Clipboard.jpg 14,19KB
0 Parsiųsta kartų
Sakiau, kad vakar išvadas daryti buvo dar per anksti. Vat įkeliu 3 dienų kreivės atkarpas iš to pačio grafiko. 26d. kaip tik namo šildymo nebuvo, tik vandens pašildymas. Testavimo metu, tai aš ten priverstinai buvau ir karšto vandens pašildymą ir namo šildymą įjungęs, o vat šį rytą viskas jau vyko natūraliai, net ir šildymas buvo įsijungęs, tai vat šio ryto kreivę įmečiau arčiau prie panašiom sąlygom 26 d. dirbusio ŠS kreivės. Kas dėl karšto vandens ruošimo, tai kreivė jau ne tokia stati, kaip kad 27 d., pagal nuožulnumą, sakyčiau labai panaši į iki freono pakeitimo. Kliūna tik tokios užapvalintos kreivės pradžios nebuvimas. Vat jis man visuomet ankščiau kliūdavo, dabar jo kaip ir nėra, staigiai pradeda dirbti ir tarsi tokiu galingumu, kokiu ir turėtų nuo pat pradžių.
Panašu, kad kai boilerį šildžiau testavimo metu, ten dar buvo labai didelis kiekis karšto vandens, kuris ir padėjo greitai visą likusį vandens kiekį užkelt, todėl taip greitai ir kilo galingumas.
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 04 28, 10:05)
Kokį vandens kiekį šildai, kad taip ilgai veikia siurblys? Ar karštas vanduo buvo keletą dienų nešildytas ir atvėso iki 30 ar pan. laipsnių?
Mano atveju histerizė 2, t.y. šildo iki 45 laipsnių, kai atvėsta iki 43 laipsnių vėl jungiasi. Tai 180 l prišildo per 10-15 min. Aišku, jei maudaisi ir visą karštą vandenį išleidi, tai tada irgi virš valandos dirba.
Ankščiau aš irgi panašiai šildžiau, bet užkniso ŠS spragsėjimas, po 2-3 ar net daugiau kartų ŠS įsijungdavo karštą vandenį paruošti. Išanalizavau, kada reikia daugiausiai karšto vandens - ryte. Vėliau maksimaliai karšto vandens poreikis būna ženkliai mažesnis, todėl padariau, kad pas mane vanduo būtų šildomas 1 kartą per dieną, kad paruošiamas prieš pat rytinį prausimąsi, o vakare, kai ten rankas nusiplauni, šilumos vis dar per akis užtenka. Net ir praustis vakare galima taip pat šiltai kaip ir ryte, tik jau čiaupo rankenėlę reikia pasukti truputį labiau į karšto vandens pusę. Realiai to net nepastebi, atsireguliuoji padėtį pagal komfortą ir tiek, tik kai specialiai žiūri, į tai dėmesį gali atkreipti. Taigi, pas mane dabar ŠS šildomas vieną kartą per parą, ir dirba tikrai ilgiau nei nuolatinio dašildymo atveju kiekvieną kartą, bet jei bendrai paimsi, įtariu, kad gerokai trumpiau per dieną, nei nuolatos spragsėdamas.
Mano boilerio talpa 300l. Ankščiau šildydavau iki 48°C, dabar dėl techninių niuansų panašu, kad reikės šį dydį pakoreguoti, nors dėl vakar rašyto dydžio, žiūrėdamas į šio ryto šildymo grafiką, įtariu reikės neapsistoti, o dar nuodugniau patyrinėti. Dar vienas niuansas, nors mano ŠS 10kW6 bet neseniai įsigijau dažnių keitiklį ir jo pagalba, savo ŠS galią sumažinau ~20%, tad dabar jis dirba ~8kW galingumu, ir tos visos kreivės būtent tokio galingumo. Taigi, mano ŠS dabar su inverteriniu valdymu, bet on/off
. Papildomas pliusas minkštas startas ir išsijungimas, o galios reguliavimas, tai tik tam, kad nuo pat pradžių norėjau bent minimaliai sumažinti savo ŠS galią, tad sumažinau ir dabar kuris laikas eksploatuoju taip.