Įkraunama...
Įkraunama...

***Derintojos***

"Stilingi" ledai😕<br />[attachment=243673:18700593_624462601084338_7318266186270296506_o.jpg]
Atsakyti
Labas rytas su kava...

Katee... o kada tas Jamam Klaipedoj?...
Atsakyti

Nu žinai, Katee, stovyklos tai kainuoja, kiek jau jų ten pripirkt gali, ypač, jei vaikas ne vienas. Sūnui paėmiau dvi-vieną liepos mėn, kitą rugp., tai abi po -~200€ 

Ledai tai nefaini atrodo 😗

Atsakyti

Labas rytas,

Nesutinku šįsyk su Blueta - tik labai nedidelė dalis vaikų lanko privačias mokyklas. O ten tikrai viskas daug kitaip-  Ir kondicionieriai, ir visokios "kombinuotos" pamokos su lauku, kaip ir pati sakai. 

O kiti vaikai turės trokšti klasėse vasarą. Maniškės klasėje yra 32 vaikai. O patalpos kvadratūra net nežinau, na nedidelė, tai tai ten ir vasaros nereik, kad jaustumeis, kaip pirty.  :unsure:  O krūviai labai dideli, žinoma, neteigiu, kad privačiose vaikai mokosi mažiau, bet ten jie kitokią tvarką turi, kitaip kursą išdėsto, kaip suprantu iš tavo pasisakymų, tai sūnus nelabai namų darbų gauna, ar juos spėja klasėje paruošt. O maniškė ( ir ne tik ji) grįžta iš mokyklos ir dar 3 val ruošia pamokas. O kur dar būreliai, kuriuos nori lankyt...

ir, manau, nesąžininga džiaugtis, jog vaikai užimtumo turi dar visą mėn. Patys turėjom ilgas, gražias vasaras ir jokio užimtumo mums nereikėjo, lengva spręst už kitus, kai pačio tas nebeliečia. Tėvai irgi dirbo, viskas buvo panašiai, o mes galėjom ilgai atostogaut. Maniškės turi veiklos ir vasarą ir nebūtinos jokios stovyklos joms. UK, Amerikoj - žinoma kitaip, bet tai ė, kodėl bandom lygiuotis su užsieniu tik tokiais dalykais? Ten ir pragyvenimo lygis juk kitas... 

Žo, esu iš tų mamų, kurios labai, labai nepritaria tam, ką išdarinėja mūsų tautos išrinktieji. 

Atsakyti
tigrius - Jamam siandien ir rytoj.<br /><br />Blueta, bet tas birzelis nepagelbes nifiga. Nes dar visa liepanir rugpjutisnpries akis. O darbdaviai dabar dazniausiai isleidzia atostogu tik 2 savaitem (2 kart per metus). Taip kad taip ar taip reikes suktis. Visada juk kazkaip susiderindavo tevai. Kas gali, tas i stovyklas kokias isleidzia, kiti - kitaip susiplanuoja (mociutes ir pan.). Galu gale tokio amziaus vaikai drasiai gali vieni namie jau buti. Mano bernai ir kai pirmokai buvo ir tuo labiau dabar be problemu pabutu. Ir net nepergyvenciau nei kiek. Vaikai tokio amziaus jau samoningi labai.
Atsakyti

Sveikos  :) 

Aš tai nežinau, kaip kiti vaikai, bet kiek pamenu savo vaikystę, tai aš vasarom mokydavaus pas senelius. Tiek tarkuodavau visokias knygas, anglų, lietuvių kalbas, matematikas ir t.t., kad eina švilpt  :D  :D  :D Ir kiek nervindavo mane - atrodo, vasara, o aš čia viena nabagė mokytis turiu, kai kieme vaikai sausainiais močiučių keptais dalinasi. Nu bet nieko - ėjo ir praėjo, gyva esu, dirbu laimingai ir viskas. 

Blueta - ledai geruliai! Aš pamenu, kai mes Sardinijoj per medų ėjom į kavines ir MB vieną kartą pasiėmė juodų makaronų. Koks gėris  :wub:  :wub: Nesibritkiju tokio maisto visiškai  :rolleyes:  :D 

Katee - aš kažkaip net nustebus buvau, kad Jamam šį kartą dvi dienas. Prašiau tėčio, kad nupirktų mums patalynės Maximoj - bus 40% nuolaida, o mes turim Dormeo patalus iš A.K. lipdukų akcijos ir čia nėra tam dydžiui patalynės jomajo  :D​ Tai tenka pirkt Lietuvoj..

Atsakyti

drugelis. - bet 32 vaikai klasej, tai.... nera zodziu. Pas mus 25, ir tai daug, skaitau. Po pamoku tekdavonuzeitini klase. Tai tvanku kaip nzn kur. Vedina pertraukos metu, bet nelabai padeda.

Atsakyti

Dar pasisakysiu - ši reforma, apskritai - apsunkins ir nuvils dar didžiulę grupę žmonių.

