QUOTE(mintas @ 2020 03 21, 19:01)
Geoterminis neturi jokio privalumo prieš absoliučiai jokias kitas šildymo sistemas, namą šildančias tais pat būdais, konkrečiu atveju - grindiniu šildymu, kai kalba eina apie šilumos laikymą.
Geoterminis absoliučiai neįtakoja temperatūros patalpose pastovumui, tai tik namo termomasės ir namo šilumos nuostolių pasekmė. Taip, kad Cibulio teiginiai dėl geoterminio, šiuo atveju visai be pagrindo, ir kadangi šiuo klausimu jau ne kartą
jam tai aiškinta, nematau prasmės dar ką nors sakyti.
Jam tai aiškinta. Ir kaip į tokius teiginius reaguoti? Tipo ponas profesorius Mintas viską žino, o aš studentas - ne. Tai ir aiškina man.
Taigi, pone prapiesariau, aiškinu dabar tau. Paprastai, studentiškai, nes matau, kad ant rimtų neįsikali.
Štai mano paskutinių kelių dienų
šildymo ciklai. Siurblys jungiasi po vieną kartą į dieną. O kovo 18 dieną net nesijungė, nes lauke buvo labai šaltą. Bet kuomet šią naktį atšalo, tai jis per parą įsijungė 2 kartus.
Vaikis rašė, kad šildymo sezoną jau galima baigti. Ir tą jis kartoja kiekvienų metų kovo viduryje. Tik nutyli, kad tuo metu, kai šilumos siurblys neveikia, jo temepratūra paros bėgyje stipriai šokinėja. Tai lemia jo siurblio nustatymai, noras taupyti ar dar kažkokios kitos priežastys.
Realiai šiomis dienomis ar juo labiau naktimis dar reikia šildymo. Todėl ir sakiau, kad mano geoterminis protingesnis. Jis netaupo, o normaliai šildo. Ir net normaliai šldydamas prisuka juokingai šilumos. Tai jei Vaikis specialiai netaupo, tai jo orinukas yra lėvas. O jeigu taupo, žaidžia su histerizėmis, kitais nustatymais, tai tokiu pereinamos temperatūros metu ir turi patalpose šokinėjančią temperatūrą. Arba turi geoterminį ir nesuki sau prapiesariaus smegenų.