QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 17, 11:45)
Norint estetikos yra integruoti saules moduliai, Estai roofit gamina integruotus klasikineje skardos danogoje. Kazkur mates panasius modulius i lygia cerpe. Aisku tada uz ta estetika reikia papildomai moketi. Na arba deti full black modulius kurie taip stipriai negadina bendro vaizdo.</p>
<p> Visada galima ir laisvame sklype statyti, svarbu butu paties nuosavybe. Sklypas gali buti nors kaime bet kurioje Lietuvos vietoje.
Žinau, bet man vis tiek negražu. Stogas turi būti natūralus, o ne auskarais apkabintas. Pvz., aš savo čerpių tikrai nenoriu uždengti, man jos gražios ir turi būti atviros. Ant plokščio stogelio fotovoltas netinka, bet tik po pietų gautų saulę. O ant žemės neišeina, nes sklypas mažas. Aišku, jeigu projektuoti namą nuo nulio ir taikytis į elektros gamybą, tada ir reikia derinti architektūrą ir kitus niuansus.
Bet kita vertus, ką ta elektrinė sutaupys? Tarkime mano atveju namo šildymas, karštas vanduo, vėsinimas ir vėdinimas per metus suvalgys kokius 250-300 eurų: šildymas - 150 eurų, karštas vanduo - 50 eurų, vėdinimas - 50 eurų ir vėsinimas - 15 eurų. Papildomai dar kokie 300 eurų kainuos kita elektra. Bendra suma apie 600 eurų elektrai. Tebūnie - 700 eurų.
Kiek dabar kainuoja pasaugojimas ir kokios galios elektrinės reikia, kad ji padengtų skirtumą ir atsipirktų? Kokia jos kaina?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2020 01 17, 12:12)
Kažkuriam bloge skaičiau, kad planuoja recirkuliaciją pajungti prie protingo namo judesio daviklių, kurie recirkuliaciją porai minučių įjungia kam nors pasirodžius arčiau taškų su vandeniu. Galima ir su durų atidarymo jutikliu. Tokiu atveju, komfortas bus aukščiausiame lygyje, o papildomos išlaidos nė euro nesieks per metus.
Jei tai daryti su Mi Home įranga spėju mažiau 100 vien dėl vandens cirkuliacijos įrengimas kainuotų (
66 +
15 nors mačiau ir senukuos buvo, bet šiuo momentu nėra), plius iškart galimybė plėsti kitus protingo namo elementus už kapeikas.
Ne, manęs tokie dalykai nedomina. Aš matau tik 3 variantus:
1. Recirkuliacija veikia nuolatos. Klausimas kiek daug prisuktų papildomos elektros?
2. Recirkuliacija nustatau su geoterminiu, kad ji veiktų tik tam tikromis valandomis.
3. Visai atjungiu recirkuliacija, nes paleisti 1-2 minutes iš gręžinio imamo šalto vandens kainuoja centus palyginti, kiek gali prisukti recirkuliacija.
Kokie dar variantai? Bet tikrai jokie ne protingi namai.