Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

vartotojo įkelta nuotrauka
Ponios ir panelės, malonu Jus pasveikinti jau dešimtajame mūsų temos knyginių "Oskarų" vakare!

Vakaro vedėja Helianta kviečia Jus įsitaisyti su puodeliu šiltos arbatos ar karštos kavos ir jaukioje kompanijoje prisiminti 2017-ųjų knygas ir knyginius pašnekesius.

Pradėkime nuo mūsų forumo temos apžvalgos.
Priplepėjome apie 100 puslapių.
Plepučių svarba išliko panaši. Per metus mūsų temoje pasisakė 52 narės, bet dalis jų buvo prašalaitės - tik 38 narės parašė daugiau nei vieną žinutę. Kaip ir pernai, 7 narės paskelbė po daugiau nei 50 žinučių, o pačių aktyviausiųjų, prirašiusių daugiau nei po 100 žinučių, buvo trys.

Apie ką diskutavome forume?
Metus pradėjome pareigingai - jau sausio 1-ąją pradėjome intensyviai skelbti savo "knygines ataskaitas", kai kurios juos papildė viešais pažadais.
Helianta: pasitaisyti ir perskaityti nors vieną knygą prancūzų kalba (įvykdyta)
prieplauka: "daugiau mylėt save ir ilsėtis, taip pat ir skaityt"
Dolitlė: "labiau derinti naujienų ir "senienų" (jau anksčiau įsigytų) knygų skaitymą" (iš dalies įvykdyta).
SOFIJA5: "perskaityti, parašyti atsiliepimą ir grąžinti" J. Saramago "Evangelija pagal Jėzų Kristų".
nihilistė: "pasistengsiu šiemet pasitaisyti ir bent vieną atsiliepimą apie perskaitytas knygas parašyti" (įvykdyta jau vasario pradžioje)
Taip pat sausį kaunietės smalsavo, kokia ten nauja "Knygų ministerija" Laisvės alėjoje atsidaro. Knyga "Žarnyno žavumynai" įžiebė diskusiją apie knygų skaitymą tualete smile.gif saintlina jau iškart įžvalgiai pastebėjo: "Įsivaizduoju, kaip skambės Heliantos šių metų knyginių temų suvestinė ties sausio mėnesiu biggrin.gif "
Aptarinėjome Paasilinna knygas.
Vasarį dalinomės patarimais apie elektroninių knygų formatus ir konvertavimą.
klopedija pareigingai sukūrė naują temą (97-ąją), bet pastebėjome, kad jos neprireiks - SM nebeliko 50 puslapių limito vienai temai.
Kovą kalbėjome apie Giedriaus Vilpišausko knygą "Vėjas nuo jūros". Vilnietės derino susitikimą "Panoramoje", kaunietės jų klausinėjo apie van Gogh parodą.
Balandį giluze dalijosi Евгений Евтушенко eilėmis. Kalbėjome apie istorines knygas, taip pat apie Žorž Sand - ne tiek knygas, kiek jos gyvenimą. Buvo keli atsiliepimai apie Yehoshua "Moteris Jeruzalėje".
Gegužę vilnietės vėl derino susitikimą. Kalbėjome apie Kingo knygas, dar ir apie audioknygas.
Birželį kalbėjome apie D. Rubiną, R. Gary. Liepą - apie skaitykles, Undinės Radzevičiūtės "Kraują mėlyną".
Rugpjūtį Kaune suorganizuotas bendras kauniečių ir vilniečių susitikimas! bigsmile.gif Temoje kalbėta apie Amelie Nothomb, Dave Eggers "Ratas".
Rugsėjį vilnietės vėl tarėsi susibėgti smile.gif Spalį trumpai aptarėme "Metų knygos" rinkimų sąrašus, Nobelio premijos laureatą Kazuo Ishiguro, Williams "Stounerį". Lapkritį, kai Forget perskaitė Zafon "Vėjo šešėlį", aptarėme, kokias žinome "knygas apie knygas".
Gruodį kaunietės ir net vilnietės aktyviai registravosi į kalėdinį meet'ą Kaune! thumbup.gif

