QUOTE(arkava @ 2017 01 04, 09:08)
Pamastymai: SS dirba pagal vidaus davikli, palaiko uzduota T, ir nezino kas dedasi lauke. Uz lango bus -20, tiketina šildys taip pat, nors namo nuostoliai išaugs.
Gal klystu, bet tada kam reikalingas lauko daviklis?
lauko daviklis reikalingas darbui pagal kreivę. Nes ta paslaptingoji kreivė yra elementarus grįžtamo termofikato temperatūrų pasiskirstymas pagal lauko temperatūrą. Kuo šalčiau lauke, tuo šiltesnį grįžtamo termofikatą leidžia. Viskas. Toliau kreivę gali pasireguliuoti pagal savo namo poreikius.
Išjungus darbo rėžimą pagal kreivę, lauko daviklį galima aplamai susivynioti ir ant eglutės pakabinti
Kai už lango bus -20°C, tikėtina, jog kris grįžtamo temperatūra ir ŠS ilgiau dirbs arba dažniau įsijunginės (manau čia bus Minto atvejis) Šilumos trūkumą viduje pajaustų per silpno ŠS arba kiauro namo savininkai, kai ŠS nesugebės sukelti grįžtamo termofikato temperatūros iki užduotos, arba ji bus per žema. Tada teks nueiti iki katilinės ir pasikoreguoti nustatymus. Bet ŠS bus giliai pofig kas vyksta lauke, nebent stipriai atšaltų lauko kontūras. Bet čia jau projektavimo/įrengimo bėdos.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2017 01 03, 23:00)
Mano kuklia nuomonę pagal lauko ir grįžtamo termofikato temperatūras yra tiksliausia. Tikėtina, kad ir siurblio COP tokiu atveju išeina geriausias nei vien tik pagal vidų ar pagal lauką.
su sąlyga, jog atšalus reikia pakelti termofikato temperatūrą, o sušilus ją mažinti. Arba kitaip tariant šildymo sezono metu laikas nuo laiko pasireguliuoti grįžtamo termofikato temperatūras. Bet konkrečiai Minto atveju kažkokio pamatuojamo ar apčiuopiamo skirtumo neturėtų susidaryti.
Darbo algoritmo vien pagal lauko temperatūrą neteko užtikti.