Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

Sveikos 4u.gif

Aš jau po susitikimo biggrin.gif . Dar kartą noriu visoms padėkoti už nuostabius įspūdžius, buvo labai smagu pasimatyti ir paplepėti, ir paklausyti, ir dovanų gauti biggrin.gif

Knygas šiemet registravau labai atmestinai, tai kompe, tai tiesiog fotografuodama viršelius, tai ant lapelių. Surankiojau iš visų šaltinių 162 perskaitytas knygas per 2017 metus.

Metų ataskaita

Metų knyga - Fredrick Backman "Gyveno kartą Uvė" ir aš laiminga, kad apie jį buvo parašyta knga, nes, kai prisimenu Uvę, širdyje pasidaro gera ir šilta.

Metų serialas vienareikšmiškai - Макс Фрай "Сновидения Ехо", kaip visada už tą patį: už skaitymo malonumą, gerumą, gerą nuotaiką, kamrą, skanų maistą ir stebuklo nuojautą 4u.gif Beje, visas 6 dalis turiu popierines, jeigu kam mors knietės pasiskolinti 4u.gif

Metų lietuviškoji - Gina Viliūnė "Imperatoriaus meilužė", nes su Sofija, nes man joje užteko ir meilės, ir istorijos.

Metų detektyvas - Peter May "Juodasis namas", nes nuo metų pradžios jį prisimenu ir už tai, kad tai būtent detektyvas, o ne trileris.

Metų malonumai - Neil Gaiman "Niekurniekada" ir George R.R. Martin "Tafo klajonės", niekaip negalėjau atitraukti, nustoti skaityti, rašau ir šypsausi iš laimės, kad jas perskaičiau ir truputį liūdna, nes jau perskaičiau.

Metų nuotaikingiausiosios - Роберт Асприн "Ещё один великолепный миф", "Мифические личности", nes taip linksma, taip linksma, o kas linksmiausia, yra dar smile.gif

Metų jausmingoji - Kristin Hannah "Lakštingala", nes užkabino, nors ir sunkia tema apie karą.

Metų skaičiau ir ašarojau - Garth Stein „Mano šuniškas gyvenimas, arba Kaip aš tapau žmogumi“ , nes tiesiog...

Kitos patikusios, visiškai atsitiktine tvarka:
1. Arkadijus ir Borisas Strugackiai "Piknikas šalikelėje", net nežinau ką pasakyti, ne pirmą kartą skaičiau, ir dar skaitysiu;
2 Jo Nesbo "Vaiduoklis", pretendavo į metų detektyvo titulą;
3. Angela Marsons "Blogio žaidimai", kitas kandidatas į metų detektyvo titulą ir man nuoširdžiai patinka detektyvė inspektorė Kima Stoun;
4. George R. R. Martin "Septynių Karalysčių riteris", nes šviesiau ir linksmiau už Ledo ir ugnies giesmę ax.gif
5. Mats Strandberg, Sara B. Elfgren "Raktas" - puikiai pabaigta serija;
6. Rachel Abbott "Nekaltųjų kaltė" - Saintlinai neskaityti, tema man netinkanti, tačiau buvo įdomu;
7. Stephen King "Ponas Mersdesas", nes pasiilgau Kingo, tinka ir detektyvas biggrin.gif
8. Sarah J. Maas "Įkalinta tamsoje", kažkodėl iš visos skaitytos jaunimo literatūros, ši dalis man labiausiai patiko rolleyes.gif
9. Viola Shipman "Likimo apyrankė", saldi, saldi, gal tik tinkamu laiku į rankas papuolusi;
10. Mария Семенова "Волкодав. Право на поединок" - tiesiog įspūdinga ir teisinga, o jau kalbos grožis wub.gif ir dar tik antra skaityta knyga apie Volkodavą, ir dar skaitysiu, pasitaupydama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SOFIJA5: 06 sausio 2018 - 21:03
QUOTE(SOFIJA5 @ 2018 01 06, 21:55)
Metų knyga - Fredrick Backman "Gyveno kartą Uvė" ir aš laiminga, kad apie jį buvo parašyta knga, nes, kai prisimenu Uvę, širdyje pasidaro gera ir šilta.

