Jau įkrėčiau nemažai ir nuolatos plėtoju jei tik kas šauna į galvą, kur dar galėčiau ką nors įdiegt.
Jau įkrėčiau nemažai ir nuolatos plėtoju jei tik kas šauna į galvą, kur dar galėčiau ką nors įdiegt.
O ką konkrečiai esi numatęs? Kokius dalykus sistema, sistemos valdys? Pvz., užuolaidas atitrauks, o gal kavos paruoš? Kokie procesai bus valdomi?
Pradedant durų skambučiu, visų namo šviesų valdymu ir baigiant boilerio teno legionelių naikinimui, bei ŠS su grindinio vėsinimo valdymu. Čia ką šiai dienai padariau, ar planuoju padaryt, o ką dar darysiu, net sunku pasakyti, nes viskas priklauso nuo idėjų.
Ai, dar ir automatiką aptikus vandens nuotėkį jau esu pajungęs. Dabar bet kuriuo paros metu užfiksavus vandenį ant namo grindų, vandens padavimas į namą yra automatiškai sustabdomas. Ortakių uždarymas/atidarymas valdomas organizuojant gerokai didesnius oro kiekius nei rekomenduojama į patalpas kuriose šiuo metu yra žmonės, oro gaiva visuomet didesnė, nei būtų be ortakių uždarinėjimo, oro kaita tose patalpose, kur žmonės daugiau nei 1 kartą per valandą. Galima rekuperatorių pajungus prie protingo namo sistemos išjunginėti užfiksavus gaisrą, kad degimas būtų pristabdomas nepaduodant deguonies.
Dėl užuolaidų valdymo, tai naujus karnizus reikėtų pirkti, todėl su užuolaidom šiai dienai neskubu. Abidna, nes šiai dienai kokybiški karnizai sumontuoti , bet vat vidinių roletų/žaliuzių valdymą yra minčių automatizuoti. Ten tokie svareliai kabinasi ant žaliuzių valdymo virvučių su motoriukais ir baterijomis.
O dėl galimybių, tai labai patiko pavyzdys iš ELDES signalizacijos diegėjų, kad protingo namo automatika valdo šuns voljero vartus, o kad šuo į voljerą sugrįžtų, prieš vartus uždarant, dar ir švilpukas valdomas, kad šuniui komanda grįžti į voljerą būtų duodama, o per vaizdo kameras, Bahamuose poilsiaujadamas, stebi, kaip į voljerą sugrįžta šuo, tada atidarai kiemo vartus ir į kiemą įleidi kurjerį, kad saugiai siuntinį padėtų . Net namo duris per nuotolį galima atrakinti, kad siuntinys saugiai sugrįžtančių lauktų.
Dar yra galimybė saulės baterijų įkrovą panaudoti elektromobilio krovimui, kad mažiau į tinklus būtų elektros pasaugoti išsiūsta, čia tipo Fronius inverteriai palaiko tokį funkcionalumą, jei pajungi prie protingo namo, tad ir svarstau apie šį inverterį, kad ateitį galima būtų ir jį pajunginėti.
Taip, kad šiai dienai pagrindinis uždavinys, idėjų paieška, kur dar galima išnaudoti protingo namo elementus, o įgyvendinimas, tai jau antraeilis reikalas.
Taip, kad šiai dienai pagrindinis uždavinys, idėjų paieška, kur dar galima išnaudoti protingo namo elementus, o įgyvendinimas, tai jau antraeilis reikalas.
O kas šunį pašers kol tu Bahamuose sėdėsi? Būtent - idėjų generavimas, bet tokių nėra. Nes jos bevertės. Galima daug prigalvoti, bet tai būtų sintetinis, nejaukus pasaulis. Aš nenoriu, kad viską už mane darytų automatika. O jei ir darytų, tai iki tobulos jai dar kaip iki mėnulio arba ji turi būti gamykliška ir brangi. Pats tik pažaisti gali.
O kas šunį pašers kol tu Bahamuose sėdėsi? Būtent - idėjų generavimas, bet tokių nėra. Nes jos bevertės. Galima daug prigalvoti, bet tai būtų sintetinis, nejaukus pasaulis. Aš nenoriu, kad viską už mane darytų automatika. O jei ir darytų, tai iki tobulos jai dar kaip iki mėnulio arba ji turi būti gamykliška ir brangi. Pats tik pažaisti gali.
