Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

QUOTE(Brūkšniukas @ 2018 01 10, 09:46)
Skaitau Remi Brague “Ekscentriškoji Europos tapatybė”. Smagi mintis, lyginant kinų ir Europos išsilavinimą: kinai išmanė kinų literatūrą, europiečiai studijavo kitų dviejų civilizacijų - graikų ir romėnų literatūrą. O kaip mes, dabar? Vis dar drovimės ir žvalgomės į svetimas ėdžias? 😁


vis dazniau dairausi i lietuviu autorius, juos skaitau ir dziaugiuosi atradimais. 4u.gif
Atsakyti
Graikai ir Romenai siaip jau Europos literatura, ne Turkijos ar artimuju rytu. Kinu kalba nesikeite ir dydis salies ir kulturos apeme visa Europos dydi. Domejosieuropieciai, nes rastas buvo lotynu kalba, taigi ir kurinius ta kalba tik galejo skaityti, automatiskai kulturos krytis ir tapatybes skirtumas atsiranda, juk pas mus irgi tapatybe nuo Palemono bandyta kildinti.
Musu literatura po okupacjos irgi atsirado ne be kitu saliu, krypciu itakos, tik sudeta tematika buvo vietine, israiska sava kalba
Dabar, mano manymu yra baisiau, nei pe rusu okupacijas, nes kai yra priesiska kultura ir valdzia, norisi islaikyti sava, kai priespaudos nera, sava tampa nereikalinga, nesektina, norisi buti moderniu, kosmopolitu, kalbeti ne sava kalba rodant kilmes aukstuma (bajoru nutautejimas), noras buti su "didesniu", nes mes maza tauta....ir viskas linksta link paprasto nutautejimo is laisves skonio huh.gif
Atsakyti
2017 m. perskaitytos 33 knygos. Man neblogai, nes 2016 m. - 22.
Daug gerų skaičiau, 4 lietuvių autorių. Suminėsiu labiausiai patikusias. O kartais ne tiek patikusias kiek giliau užkabinusias. Dar kartą perskaičiau Enrique Laretta. Dono Ramiro šlovė. Kaip bebūtų keista (nes daniausia būna atvirkščiai) - įspūdis toks pat kaip ir skaitant tarp kitko labai labai senai). Vis dar skaičiau Frajų.
1. Michel Houellebecq. Pasidavimas.
2. Dina Rubina. Baltoji Kordobos balandė.
3. David Mitchell. Debesų atlasas.
4. Lea Singer. Koncertas kairiajai rankai.
5. Aldous Huxley. Sala.
6. Paula McLain. Ledi Afrika.
7. Marlen Haushofer. Siena.
8. Sandro Veronesi. Ramus chaosas.
9. Kurt Vonnegut. Motina naktis.
10. Jaume Cabre. Prisipažįstu.
Kitiems metams pasižadu skaityti ne mažiau, pradėt skaityt sukauptas namuose, taip pat skaityt ne tik iš sąrašo must read. Kasmet perskaityti dar kartą kokią labai senai skaitytą gerą įspūdį palikusią knygą.
Atsakyti
jei kas užmatysit H. Mantell 'Внесите тела" (Vilko dvaro) tęsinį, pasakykit ir man smile.gif
Pasiėmiau iš Flibustos, o ten tik 'fragmentas susipažinimui' unsure.gif ir nerandu daugiau niekur. Va įtraukė mane Kromvelis ir paliko suvedžiotą smile.gif lietuviškai turbūt nieks nebesiruošia verst, atsikando pirmos knygos.
Atsakyti
As baigiau siu metu pirma knyga. Kadangi galva buvo gebanti tik ale pasakas skaityti, skaiciau airiu mitologijos-legendos pagrindu parasyta kyga "Uzburtos gulbes" (pagal airiska legenda Karaliaus Liro vaikai) Skaiciau angliskai, patiko bandymas pristatyti feju laiku kultura, iki kristaus besivystancia keltiska kultura, magija, pagrindas daugiau apsakinis, bet kai kur kabliukai ir elementai ir mitologijos visai idomus buvo, nors gal tikejausi daugiau. Tiesa knyga elektronine, tai dziugina, kad niekur deti nereiks.
Dabar mastau, ar imti Koncerta kairiajai rankai, Silva Rerum IV ar Prisipazistu...o gal Saliamono baimes unsure.gif hmm.gif doh.gif frusty.gif
Atsakyti
Mano dilema issprende siuntinys biggrin.gif Gavau James Thurber tris knygas. Pirmoji, kuria skaiciau lietuviskai "Baltoji stirna", antra Thurbers dogs, o trecioji 13 laikrodziu (The 13 clocks", su Neil Gaimano izanga (tiesa knyga parasyta 1950, bet perleista)
Trumpai istrauka is izangos:
"Tai knyga...greiciausiai geriausia knyga pasaulyje. O jei ne geriausia, tai vis tiek nieko panasaus niekas dar nera mates ir nematys...Ji unikali, padaro zmones laimingesnius, kaip ledai." biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2018 01 10, 19:48)


aš irgi apie fėjas skaičiau. Bet toli gražu ne pasaką. H. Kent "Gerieji žmonės". Labai gera knyga, mano subjektyvia nuomone geresnė už 'Paskutines apeigas". Bet tokia žiauri.. o juk taip iš tiesų ir būdavo..