Uvės dar neskaičiau, taupau juodai dienai. Ar žinai, kad rusų kalba išėjo dar viena Bakmano knyga " Бабушка велела кланяться и передать, что просит прощения" . Ir ko tais man rodos, irgi turėtų būti nebloga. nenustebčiau, jei ir lietuviškai greitai išleistų.
Ir labai džiaugiuosi, kad tau patiko Volkodavas. Aš taip pat kitas 3 dalis taupau, ir šiek tiek baiminuosi, kad tai prikvelai (kad dar žinočiau, ką tai reiškia, tik nujaučiu ir gal teisingai nujaučiu. bigsmile.gif ), o tai reiškia, kad tokia Volkodavo pabaiga man nepatinka . Mes dabar galim kurti Volkodavo fanių klubą. biggrin.gif Dar Robin Hobb pabandyk.
Atsakyti
Oi kaip smagu atėjus rasti tiek metinių ataskaitų thumbup.gif

QUOTE(tutele @ 2018 01 04, 05:48)
O gal vilnietes (ir ne tik! mirksiukas.gif ) noretu susimatyti Vilniuje liepos 17, 18 arba 19? ax.gif

Mielai bigsmile.gif
Preliminariai kaip tik visas tas tris dienas popiet dirbsiu Vilniuje.
Tavo knyginėje ataskaitoje man labai patiko terminas "šediovras" - taip prancūūūūziškai iškart nuskambėjo wub.gif

QUOTE(Mamce @ 2018 01 05, 14:08)
O mano ataskaitos nebus, nes metų gale sugebėjau pamesti visų kelių metų perskaitytų knygų registracijos sąsiuvinuką.

Oi kaip gaila...

Skelbkite ne tik knygines ataskaitas, bet siūlykite ir nominacijas knyginiams "oskarams" mirksiukas.gif
Tradicinio "Oskarų" vakaro data dar nėra patvirtinta, bet tai bus sausio pabaigoje - jei spėsiu, 20d, jei ne, savaite vėliau. Beje, šiemet mūsų "Oskarų" vakaras bus j-u-b-i-l-i-e-j-i-n-i-s rolleyes.gif
Atsakyti
Ei, kas ieskot Glesum pirkti, nukoviau Sofoklio internetineje pirktuveje 4u.gif ka tik biggrin.gif
Radau laiska su Silva rerum epub, kas norejo ten? Galiu persiusti man atrodo ten 3 dalis

Po susimatymo, man pasirode, kad is Vilniaus isvaziavus nebuvau, kazkaip kaip namie pasijutau, tik iiiiiiilgu truliku ilgai vaziavau namo, bet siltai biggrin.gif
Buvo labai smagu, labai skanu.
Kazkaip stebuklingai susedom dovanu teikimo prasme, poromis, Helianta galetu isskaiciuoti kokia tikimybiu teorija is zvaigzdziu biggrin.gif net su maisto skoniais visai panasiai sedejom, temu nuo vaiku, knygu iki spaudimo matavimo, kas reiskia apie musu vis didejanti amziu biggrin.gif bet kadangi as manau, jog didejantis amzius, o ypac tu, kurie skaito, yra tik isminties ir patirties zenklas, tai viskas gerai (nesvarbu, kad gal is knygu skirtu paaugliams unsure.gif biggrin.gif )
Aptarem kainas i meno renginius, kuriu kokybe darosi kaip kopecios viduryje scenos ir rekimas begant (t.y. vis panasejanti ir ne i gera) unsure.gif bet esme, kad esam turtingos, nes i renginius vaikstom, esam protingos, nes vertinti ir skoni lavinti irgi mokam, mokam pasijuokti, kas reiskia jog nesidarom davatkos. Nu laaaabai aciu, kad visos buvot, nes visu kopeciu, pasaku pabaigoje geriausias dalykas yra bendrumo jausmas, kuris pinigais, daiktais neivertinamas, dezuteje nesutalpinamas ir gal kartais tik gali but isdainuojamas arba nupiesiamas
Artimiausia galimybe Vilniui susitikti su Kaunu yra Knygu muges penktadienis ryte 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
Labos 4u.gif
Alchemie, me mano pasakininkas is el. bibliotekos buvo pasiskolintas...
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2018 01 06, 13:47)
vienbalsiu? Kad sakyčiau, Cabre pas mus jį lenkia.
Nors apie Stounerį aš irgi tik geriausius žodžius galiu pasakyti. Tai - puikus klasikinis kūrinys. Man jis eitų koja kojon su Forsaitų saga  wub.gif na, gal puse žingsniuko atsiliktų smile.gif