Pritariu cibuliui. Idejos geras dalykas, ju realizavimas geras dalykas, jei neturi ka veikti. Nors vanduo ant grindu ir padavimo sustabdymas puikus dalykas. Ypac, kai prisimenu, pajungiau laikinai vandeni, o visa kanalizacija uzaklinta dangteliais. Ryte vaziuodamas linksmai porinau zmonai, kad, jei namukas pilnas vandens iki langu virsaus, tai pjauname stoge didele skyle ir padarom basaena su vaizdu i gatve. Bet sirdis drebejo.
O minto aprasytas namas, jau artimiausios ateities dauguma namu.
[url="https://www.delfi.lt/verslas/energetika/tukstanciai-saules-jegaines-isirengusiu-gyventoju-gavo-didesnius-tarifus-atsipirkimo-neimanoma-prognozuoti.d?id=86229611"]Skaitėt?[/url] Jei teisingai rašo, tai 1 kW įrengtos galios pasaugojimas kainuoja 3,19 euro per mėnesį. Jei elektryčka 6 kW, tai per metus išeina 230 eurų. Ar dar apsimoka?Viskas apsimoka, reikia zinoti koki pasaugojimo plana rinktis. Senos zinios cia.
Gruodžio mėnesį nuokrypio nuo kreivės nustatymą grąžinau iš -3ºC į 0ºC, bet sumažinau kreivės apatinę reikšmę nuo 19ºC iki 15ºC. Dabar išlaikoma man reikalinga ~18ºC vidaus temperatūra. Katilas patalpas prišildo iki ~18,8ºC, tuomet išsijungia ir įsijungia maždaug nuo ~17,8ºC (pagal ištraukiamą rekuperatoriaus termometrą). Termostatų ir pavarų nėra. Visas, išskyrus WC, pavaras lapkričio mėn. buvau susireguliavęs ~0,2ºC tikslumu. Gruodžio mėn. laikiau visas atsukęs pilnai. Skirtumas tarp kai kurių atšakų ~2ºC, bet viduje temperatūrų skirtumų nesijaučia. Gal dėl to, kad vidaus durų nėra. Mėnesinis COP pagerėjo 0,23.
Gruodžio mėn. katilas sudegino 126,59 kWh elektros ir pagamino 903,6 kWh šilumos. Dirbo 503 val. su 5 išsijungimais.
Rekuperatorius Q350ERV pirmu greičiu 70 m3 sudegino 9,6 kWh.
Viso namo elektra 229 kWh (115 kWh dieninės ir 114 kWh naktinės) už 29,11 €.
Sausio mėn. katilas sudegino 161,02 kWh elektros ir pagamino 1133,3 kWh šilumos. Dirbo 635 val. su 2 išsijungimais.
Rekuperatorius Q350ERV pirmu greičiu 70 m3 sudegino 43,4 kWh. Jei teisingai suprantu Zehnder apps‘ą Total-Year-To-Date = 9 kWh, vadinasi 43,4 – 9 = 34,4 kWh sausį sudegino tenas.
Viso namo elektra 276 kWh (117 kWh dieninės ir 159 kWh naktinės) už 34,74 €.
Šiemet mano tikslas palaikyti ~18ºC. Termostatų ir pavarų nėra.
Sausio mėnesį nuokrypio nuo kreivės nustatymą pakeičiau iš 0ºC į -4ºC, bet grąžinau kreivės apatinę reikšmę į tą, kurią rekomendavo katilo tiekėjas – nuo 15ºC iki 19ºC – žodžiu, atstačiau nustatymus į tuos, kokie buvo lapkričio mėnesį, tik sumažinau ratuku reguliuojamą reikšmę iki -4ºC. Nežinau, ar dėl skirtingo valdymo dėl nustatymo ratuku ir per kreivę, bet iki užėjusių šalčių (per pirmas 2 sausio savaites) katilas neišsijungė nė karto, nors lauko temperatūra buvo panaši į gruodžio mėn. Gruodžio mėnesį katilas tokiu panašiu oru išsijunginėjo kartą per savaitę. Sausį iki šalčių – nė karto. Viduje rekuperatorius ištraukinėjo apie 20ºC. Katilas išsijungė porą kartų tik po praėjusių šalčių.
