Čia info iš su šaldymo technika dirbančių meistrų. Dabar tiksliai tarnavimo laiko nepamenu, bet vienareikšmiškai orinukų tarnavimo laikas buvo nurdytas trumpesnis. Iš kur tie skaičiai, nepasakysiu, tie kas su sugedusia technika susiduria, geriau žino.
Beje, dėl geotermos, tai vbs (viena bobutė pasakė, o jei rimtai, tai info iš vienos šaldymo technika prekiaujančios parduotuvės darbuotojo) info tokia, kad seniausios geotermos dirba jau virš 40 metų, nes ten nėra kam sugesti. Netikiu aš tais pasakymais, nes akivaizdu kad genda, bet kai savininkas žino, kur ką pataisyti, tai ir pataiso, kaip mažmožį ir nevertina, kaip rimto remonto. Kad tiek laiko technika pradirbtų be remonto, mano nuomone nerealu.
Papildyta:
Bet kai vertinsi jų šildymo COP`ą, tai jis bus ne prastesnis nei oras-vanduo varianto. Tik su oras-oras vandens nepašildysi.
Kodėl du? Statysi rekupą? Jei taip, ar nesvarstei kanalinio kondicionieriaus varianto?
Papildyta:
Radis teisingai atsakė. Oras-vanduo turi sumontuotus tenus, kurie, kai kompresorius jau negali dirbti dėl per žemų lauko temperatūrų šildo patalpas. Oras-oras atveju, kiek žinau elektrinių tenų nebūna, tad eletrinis šildymas jų atveju būtinas ir patogu, kai tas elektrinis šildymas nekelia nepatogumų, jau būna stacionariai sumontuotas, o grindinio kabelio atveju, kai jo nereikia, jis ir netrukdo.
Taipogi, kondiškių patikimumas yra žemesnio lygio, nei elektrinio kabelio, tad jis atliktų rezervinio šildymo funkciją kondiškei sugedus. Nebūtų jokio diskomforto, kam nors nutikus.
Vis tik, siekiant maksimalaus sutaupymo, oras-oras imčiau su mažu galios trūkumu. Pavyzdžiui, namui reikia 3kW, tai ir imčiau 3-4kW, ne dirbančio prie ne daugiau kaip -20°C šalčio. Oras-vanduo atveju imamas didesnis galingumas, kad nukritus ŠS galingumui, vis tiek jo pakaktų, jog būtų galima bandyti šildytis tik su kompresoriumi, nenaudojant tenų. O šalant lauko orui, orinukų galia krenta drastiškai, tad 3-4kW gali ir 1kW prie rimtesnių šalčių nesiekti, o tų 3kW namo šildymui, būtent prie tų didžiausių šalčių ir reikalingas.
Orientuočiausi į tai, kad vidutinė žiemos temperatūra yra ~0°C, tad dideli šalčiai būna labai trumpai, ir tiktai elektra šildytis reikėtų neilgai, o didžiają dalį laiko, šilumos poreikį dengtų kondiškės. Su orinukais problema tame, kad kol jie dirba, tol namuose šilta, bet tik nustoja dirbti ir iškart pradeda vėsti, tad orinukai negali būti per galingi, kada jų reikia, kad inverteris sugebėtų išduoti visus net ir mažiausius galingumus, kai jų reikia, o kai reikia didesnės galios, susitvarkys grindinis.
Kai yra elektrinis kilimėlis, aš nemanau, kad investuočiau į perteklinį oras-oras galingumą, kuris didžiąja laiko dalį būtų nereikalingas, be to jisai prasčiau susitvarkytų su per didele galia, turėtų išsijunginėti, ko aš nenorėčiau.
Vis tik nežinau, kaip subalansuoti, kad abi šildymo sistemos nesipjautų ir nereikalaudamos žmogaus įsikišimo dirbtų maksimaliai komfortiškai ir ekonomiškai. Įtariu reikėtų reguliuoti grindų temperatūrą reaguojant į lauko temperatūrą, o kondiškė dirbtų nuolatos palaikydama tą pačią užduotą temperatūrą.
Orinukas šiltesnių grinų tikrai neduoda, kaip tik, prie t° apie 0°C ir aukščiau, grindys iš vis būtų nešildomos, nebent kondiškė sugestų.