Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

QUOTE(Mamce @ 2018 03 16, 12:17)
Baigiaus skaityti J.Cabre "Prisipažįstu". Jei gerai pamenu, ji buvo praeitų metų ataskaitų topuose. Knyga tikrai gera, įdomi, skaudi, miela savo kygine tema, bet "prisipažįstu", kad į topus jos neįtraukčiau  biggrin.gif . Kaip ten sako vienas kažkuris herojus (laisvai perfrazavus), kad gera knyga turi pakeisti ją perskaičiusį žmogų. Kad tu jau nebebūsi toks, koks buvai prieš skaitant. Tai vat tokio poveikio man ji nepadarė.
Dabar baigiu A.Cicėnaitės "Tylos istorija" apie vienos šeimos kelių kartų moterų likimus. Gan gražiai parašyta knyga, bet, vėl gi, nieko ypatingo, nieko, kas užkabintų giliau.  Susipažinau ir daugiau neskaitysiu šios autorės.

Pritariu. Kai ir visiškai nesupratau už ką Stouneriui tokia garbė, kaip ir kažkada Saramago Evangelijai pagal Jėzų kristų. Taigi.
Atsakyti
o kiek gali būti tokių knygų, kurios pakeistų gyvenimą? Man aplamai sunkiai tikėtina, kad perskaitęs knyga staiga imi ir pasidarai kitoks. Nebent koks religinis nušvitimas apima. Ar paskaitęs apie Afrikos gyventojų sunkų gyvenimą meti viską ir išvažiuoji savanoriaut. Bet čia dar nereiškia, kad knyga literatūrine prasme labai gera buvo.
Atsakyti
As galiu pasakyti, kad pvz. Graiku mitologija, Skandinavu Edos ir Airiu mitologija, man pakeite poziuri i gyvenima, poziurio kampa ir t.t. bet tai nera literaturinia kuriniai, o tautu ismintis, archeatipai, o is knygu...yra sukretusios, yra, kurios buvo slykscios unsure.gif
Atsakyti
Baigiu klausyti A. Rybakovo 'Тяжелый песок". Pristatyta knyga kaip meilės istorija visos imperijos istorijos fone. Nesakyčiau, kad meilės istorija - kaip ir eilinė dvidešimto amžiaus žydų šeima, gyveno, vaikus augino kaip visi Ukrainos miestelyje. Ir imperijos istorija labai jau prabėgom pateikta. Septynioliktųjų revoliucija, Ukrainos holodomoras, trėmimai, pirmasis pasaulinis karas vos vienu-dviem sakiniais paminėti, visiškai tarp kitko (negalėjau patikėti, kad čia tas pats Rybakovas, 'Arbato vaikus' parašęs). Antrasis pasaulinis šiaip irgi penktam plane. Bet žydų getas su visom žiauriausiom smulkmenom aprašytas. Po Aksionovo 'Maskvos sagos' šitas romanas man visiškai nublanko..
Tiesa, įskaitymas labai kliuvo. Moters įskaityta, Jurovos. Skaito gerai, bet tokiu pakylėtu tonu, lyg pasaką kokią. Na, visiškai man prie konteksto netiko unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(prieplauka @ 2018 03 14, 16:50)
Klausyt dar sitos knygos nebaigiau, bet manau, kad tai bus viena iš pačių geriausių šių metų knygų. Lietuviškai nėišleista. Kas supranta rusiškai, tai siūlau pasidometi ir klausyti butent šito skaitovo įskaitytą 4u.gif
Knygoje meilė, bet saldumu net iš tolo nekvepia, draugystė, gyvenimas, Afrika, ir daug medicinos...

Dėl varianto anglų kalba nesidomėjau....
A.Vergeze Rassečenije Stouna

4u.gif


Labai gera knyga, tik man rodos klysti dėl lietuviško vertimo. "Vienuolės išpažintis" vadinasi, prieš keletą metų minėjau ją čia. Idiotiškas viršelis, tinkantis saldiems rožinės cukraus vatos gerbėjams😠

Pagal Rybakovo knygą gera serialą pastatė, verta pažiūrėt

Skaitau angliškų detektyvinių apsakymų rinkinį. Goodreads lentyna to read pasipildė vėl ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2018 03 16, 11:17)
Kaip ten sako vienas kažkuris herojus (laisvai perfrazavus), kad gera knyga turi pakeisti ją perskaičiusį žmogų. Kad tu jau nebebūsi toks, koks buvai prieš skaitant. Tai vat tokio poveikio man ji nepadarė.

Oij, koks geras pastebejimas! bigsmile.gif

QUOTE(saintlina @ 2018 03 16, 12:29)
o kiek gali būti tokių knygų, kurios pakeistų gyvenimą? Man aplamai sunkiai tikėtina, kad perskaitęs knyga staiga imi ir pasidarai kitoks. Nebent koks religinis nušvitimas apima. Ar paskaitęs apie Afrikos gyventojų sunkų gyvenimą meti viską ir išvažiuoji savanoriaut. Bet čia dar nereiškia, kad knyga literatūrine prasme labai gera buvo.

