QUOTE(Verteris @ 2021 03 16, 14:01)
O kiek to stogo ploto yra? Pas mane apie ~90-100 kv.m. plokščio su lengvu (~3-4%) nuolydžiu į šiaurę (deja). O iš šonų dar parapetai užlenda, pietinėje pusėje nedaug, apie 10-15 cm, gale jau link 50 cm šešėlio. Kartais pasvarstau - o gal vis tik kelt elektrinę ant jo. Bet viena parapetų nešešėliuojama elementų juosta viso labo ~3kw, o dėl tiek neatrodo verta.
Pas mane su parapetais panašios problemos ir nuolydis (taipogi minimalus) į šiaurę. Plokščio stogo plotas ~60m².
Visi montuotojai man pasiūlymuose pateikė saulės baterijų montavimo kampą 10°. Tik viename pasiūlyme buvo nurodyta net 15° dydis.
Nesupratau kodėl, bet didžioji dauguma montuotojų, su kainos pasiūlymais man pateikė ir saulės baterijų montavimo vizualizacijas, kurios pas visus gavosi vos ne identiškos. Nesuprantu kam apkrauna save tokiu papildomu darbo krūviu, už kurį vėliau turi sumokėti, tuos montuotojus pasirinkusieji. Taigi, visose vizualizacijose ant mano pailgo stogo ištempto +- nuo rytų į vakarus, per 6m sutalpino 4 eiles saulės baterijų.
Taip, kad prie tokio montavimo kampo, prie tokio gana tankiai sukrautų eilių skaičiaus, parapetų ir stogo nuolydžio problema kaip ir išnyksta.
Bandžiau kelti klausimą dėl montavimo kampo didinimo, bet dėl automatiškai didėjančių vėjo apkrovų nei vieni montuotojai to daryti nenori. Nenori ant savo galvos prisiimti atsakomybės. Įtariu, pats susivirintum konstrukciją, ją pritvirtintum prie stogo, jokių problemų, kokį nori kampą galėsi pasidaryti, bet kas tau garantijas už tavo darbą suteikinės
. Realiai, kai teko savo akimis įvertinti vėjo apkrovas ant stogo, nelabai įsivaizdavau, kokiu būdu montuotojai sugebės išlaikyti saulės baterijas sumontuotas ~45°kampu, bet pasirodo ir nereikės, tokiu kampu paprasčiausiai nemontuoja. Aš pats irgi kampo didinti nesiryžtu.
Taigi, nors iš saulės baterijų iš pradžių norėjau rezervinio maitinimo, tai reiškia, orentacijos į žiemos mėnesius, nes vasarą ir į 90° sumontuotas saulės baterijas užtektų galios rezerviniam maitinimui. Vis tik gavosi, kad žiemą iš rezervinio maitinimo nieko neliko. Gavosi standartinė tinklinių saulės baterijų montavimo schemą, orientuota į maksimalią galią vasarą, ir elektros naudojimą žiemą iš tinklų.
Pagal saulės baterijų montuotojus, žiemą vis tiek mažas pritekėjimas, tad orientuojantis į vasarą bus pagaminta gerokai daugiau.
Įtariu, kad jei daaugsiu iki sumontuotos galios padidinimo, tai baterijos būtų montuojamos ant vertikalios pietinės sienos (
maždaug taip), ir tokiu būdu, susigrąžinčiau ir rezervinio maitinimo funkciją žiemos laikotarpiui (bet kokiu atveju ant stogo vietos jau neliko
).
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2021 03 16, 14:42)
Pažiūrėjau kainą tai vos neatsilošiau
, gerai, kad kėdės atlošas yra
Jo kaina nevaikiška, bet inverterio vis tiek reikia, tad reikėtų vertinti tiktai kainų skirtumą.
Bet koks rezervinio maitinimo sprendimas kainuoja ir nevaikiškai.
Ankščiau galvojau rezerviniam maitinimui nusipirkti kinišką hibridinį inverterį už ~600 (tai būtų viršaus prie kokio Huawejaus), bet su tuo kiniečiu turėčiau tik vieną fazę ir kinišką galią. Su šiuo sprendimu turėsiu 3 fazes ir Austrišką galią su 1,5 realios galios rezervu). Kai įvertini tokius niuansus kaina pradeda neatrodyti tokia didelė.