Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

QUOTE(Mamce @ 2017 12 22, 11:17)
Visai įdomiai suskaičiau...

https://www.15min.lt...n=15min_Gruodis

...ir radau krūvą knygų, kurias norėčiau perskaityti.


aciu uz nuoroda...sarasai ilgeja biggrin.gif
Atsakyti
Kaip tik baigiau skaityti Gonkuru premijos laureates L.Slimani knyga "Lopsine". Iki siol dar nebuvau susidurusi ar girdejusi apie sia rasytoja. Paslaptigos kritikos uzuominos suviliojo mane ir emiausi "Lopsines" ("Zmogedros sode" dar laukiu). Pradzia sokiravo iskart: ir del temos tragiskumo, ir del to, kad ta pradzia, tai is tiesu yra istorijos pabaiga. Ir tu vos pradejes knyga jau stovi pries fakta, uzbaigta istorija ir zinai, kad visa knyga bus tik kelias i ta finala, kuri katik suzinojai ir kuris nezada nieko smagaus. Tada iskyla pasirinkimas: skaityi ar ne . Siaip niekada gyvenime nesu perskaiciusi knygos galo , nors ir kokia idomi istorija butu. Todel mane erzina tokia "apsukta" istorija. Tai tie du faktoriai (pabaigos zinojimas ir jos tragiskumas) leido susvyruoti: gal geriau nereikia... Bet emiausi. Tikrai nesigailiu. Bet nedrisciau rekomenduoti, nes si knyga - "gruzas". Taciau nepaisant temos, rasytoja turi savo stiliu, kas man yra vienas is geros knygos ingredientu. Ar skaitysiu kitas Slimani knygas? Taip, tikrai. Nors is pradziu nesuvoki, kam rasyti tokiomis temomis, bet paskui , kai susiguli, tai suvoki, kad sitos knygos niekada nepamirsi.

Beje, interviu su sia rasytoja yra paskutiniam "Moters" zurnale mirksiukas.gif Man tuoj reiks paprasyti honoraro uz reklama... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamce: 27 gruodžio 2017 - 20:22
QUOTE(Mamce @ 2017 12 27, 21:22)
Kaip tik baigiau skaityti Gonkuru premijos laureates L.Slimani knyga "Lopsine".
Beje, interviu su sia rasytoja yra paskutiniam "Moters" zurnale  mirksiukas.gif Man tuoj reiks paprasyti honoraro uz reklama...  biggrin.gif

Aš šitą knygą jau buvau pasiėmusi knygyne, bet kai perskaičiau, apie ką ji, pavarčiau pradžią, pagalvojau, kad tokios temos skaityti nenoriu.
Dabar pasitaiko vis daugiau gerų atsiliepimų apie "Lopšinę", tai po truputį vėl imu galvoti, kad gal reikia nusipirkti.
Atsakyti
Su Naujais knyginiais metais visas 4u.gif mirksiukas.gif
Atėjau pasidžiaugti knyginėmis ataskaitomis, o čia tuštuma...Nagi, gal pradedam? mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
Tai aš ir pradėsiu smile.gif
Perskaičiau 73 knygas ir atradau audio knygų džiaugsmą - išklausytų net 14 smile.gif
Mano ataskaita tradiciškai be nominacijų, tiesiog 2017 metų dešimtukas.

J. Cabre "Prisipažįstu" (ši labiausiai verta būti mano Metų knyga)
D. Rubina 'Leonardo raštas"
J. Williams "Stouneris"
E. Malūkas 'Karalienė Barbora" ir "Vytauto žemė"
L. Ulickaja "Jakovo laiptai"
M. Bulgakov 'Meistras ir Margarita"
H. Lee 'Nežudyk strazdo giesmininko"
H. Helgason "1000 laipsnių moteris'
I. Allende 'Meilužis japonas'
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 02 sausio 2018 - 09:38
Ui, cia sudetinga. unsure.gif
As mazaskaite buvau siemet tik 45 knygu perskaiciau.
1 Ispaniskai, kas man paciai buvo pasiekimas
19 angliskai ir 25 lietuviskai

Metu Jumoras "Rozes projektas"
Metu grauztukas (po 2/3 padejau) Tart "Slapta storija"
Metu sukretimas (geraja prasme) ir lkabai dziaugiuosi, kad tai lietuviu autore vel Neringa Vaitkute " Neisduosiu niekad", gal ir vaiku literatura, bet suaugusiam pilna erdves pasisemti ir perskaityti kitu lygmeniu ta knyga

