Sima_1, radau postą, bet jis biškį ne į temą, jus gi ne antibiotikais gydotės, kaip suprantu Bet įkeliu, gal kažkam pravers, šiaip bendra info. Diskusija buvo apie tai, kad praėjus 3 dienom, jei vis dar laikosi t, reikia vėl kreiptis į gydytoją, nes net antibiotikai gal buvo parinkti ne tie, ar visai nereikėjo tuo atveju antibiotikų, nes jei virusas, tai jie nepadės... Reikia visad reikalauti CRB!
"Apie antibiotikus. Tai yra siauro veikimo spektro antibiotikai ir plataus. Nėra nė vieno, kuris būtų skirtas konkrečiai diagnozei: anginai, plaučių uždegimui, pūliniui, inkstų uždegimui ir pan. Nes antibiotikais naikinamos bakterijos, kurios sukelia šias ligas. Ir sukelt tą pačia ligą gali ne vienos rūšies bakterijos, o kelių (nu kaip vagių ir plėšikų yra ir Afrikoj, ir Europoj). Tiesiog, kiekviena šalis daugiau mažiau pagal pasėlių rezultatus turi nustatytus dažniausius tam tikrų ligų sukėlėjus (angina - streptokokas, plaučių uždegimas - pneumokokai, šlapimo organų infekcija - ešerichijos ir pan.).
Kas tie pasėliai? Kai paterliojam sekreto iš bet kokių vietų, kuriose įtariam infekciją, spec želė pripildytose lėkštelėse,t.y. pasėjam kaip pipirnes, ir kaip pipirnės tos bakterijos po 2-3 dienų pradeda augt, tada galim atskirt, kas do chebrytė mus atakuoja. Tada prideda laboratorijoj ant tų lėkštelių skirtingų antibiotikų tablečių ir mato po dienos kitos, kas geriausiai žudo, nes skirtingi antibiotikai veikia ne vieną bakterijų rūšį, o dažniausiai kelias. Tai siauro spektro antibiotikai veikia tik kelis dažniausius sukėlėjus ir yra saugesni vartoti, plataus spektro šluoja viską, kas pasitaiko kelyje (kartais būna, kad užsikrečiam kokia baisiai gudria rūšim bakterijų, kurios atsparios "viskam", bet tokių rūšių itin mažai). Kiekvienam pacientui tikrai pasėlių niekas nesėja ir tų bakterijų nenustatinėja. Bet jei užsitęsia infekcija, būtų tikslinga pabandyti nustatyti (jei kraujo tyrimuose yra bakterinei infekcijai būdingų požymių, dažniausiai tai labai aukštas arba dinamikoje augantis CRB). Bet čia daug vaznios: daryk CRB, sėk, lauk rezultato.... Šeimos gydytojam paprasčiau pakeist antibiotiką iš siauro veikimo spektro į platesnio ir tikrai daug šansų, kad pagerės. O jei gausi nedidelį tą CRB, tai suk galvą, ar tikrai nutraukt geriamus antibiotikus (retas kuri iš šeimos gydytojų tam ryžtasi) ar vistik apsidraust ir tegu geria, nes vistiek pagerės
Ir dar. Bakterijos ir virusai sukeldami infekciją, organizme sukelia didesnį ar mažesnį uždegimą. Uždegimas - T pakilimas, skausmas, paraudimas, patinimas, funkcijos sutrikimas. Tik reikia rasti židinį - labiausiai pažeistą to uždegimo vietą. Va, pagal tą pažeistą vietą ir rašomos diagnozės. Pvz., paraudusi, skauda, raudona gerklė, temperatūra, sunku ryti - angina. Jei konkretaus židinio nerandama, yra tik karščiavimas, kraujo tyrimuose matomi infekcijai būdingi požymiai, galima vadinti bendru organizmo uždegimu. Antibiotikai pasklinda po visą kūną, kaip žinia, todėl esant bakterinės infekcijos požymiams kraujo tyrimuose, jie skiriami gydymui."