Savo 2017 metų knygines ataskaitas paskelbė 19 narių.
Vidutiniškai perskaitėme po 50 knygų (čia mediana - vidurinysis didėjimo tvarka išrikiuotos sekos skaičius).
Apačioje pateikiamas spalvotas grafikas:
vartotojo įkelta nuotrauka

Tradiciškai pateikiu ir žodžių paveiksliuką - "žodžių debesį" iš metinių ataskaitų
vartotojo įkelta nuotrauka


Na, o dabar skelbiu jubiliejinius 10-uosius knygių klubo "Oskarų" apdovanojimus:


vartotojo įkelta nuotrauka

Knygų graužikės titulas tradiciškai skiriamas SOFIJA5 (162 knygos)
Garbingas garbės raštas, irgi tradiciškai, atitenka nihilistei (100 knygų)

Metų plepučių dešimtukas:
1. Alchemie (251 žinutė; pernai nr. 1)
2. saintlina (184; nr. 2)
3. klopedija (116; nr. 4)
4. SOFIJA5 (70; nr. 8)
5. Brūkšniukas (69; nr. 3)
6. prieplauka (65; nr. 9)
7. giluze (64; nr. 7)
8. zis (49; nr. 10)
9-10. Erendira (47; nr. 6)
9-10. Helianta (47; nr. 5)

Lyginant su 2016 metų dešimtuku, niekas nei iškrito, nei naujai į jį pateko - tiesiog dauguma kiek pasikeitė vietomis.
Mūsų dešimtukas atsakingas už 72% temoje priplepėtų žinučių smile.gif

Poezijos "Oskaras" už net kelis įkvepiančius rusų poezijos perlus skiriamas giluzei

Specialusis "Oskaras" už ryšių tarp SM forumo ir tradicinės žiniasklaidos skatinimą anonsuojant vieno moteriško žurnalo straipsnius, susijusius su literatūra, atitenka Mamcei

"Oskaras" už dešimtmečio nuopelnus rengiant visas kasmetines "Knyginių Oskarų" ceremonijas jau 10 metų skiriamas, be abejo, Heliantai tongue.gif

Kadangi tai jubiliejinė ceremonija, galite ir pačios sau po kokį nors "Oskarą" pasiskirti, dar turiu keletą likusių:
vartotojo įkelta nuotrauka

Prašom atsiimti užsitarnautus "Oskarus" ir skelti padėkos kalbas!
vartotojo įkelta nuotrauka

Atsakyti
Ačiū už puikią ceremoniją, Helianta! Sveikinu su pelnytai laimėtu Oskaru 4u.gif
Atsakyti
Gerą filmą pažiūrėjus dar ir į balių pataikiau smile.gif Smagu, kad kažkir ir aš esu. Ačiū. aciuks.gif
Atsakyti
Valiooo, ilgai lauktas Oskarų vakaras thumbup.gif
DIdeliausias AČIŪ Heliantai už visų metų darbą bei iškilmingo vakaro vedimą ir nominacijų skelbimą clap.gif clap_1.gif clap_1.gif clap_1.gif

Ačiū visoms, visus metus buvusioms kartu ir viena kitai padėjusioms atrasti įvairiausius vertus mūsų išrankaus dėmesio literatūros kūrinius wub.gif
Už mus, mieliausias biggrin.gif

vartotojo įkelta nuotrauka

Atsakyti
Perskaičiau Kenneth Slawenski. Dž. D. Selindžeris: Pakylėtas gyvenimas. Nežinau ar gailiuosi tai padariusi. Aišk,u kai kurie kūriniai dabar man atrodo visai kitoj šviesoj. Tuo labiau, kad aš juos labai gerai žinau. 9 apsakymus skaičiau gal kokius 4 kartus ir dar skaitysiu po šios knygos. Tačiau kai kurių dalykų geriau būčiau nežinojusi. Ir bėda ne tik autoriaus asmenybėje, kuri nėra labai simpatiška, bet tame religijos prieskonyje vėlesniuose kūriniuose. Franę ir Zujį ir kitus aš įsivaizdavau truputį kitokiam kontekste ir gal šiek tiek nusivyliau. Bet kaip ten bebūtų Selindžeris yra ir išlieka mano visų laikų ir visam laikui mylimiausias.
Rizikinga skaityt biografijas, ypač mylimų rašytojų. Panašiai nuvylė Remarkas. O vaikystėj kai sužinojau, kad Majus visas knygas parašė neišeidamas iš kambario irgi pasijutau truputį apgauta smile.gif
Nors kai suvirškini informaciją tai vis tiek praturtėji ir nusispalvini kūrinio paliktus įspūdžius kitokiom spalvom.
Atsakyti