Pritariu. ,,Stouneris" paminėta kaip gera knyga, nes tokia ir yra. Beje, man tai odė vienatvėi. Ir iš tiesų, tai knygą ir apie nieką, ir apie viską. Metų knygos rinkimuose lyderiauja Cabre su savo ,,Prisipažįstu".
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2018 01 06, 22:27)
1. Kazkaip stebuklingai susedom dovanu teikimo prasme, poromis, Helianta galetu isskaiciuoti kokia tikimybiu teorija is zvaigzdziu biggrin.gif
2. Artimiausia galimybe Vilniui susitikti su Kaunu yra Knygu muges penktadienis ryte 4u.gif  biggrin.gif

1. biggrin.gif
2. Kaip tik planuoju penktadienį ten važiuoti su sūnum. Ir, žinoma, šeštadienį - na neužtenka man į Knygų mugę vienai dienai ax.gif

Mano metinė ataskaita

2017-aisiais perskaičiau 33 knygas ("Goodreads" iššūkyje buvau išsikėlusi per daug optimistinį tikslą - 42 knygos. Bet kai ir pavasarį, ir rudenį užgriuvo krūva darbų, laiko skaitymui savo malonumui likdavo labai mažai). 12 knygų anglų kalba (iš jų 11 "Kindle" skaityklėje), 1 knyga prancūzų kalba. Ir pirmoji mano audioknyga (Rimanto Kmitos "Pietinia kronikas" - idealiai tinkanti klausyti).

Metų grožinės literatūros knyga
Kristina Sabaliauskaitė "Silva Rerum IV", puikus tetralogijos finalas.

Metų negrožinės literatūros knyga
Bus kelios:
Giulia Enders "Žarnyno žavumynai. Viskas apie menkai vertinamą organą"
Paulius Jurkevičius "Knyga apie ypač tyrą. Pirmasis lietuviškas alyvuogių aliejaus vadovėlis" - jau rezgu planus šiemet į atostogų planus įtraukti ir alyvuogių giraitės/ūkio aplankymą
Žygintas Pečiulis "Kaip bendrauti su žiniasklaida: Principai, patarimai, pavyzdžiai" - skaitydama net negalvojau, kad taip greitai atsiras progų pasinaudoti knygoje pateiktais patarimais

Metų atradimas
Eliza Haywood "Fantomina, or Love in a Maze" - 1725 metais moters parašytas gan atviras erotinis feministinis romanas smile.gif (trumputis, nė 50 puslapių nėra) Stilius humoristinis, bet nagrinėjamos rimtos temos - moters socialinis statusas, kaip nuo to priklauso vyrų elgesys su ja. Šią knygą priskyriau "atradimo" kategorijai, nes nebūčiau pagalvojusi, kad XVIII a. Anglijoje moteris galėjo parašyti tokią knygą.

