Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(mintas @ 2017 10 20, 08:31)
Pateiktoje lentelėje nesimato reikalingas momentinis galingumas namo šildymui.

O kur jis pateikiamas, ar cia paciam reikia skaiciuoti ?

QUOTE(Giords @ 2017 10 20, 08:40)
Čia duomenys turbūt paimti iš projekto energetinio vertinimo?

Taip.

Na bandziau skaičiuoti pagal jūsų pasiūlytą varianta, bet:
Grindų U nenurodoma sertifikate - tai čia gal imti 1/R = 1 / 5.128 = 0.2
Ir ka daryti su išilginiais tilteliais, nes jie be ploto ?

Na kad ~7kW užteks tai aš labai abejoju, aš labiau galvoju ar užteks ~10kW. Nors statybų eigoje dar tikiuosi pagerinti U vertes, galbūt priartėti prie A+

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauliusz: 20 spalio 2017 - 08:30
QUOTE(arkava @ 2017 10 20, 09:13)
As tai rekomenduociau  galingesni...
Kaimynui, pvz 120 m2, 6 kw -  nelabai uztenka


Pas kaimyną garantuoju, kad metinės energijos sąnaudos kvadratui bus didesnės nei 14,60 kWh/(m2* metai)
Papildyta:
QUOTE(sauliusz @ 2017 10 20, 09:29)
O kur jis pateikiamas, ar cia paciam reikia skaiciuoti ?



Greičiausiai pačiam.

QUOTE
U nenurodoma sertifikate - tai čia gal imti 1/R = 1 / 5.128 = 0.2


Taip.

QUOTE
Ir ka daryti su išilginiais tilteliais, nes jie be ploto ?


Jei jie statybų metu imtasi priemonių jiems minimizuoti, tai jų įtaka nebus didelė ir grubiems skaičiavimams galima juos ignoruoti.


QUOTE
Na kad ~7kW užteks tai aš labai abejoju,

14,60 kWh/(m2* metai) rezultatas greičiausiai po ŠS koeficiento pritaikymo. Realios namo šilumos sąnaudos bus didesnės, todėl mano ankstesnes galios rekomendacijas ignoruokit.

Nežinau, kam daromas tas energinis sertifikavimas, jei iš jų pateiktų skaičiavimų, net elementariausių dydžių (momentinio šildymo galios poreikio, energijos poreikis namo šildymui per metus, o ne energijos poreikis šilumos šaltinio darbui) nesimato.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 spalio 2017 - 09:07
Sorry, ėmiau jau paskaičiuotus savituosius šiluminius nuostolius per atitvaras ir tiltelius ir juos dauginau tik iš delta T.
Dar kartą peržiūrėjau savo projekto energetinį vertinimą, atradau paprastesnį būdą pasiskaičiuoti reikalingą šilumos šalltinį smile.gif
Jame yra eilutė "Pastato (jo dalies) atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai (W/K): 70,24".
Šitą skaičių padauginus iš anksčiau minėto delta T 45C gaunu 3,16 kW.


Pridėta:

Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2017 10 20, 10:15)
Jame yra eilutė "Pastato (jo dalies) atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai (W/K): 70,24".


Įdomu, ar čia tikrai tiktai atitvarų, kaip parašyta, ar ir vėdinimo nuostoliai įtraukti?
Atsakyti
Na pas mane tada gaunasi 112 * 45 = 5kW
vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2017 10 20, 10:28)
Įdomu, ar čia tikrai tiktai atitvarų, kaip parašyta, ar ir vėdinimo nuostoliai įtraukti?

Galvoju, kad čia vėdinimas neįtrauktas, nes čia yra visų atitvarų savitųjų šilumos nuostolių suma (Sauliaus pateikta diagrama) - neįsivaizduoju, kad būtų skaičiuojami vėdinimo nuostoliai prie kiekvienos atitvaros rūšies (sienos, stogas, ...) atskirai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2017 10 19, 21:57)
Pamenu, kai dar buvau savo namo projektavimo stadijoje, svarsčiau įvairius savo namo stogo variantus. Ilgiausiai buvau apsistojęs ties vienšlaičiu stogu ir ieškojau įvairių jo konstrukcijos variantų. Kažkas buvo įmetęs nuorodą į labai panašų, taipogi lenkišką filmuką su identiška stogo konstrukcija. Tada pamenu net nepradėjau svarstyti galimybės apie tokį variantą nes primečiau, kokia tai turėtų būti kaina. Nemanau, kad tokio varianto kaina ir dabar bus patrauklesnė. Tikrai nepalyginsi su ekovatos variantu.