Ačiū, ačiū, ačiū už apžvalgą ir ceremoniją  :4u: 

Labai mėgstu sausį su ataskaitomis ir galutiniu resumé  :rolleyes: 

Ačiū, kad dalijatės atradimais ir nuomonėmis. Kai ėmiau čia lankytis, mano skaitymo kokybė labai pagerėjo  :blush-anim-cl: 

Alexia paraše matau Duras  :wub:  Kai man buvo 20, perskaičiau visas jos knygas, kurias tik radau prancūzų kultūros centre, o filmą "Hiroshima mon amour" žiūrėjau kelis kartus (L'Amant", greičiausiai, dar daugiau, šaltame Ozo kino teatre :) )... O dabar nebegaliu... Labai jau man liūdna pasidaro... Ir gaila kažkaip, kad jau sunku įsijausti į tą lėtą ritmą, nutylėjimus, liūdesius ir skausmus, ir apsisaugoti nuo jų norisi...

Atsakyti
Ah, nu dekui uz ceremonija, kuria prarijau ir...pasibaige, o taip norejosi dar biggrin.gif wub.gif
Gavau plepiu Oskara unsure.gif reiktu pasistengti gal skaitytoju, bet...nu nepralenksiu as niekaip Sofijos, o ir skaitymas toks tai antros, tai vienuoliktos klases kursas...nebelieka kazkam rimtam smegenu biggrin.gif
Atsakyti
Oskarai, kaip aš jų laukiau. 4u.gif Sveikinu nominuotąsias! Mano atneštos eilės yra iš mezgėjų forumo, tai reiks pasidalinti laurais su kitu žmogum. biggrin.gif
QUOTE(Alexia @ 2018 01 22, 12:05)
Perskaičiau Kenneth Slawenski. Dž. D. Selindžeris: Pakylėtas gyvenimas.  Nežinau ar gailiuosi tai padariusi. Aišk,u kai kurie kūriniai dabar man atrodo visai kitoj šviesoj. Tuo labiau, kad aš juos labai gerai žinau. 9 apsakymus skaičiau gal kokius 4 kartus ir dar skaitysiu po šios knygos. Tačiau kai kurių dalykų geriau būčiau nežinojusi. Ir bėda ne tik autoriaus asmenybėje, kuri nėra labai simpatiška, bet tame religijos prieskonyje vėlesniuose kūriniuose. Franę ir Zujį ir kitus aš įsivaizdavau truputį kitokiam kontekste ir gal šiek tiek nusivyliau. Bet kaip ten bebūtų Selindžeris yra ir išlieka mano visų laikų ir  visam laikui mylimiausias.

Vaje, susirūpinau. Šita knyga laukia savo eilės ir kaip dabar skaityti? Bijau nusivilti. Gal vis tik bandysiu, o jeigu rašys ne pagal mane, aš juk galiu ir neskaityti, ar ne? biggrin.gif Senokai esu skaičiusi Selindžerio apsakymus, įspūdis likęs labai geras, vis planuoti pakartoti.
Atsakyti
Širdingai dėkoju už šventę!!! Helianta, Tau Oskaras iki gyvos galvos priklauso už tokius renginius 😂


pernai žadėjau : "daugiau mylėt save ir ilsėtis, taip pat ir skaityt"( įvykdytas) biggrin.gif . šiemet niekas nepasikeitė! pažadas lieka tas pats!

ačiū, kad priminei ,Helianta! 😀

be to visoms linkiu to paties: meiles sau, polsio ir knygų! wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieplauka: 22 sausio 2018 - 19:46
Helianta, Tau skiriamas Oskaras už išsamią statistiką ir gyvenimo nuopelnus, organizuojant "Oskarus"!

vartotojo įkelta nuotrauka

QUOTE(Helianta @ 2018 01 20, 22:28)
Ponios ir panelės, malonu Jus pasveikinti jau dešimtajame mūsų temos knyginių "Oskarų" vakare!

