QUOTE(cibulis @ 2017 04 19, 18:31)
Pasižiūrim, ką turim.
4 stiklai (3 selektyvai). Informacija.
4XN-20-4-20-4XNGr-20-4XN.
Storis - 76 mm.
Ug-0,3, g - 0,49, LT - 67 proc.
Tai yra iš esmės kitas lygmuo langų gamyboje. Dabar PH Advanced langai eina su ~0,7, nes stiklo paketai po 0,5. Kai stiklo paketai bus 0,3, langai bus ~0,4...0,5, kas šiuo metu atrodo neįmanoma. Pas mane berėmiai 78mm paketai Ug=0,3 jau sudėti. Yra ir varstomų langų su tais pačiais paketais. Gamyklinių rėmų kol kas niekas negamina.
QUOTE(vaikis_ @ 2017 04 20, 06:16)
noreciau pamatyti kaip padaryti 6 m ilgio ir 2.9 m aukscio vitrina be remu
Be remu galima tik "paprastus" langiukus gerai padaryti, o apie ilgas vitrinas galima pamirsti.
Nieko panašaus. Nevarstomoms vitrinoms rėmai yra nereikalingi nepriklausomai nuo dydžio. Pas mane 2300x5000 vitrina iš dviejų paketų. Reikalingos yra tik standumo briaunos jeigu bendras langas yra sudalinamas į keletą vertikalių dalių. 3m aukščio stiklo paketu nieko nenustebinsite - standartinis aukštis komerciniams pastatams. Standumo briaunų nelaikyčiau lango rėmu, nes jos yra tik patalpų viduje ir turi tik vienintelę funkciją.
Tam tikrais atvejais nereikia net standumo briaunų
http://www.statybaju...ikia-zinoti.jpg
Grįžtame prie temos. Jeigu būtų norinčių susidėti berėmes vitrinas su max. 3000x3000 paketais, kurie gali būti glaudžiami vienas prie kito, stoglangius (švieslangius) su neribojamu nuolydžiu max 1200x2500 ar atverčiamus langus max 1600x2300 - su Ug=0,3 paketais praktiškai irgi be rėmo - galiu padėti. Varstomos balkono durys dar tobulinamos. Yra 1500x2200 pilnai varstomas 4 stiklų 78mm prototipas, bet gamybai dar neparuoštas. Šitas jau su rėmu, apie 220mm rėmu iš termoizoliacinių, kompozitinių medžiagų ir medžio derinio... Balkoninės keturstiklės durys h=2200-2400 bus praktiškai berėmės, rėmas bus tik vienoje kraštinėje.
Rėmai tik gadina vaizdą ir švaisto šilumą, o dideli plastikiniai langai per visą sieną su daugybe dalių ir storais rėmais fasado tikrai nepuošia.
Idėja yra pasiekti bendrą langų šilumos laidumą U=0,4-0,5, nevaržyti savęs su mažomis varstomomis langų dalimis, neapsikrauti šaltais, nereikalingais rėmais, užtikrinti sandarumą.
Didelis stiklo paketas automatiškai daug ir sveria. Čia jau nieko nepadarysi, darbui reikia technikos. Norint pakeisti paketą reikėtų atsukti ventiliuojamo fasado plokštes ir paketas nesunkiai išsiimtų ir konstrukcijos. Tai nėra lengva, bet apgalvota. Tinkuojamo fasado atveju galima naudoti apdailinį profiliuką aplink langą, kuris nusisuka ir paketas išsiima.
O kaip pakeisite putplastyje paskandintus plastikinius rėmus kai ateis laikas? Skilusių stiklų draudimas apmoka tik paketų keitimą, kas berėmių langų atveju ir būtų visa suma, o paskandintų rėmų pakeitimas jau būtų šeimininko sąskaita įskaitant angokraščių ardymą.
QUOTE(madwifi @ 2017 04 20, 11:19)
tam kad butu grazu. netaip jau senai ir dar dabar zmones gyvena namuose su mazuciukais langeliais bet vejo prapuciamom rastinem sienom, negana to, dar ir naujus tokius stato. Tai negi negalim sau leist didziuliu, bet sandariu vitrinu 3x6 ar didesniu ?
Galima ir per visą sieną slankiojančią - www.youtube.com/watch?v=p2_6ErdovQQ
QUOTE(vaikis_ @ 2017 04 20, 11:20)
Gal Bangas tures drasos paviesinti savaji
Šiaip tai jau yra paviešintas statybų parodoje.
Kokie tie minusai?
Apdaila - išpręsta;
palangė išorėje - išpręsta;
palangė viduje - išspręsta;
dviejų paketų sujungimas - išpręsta;
sujungimas su varstoma plastmasine ar medine dalimi - išpręsta;
pakeitimas sudužus - išpręsta kiek tai yra įmanoma.
QUOTE(madwifi @ 2017 04 20, 15:46)
400 euru skaitai humaniska uz normalias 3 stiklu beremes ar storas 4 stiklu vitrinas ?
200 būtų teisingesnė kaina keturstikliams su SWS-U rėmeliu.
QUOTE(mintas @ 2017 04 20, 22:35)
Šildant oru, termomasė tiktai maišo.
Koks skirtumas kas maišo, kas nemaišo šildymo sistemai. Svarbiausia, kad žmogui, gyventojui termomasė yra gerai, nes ji palaiko pastovią temperatūrą. Taip, jeigu norisi vėsos vakare miegamajame - įsileidžiame vėsaus oro, jeigu norisi šilumos ryte vonioje - užsidegame IR plokštę ar grindų kilimėlį, bet tai niekaip nesusiję su tuo, kad namas palaikantis vienodą temperatūrą pats savaime yra gerai. Šildymo sistema atlieka gana šalutinį vaidmenį "įpildama šiek tiek vandens į baseiną, atstatydama tai kas išbėgo". Subalansuoti orinę sistemą yra sunkiau, nes jos darbą labai gerai ir labai momentaliai junta žmogus. Galima sakyti, kad termomasė kalta, bet kalta pati šildymo sistema, kuri sunkiai susigaudo kiek tos šilumos paduoti. Kol ortakis kovoja su plokštumio pamato betonu, tarp jų esančiam žmogui tikrai sunku gerai jaustis. Bet ir tai nėra kažkokia labai neišsprendžiama problema, nes 2-3kW yra vos juntama paskirsčius po visą namą.
QUOTE(mintas @ 2017 04 24, 14:37)
o ta dalis, kaip tu kovojai su langų gamintojais iš vis be konkurencijos dar bus dešimtmečius.
Ar priteista reikšminga suma?
QUOTE(mintas @ 2017 04 24, 20:36)
Dėl termometrų tikslumo negarantuoju.
Lauke 2C
Namie 22C
tiekiamas oras į patalpas be jokių tenų 19,6C
Išmetamo net neįsivaizduoju.
Koks atstumas nuo šilumokaičio iki temperatūros daviklio? Kiek varinio laido susukta ortakyje? Ar neateina šiluma iš kambario per varinį laidą iki temperatūros daviklio? Ar ortakiai iki daviklio apšiltinti?
Blokelių išorę (klijų siūles) galima sandarinti bituminiais-kaučiukiniais putplasčio klijais Styrbit2000. Jie elastingesni už mineralinius mišinius ir nekenkia putplasčio klijų adhezijai. Viskas kas tepama "šluota" šioje vietoje kainuos labai brangiai arba neduos efekto dėl per menko storio. Kuo grubesnis paviršius tuo daugiau medžiagos reikia.