QUOTE(balamūtas @ 2019 06 13, 08:46)
Bepigu džiaugtis, kai namas negyvenamas. Pradėsi gyvent, prasidės vidiniai pritekėjimai, maisto ruošimas, durų varstymas, rekupas po laipsnį dadės, turėsi dar labiau mažint termofikato temperatūrą, tada sukils drėgmė ir pamatysi, kad nebe taip ir komfortiška su tuo grindiniu vėsinimu. Aš jau gailiuosi, kad nenumačiau vietos paprastai kondiškei...
Žmogau, turi geoterminį su pasyviu vėsinimo per grindis, kad čia tokias teorijas dėstai?
Pirmas dalykas - mano geoterminis dabar varo beveik maksimaliu režimu, t.y. į grindis paduoda mažiausią įmanomą temperatūrą - 18 laipsnių. Daugiau mažinti neįmanoma - gamyklinio nustatymo riba dėl rasos taško yra būtent 18 laipsnių. Vienintelis įmanomas dalykas - didinti termofikato pratekėjimo debitą, greitį arba paprasčiau sakant padidinti cirkuliacinių našumą. Dabar į grindis paduodamo termofikato cirkuliacinis siurbliukas nustatytas 60 proc. galingumu, gręžinio lyg ir 50 proc. galingumu. Žodžiu, mažesnės vėsos name vargu ar išspausi. Tik klausimas ar to reikia?
Nes kai į grindis paduodamas 18 laipsnių termofikatas, tai vos įėjus į namą juntama nereali vėsa. Ir ji ilgai juntama būnant name. Nemanau, kad dar verta ją papildomai numušinėti. Labai geras nustatymas. Galbūt kaip tik verta į grindis paduoti 19 laipsnių.
Kitas dalykas - rekupas dirba 70 kubų našumu ir kai taip gaivu, tikrai nesijaučia oro trūkumo. Todėl su pasyviu vėsinimo nėra būtina varinėti didelių oro kiekių ir papildomai prikaitinti patalpų. Taip pat svarbu pasakyti, kad "Zehnderis" ne tik puikiai veikia žiemą, bet ir vasarą paduoda kaip įmanoma žemesnę temperatūrą, todėl skirtingai nei visokie "Žiguliukai" papildomai nekaitina patalpų. Štai tau šio ryto
skaičiai. Į patalpas grąžina praktiškai tokią pačią temperatūrą, kaip ir ištraukia. O ką pučia "Žiguliukai" per karščius?
Trečia, langai dar be žaliuzių ir užuolaidų, t.y. visiškai nuogi. Todėl atvirus langus galima drąsiai vadinti vidiniu pritekėjimu. Su žaliuzėmis ir užuolaidomis name būtų dar vėsiau.
Kondiškė yra blogis. Ji taip maloniai neatvėsina patalpų kaip geoterminis per grindis. Su geoterminiu vėsinimu per grindis nesijaučia jokio pūtimo, skersvėjo, neįmanoma peršalti ir t.t. O ir vėsina labai pigiai - visą 4-5 mėnesių sezoną už 12-15 eurų. Kiek kondiškė prisuka per mėnesį ar per sezoną?
Vienintelis geoterminio vėsinimas per grindis trūkumas - į vasaros pabaigą pakelia drėgmę patalpose. Bet juk yra bypass funkcija ir vakare, kai namas nevėsinamas, galima ištraukti drėgną patalpų orą ir pakeisti sausesniu lauko oru. Arba net tą patį padaryti per langus. Kaip kam patogiau.