Metu trilogija galiu skelbti dvi ir jau zinoma Juodojo mago autores Canavan tolesne trilogija "The traitor Spy", kol kas dar skaitau trilogijos, virtusios kvintologija 4 knyga, kuri irgi laaaaabai idomi, bus kitu metu nominacijai, kita trilogija Kerstin Gier apie sapnavima, su jumoru, su idomia ideja ir lengvu tekstu (skaiciau angliska vertima, nes vokiskai nemoku)


Na nominacijose gal ir nelabai tinkama, bet Hamletas, Daktaras Faustas perskaityti naujai labai skamba vis dar galvoje ir kelia vidines audras bei egziztencinius klausimus, taigi ir taip pasauliskai jau jie nominuoti bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
Primenu: Kalėdų Senelis mus aplankys...
QUOTE(prieplauka @ 2017 12 11, 09:26)
newyear.gif  newyear.gif  newyear.gif  newyear.gif

Data : 2018 m. sausio 6 d. 13 val.
Vieta : Drakonas , Ožeškienės g.


000054.gif  000054.gif  000054.gif  000054.gif



Ataskaita! biggrin.gif


Kasmet atsiskaitau be jokios sistemos. Galvoju, gal reiktų tiesiog skelbti "dešimtukus"?.. Būtų lengviau apsispręsti.

Tačiau kai kurie dalykai išskirtiniai:
Metų knyga - John Williams, Stouneris
Metų humoristas - Juozas Erlickas, Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais? Ar gali būti, kad gali būti kitaip. lotuliukas.gif
Metų pasaka arba kitokia knyga - Bernardo Atxaga, Obabakoak. Mano skonis "susitupėjo" ir tapo "kitoks". Tai - irgi pasiekimas. biggrin.gif
Metų "skaniausioji" - Dovilė Bajalienė, Mantas Bajalis, Vieno indo patiekalai. Kaip tik man: tingaus virtuvės šefo biblija. lotuliukas.gif Viskas paprasta, skanu ir "įkandama".
Metų pirkinys - elektroninė skaityklė. thumbup.gif

O dabar dešimtukas be jokio eiliškumo:

Dave Eggers, Ratas
Dino Buzzati, Triušiai po mėnuliu
Jonathan Coe, Miego namai
Valdas Papievis, Odilė, arba Oro uostų vienatvė
Jorge Luis Borges, Fikcijos
Romualdas Granauskas, Baltas liūdesio balandis
Rasa Aškinytė, Glesum
Andrew Davidson, Chimera
Peter Stjernström, Geriausia knyga pasaulyje
Kęstutis Kasparavičius, Mažoji žiema. Tiesiog buvo miela vartyt ir skaitinėt. wub.gif

Perskaičiau 38 (ir daugiau biggrin.gif ) knygas, iš jų net 10 (!) lietuvių autorių. Pasitaikė ir nuograužų. Bet kam nepasitaiko?.. mirksiukas.gif
Atsakyti
Tai ir aš atsiskaitau.
Perskaičiau iš viso 95 knygas. Iš jų el. skaityklėj - 13, audio - 1 (nelimpa man šitas formatas). Rusų kalba iš jų buvo 15. Lietuvių autorių - 14 knygų, o jei Icchokas Meras lietuvis, tada ir visos 15. biggrin.gif Net 3 iš metų penketuko. Kol kas 3. mirksiukas.gif
Metų pradžioje daug malonumo suteikė B. Akunino 2 knygos su Pelagėja, o trečios jau neišdrįsau sunaudoti, bo kas liks juodai dienai ? rolleyes.gif Negaliu pamiršti V. Vodolazkino "Lauro" (skaičiau rusiškai). Vis dar sužavėta C. McCarthy "Laukinių arklių pakerėti" (kaip gerai, kad tai tik pirma "Pasienio trilogijos" dalis) ir Makkartis papuolė į mano numylėtinių rašytojų sąrašą . O jau kaip buvo įtraukus С. Кларк "Джонатан Стрендж и мистер Норелл"su ta savo senąja angliška atmosfera... Išgirtoji Р. Хобб trilogija "Ученик убийцы" , "Королевский убийца" , "Странствия убийцы" pateisino savo reklamą ir kitos šitos autorės knygos nekantriai laukia savo valandos . 4u.gif Pagaliau susipažinau su M. Semionovos Volkodavu, perskaičiau pirmas ( ar paskutines) 2 dalis ir dabar esu jo fanė. biggrin.gif J. Williams "Stouneris" vis dar kirba galvoj, ir turbūt taip ir pasiliks ten gyventi. Na ir tegul. thumbup.gif
Tokia, tipo, ataskaita.
"Stouneris" papuls, ko gero, į metų knygą...
Taigi pamiršau pasakyti, kad skaitau М. Семенова "Валкирия". Ji labai ilgai manęs laukė ir pagaliau sulaukė. Metai prasideda labai įdomiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giluze: 02 sausio 2018 - 20:19
Su praėjusiom šventėm smile.gif
Galvoju, įlįsiu, paskaitysiu ir parašysiu kada nors. Bet iš karto užsikabliavau... Bandysiu lakoniškai, bet neprižadu, kad išeis tongue.gif
Metų knyga - J. Cabre "Prisipažįstu" - rimta, daugiasluoksnė knyga, kuri užkabino ir protą, ir jausmus, ir stipri literatūrine prasme (kas labai retai pasitaiko, deja...)
Abejojau, ar neįrašyti šalia dar vienos, palikusios gal stipriausią emocinį įspūdį, bet pabijojau, kad šalia Cabre ji atrodys užguita, todėl skyriau kitą nominaciją.
Metų atradimas - H. Kent ,,Paskutinės apeigos" ir ,,Gerieji žmonės"
Metų detektyvas - J. Nesbo ,,Sūnus" (kaip nuspėjama...)

