Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

QUOTE(Erendira @ 2018 01 26, 11:54)
<p>Dar noriu pasipasakoti apie<strong> Robertson Davies Rebel Angels</strong>
bet man iš esmės patinka aukštųjų mokyklų snobizmas, tad knyga susiklausė vienu ypu. Klausysiu ir likusias dvi (Kornišo trilogija viskas užvadinta   rolleyes.gif )</p>

Ačiū 4u.gif Įsitraukiau į norimų skaityti knygų sąrašą, įdomu bus paskaityti apie akademinį pasaulį.
Dabar skaitau trečiąją David Lodge "Campus Trilogy" dalį "Nice work", irgi apie universitetus. Nors aprašomas laikotarpis, nuo kurio praėję jau keli dešimtmečiai, panašumų su dabartimi nemažai yra.

QUOTE(Forget @ 2018 01 29, 11:11)
Užvesiu man aktualią temą. Ar skaitot ne vieną knygą tuo pačiu metu? Man kažkaip tik šiais metais atsivėre šitas.

Dviejų grožinės literatūros knygų tuo pačiu metu neskaitau, nebent išimtiniai atvejai.
Bet kad skaityčiau daugiau nei vieną knygą tuo pačiu metu - taip.
Pvz., mano Goodreads šiuo metu pažymėta, kad dabar skaitau 5 knygas.
Viena grožinė dabar skaitoma;
kita - esė rinkinys. Tokias knygas specialiai skaitau po truputį, po porą esė vienu metu, "taupausi", leidžiu susigulėti mintims;
trečia - negrožinė pažintinė literatūra. Iš tokių, kurias gali skaityti bet kaip ir bet kada, tai kad ir labai vėlai einu miegoti, vis tiek prieš miegą savo Kindle dar paskaitau keletą puslapių;
ketvirta - grožinė, pradėta skaityti pavasarį, bet "užmesta", prie jos turbūt sugrįšiu, bet nelabai užkabino, nors skaitosi ir greitai;
penkta - grožinė, bet realiai dar nepradėta skaityti - planavau jos imtis, bet nutariau atidėti tam laikui, kai galėsiu bent po valandą kasdien skirti grožinei literatūrai (realiai - turbūt kada nors birželį...).

QUOTE(saintlina @ 2018 01 29, 16:47)
O kiek laiko skaityklės pas jus laiko neišsikrovusios? Kol po truputuką skaitydavau, atrodė, kad ilgai kraut nereikia. Dabar kai daugiau nelabai ką daryt galiu, skaitau kartais nuo ryto iki vakaro ir žiūriu, kad per porą dienų ir išsikrauna Kindle.

Man Kindle greit išsikrauna tada, jei pamirštu įjungti lėktuvo režimą. Tada tai tikrai ilgai netraukia.
O jei skaitant po kokią valandą per dieną, tai paprastai mėnesiui užtenka.
Tik jaučiu, kad mano Kindle jau pasenęs, pvz., vis ilgiau užtrunka, kol įsijungia. O jei per Amazon kokią knygą tiesiai į jį noriu nusipirkusi parsisiųsti, tai dažnai keletą kartų lūžta, kol susitvarko su užduotimi. Tai gal ir dėl "senatvės" skaityklė gali greičiau išsikrauti.

QUOTE(Pajauta @ 2018 01 29, 23:26)
Merginos artinasi knygų mugė.Kaunietės atsakomąjį vizitą į Vilnių gal padarys.Aš tai penktadienį net dalyvausiu visą dieną. smile.gif

Planuoju dalyvauti ir penktadienį, ir šeštadienį.
Penktadienį - tradiciškai (treti metai iš eilės) su savo mažuoju skaitytoju, šįmet jau šešiamečiu.
Šeštadienį turbūt tradiciškai su kauniečių knygių ekipažu vyksim, ar ne? mirksiukas.gif Knygos, renginiai, pasibuvimas mugėje iki tol, kol ten jau per tiršta pasidaro rolleyes.gif