Sakyc, kategoriskai pasisakyta. 4u.gif As dar kiek laisvai per/interpretuociau Mamces minima issireiskima "jei mintimis vis sugrizti prie knygos (o mintys juk itakoja ir keicia musu gyvenima mirksiukas.gif ), vadinasi knyga buvo gera"

Iliustracijai - paskutine 2017 metu diena prisiverciau baigti Margaret Atwood "Tarnaites pasakojima", kuria skaiciau nuo vasaros... Atrodo, paimu i rankas, lyg ir uzkabina, bet po keliu puslapiu mintys nuklysta kazkur kitur ir vel padedu... Taigi, baigiau, kad neliktu grauztukas... Tik jau keli menesiai, kai nebuvo savaites, kad apie ja nepagalvociau. Ar galima sakyti, kad tai buvo gera knyga?
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2018 03 18, 15:04)
Labai gera knyga, tik man rodos klysti dėl lietuviško vertimo. "Vienuolės išpažintis" vadinasi, prieš keletą metų minėjau ją čia. Idiotiškas viršelis, tinkantis saldiems rožinės cukraus vatos gerbėjams😠

Pagal Rybakovo knygą gera serialą pastatė, verta pažiūrėt

Skaitau angliškų detektyvinių apsakymų rinkinį. Goodreads lentyna to read pasipildė vėl ax.gif



ačiū kad priminei. iš tikrųjų esi minejus ją. 4u.gif o lietuviškas viršelis tai jau labai nenenen... blink.gif ir išvis pavadinimas išverstas, kaip daugeliu atvejų, absoliučiai saviveikliškai.. net siutas ima..



Atsakyti
QUOTE(tutele @ 2018 03 18, 18:44)
Ar galima sakyti, kad tai buvo gera knyga?


priklauso nuo to, ką pagalvoji smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2018 03 18, 20:45)
priklauso nuo to, ką pagalvoji smile.gif

Tada viskas subjektyvu. biggrin.gif

Apie "Tarnaites pasakojima" negalvoju nei blogai, nei gerai - tiesiog neturiu nuomones, nes nei rasymo stilius, nei pati tema nera is tu, kuriuos rekomenduociau kaip man patikusius. Bet mintyse vis sugriztu prie jos... Tad kodel? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(tutele @ 2018 03 18, 21:46)
Tada viskas subjektyvu. biggrin.gif

Apie "Tarnaites pasakojima" negalvoju nei blogai, nei gerai - tiesiog neturiu nuomones, nes nei rasymo stilius, nei pati tema nera is tu, kuriuos rekomenduociau kaip man patikusius. Bet mintyse vis sugriztu prie jos... Tad kodel?  rolleyes.gif


be jokios abejonės drinks_cheers.gif

'Tarnaitės pasakojimas' vertinamas kaip labai gera knyga, tai, matyt, buvo ten kažkas tokio, kas neleido ir tau likt abejingai. Būna tokių knygų, kad perskaitęs dar kurį laiką niekaip negali apsispręst, patiko ji ar ne. Ir vis galvoji, galvoji apie ją. Bent man tokiais atvejais subręsta visas tas mintijimas iki patikimo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2018 03 13, 19:13)
Labas, Aimma smile.gif Ką skaitai?
dingo Aimma..

Kaip faina, kad pasigenda ax.gif Kažkaip nieko gero nebeperskaitau. Ir dar pagalvojau, kad visokie feisbukai, blogai vagia laiką nesidrovėdami...
Knygų mugėj įsiūlė Tyto albos moterys Karen White ,,Stiklo skambesys", atsieit, jos neskaitė, bet kas skaitė... Eilinis romaniūkštis, be jokių ambicijų į rimtesnę literatūrą. Perskaičiau greitai, nes po visokių garbingų premijų laimėtojų buvau pasiilgus skaitalo, bet neee, nebent kokiame traukiny.
Dar paskaičiau Lago ,,Liucija". Pozityvu, nuoširdu, bet man vis tiek buvo liūdna...
Perverčiau greituoju būdu Beatos Tiškevič ,,Vyvenimą", geriau negu tikėjaus, bet gal aš per sena tokiai literatūrai, ir čia jau mano problema mirksiukas.gif
Prieš tai skaityta Vargas Lloosa ,,Penki kampai" tikrai ne šedevras, sakyčiau tikrai tikrai, išvis nesupratau, kas ten galėtų gero būti.
Irvingo ,,Paslapčių alėja" šiek tiek pataisė nuotaiką, bet sprendžiant iš to, kad skaičiau gal dvi savaites, nepakeitė gyvenimo tongue.gif
Ieškosiu detektyvo, kai turėsiu laiko, o dabar skaitinėju kažkokią Starkaus kelionių po Ameriką.
Va, taip pajudinta ir atsiskaičiau netyčia smile.gif
Beje, man ,,Tarnaitės pasakojimas" gal net kiek pakeitė gyvenimą blink.gif Nežinau, bet man tos distopijos dažnai verčia dairytis per petį. Seniai skaičiau, bet pamenu prasidėjo tada vajus dėl atsiskaitymo tik kortelėmis, dar kažkas, bliamba, galvoju, aš apie tai skaitau... Šiek tiek juokauju, bet man ta knyga labai patiko. gal todėl, kad paėmiau visiškai nežinodama nei autorės, nei kad toks serialas bus, be jokios išankstinės nuostatos. o tos nuostatos dažnai sumaišo kortas.
Atsakyti
Feisbukas iš tiesų žiauriai vagia laiką, bet neatsisakau jo dėl įdomių žmonių, kuriuos galima "sekti"

Dėl Tarnaitės pasakojimo irgi susimąstau dažnai kaip lengva atimti mūsų teises "mūsų pačių labui". Viena iš stipriausiai sukrėtusių distopijų
Atsakyti