Dar šiek tiek info. Per šalčius mažiausia užfiksuota grįžtančio propilengliukolio temperatūra buvo 0,0ºC, ateinančio – 3,8ºC (šiuo metu atitinkamai 2,7ºC ir 5,3ºC). Į grindis prie -22ºC lauko temperatūros padavinėjo 30,9ºC, grįžo 23,7ºC termofikatas (šiuo metu prie -2ºC atitinkamai 24,8ºC ir 20,9ºC). Didžiausia užfiksuota katilo galia ~3,6kW (šiuo metu 1,66kW).
<div>
<p> </p>
<div>
<p>Gruodžio mėnesį nuokrypio nuo kreivės nustatymą grąžinau iš -3ºC į 0ºC, bet sumažinau kreivės apatinę reikšmę nuo 19ºC iki 15ºC. Dabar išlaikoma man reikalinga ~18ºC vidaus temperatūra. Katilas patalpas prišildo iki ~18,8ºC, tuomet išsijungia ir įsijungia maždaug nuo ~17,8ºC (pagal ištraukiamą rekuperatoriaus termometrą). Termostatų ir pavarų nėra. Visas, išskyrus WC, pavaras lapkričio mėn. buvau susireguliavęs ~0,2ºC tikslumu. Gruodžio mėn. laikiau visas atsukęs pilnai. Skirtumas tarp kai kurių atšakų ~2ºC, bet viduje temperatūrų skirtumų nesijaučia. Gal dėl to, kad vidaus durų nėra. Mėnesinis COP pagerėjo 0,23.</p>
<p> </p>
<p>Gruodžio mėn. katilas sudegino 126,59 kWh elektros ir pagamino 903,6 kWh šilumos. Dirbo 503 val. su 5 išsijungimais.</p>
<p>Rekuperatorius Q350ERV pirmu greičiu 70 m<sup>3</sup> sudegino 9,6 kWh.</p>
<p>Viso namo elektra 229 kWh (115 kWh dieninės ir 114 kWh naktinės) už 29,11 .</p>
</div>
<p> </p>
</div>
</blockquote>
<p><span><span>Sausio </span></span><span><span>mėn. katilas sudegino 161,02 kWh elektros ir pagamino 1133,3 kWh šilumos. Dirbo 635 val. su 2 išsijungimais.</span></span>
<span><span>Rekuperatorius Q350ERV pirmu greičiu 70 m<sup>3</sup> sudegino 43,4 kWh. Jei teisingai suprantu Zehnder appsą Total-Year-To-Date </span></span><span><span>= 9 kWh, vadinasi 43,4 9 = 34,4 kWh saus</span></span><span><span>į </span></span><span><span>sudegino tenas.</span></span>
<span>Viso namo elektra 276 kWh (117 kWh dieninės ir 159 kWh naktinės) už 34,74 .</span></p>
<p><span>Šiemet mano tikslas palaikyti ~18ºC. Termostatų ir pavarų nėra.</span>
<span>Sausio mėnesį nuokrypio nuo kreivės nustatymą pakeičiau iš 0ºC į -4ºC, bet grąžinau kreivės apatinę reikšmę į tą, kurią rekomendavo katilo tiekėjas nuo 15ºC iki 19ºC žodžiu, atstačiau nustatymus į tuos, kokie buvo lapkričio mėnesį, tik sumažinau ratuku reguliuojamą reikšmę iki -4ºC. Nežinau, ar dėl skirtingo valdymo dėl nustatymo ratuku ir per kreivę, bet iki užėjusių šalčių (per pirmas 2 sausio savaites) katilas neišsijungė nė karto, nors lauko temperatūra buvo panaši į gruodžio mėn. Gruodžio mėnesį katilas tokiu panašiu oru išsijunginėjo kartą per savaitę. Sausį iki šalčių nė karto. Viduje rekuperatorius ištraukinėjo apie 20ºC. Katilas išsijungė porą kartų tik po praėjusių šalčių.</span></p>
<p><span><span>Dar šiek tiek info. Per šalčius mažiausia užfiksuota grįžtančio propilengliukolio temperatūra buvo 0,0ºC, ateinančio 3,8ºC (šiuo metu atitinkamai 2,7ºC ir 5,3ºC). Į grindis prie -22ºC lauko temperatūros padavinėjo 30,9ºC, grįžo 23,7ºC termofikatas (šiuo metu prie -2ºC atitinkamai 24,8ºC ir 20,9ºC). Didžiausia užfiksuota katilo galia ~3,6kW (šiuo metu 1,66kW).</span></span></p>
Kas cia per katilas su COP 7.03?
Namas ispanijoje =)