<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="longger" data-cid="71812960" data-time="1506320796">
<div>
<p>priminsiu. Pirmučiausiai jūs sakėte, jog neįsivaizduojate kad vėsinimui skirtas daiktas aplamai galėtų šildyti. Tai elementarus kondicionierius - daiktas skirtas vėsinti, bet puikiai tinkantis ir šildymui. Nebent jūs turėjiote galvoje šaldymo įrangą. Taip, su ja nepasišildysi, bet su šia įranga tektų kraustytis į kokią šaldiklių ar šaldymo įrangos temą.
toliau, paminėjote, jog kalbame apie ŠS ir kad tai daiktas nėra skirtas tik vėsinimui. Bet tas pats kondicionierius yra ŠS. Jis skirtas vėsinimui, bet gali ir šildyti. Jeigu paimsite šildymui skirtą ŠS, tai jis galės ir vėsinti. Bet abi šias funkcijas atliks skirtingu efektyvumu, ka jau išsiaiškinom.
Pateikėte ŠS pavizdį su 12kW šildymo ir 12kW šaldymo galia, bei pavadinote jį išimtimi. Ne, jis nėra išimtis. Vėsinti jis gali, bet ne taip efektyviai, kaip šildyti.
Nežinau, kurioje vietoje nesusikalbėjom

</p>
</div>
</blockquote>
<p> </p>
<p>Ir toliau nesusikalbam.</p>
<p>Taip ir nepaminėjot mano klausimo. Turbūt dėl to, kad jo ir neuždaviau.</p>
<p>Vis dar painiojat "kondicionieriaus" ir "prietaiso, skirto vėsinimui" sąvokas. Kondicionierius nėra "daiktas skirtas vėsinti, bet puikiai tinkantis ir šildymui" - jis skirtas palaikyti tinkamą žmogui oro T, arba kitaip sakant, skirtas ir šildymui, ir vėsinimui. Todėl jūsų teiginį "<em>Ir ne, vėsinimui skirtas daiktas niekada nebus tiek pat geras ar net labiau tinkamas šildymui</em>." laikau absurdišku, nes vėsinimui skirtas daiktas yra šaldymo įranga, su kuria tikrai nepasišldysi.</p>
<p>Dėl 12 kW pavyzdžio nebežinau ir ką komentuoti, nes pateikiau pavyzdį teiginio "<em>vėsinimui skirtas daiktas niekada nebus tiek pat geras ar net labiau tinkamas šildymui</em>. <em>Jeigu ir egzistuoja kokia man nežinoma išimtis, tai manau ji tik patvirtintų šia taisyklę.</em>" (jei vėsinimui skirtą daiktą laikote kondicionierių) paneigimui, nes pateiktas įrenginys (pagal jus - "<em>vėsinimui skirtas daiktas"</em>) geriau šildo, nei vėsina, o jūs teigiate atvirkščiai - "<em>Vėsinti jis gali, bet ne taip efektyviai, kaip šildyti</em>." Dar kartą pasižiūrėkite į pateikto pavyzdžio parametrus (ir savo paskaičiavimus) - kažką vėl painiojat.</p>
Norite prisikabinti ar padiskutuoti? Jeigu įdomu diskutuoti - ok, jeigu prisikabinti, tuomet pradėkite nuo
ir perrašykite jį. Tada perrašykite daugumos gamintojų katalogus ir bukletus. Kai visi kondicionierių pradės vadinti prietaisu, skirtu palaikyti žmogui tinkamą temperatūrą, tada pradėsiu ir aš taip jį vadinti. O dabar tai tik jūsų nuomonė ir traktavimas, kuris skiriasi nuo mano. Nelabai matau vietos diskusijai, nes labai sėkmingai galime gyventi ir su savom.
Taip, visi ŠS yra skirti ir vėsinti ir šildyti, bet jeigu jis buvo kurtas vėsinimui, jis šildys mažesniu efektyvumu (pažiūrėkite į technines charakteristikas) ir aplamai nebūtinai dirbs žemiau -15°C temperatūros. O jeigu jis buvo kurtas šildymui, tai jis nebūtinai dirbs aukštesnėje kaip +35°C temperatūroje ir vėsins mažesniu efektyvumu. Darbo principas tas pats, bet išpildymas skiriasi. Taip pat skiriasi ir programinė įranga.
o jūsų pavizdyje nurodyta vienoda galia vėsinimui/šildymui nieko nepasako apie sąnaudas. Dar kartą pažiūrėjau į pateikto pavyzdžio parametrus ir skaičiavimus pagal jūsų COP formuluotę ir neradau jokios klaidos. Jeigu jūs tokią matote - parodykite kur.