QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 23, 19:49)
Bandžiau modeliuoti sienas su U-Wert, drėgmė jose nesikaups, o tik džius, netgi naudojant cementinį tinką be kalkių .Todėl drėgmės atžvilgiui nieko nekeičia.
Džius, reiškia garins drėgmę iš patalpų vidaus, o tai nėra gerai apšiltinimo sluoksniui. Kuo mažiau drėgmės pasieks apšiltinimo sluoksnį, tuo bus geriau. Tai labai gerai matosi ant mineralinių vatų. Tos vatos, kurios blogai apsaugomos nuo garo, sudyla labai greitai, per kelis sezonus. EPS mažiau tam jautrus, bet jam taipogi išgarinama drėgmė yra kenksminga.
Aišku, tai kad apšiltinimo medžiaga išgarina drėgmę yra ženkliai geriau, nei ją sulaiko, bet tai reikėtų suprasti, kaip papildomą apkrovą, tenkančią apšiltinimo medžiagai, kurios geriau išvengti.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2017 04 23, 21:24)
taip, tu teisus, jei tai ne stora putu silikato blokeliu siena
Taip, norėjau akytbetonį įtraukti kaip išimtį iš mūrų, bet kadangi tai apšiltinimo, o ne statybinė medžiaga, nusprendžiau, kad tai jau perteklinė info
.
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 23, 21:15)
Aš kalbu apie pilnavidures keramines plytų sienas, tai gal žinai bent vieną geresnę medžiagą sienoms? Tai parašyk
Sakyčiau tikrai labai gerą statybinę medžiagą pasirinkai. Tai tikrai geresnė, nei mano skylėtos keraminės plytos, bet geresnė statybinė medžiaga tikrai yra, tai panašios masės, bet monolitinė statybinė medžiaga - betonas. Betonas geresnis už plytas tuo, kad jis iškart užtikrina ir pakankamai gerą sandarumą, be to, kadangi betonas yra armuotas, tai bendras konstrukcijos tvirtumas, vientisumas bus kartais aukštesnis. Nesitikėčiau iš betono skilimų sienoje, ką pamatyti mūro sienoje, gana dažnas reiškinys.
Iš kitos pusės, prisimenu Rusijoje girdėtas pagyras, kad vat šita cerkvė pastatyta nenaudojant nė vieno vinies. Gal tas jų tikėjimas, kad metalas iškraipo energetinius laukus ir turi pagrindo
Na tuo atveju, tavo pasirinktas mūras turbūt pats geriausias ;).
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 23, 16:38)
O komentarai padeda kritiškiau įvertinti
Man tai taip apdirbto mūro vaizdas baisus
Chebra sugadino grąžų klinkerį, kaip kad šiuolaikinę architektūrą darko grafity. Na jo, tai kažkam patinka, bet aš tikrai nesu iš tų.
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 23, 16:38)
Bet nesutinku, kad reikia izoliuoti sienas nuo garo laidumo visiškai, nes esant drėgmės pertekiui sienos būdamos laidžios garui gali ją pačios pašalinti, o jei neveiktu rekuperatorius išvis baigtusi prastai.
Sienas nuo garo reikia apsaugoti tam, kad apšiltinimo medžiaga dirbtų projektinėse reikšmėse, nesumažėtų apšiltinimo medžiagų liambda dėl jose esančios drėgmės, kurios, sienoms esant laidžioms garui, ten bus gana nemažai, be to tai leidžia padidinti visos sumuštinio konstrukcijos ilgaamžiškumą. Ne tik apšiltinimo medžiagos, bet ir klijų, laikančių apšiltinimo sluoksnį, ir tinko, armavimo sluoksnio esančio ant apšiltinimo medžiagos ir visų kitų mazgų.
Neteisinga drėgmės lygio reguliavimo funkciją perkelti sienoms. Seniai pripažinta (jei atmintis nepaveda, dar XIX amžiuje), kad toks mąstymo stereotipas yra klaidingas. Drėgmės reguliavimas, patalpų viduje turi būti tiktai vėdinimo reikalas, visiškai neatsižvelgiant į tai, vėdinama rekuperatoriaus pagalba ar "natūraliu" būdu, pro atidarytus langus. Tad rekuperatoriaus gedimas, tai ir ne priežastis užkrauti papildomą funkciją sienų sumuštiniui.