstyti, tiesiog galima bus telefonu paskambint į kitas ir pasakyt kad nebeateisime. O dukra turės iš ko rinktis.
Atsakyti
QUOTE(Eufemija @ 2017 04 29, 17:38)
O šiaip pasaulinė statistika rodo, kad laimingiausi vidutinybės, jiems ir pritaikytas pasaulis. Gabūs vaikai irgi yra specialių poreikių vaikai, žiauriai specialių, juos sumotyvuot labai sunku ir išmokyt sistemingai dirbti misija neįmamoma, nes dėl savo gabumų jie perskaito prieš pamoką ir moka, kam namie vargt su namų darbais, kurie jiems neįdomūs, neprasmingi. Dažnai jie mokyklose konfliktuoja su mokytojais, nedaro kas liepiama, gauna dvejetus, meta mokyklas. Beje genijai kaip žmonės būna dažniausiai nelaimingi...


Sveika 4u.gif

labai nesutinku unsure.gif kur tokia statistika. Kaip ta laime paskaiciuoja, ir dar su IQ korelioja?

Del gabiuju- visu pirma gabus nelygu genijus. Genijai- tikrai su savo zaskokais. Gabus- na, taip, specporeikiu. BET as nepritariu nei vienam toliau parasytam zodziui. Mokiausi rinktineje mokykloje, paskui Licejuje- pas mus visi buvo gabus ir labai gabus ir NORINTYS mokytis. Man tai gabumu dalis. Kitaip... "ak, buciau gabi balerina, bet kojos neturiu". Man tai pati bjauriausia kategorija "as gabus bet tingiu"- tokiu vaiku realiai labai reta. Cia pradiniu mokytoju klaidos- ikale jiems i galva tokia nesamke ir jie pabando mokytis- oba, o nieko nesigauna, tai vietoj to kad pradet kazka daryt (per ta daryma atsiskleistu, kad jokiu ten ypatingu gabumu nerasta, na mokejo skaityt 5, ar pirmoje klaseje greitai skaiciavo, ar mamyte kokios anglu iki mokyklos pamoke- ir visi "gabumai") jie toliau sedi su savo "gabiojo etikete" ir degraduoja. Tikrai gabus nori mokytis, jie gali nemoketi lietuviu, ar nekesti matiekos- bet jie savo gabumus atskleis tu gabumu pamokoje ar nepamokoje. (dbr pvz pazistu mergaite, negalincia mokytis, bet ji yra tam tikro sporto LT cempione, dalyvauja Europos lygiu ir laimi). Zodziu as netikiu kad yra gabiu tinginiu, ir netikiu to "ak, man neidomu ir lengva"- pirmoje klaseje- gal, na antroje- o toliau prabunda ir supranta "neidomu" ne del to kad lengva, o del to kad uzleista ir nieko nesupranta, ir dvejetukininkas JOnas, is kurio juokesi pries metus atsako geriau uz ji. \

Geniju pas mus buvo du- vienas "na labai as esu genijus"- fizikos 5, matiekos 5, olimpiados, tt, kitu dalyku- dvejetai. Nelanke, jam neidomu, jam nereikia. Siaip ne taip mokykla baige, nes gi "genijui atleistina" ir uuuups- paaiskejo kad RU- uzdare sienas (1992-3 metai), lt- jis nemoka nei zodzio "na jam gi neidooooomu", eng- nemoka ne zodzio "jam neidoooomu". Ir sedi su savo visu genialumu... - na ar cia tikrai genijus?! kiek mokslininku badavo, keliavo i kitas salis, mokesi tos kalbos, tt- kad tik istot, ismokt, o jis "genijus, jam nereikia, tegu ateina ir jam duoda!" (pamelavau, pasirodo 2007 visgi baige bakalaura VU)

Antras genijus desto VU ir siaip moksline karjera darosi, nes jam idomu buvo, ir kalbu mokytis ir su zmonem normaliai bendraut.

Dar is mamos laiku pvz- irgi genijus, jie vaziavo 11 zmoniu stot i MGU, nei vienas neistojo, bet vienam pritruko puses balo ir per egza kazkoki ten uzdavini su genialumo uzuomazgos sprende- prieme ji. ir uuuups- visi ten genijai blink.gif i jo zaskokus ir i "kunce neisiu, man neidooomu"- niekas demesio nekreipia, gabesniu uz ji kas antras jei ne kas pirmas, isleke jis is ten, kukliai VU baige ir tiek. Zodziu "genijui" dar ir mastai yra, kad tu vasiuku vidurineje genijum skaitaisi dar ne genialumo irodymas. (ir net kad Licejuje)

4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 30 balandžio 2017 - 08:53
Mergiona, tavo pavyzdžiai tik patvirtina, kad gabiesiems žiauriai sunku prisitaikyti. Tas kur kalbų nesimokė - gaila, kad aplinka nesugebėjo jo sumotyvuoti. Itin gabūs dažnai tikrai ne tik mokyklose, bet ir universitetuose nepritampa, ir šiaip gyvenime. Tačiau jei jie randa savo sritį, tai gaunasi nobelistai ar pan. Bet tikrai didelė dalis genijų ir lieka nepanaudoję savo talentų... apie tai aš ir kalbu. Tiesiog jie būna nusodinami, nesuprasti.

