Įkraunama...
Įkraunama...

Gruodžio sniego užburti namai

Labas vakaras.
Gal šį kartą sm leis parašyti. Porą kartų dingo mano rašyba, tai vis vogčiom paskaitau, kuo gyvenate. Mintyse linkėjau visoms sveikatos, tuo pačiu ir sau, nes mano apsisukimai vis letesni ir lėtesni. Tvarkau savo gėlynus, reikia mažinti, o aš vis didinu. Kelias dienas ravėjau šilauoges, mėtų šaknys be pradžios ir be galo apraizgusios. Braškių labai apmažinau, tik šviežiam vartojimui ir užšsldymui porą dėžučių. Braškių uogienė pas mus nelabai pagarboj, tai kam vargti auginant. O kažkada pardavimui auginom.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Vasarema,aš irgi didinu. mirksiukas.gif
Virš metų buvo makalynė,kažkada ekskavatorius išrovė senas vyšnias ir gabalas buvo žolyno,nei su traktoriuku įvažiuosi žolės pjauti,viskas išrausta.Šį pavasarį tą plotą net nudeginome.Dabar kasu,prisodinau 23 rožes,alyvas,jazminus.Dabar jurginams ruošiu žemę. bigsmile.gif
Atsakyti
Labas

mes vakar grizom is Kupiskio. Daug dirbom, prisitasem su visokiom durim, plokstem, kurias vezem i didziagabarites. Dar sakas isvezem. Padare man dvi pakeltas lysves, beveik uzsodinau. Dar Sepetoj prisipirkom durpiu, komposto. Kasiau, tvarkem siltnami. Sodinau, ravejau.
Atsakyti
Ingrida, o paskui tu apie tuos augalus ravi? Ar leidi žolei augt ? Nes paskaičius, kokie kiekiai augalų sodinami, apima siaubas, kaip juos paskui tokius kiekius apravėt unsure.gif Na, pas mane energijos labai mažai yra, greit pavargstu ir nedaug galiu padaryt, nors norai ir dideli 4u.gif Tai labai pamatuoju ką sodint, ar galėsiu laiku apibėgiot tą, ką pasodinusi. ax.gif Lanksvos priaugo žolių, nėr net kaip išravėt dabar, nes neapravėjau kelis metus ir psio. Levandų krūmai irgi visokio š.. priaugo, išraut gaila -išravėt nebeįmanoma.. ax.gif Vnž, greit pas mane liks tik žolė visur - nupjaut su žoliapjove paprasta biggrin.gif
Šiemet kažkur protas pasivaikščiot buvo išėjęs -arbūzų virš 20 vnt susidaiginau biggrin.gif Pomidorų pamažinau šiek tiek, nes nėr paskui kur dėt juos. Tampau į šiltnamį dienomis, vakare parnešu namo. Vargina. Reik konstruot patalus tam pačiam šiltnamyje. Bet laiko pritrūkstu. Nu kaip nors ax.gif
Atsakyti
Gėlynus apraviu.Pas mane daržas ne didelis,tai laiko lieka.Jokių bulvių neauginu,daržovių minimaliai.Pas mane daugiau grožio reikia. ax.gif Hortenzijos priaugo žolių,liepiau palaukti.Tai kad lieka laiko toms gėlėms.Sunkiausia,rudeniop,kai grybai prasideda,va tada tai apleidžiu viską. ax.gif
Pomidorų irgi mažinsiu,nes tiek tikrai nebe reikia. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vasarema @ 2023 04 20, 23:41)
Labas vakaras.
Gal šį kartą sm leis parašyti. Porą kartų dingo mano rašyba, tai vis vogčiom paskaitau, kuo gyvenate. Mintyse linkėjau visoms sveikatos, tuo pačiu ir sau, nes mano apsisukimai  vis letesni ir lėtesni. Tvarkau savo gėlynus, reikia mažinti, o aš vis didinu. Kelias dienas ravėjau šilauoges, mėtų šaknys be pradžios ir be galo apraizgusios. Braškių labai apmažinau, tik šviežiam vartojimui ir užšsldymui porą dėžučių. Braškių uogienė pas mus nelabai pagarboj, tai kam vargti auginant. O kažkada pardavimui auginom.