Metų nusivylimas
Laima Lavaste "Linksma knyga apie suomius ir Suomiją" - net nenorėjau jos minėti, taip man nepatiko ši stereotipų kupina knyga. Perskaičiusi palikau ją kažkurioje iš bibliotekėlių-namelių.
Arianna Huffington "The Sleep Revolution" - tema aktuali ir įdomi, autorė remiasi daugybe mokslinių tyrimų, bet rezultatas - kaip kokios pirmakursės referatas (truputį paskaičiau mokslinių straipsnių, truputį Wikipedia, dar kažką internete, straipsnių žiniasklaidoje, ir sumetu visus šaltinius be atrankos į krūvą, nes juk reikia "išpūsti" knygą, kad rimčiau atrodytų)

Metų iššūkis
(kuris, tiesa, tęsėsi daugiau nei metus)
Samuel Richardson "The History of Sir Charles Grandison" - įtariu, nedaug šiuo metu yra pasaulyje ją perskaičiusių žmonių ("Goodreads" ją įvertinę 60 žmonių), ypač jei dar atmesime tuos, kurie studijuoja anglų literatūrą smile.gif Ją skaičiau, nes tai viena labiausiai patikusių knygų mano mylimai Jane Austen. Na taip, tais laikais nebuvo TV, taigi vietoj TV serialų galima buvo skaityti tokias knygas. Tai epistoliarinis (laiškų forma parašytas) romanas, 7 tomai, viso virš 1600 puslapių (skaičiau Kindle, tai apimties ar svorio taip nesijautė smile.gif ).
Šiaip taip labai ištęsta nuobodybė smile.gif O jau tas pagrindinis herojus toks teigiamas, toks idealus, toks "pavyzdys kitiems jauniesiems džentelmenams", kad net supykinti nuo to teigiamumo ir gerumo gali smile.gif
Bet kontekstas man patiko, nesigailiu, kad skaičiau - XVIIIa. Anglija, nemažai ir Italijos, anglikonizmo ir katalikybės panašumai ir skirtumai ir kt.

Kitos vertos paminėti
Valdas Papievis "Odilė, arba Oro uostų vienatvė"
Rimantas Kmita "Pietinia kronikas"
Rasa Aškinytė Glesum"
Gina Viliūnė "Imperatoriaus meilužė"

Negrožinė: Dr. Carol S. Dweck "Mindset: How You Can Fulfil Your Potential"
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2018 01 06, 23:43)
Uvės dar neskaičiau,  taupau juodai dienai. Ar žinai, kad rusų kalba išėjo dar viena Bakmano knyga " Бабушка велела кланяться и передать, что просит прощения" . Ir ko tais man rodos, irgi turėtų būti nebloga. nenustebčiau, jei ir lietuviškai greitai išleistų.
Ir labai džiaugiuosi, kad tau patiko Volkodavas. Aš taip pat kitas 3 dalis taupau, ir šiek tiek baiminuosi, kad tai prikvelai (kad dar žinočiau, ką tai reiškia, tik nujaučiu ir gal teisingai nujaučiu.  bigsmile.gif ), o tai reiškia, kad tokia Volkodavo pabaiga man nepatinka . Mes dabar galim kurti Volkodavo fanių klubą.  biggrin.gif  Dar Robin  Hobb pabandyk.


Palauksiu Bakmano lietuvių kalba, o jei ne teks rusiškai skaityti.
Volkodavas man labai labai wub.gif Išsiaiškinau, kas yra prikvelai
«Волкодав»
«Волкодав. Право на поединок»
«Волкодав. Истовик-камень» - приквел
«Волкодав. Знамение пути»
«Волкодав. Самоцветные горы»
«Волкодав. Мир по дороге» - приквел

Todėl ko gero man liko tik dvi šios serijos knygas perskaityti, nes nežinau, ar baigusi, norėsiu dar priešistorę skaityti. O gal norėsiu, kas žino.
Robin Hobb, kur tu skaitei apie karalių žudiką? Daug daug puslapių? Lietuviškai nėra?
QUOTE(Alchemie @ 2018 01 07, 00:27)

Radau laiska su Silva rerum epub, kas norejo ten? Galiu persiusti man atrodo ten 3 dalis


Buvo labai smagu, labai skanu.