LRT.lt perskaičiau įdomų su knygomis susijusį straipsnį:
"Kodėl perskaityta knyga atmintyje neužsibūna?"
Papildyta:
QUOTE(giluze @ 2018 02 03, 21:46)
Aš skaityklę turiu, bet joje retai skaitau. Šiemet gavau planšetę ir labai džiaugiuosi, kad skaitymas joje tiesiog pasaka, kai gali raides pasididinti kiek tik nori. Skaityklėj man mažokos raidės.

o tai kokia tavo skaityklė, jei ten raidės nepasididina?
Nes Kindle tai raidžių šriftą tikrai galima didelį pasidaryti.
Aišku, jei skaitomos knygos ne skaityklės formatu, o PDF, tai tada su šrifto padidinimu skaityklėje gal ir sudėtingiau būtų.
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2018 02 03, 22:50)
o tai kokia tavo skaityklė, jei ten raidės nepasididina?
Nes Kindle tai raidžių šriftą tikrai galima didelį pasidaryti.
Aišku, jei skaitomos knygos ne skaityklės formatu, o PDF, tai tada su šrifto padidinimu skaityklėje gal ir sudėtingiau būtų.

Aš turiu Prestigio, raidės didinasi, bet nepalyginsi su planšetės galimybėm, čia jos begalinės. biggrin.gif Greičiausiai man reikia stipresnių akinių, bet dar kažko laukiu. Turbūt vasaros.
Atsakyti
Jei skaitau dvi knygas iš karto, tai viena paprastai būna grožinė, kita – ne.
Arba jei knygą sunkiai sekasi skaityti, bet vis tiek noriu baigti, kaip atsvarą dar pasiimu lengvesnę.
Anksčiau, kai šiek tiek paskaitydavau važiuodama į darbą, namie laikydavau storesnę, o vežiodavausi plonesnę.

Skaitau tik popierines knygas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2018 02 03, 22:46)
Aš skaityklę turiu, bet joje retai skaitau. Šiemet gavau planšetę ir labai džiaugiuosi, kad skaitymas joje tiesiog pasaka, kai gali raides pasididinti kiek tik nori. Skaityklėj man mažokos raidės. Daugiau kaip vieną knygą skaityti negaliu, nes nesusikaupiu,  tada nei viena knyga nelimpa.
    Šiuo metu turiu  knygų iš penkių bibliotekų, bet tai ne riba.  biggrin.gif

aš turiu šitą ligą užsisakyt mėnesiui po 5 knygas iš 5 bibliotekų. Bet tai kas iš to: arba pratęsinėju iki begalybės arba vis tiek grąžint tenka, nes neperskaitau.
Atsakyti
As kadangi turiu gera kruvele savo knygu popieriniu ir dar n elektroniniu, tai biblioteka nusimato tik del dukros, nes jai Bisetas patinka, o turiu Aukstyn kojom tik trecia dali, tai pirmas dvi reiks eit pasimt...o siaip matyt toks likimas, kad isaugus pradini mokyklini amziu, mano biblioteka buvo mamos namai, mociutes ir kaimynu, nes mokyklos biblioteka jau nebepasiulydavo ko noredavau, o minetos knygu kaupyklos, buvo begalines ir dar labai idomios, nes pvz. Vinetu skaiciau 1920 meut leidimo su mazai norminta kalba, kai rase dar su "w" ir siaip visokiu keistu zodziu buvo, tai pamenu buvo dvigubas smagumas skaityti sena, skaityti keista kalba ir skaityti, nes idomu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexia @ 2018 02 04, 15:08)
aš turiu šitą ligą užsisakyt mėnesiui po 5 knygas iš 5 bibliotekų. Bet tai kas iš to: arba pratęsinėju iki begalybės arba vis tiek grąžint tenka, nes neperskaitau.



Man tas pats. Atskiras darbas tampa pratęsinėt,.grąžint, jei rezervuotos...Todėl nusprendžiau apžabot tą ligą.
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2018 02 03, 21:46)
Aš skaityklę turiu, bet joje retai skaitau. Šiemet gavau planšetę ir labai džiaugiuosi, kad skaitymas joje tiesiog pasaka


kaip skirtingai smile.gif man planšetėj skaityt visiškai nepatiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2018 02 03, 21:50)

