QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 01, 17:09)
<p>Mintai nepamirsk skirtingu namo plotu bei turiu. O COP bent mano orinuko visai panasus ka gamintojas deklaruoja. Itariu tau nelabai pasiseke su tuo kinietisku geoterminiu. Tai kiek elektros sunaudoji sildymui ir karstam? </p>
Kiek sunaudoja nežinau, jei rimtai, tai aš net savo elektros skaitliukų dėžutės mažiausiai kokį pusmetį neatidarinėjau, (tiesioginis debetas) tad net apytiksliai nieko negalėčiau pasakyti. Beje, net jei ir žiūrėčiau į bendrą elektros sąnaudų skaitliuką, vis tiek nieko tikslesnio negalėčiau pasakyti, nes grubiai tuo metu, kai pradėjau naudoti ŠS, pas mane padidėjo elektros sąnaudos kitur, todėl norint kažką tiksliau sakyti, reikėtų apsikarstyti elektros sąnaudų matuokliais kiekvienam prietaisui atskirai, o iš bendrų el. sąnaudų jokio aiškumo.
Dėl kinietiško geoterminio, tai esi teisus, kai jį pirkau su didžiule nuolaida, tikėjausi sutilpti į gerokai mažesnį biudžetą, nei vėliau gavosi. Cirkuliacinių kainos tikrai nevaikiškos, o jų komplektacijoje nebuvo, plius boileris, trišakiai, glikolis..., nu vienu žodžiu, o ir jo darbo kokybė aišku kad neprilygs kokiam nors vokiečiui ar švedui, nors šioje vietoje yra kitas niuansas. Nors mano biudžetas ir gavosi didesnis, nei planuotas, esu įsitikinęs, kad dėl prastesnio COP jis man vis tiek bus pliuse kokį 50 metų lyginant su tuo pačiu, kokybiškesniu, bet gerokai brangesniu vokiečiu ar švedu.
Bet ne apie tai. Nors ir skelbiama, apie labai didelį sutaupymą elektros sąnaudose, po ŠS įsigijimo, kiek tenka išgirsti medijoje atsiliepimų, tai realūs sutaupymai neatsispindi tokiais skaičiais, kaip kad buvo deklaruota. Vat žvilgtelėk kad ir į savo sąnaudų palyginimą su Dzūkiškos pirkios. Taip, paminėjai daug skirtumų, tarp jūsų namų, jų nemažai paminėjau ir aš, bet skirtumas dvigubas, nors jei namai būtų identiški, turėjo būti keturgubas.
Ar tikrai jūsų namų energijos poreikis skiriasi dvigubai, kad elektros sąnaudos atitiktų orinukams primetamą COP 4-5 (priklausomai nuo aplinkos temperatūros) dydį? Taip, žinau jog gana tikslų monitoringą esi įsirengęs, jiems jokio priekaišto. Mano idėja būtų, ne įrenginio efektyvumą matuoti tikslių prietaisų pagalba, bet du identiškus namus šildyti grynai elektra ir ŠS pagalba ir tuomet vertinti elektros sąnaudas. Įtariu kad skaičiai gali būti šiek tiek kitokie. Beje, neužfiksavau tavo skaičiavimuose vertinami cirkuliaciniai siurbliai? Pas mane jie dirba nuolatos. Nežinau, kaip dažnai įsijungia ŠS, bet sakykim kas parą, o cirkuliaciniai dirbą net ir tą parą, kai ŠS nedirba. Kaip juos įvertinti? Ai vienu žodžiu, nesu sužavėtas ŠS darbu, kol nepamačiau tikslių skaičių ir ne tų, kuriuos pateikiai monitoringe, nes jei vertinti tik juos, tai man Dzūkiškos pirkios skaičiai, nevertinant kitų niuansų patinka labiau.
Gal pradžiai pabandom surasti skirtumus tarp jūsų namų? Pavyzdžiui, kokie šildomi m², koks įstiklinimo m², koks šildomas m³, koks lauko atitvarų m², kokia atitvarų R, ir gal kokie kiti svarbesni niuansai? Ties, dėl arshitektūros įtariu, jog Dzūkiškos pirkios namas energiškai labiau vykęs, jei vertinti lauko atitvarų ir naudingo ploto pločių santykį?
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 01 01, 18:10)
Kiekvienas žmogus turi teisę į tikėjimą. Tikėk tuo ir toliau.
O dėl biurokratijos, tai paaiškink, ką aš praradau, mažiausiai kokius 2000 Lt sutaupydamas?
Kalba ne apie biurokratijos pabijojimą, ar nebijojimą, o apie sutaupymą. Beje, jei nepastebėjai, tai aš visur taupiau, kur tik mačiau galimybę sutaupyti, neaukojant namo šiltumo. Tai kad sutaupiau sertifikavime, mano namas nuo to šaltesnis netapo.
Ir dar, nesu aš Sokratas, ir jei kažkokių prie alaus butelio susirinkusių išminčių grupelė nuspręs, kad visiems nepasiekusiems A++ energinės klasės namų savininkams reikės nukirsdinti galvas, tai atsiradus galimybei, tikrai pasinaudočiau proga pabėgti. Nemanyčiau, kad mano gyvybė verta aukos tų išminčių grupelės sprendimui. Čia kad suprastum skirtumą tarp manęs ir savęs, nes kaip supratau, pats kartotum Sokrato žygdarbį ir guldytum savo galvą teisybės vardan, nors ir turėtum galimybę ją išsaugoti.