Žiūriu, visos mes čia remontuotinais stogais. biggrin.gif Vakar patyliukais daviau komandą padidinti vieną gėlyną gal metru į ilgį. Na, netilpo iš kitur atkeltos lelijos. Ir rožei reikėjo vietos. ax.gif

Su mėtomis problema. Vasarema, kai atžels vasarą , pasitaisyk Roundapo su Banvelu. Pridengusi šilauoges kokiu kartonu iš purškiamos pusės, dustelk ant mėtų. Man buvo notrų ir dirvinio vijoklio. Pernai vasarą paskelbiau jiems karą. Panašu, kad pasiduoda.
Šiaip apie krūmus geras dalykas yra mulčiavimas. Ingrida, netoli tavęs yra kelios lentpjūvės, paprašyk, ar nusipirk pjuvenų. Jos tik iš pradžių klaikiai geltonos. Galima jas smulkintomis šakomis pridengti. Praktiškai visos vienmetės žolės pro jas neišlenda.

Žolia, išsikask tas levandas, išsirink visokias žolių šaknis ir atgal sukišk. Dabar, kol dar jos neatželia, turėtų prigyti. O paskui tiesk geotekstilę arba be jos ir kokiu nors mulču. Kad ir smulkintų šakų. Aš jomis buvau tujų gyvatvotę pamulčiavusi. Kokius 5 metus laikė be žolių, dabar jau viena kita atsiranda. Bet ir drėgmę sulaiko. Vasarą karštis plieskia, net žolė raitosi. Pakapstau apie tujas - po šakelėmis drėgna žemė. O tujoms kad patiko, kaip dėjo augti.

Sapniau, nežinojau, kad Šepeta ir kompostą gamina.
Atsakyti
IK, na nezinau ar gamina, bet kad pakuoja ir parduoda tai tikrai. gal is zaliu atlieku aiksteles ima.

Labas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sapniukass: 21 balandžio 2023 - 19:11
QUOTE(Iš Kaimo @ 2023 04 21, 18:17)

Žolia, išsikask tas levandas, išsirink visokias žolių šaknis ir atgal sukišk. Dabar, kol dar jos neatželia, turėtų prigyti. O paskui tiesk geotekstilę arba be jos ir kokiu nors mulču. Kad ir smulkintų šakų. Aš jomis buvau tujų gyvatvotę pamulčiavusi. Kokius 5 metus laikė be žolių, dabar jau viena kita atsiranda.  Bet ir drėgmę sulaiko. Vasarą karštis plieskia, net žolė raitosi. Pakapstau apie tujas - po šakelėmis drėgna žemė. O tujoms kad patiko, kaip dėjo augti.


Ai, tiek jau to... Senos jau ir taip jos, jau pradeda atželt, tai tegul taip ir gyvena irnesakyk.gif irnesakyk.gif Kažkaip man iš po tos geotekstilės sugeba žolės į mane žiūrot biggrin.gif Buvau braškių tarpueilius išklojusi, tai pakraščiais visokios žolės lindo į šviesą iš po geotekstilės. Bet tik pakraščiais, tad geriau, nei plika žemė ir ravėt to nemažo tarpueilio nereikėjo. Ačiū už patarimus 4u.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
IK,bet pjūvenos man nepatiko.Po žiemos po jomis laikosi ilgai dar šaltis,ledas? ax.gif
Atsakyti
Šaltis tai po pjuvenomis laikosi. Senais laikais , kai dar nebuvo šaldytuvų, prie fermų žiemą priveždavo ledo gabalų ir užpildavo pjuvenomis arba durpėmis. Ledo pieno atvėsinimui turėjo visai vasarai.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Atsakyti