Aš čia labiau dėl dukrų pasisakiau, nors realiai ši reforma mane tiesiogiai labai palies. Pagalvokit apie mokytojus, kaip jiems nelengva. Kad ir man - atiduodu labai daug savo energijos, nes darbas su individualiu vaiku pareikalauja labai daug - turi ir išklausyt, ir nuotaiką pakelt, jei reikia, žodžiu, esi mokytojas, psichologas, draugas. Ir vaikų tokių ateina 9 per dieną. 9 valandas negali atsipalaiduot. Pavargsti - ir nerealiai, žinoma, vėliau, per koncertas gauni gražą, pasitenkinimą, kad va, mano vaikai paruošti, padarė pažangą.

Bet, tas darbas įdėtas ir ką gauni be emocinio pasitenkinimo - yra apgailėtina.

O dar gausiu birželį padirbėti. Kokia čia nauda? bijau, kad taip ir depresiją gaut gali. O vaikai LT žudosi, bijau, kad nelaimių tik padaugės, nes ta nusivylimo viskuo banga didžiulė, dar labiau pervargs,nepailsės, vaikai irgi ne darbiniai arkliai, nebūtinai kiekvienas paveš tiek, kiek jam užkraus.

Žodžiu, mažinti socialinę atskirtį ir gerint žmonių gerbūvį - va nuo šitos vietos turėjo pradėti. 

Atsakyti
Almost, tai aisku niekas nenumirs, bet ir pacios prisiminimai nekokie. O dabar kruvis daug didesnis, nei anksciau. Tai speja jie pavargti tikrai. Kam to reikia? Taip ar taip ta programa speja pabaigti.<br />Tai gerai, kad uzsiminiau apie Jamam☺
Atsakyti

Almost - bet juk mokytis pas senelius - visai kas kita, tu mokeisi ne tik matematikos, tu bendravai su seneliais, sėmeisi jų patirtį, mokeisi atsakomybės, gerus senelius turi.

Mano irgi mokosi vasaromis - gyvenimiško mokslo, kurio jokia mokykla neišmokys - ruošti valgį, paglobot sužeistą paukštelį, stebėt drugelius ir vabaliukus, suręst namelį varlytėms.  

Atsakyti

Tai gerai, kad uzsiminiau apie Jamam☺

ai aš jau pamačius buvau užvakar ar vakar žinok, nes tėčio prašiau jau vakar - sakė šiandien nuvažiuos vakare  :) bet va gal Tigriui naudinga bus sužinoti  :4u: 

Almost - bet juk mokytis pas senelius - visai kas kita, tu mokeisi ne tik matematikos, tu bendravai su seneliais, sėmeisi jų patirtį, mokeisi atsakomybės, gerus senelius turi.

Gerus gerus, nesiskundžiu.. Dabar, deja, tik močiutės liko, bet toks gyvenimo ratas.

Ale mokytis man vis tiek reikėjo. Bendraujant, su žaidimais, bet vis tiek  :D



katee - tiesa tie prisiminimai nepasakyčiau, kad labai ne kokie. Nu tik dėl paties fakto, kad reikėdavo mokytis. Bet čia žinai irgi - jeigu visi vaikai mokysis po tokios reformos, tai bus tiesiog tai norma, įprasta, taip yra ir viskas. Vat skirtumas tarp manęs ir tų vaikų mano laikais ir tarp šitos norimos priimti reformos, kad aš buvau viena, kuri turėjo prie knygų sėdėt ir išsprendus 10 uždavinių eit į lauką galėjau, kai visi ten jau žaisdavo ilgą laiką. O šitie vaikai visi kartu turės mokytis ir eis paskui kartu į lauką.. Vis tiek skirtumas yra.

Bet šiaip nesiginčiju, tikrai. Kiekvienas situaciją mato vis tiek kitaip palei savo vaikus, mokyklas ir t.t.

Atsakyti

katee - tiesa tie prisiminimai nepasakyčiau, kad labai ne kokie. Nu tik dėl paties fakto, kad reikėdavo mokytis. Bet čia žinai irgi - jeigu visi vaikai mokysis po tokios reformos, tai bus tiesiog tai norma, įprasta, taip yra ir viskas. Vat skirtumas tarp manęs ir tų vaikų mano laikais ir tarp šitos norimos priimti reformos, kad aš buvau viena, kuri turėjo prie knygų sėdėt ir išsprendus 10 uždavinių eit į lauką galėjau, kai visi ten jau žaisdavo ilgą laiką. O šitie vaikai visi kartu turės mokytis ir eis paskui kartu į lauką.. Vis tiek skirtumas yra.

Bet šiaip nesiginčiju, tikrai. Kiekvienas situaciją mato vis tiek kitaip palei savo vaikus, mokyklas ir t.t.

Nu pritreenkei, tiesą sakant. Tau žaisti per daug neleisdavo, tai tegu ir kiti taip pat nežaidžia, ane?  :D​ 

Atsakyti