Vidutiniokas darbštusis, pareigingasis - pats geriausias dalykas mūsų visuomenėje, tokiems lengviausia. Jie būna turtingiausi. Ypač dar jeigu moka padlaižiauti valdžiai, dažnai ir patys valdžioje būna.
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif O as kaifuoju savo kaime, penktadieni pristate 12 vistu, siandien jau pusryciams suvalgem 4 vakar padetus kiausinius, vienas buvo dvitrynis wub.gif Siandien vel eisiu susirinkti smile.gif darbai aplink vyksta, o ir mes nesnaudziam, vis aplinka tvarkomes. Sunku, as nepratus prie tokiu darbu, nu bet kaip miela wub.gif
Salta siandien pas mus, lyja ir labai stiprus vejas, tai tinginiaujam viduje. Gal reiks veliau iki shopping'o palekt, reikia kokiu paprastu rubu lauko darbams, neturiu tokiu kol kas.
Apie gabumus vaiku kalbat, as buvau is tu, kur nesimokydama vidurine baigiau su 4,7 vidurkiu. Nu uztekdavo man pries pamoka pasiskaityti ir galedavau atsiskaityti, bet man butina suprasti pacia esme, jei nesuprantu, mintinai nemoku iskalti, aukstojoj buvo tas pats, nesimokiau as daug, aisku prie lotynu-graiku kalbu reikedavo papluseti. nieko daug gyvenime nepasiekiau, niekada kazkuom tikrai nebuvau susidomejusi, bet esu laiminga su tuo ka turiu, kazkokiu hobiu niekada neturejau ir neturiu. Man tinka-patinka mano paprastas gyvenimas. Mama buvo suplanavusi, kad as gydytoja busiu, nes ji norejo, bet nesugebejo, todel ir isejau is namu, kai tik pilnametyste stuktelejo. Tiesa, musu 130 laida visi baige aukstaji, buvo moksliuku klase. dabar aisku, kiti laikai, visi nori geru-pelningu darbu, geniju vaiku, todel ir zaviuosi, kas Pagyvenus realiai vertina situacija, ir nespaudzia vaiko. Ir, manau, busim nustebinti kiek jos dukra pasieks wub.gif
parasiau, ir galvoju, ar vaiku tema sioj ar anoj temoj kalbejot? bet paliksiu, nes dauguma vistiek gyvuoja per abi temas. Senatvinis marazmas man mirksiukas.gif Geros dienos visoms wub.gif
Atsakyti
Eufemija, na gabus nelygu genijus. Vidutinybes (moksliskai kalbant su IQ 85-115) butent, daro kazka tokio, kur "baskos neskauda"- ar tvarkingai prekytes Maxej delioja, ar popieriukus biure. O vat pasiekia ir yra laimingi gabesni (115-130)- nes jie gali, moka, supranta save, savo gabumus ir ju apribojimus, stipriasias ir silpnasias puses, o tu 130+ geniju yra 1 is 100. Bet na, ne paslaptis kad daznai tai ateina kartu su visokiom bedom, nuo nemokejimo bendraut iki vidiniu kanciu sukelenciu depresijas, ttt- va tiems tikrai sunku. Bet... o kas is to? Jei is tu "1 is 100" pasiekia kazko 1 is dar 100- visvien to uztenka zmonijai tobulet ir vystytis. Visgi dauguma geniju svelniai tariant artimiems buvo nlb geri sutuoktiniai/ tevai/ vaikai, tai ir atgal is pasaulio neretai gauna ta pati. Kazkuria prasme geniju galima traktuot kaip ligoni, kuriam reikia globos iki gyvos galvos. Gerai jei tokia atsidavusia zmona randa (kuriai daznai sugriauna gyvenima) na arba mama pakankamai ilgai gyvena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 30 balandžio 2017 - 11:58
Ko jūs ant to IQ užsiciklinote? biggrin.gif jau viskas seniai ištyrinėta ir pertyrinėta, kad nei sėkmės, nei laimės nelemia. Emocinis intelektas tą apsprendžia ir va tiek. O tarp jų koreliacija labai maža - va ir turim asocialius genijus ir vidutiniokus, kurie skinasi savo kelią per gyvenimą pasimėgaudami.
Atsakyti
Kaip tik vidutinybė gyvena pvz kokiam Vokietijos miestuky, dirba parduotuvėlėje ar kepyklėlėje, gauna nedidelę, bet jos poreikiams pakankamą algą, didžiausias metų įvykis kurio laukia - miestelio bendruomenės šventė, yra religingas nors ne per stipriai, kiek reikia, laisvu laiku paplepa su kaimynais, nesikapsto ir didelių problemų nemato - ko ne tobulas gyvenimas?
Papildyta:
QUOTE(*lim->0* @ 2017 04 30, 12:23)
Ko jūs ant to IQ užsiciklinote?  biggrin.gif jau viskas seniai ištyrinėta ir pertyrinėta, kad nei sėkmės, nei laimės nelemia. Emocinis intelektas tą apsprendžia ir va tiek. O tarp jų koreliacija labai maža - va ir turim asocialius genijus ir vidutiniokus, kurie skinasi savo kelią per gyvenimą pasimėgaudami.

Tai va,kam tada Mortai vaikus pagal IQ atsirinkinėt?
Atsakyti