Ištrauka iš katilo manualo: „Many heat pump types are equipped with heat quantity recording by pressure sensors in the cooling circuit of the heat pump. In these heat pumps the heat quantity can be read out directly.“
Katilo tiekėjas atrašė, kad katilas skaičiuoja kaip įprastas šilumos skaitiklis. Nors davikliai nėra metrologiškai sertifikuoti, bet bendrą kiekį nurodo tikrai tiksliai ir paklaida bendro kiekio tikrai neįtakoja. O pats šilumos kiekis apskaičiuojamas žinant srautą, tiekiamą, bei grįžtamą temperatūras - šituos skaičiukus katilas pateikia atskirai. Jei nori, susidedi į formulę ir žiūri, kas gaunasi.
Jei toks katilo šilumos apskaičiavimo metodas kvestionuotinas, tai kodėl šilumos skaitiklių parodymais turėtų pasitikėti daugiabučių namų, su renovuotais šilumos punktais, gyventojai? Renovuotuose šilumos punktuose greičiausiai sumontuota kažkas panašaus į kurį nors tokį skaitiklį, pagal reikiamus namo parametrus. Tokių namų išklotinėse pateikiama, kiek pagaminta bendros šilumos, kuri vėliau padalijama iš namo kv. m. ir paskirstoma kiekvienam butui pagal plotą. Jei šilumos skaitikliai būtų netikslūs, seniai būtų kas nors apskundęs tokią apmokestinimo tvarką, o tarp santechnikos prekių nebūtų šilumos skaitiklių pasiūlos, nes kas gi norės montuotis netikslų prietaisą.
Asmeniškai COP ir visų kitų skaičiukų galiu ir nežinoti, jei sąskaita už šildymą bus tenkinanti. Tiesiog papildoma info, kuri gali būti naudinga arba ne.
Visi dabartiniai silumos siurbliai turi srauto ir temperaturos daviklius, as pats pagal juos isskaiciuoju savo Panasonico momentini COP'a. Tik neaisku kiek po kablelio ima kai kurie gamintojai, bei neaiskus pats tikslumas davikliu. Panasonicas pvz tik sveikus skaicius pateikia kas liecia temperatura, todel as naudoju kitus daviklius su didesne rezoliucija.