Plius, kas man ten labai stipriai užkliuvo, tai kad folga yra iš apšiltinimo sluoksnio išorės, ir dar papildomai pereinama su lipnia juosta, galutinai užsandarinant visus plyšiukus. Nu nesąmonė gi tai. Ne ten turi būti garo izoliacinis sluoksnis.


kai pradedi domėtis ta ekovata, tai tada pigiausi variantai atpuola labai greitai (jei darai sau). Tada įsivertini varžos skirtumus, sluoksnio storius, darbo sąnaudas (plokštes galima susimontuoti ir namų ūkio būdu, ekovatą teks samdyti) įsivertini visokias savybes, visokius susėdimus, osb, garo izoliacijas, vėl darbo įkainius ir tas skirtumas jau nebeatrodo toks ir didelis, jeigu jis aplamai dar lieka. Mano galva ten vieni pliusai ir nematau jokių minusų. Na, jeigu jie ir yra , tai tikrai nelygiaverčiai.
Folija ir išorėje ir viduje, apie ką jūs čia, Mintai? O jeigu dar iš pačio principo panagrinėtumėt, tai kam tas garas ten galėtų pakenkti? Jeigu jis kažkokiu stebuklingu būdu ir sugebėtų prasiskverbti pro kur nors. Jūs čia skaičiuojat viską viską iki smulkmenų, be to visą laiką akcentuojama visuma. Tai va plokštės žymiai geriau tą visumą atitinka. Klausimas kiek už tai reikia sumokėti. Kai suskaičiuoji viską viską, tai supranti jog beveiki nieko.
Naudojau ir ekovatą ir tas plokštes ir žinau apie kainas ir savikainas labai daug. Tik dėjom viską iš vidaus, prie gegnių, su visomis iš to išeinančiomis problemomis. Kitam namui pasirinkimas Nr1 būtų būtent toks būdas. Su plokštėm ir virš gegnių. Garantuotai pigiau ir geriau, ir greičiau nei žaidimas su ta ekovata. Labai gaila, Mintai, jog nepradėjot svarstyti ir dėl išankstinės nuomonės visiškai nurašėt šią medžiagą. Superinis reikalas.
Atsakyti
Na Jūs skaičiuokit, skaičiuokit, po kablelio skaičiuokit smile.gif
Vienam cia irgi buvo profai suskaičiavę - tik praktiniai skaičiai skyręs dvigubai smile.gif


QUOTE(mintas @ 2017 10 20, 09:01)
Pas kaimyną garantuoju, kad metinės energijos sąnaudos kvadratui bus

Atsakyti

As tai rekomenduociau galingesni...
Kaimynui, pvz 120 m2, 6 kw - nelabai uztenka

Jei pas kaimyną kiaura troba, gali ir 10kw nepakakti. Ir šiaip ne m2 šildomi, o m3, t.y. namo tūris. Baikit jus tuos m2 lyginti, nes tai praktiškai nieko nepasako.

Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2017 10 20, 10:15)
Jame yra eilutė "Pastato (jo dalies) atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai (W/K): 70,24".
Šitą skaičių padauginus iš anksčiau minėto delta T 45C gaunu 3,16 kW.


Tai kokio galingumo pas jus sildymo irenginys, ir kokio tipo ? Jau naudojat ar dar tik naudosit ?


QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 20, 15:03)
Baikit jus tuos m2 lyginti, nes tai praktiškai nieko nepasako.

O tai kaip apskaiciuoti ta galinguma prie tam tikro turio? Gal zinote formules ?
Atsakyti
QUOTE(sauliusz @ 2017 10 20, 15:30)
Tai kokio galingumo pas jus sildymo irenginys, ir kokio tipo ? Jau naudojat ar dar tik naudosit ?

Mano namas tik projektinėj stadijoj. Kaip arkava ir minėjo - čia tik teorija. Koks turėtų būti realus šildymo prietaiso galingumas - manau reiktų konsultuotis su šildymo sistemų projektuotojais ar bent jau su šildymo prietaisų pardavėjais. Bet jei skaičiuot, kad šilumos pritekėjimai gyvenant bus didesni nei praradimai vėdinant - įvertinus statybos broką (idealaus namo sandarumo ir tik paskaičiuotų šalčio tiltų vis tiek nepasieksi) ir paskaičiuotą teorinį galingumą padauginus iš kažkokio tai koeficiento, jau galima orientuotis, kokio galingumo reikia (tik nepamiršk, kad ŠS o/v COP'ai nurodomi prie lauko +7C, reiktų pasidomėti, koks jo galingumas prie -20C ar pan. ir numatyti papildomus šilumos šaltinius šalčiausioms dienoms (krosnelė ar kad ir ta pati elektra).
Atsakyti
Na šilumines savybes 2917m jau vertinu pagal nutylėjimą. Statėm tuo pačiu meru.nekiaura tikrai. Bet ir ne PN.

QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 20, 14:03)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="arkava" data-cid="71850416" data-time="1508479987"><div><p>As tai rekomenduociau galingesni...
Kaimynui, pvz 120 m2, 6 kw - nelabai uztenka</p></div></blockquote><p>Jei pas kaimyną kiaura troba, gali ir 10kw nepakakti. Ir šiaip ne m2 šildomi, o m3, t.y. namo tūris. Baikit jus tuos m2 lyginti, nes tai praktiškai nieko nepasako.</p>

Atsakyti