Man tą laišką gali persiųsti 4u.gif Kalbėjome, kad esu tik pirmąją Silva Rerum dalį skaičiusi, o dabar jau ir trečiosios, tavo išgirtosios, noriu biggrin.gif
Atsakyti
tu man i az imesk savo pasto adresa 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SOFIJA5 @ 2018 01 07, 13:03)
Robin Hobb, kur tu skaitei apie karalių žudiką? Daug daug puslapių? Lietuviškai nėra?

Taip, puslapių daug daug, visa trilogija 1200 su trupučiu. Toliau eina Gyvųjų laivų trilogija, kurią dar labiau giria, paskui dar Saga apie Juokdarį ir žudiką, kurios paskutinė dalis tik tik išėjo. Su šita Juokdario trilogija man truputį neaišku, nes jos lyg ir 2 (trilogijos) yra. Gyvųjų laivų trilogiją į rusų kalbą išvertė Marija Semionova, tad gal ir ji prisidėjo prie to gerumo. Ir dar giria jos (Hobb) "Kareivio sūnų", šito irgi trilogija. Dar iš Elderlingų pasaulio yra Хроники Дождевых чащоб (4 dalys). Ir dar "Vėjų užkalbėtojos" , šitų tik 2 dalys. biggrin.gif
Neteko girdėti, kad nors kas nors būtų išleista lietuvių kalba iš viso šito.
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2018 01 07, 20:53)
Taip, puslapių daug daug, visa trilogija 1200 su trupučiu. Toliau eina Gyvųjų laivų trilogija, kurią dar labiau giria, paskui dar Saga apie Juokdarį ir žudiką, kurios paskutinė dalis tik tik išėjo.  Su šita Juokdario trilogija man truputį neaišku, nes jos lyg ir 2 (trilogijos) yra. Gyvųjų laivų trilogiją į rusų kalbą išvertė Marija Semionova, tad gal ir ji prisidėjo prie to gerumo.  Ir dar giria jos (Hobb) "Kareivio sūnų", šito irgi trilogija. Dar iš Elderlingų pasaulio yra  Хроники Дождевых чащоб (4 dalys). Ir dar  "Vėjų užkalbėtojos" , šitų tik 2 dalys.  biggrin.gif
  Neteko  girdėti, kad nors kas nors būtų išleista lietuvių kalba iš viso šito.

Oi... skamba įspūdingai, tik nežinau, ar aš pasiruošusi tiek daug viena tema perskaityti biggrin.gif
Bet būtinai turėsiu omenyje, jeigu tau patiko, tikiu, kad ir man patiks 4u.gif

Dar noriu pasakyti, kad mažoji knygų skaitytojų susitikimo dalyvė perskaitė 39 puslapius Pepės Ilgakojinės biggrin.gif

O aš visai netyčia perskaičiau kalėdų senelio dovaną Santa Montefiore "Madona čigonė" - patiko, nors ne visai tai, ko tikėjausi iš knygos aprašymo. Tikėjausi daugiau detektyvinės intrigos, kažkodėl. O gavau atsiminimų ir savęs ieškojimo istoriją. Bet kai nustojau "tempti" knygą prie anotacijos, (kaip aš ją supratau) ir pradėjau mėgaustis tekstu, gavau gražią, jaudinančią, ne per saldžią istoriją, ne visai laimingą, ne visai nelaimingą, tokią pakankamai gyvenimišką; eilinį kartą užsinorėjau į Prancūziją ir Čilę biggrin.gif; vėl patikėjau, kad įpusėjus amžių gyvenimas nesibaigia biggrin.gif ir tai buvo gera metų pradžia. 4u.gif
Atsakyti
Sofija, iki Prancuzijos tai visai nedaug uz kokius 54 eur gali nuskristi biggrin.gif
Atsakyti