Vakaro vedėja Helianta kviečia Jus įsitaisyti su puodeliu šiltos arbatos ar karštos kavos ir jaukioje kompanijoje prisiminti 2017-ųjų knygas ir knyginius pašnekesius.

Kadangi tai jubiliejinė ceremonija, galite ir pačios sau po kokį nors "Oskarą" pasiskirti, dar turiu keletą likusių:
Ačiū! Imu visus! Užtarnautus ir neužtarnautus! Bet mielai pasidalinsiu, nes jau susigėdau. lotuliukas.gif
vartotojo įkelta nuotrauka

QUOTE(nihilistė @ 2018 01 20, 15:20)
Sveikos smile.gif Pasigedot ar ne - štai ir aš biggrin.gif

Дино Буццати "Татарская пустыня" (o ši tikrai paliko įspūdį - iki šiol pamenu tą nuotaiką, atmosferą. Kažko man, matyt, pritrūko iki aukštesnio balo, bet tikrai verta dėmesio knyga)
Pasigedom... biggrin.gif
Dar siūlau "Triušiai po mėnuliu": http://www.sena.lt/g..._menuliu/960204 Nepamenu, lyg turiu el. variantą.

QUOTE(Pipirmetys @ 2018 01 22, 14:19)
Michel’is Foucault biopolitikos sąvoką suformuluoja „Seksualumo istorijos“ pirmajame tome („Valia žinoti“, 1976), o išsamiau aptaria 1975–1979 metais Prancūzijos kolegijoje (Collège de France) skaitytose paskaitose. Foucault biopolitiką sieja su galios technologijomis, kurios lemia, jog žmonių populiacija imama kontroliuoti kaip biologinė rūšis. Taigi biopolitika reiškia nuolatinį persvarstymą, kas yra gyvybė, bei politinius sprendimus, kokia gyvybė yra verta gyventi. Monografijoje aptariamos ne tik Foucault, bet ir Gilles’io Deleuze’o, Giorgio Agamben’o, Michael’io Hardt’o ir Antonio Negri, Roberto Esposito biopolitikos sampratos. Šioms biopolitikos sampratoms priešpriešinama nauja gyvybės mąstymo paradigma, kuri vadinama biofilosofija. Biofilosofija konceptualizuoja visų gyvybės formų – žmogiškų ir gyvūniškų, organinių ir neorganinių – bendramatiškumą bei įtvirtina imanentinį, nehierarchinį ir materialų šių gyvybės formų pagrindą.  
https://kitosknygos....-biofilosofijos mastau.gif
Prašom jungtis į diskusijas, nes žinutę suprasim kaip reklamą.
Atsakyti
O kaip aš laiku su savo ataskaita bigsmile.gif

Helianta, ačiū už šaunų vakarą 4u.gif Na ir garbės raštą pasidėsiu prie kitų biggrin.gif

QUOTE(klopedija @ 2018 01 22, 21:34)
Pasigedom...  biggrin.gif
Dar siūlau "Triušiai po mėnuliu": http://www.sena.lt/g..._menuliu/960204  Nepamenu, lyg turiu el. variantą.

O aš jau maniau, kad niekas ir nepasigedo... 4u.gif

Kažkaip su skaitymu paskutiniu metu mano santykiai nelabai gerai klostosi, nieko labai patikusio nebuvo, nėra apie ką ir rašyti ax.gif Tiesa, reikia koreguoti knygų pasirinkimą, nes akivaizdu, kad renkuosi ne tai, ką iš tikrųjų noriu skaityti. Imu kokią knygą ir jau žinau, kad turbūt nelabai patiks... Ir dar tos self-help knygos į liūną įtraukė, nors visos principe apie tą patį. Ech...
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2018 01 22, 22:34)
Prašom jungtis į diskusijas, nes žinutę suprasim kaip reklamą.


Reklama ir yra mad.gif

Vis dar klausausi P. May trilogiją apie Lewis salą. Atmosfera ne ką prastesnė nei skandinaviškų detektyvų, tik kraujo mažiau.

Dar prieš miegą po porą puslapių skaitau Katherine Webb "Palikimas": senas dvaras, dingę vaikai, paslaptys, žodžiu, muilo opera, kad raidžių nepamirščiau 😕
Atsakyti