Dar per šiuos metus suskaičiau H. Cobeno "Apgauk mane kartą" - niekalas, neskaitykit.
D. Brown "Origin". Pradžia sudomino, bet kuo toliau, tuo nuobodžiau. Nuvylė, nieko gero.
R. Karalienė "Irklais pro spygliuotą tvorą". Šita patiko smile.gif Apie lietuvių irkluotojus tarybiniais laikais, amžiną "Žalgirio" (pasirodo, ir irklavimo komanda taip vadinosi) su rusų komandom, žmonių likimus izoliuotoje cccp. Tuo laiku aš nei gimus nebuvau (1961+ metai), tai dar ir pagooglinau apie šį bei tą, pvz., ieškodama, kur Vilniuj šalia Respublikinės bibliotekos Jaunimo stadionas buvo smile.gif Pasirodo, vietoj Seimo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prieplauka @ 2018 01 10, 14:09)
vis dazniau dairausi i lietuviu autorius, juos skaitau ir dziaugiuosi atradimais.  4u.gif


ir aš. pamažėle ax.gif
Prisiminiau Tapino klausimėlius - kas parašė Traviatą, Karmen.... hmm, o kas parašė Tris talismanus? O Ovalinį portretą? Ar Traviatos žinojimas yra tas "europinis minimumas"? biggrin.gif
Atsakyti
Metus pradėjau su Jane Austen Įtikinėjimas. Kažkodėl taip panūdau pabėgt į praėjusius amžius. Sena gera klasika. Galiu pasakyt, kad esminiai dalykai žmonėse nesikeičia. Keičiasi tik išraiškos priemonės. Tokia visai gera pradžia. Dabar nersiu į Sallinger biografiją.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2018 01 11, 09:32)
ir aš. pamažėle ax.gif
Prisiminiau Tapino klausimėlius - kas parašė Traviatą, Karmen.... hmm, o kas parašė Tris talismanus? O Ovalinį portretą? Ar Traviatos žinojimas yra tas "europinis minimumas"? biggrin.gif

Is sitos temos, manau, kad tikrai reiktu zinoti ir savus ypac gerai ir europinius, bent jau kaip bendra issilavinima.
Atvejis, vyko olimpiniu zaidyniu atidarymas Italijoje. Komentuoja musu zurnalistai ir girdisi kaip Pavarotis dainuoja Pucinio viena zymiausiu ariju. Zurnaliste isdidziai pareiskia:
- Dainuoja Nesumas Dorma huh.gif lotuliukas.gif bash.gif
Nei atlikejo, nei muzkos neismano, o tokios profesijos zmogui labai reiktu but pasiruosus ir tai ismanyt. unsure.gif
Atsakyti
Tapau ne tik vaiku literaturos magistre, bet ir heroju realizatore...siuo metu tenka megzti D. Biseto knygos"Pasakos kalbanciam tigrui" pagrindini heroju biggrin.gif uzsakymas ne bet koks, kad tigras galetu ploneti ir storeti, priklausomai nuo jam perskaitytu pasaku kiekio unsure.gif hmm.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2018 01 11, 08:32)
Prisiminiau Tapino klausimėlius - kas parašė Traviatą, Karmen.... hmm
O man kilo klausimėlis: kaži, visokie verygos Traviatos neuždraus? https://www.youtube....h?v=K0JK2WFZcwI doctor.gif
Muzikalkėj Verdis išvis turėtų būti išbrauktas iš programos už alkoholio reklamą. alc.gif
O Karmen kursto tautinę nesantaiką... bash.gif

hihihi.gif
Papildyta:
O! Petrauskų muziejų irgi reikia uždaryti https://www.youtube....h?v=3kC5pn6AeyQ

Folkloras irgi blogas https://www.youtube....h?v=Aq720Rd_s8U

lotuliukas.gif
Šitos dainos dar negirdėjus, reiks išmokt.
Brūkšniuk, gal pasmuikuotum pritardama? lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klopedija: 14 sausio 2018 - 21:01