Man Kindle greit išsikrauna tada, jei pamirštu įjungti lėktuvo režimą. Tada tai tikrai ilgai netraukia.
O jei skaitant po kokią valandą per dieną, tai paprastai mėnesiui užtenka.
Tik jaučiu, kad mano Kindle jau pasenęs, pvz., vis ilgiau užtrunka, kol įsijungia.


aš irgi galvoju - gal ten koks akumuliatorius sensta, bet mano Kindle dar tik metų amžiaus, tai kaip ir neturėtų dar būt pasenęs.
Lėktuvo režimas pas mane nuolat įjungtas. Nieko nesisiunčiu, viską iš kompo įsikeliu.
Va kol po truputuką skaičiau, tai irgi ilgai laikė. O kai pradėjau skaityt nuo ryto iki vakaro, žiūriu, kad ne toks ilgas tas laikymas.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2018 02 04, 18:50)
kaip skirtingai smile.gif man planšetėj skaityt visiškai nepatiko smile.gif

Matyt tavo akys geros. mirksiukas.gif Aš noriu daug ką daryt, pvz. siuvinėt, bet nedarau. Taip suprantu, kad pasąmonėj dėl akių sabotuoju. O planšetėj taip lengvai didinasi šriftas, kad nuostabu.Tik persidaryt į pdf reikėjo. Dabar skaitau А. Пехов "Страж". Tikrinu gerus atsiliepimus, ir dar ar tikrai labai panašu į A. Sapkovskio "Raganių". Panaši tik idėja, tokio susižavėjimo kaip Geraltas, pagrindinis veikėjas Liudvikas nekelia. Bet skaitosi lengvai. Šita knyga planšetėj mane išmušė iš kelio. Buvau pradėjus skaityti popierinę B. Slavinski "Tiramisu karalienė".
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2018 02 04, 14:42)
As kadangi turiu gera kruvele savo knygu popieriniu ir dar n elektroniniu, tai biblioteka nusimato tik del dukros, nes jai Bisetas patinka, o turiu Aukstyn kojom tik trecia dali, tai pirmas dvi reiks eit pasimt...o siaip matyt toks likimas, kad isaugus pradini mokyklini amziu, mano biblioteka buvo mamos namai, mociutes ir kaimynu, nes mokyklos biblioteka jau nebepasiulydavo ko noredavau, o minetos knygu kaupyklos, buvo begalines ir dar labai idomios, nes pvz. Vinetu skaiciau 1920 meut leidimo su mazai norminta kalba, kai rase dar su "w" ir siaip visokiu keistu zodziu buvo, tai pamenu buvo dvigubas smagumas skaityti sena, skaityti keista kalba ir skaityti, nes idomu. biggrin.gif

Mano sūnui irgi Bisetas labai patinka, va šio savaitgalio knyga kaip tik buvo "Tigras nori dar" - išsitraukė iš savo lentynos, keletą mėnesių neskaitęs, tai pasiilgęs labai buvo, ir pats keletą kartų perskaitė, ir manęs paprašydavo paskaityti - sako, mama, labai juokinga istorija, paskaitom kartu ax.gif
Ir labai nori kitų Bisset knygelių.
Tai nutarėm, kad Knygų mugėje reiks "Nieko rimto" leidyklos pasiklausti, gal planuoja iš naujo perleisti Bisset knygelių.
O jei ne, eisim į biblioteką skolintis. Nors čia tokios knygos, kad norėtųsi namie turėti, nes tikrai ne kartą skaitomos būtų.
Atsakyti

Helianta, turiu bėdų su skype, tai rasau cia. Dėl šiuometinės kelionės į mugę yra niuansų. Vietas užėmę jau Dolitlė ir martux su dukryte. Ekipaže šiuo metu yra viena vieta, tačiau tik į priekį. Atgal dukra turėsiu iš Vilniaus parsivežti....

Papildyta:

Helianta, turiu bėdų su skype, tai rasau cia. Dėl šiuometinės kelionės į mugę yra niuansų. Vietas užėmę jau Dolitlė ir martux su dukryte. Ekipaže šiuo metu yra viena vieta, tačiau tik į priekį. Atgal dukra turėsiu iš Vilniaus parsivežti....
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2018 02 04, 20:17)
Matyt tavo akys geros.  mirksiukas.gif 


ui, ne smile.gif Aš trumparegė su solidžiu minusu.
Atsakyti