Ir kitos geros knygos (chronologine skaitymo tvarka) -
C. Buchanan ,,Tapyti merginas"
J. Barnes ,,Laiko triukšmas"
S. Aleksijevič ,,Laikas iš antrų rankų"
G. Jachina ,,Zuleicha atmerkia akis"
J. Williams "Stouneris"
R. Kmita ,,Pietinia kronikos" (aha, aš ir pati negaliu patikėti blink.gif )

Atsakyti
Na štai, ir vėl "Stouneris", pretenduoja į bendros metų knygos nominaciją. ax.gif
Atsakyti
Sveikos Su Naujaisiais visas.
Vajetau, jetau kaip sunku apsispręsti kurias išrinkti
2017 metu ataskaita

Perskaičiau tik 27 knygas, ir tai sudarė 7213 psl.
Daugiau nei 2016 metais, buvo išvis mizeris tik 15.
Metai buvo geri, nes visos buvo gana geros, patikusios, ar net labai patikusios. Būta net ir linksmų,šmaikščių, komiškų.

Metų knyga:
iš užsienio autorių
Jaume Cabre "Prisipažįstu"
iš ietuvių autorių
Kristina Sabaliauskaitė "Silva Rerum " IId.
Metų atradimas:
Hanah Kent "Paskutinės apeigos"


Metų šmaikščiausioji pažintinė

Giulia Enders "Žarnyno žavumynai"


Metų šmaikščiausioji grožinė su komiškumo elemantais apie vienatvę
Romen Gary " Meilutis Smauglio vienatvė Paryžiuje"

Metų stipriausios
J.Wiliams "Stouneris"
Robert Šuthaler " Visas gyvenimas"
J. Chessex "Tironas" (kažkuo panašį į Stounerį)
Ruth Ozeki "Knyga laiko būčiai"


Labai patikusios
Yan McEwan "Vaiko gerovė"
R.Gary "Mirusiųjų vynas"
D.Adams "Kaliautojo autostopu gidas po galaktiką"


Iš lietuvių autorių patikusios

J.Erlickas "Kalendorius",
Narmontaitės "Aktoriai režisieriai ir studentai" II ir "Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai" III


Metų Esė:

M.Kvietkauskas "Uosto fuga" (knyga dalyvavusi metų rinkimuose už kurią atidaviau savo balsą) rekomenduoju

Metų pažintinė lietuvių autorių

Liuda Matonienė "Vilnius :meilės stotelės"


Metų nuograuža

Abraham B.Jahošua "Jeruzalė"


Kitos patikusios
"Einšteino sapnai" A.Lightman ,
"Jųros dovanos" A.Marrow Lindberg
Atsakyti
QUOTE(Pajauta @ 2018 01 03, 01:41)
J. Chessex "Tironas"



pažiūrėjau aprašymą ir užsisakiau bibliotekoj.
O neturi ji panašumo su Kepurininko pilimi? Pavadinimas kažkaip kiša tokią mintį.
Papildyta:
QUOTE(klopedija @ 2018 01 02, 18:23)
Bernardo Atxaga, Obabakoak


kaži, kodėl bibliotekos negauna šitos knygos? Vilniaus Libis išvis jos nerodo. Jau metus kantriai laukiu, mažu atsiras - nu ne.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 03 sausio 2018 - 13:57