Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(arkava @ 2017 09 06, 12:54)
Viduj dar apie 19-20, aktyviai vėdinasi, ypac nakti praverta priverstine  ventiliacija, langai...
Idomu, kiek pas Cibuli dabar viduj... Nebevėsina gal.

Nevėsinu. Pirmame aukšte pagal termostatus 22,5, antrame 23 laipsniai. Rekuperatorius rodo, kad iš patalpų ištraukia 22,1 laipsnio orą. Rekuperatorius veikia pirmu greičiu ir varinėja apie 70 kubų. 19 laipsnių turėtų būti šaltoka, jei namas nešildomas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 rugsėjo 2017 - 14:59
Šiandien jau galvojau priimti sprendimą dėl tų 5 cm ir vėl atsirėmiau į klausimą. Gavau energetiko pataisymus, bet sėsiu ryt ryte šviežia galva.

Atrodo, kas tas 1000 5cm kailiniams. Paskui galvoji, kas tie 700 oras-oras (del visa pikta). Paskui norisi ir žemės šilumokaičio - vėl 1000. Paskui norėsis ne šiaip elektrinių kabelių, o "patikimų" DEVI. Vėl keli šimtai. Galiausiai vis tiek svajoji apie fotovoltinę (na kaip apie Tesla - kada nors gyvenime, kai gausi bonusiuką ar pan.) - tai užsimeti kvadradiniu metru daugiau vietoj tų 5 cm.

Tai prisėsiu prie elektros suvartojimo skaičiukų ir priimsiu sprendimą, nes laikas spaudžia, greitai račiokas įvažiuos į Dzūkišką pirkiąsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2017 09 06, 14:40)
Hmm.. O kiek intensyviai vedinama? Vasariniu režimu ar žieminiu? Bypassas pas mane numuše temp. iki 22.5, tokia ir laikosi dabar. Vedinama 150-210 kubų per h intensivumu.


Atkreipiau dėmesį, kad kai namuose virš 26C, net karštą vasarą apsimoka laikyti nuolatos veikiantį ByPassą, tad visą vasarą ByPassas ir veikė, laikau 50% našumą, nes ir toks viršija mano suprojektuoto ortakyno našumą, ir jau girdisi oro šniokštimas per ortakius, tad esant didesniam rekupo našumui, trukdytų miegoti.

Realiai tai ta temperatūra yra absoliučiai nieko verta, kai nekalbama apie vidinius pritekėjimus. Čia buvo pasisakiusių, kad šildymo sezoną pradeda gal du mėnesiai vėliau, nei pavyzdžiui aš, bet buvo nutylimos elektros energijos sąnaudos, o galima sakyti, kad vos ne visa elektros energija galiausiai išsiskiria kaip šiluma.

Taigi ir pas mane nereikia ieškoti stebuklų, papraščiausiai dabar pas mane padidėjo sunaudojamos elektros kiekis, tad ir temperatūra, nieko keisto, kad aukštesnė, nei būdavo ankščiau tokiomis pat sąlygomis.

Vat kas būna, kai sakant kokį nors faktą, nutylima apie kitus smile.gif. Tiesa yra kažkur anapus smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 07 rugsėjo 2017 - 10:39
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2017 09 06, 23:03)
Šiandien jau galvojau priimti sprendimą dėl tų 5 cm ir vėl atsirėmiau į klausimą.


Ankščiau kai dar projektavau savo namą, pamatų rostverko apšiltinimo storius "pasiskolinau" iš tuo metu jau pastatyto "Veikmės Pasyvaus namo". Taigi, mano rostverkas apšiltintas 20cm šiltalu, o sienos 30cm. Žiūrint termovizoriumi, pamato paviršiaus temperatūra fiksuojam aukštesnė, tiesiog spinduliuoja šilumą, nors tose pačiose nuotraukose užfiksuotų šalimais augančių medžių paviršiaus temperatūra dar aukštesnė.

Taigi, jau 4 metus pragyvenau šiame name, namo šiltumu nesiskundžiu, bet atsižvelgdamas į termo nuotraukas nusprendžiau ant rostverko dar daklijuoti 5cm EPS. Daugiau negalėjau, nes rostverkas taptų storesnis nei sienos, o su papildomu 5cm apšiltinimu jis vis dar žiūrisi standartiškai, truputį giliau nei sienos.

Jei yra galimybė pastorinti kailinius 5cm šiltalo sluoksniu, taip ir daryk.

ŠS bet kada vėliau galėsi dasipirkti, kai išaugus elektros kainai ir tai apsimokės, o vat apšiltinimo sluoksnį pastorinti vėliau bus keleriopai sudėtingiau, nes kainuos ne tik papildomas apšiltinimo sluoksnis, bet ir nauja apdaila. Man su rostverku "pasisekė", nes pamato nebuvau dar apdailinęs, buvo tik nuarmuotas, tavo atveju, garantuoju, 5 cm pastorinimas vėliau kainuos gerokai brangiau, nei kainavo man.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 07 rugsėjo 2017 - 10:57
QUOTE(mintas @ 2017 09 07, 11:56)
Jei yra galimybė pastorinti kailinius 5cm šiltalo sluoksniu, taip ir daryk.

Visiškai tau pritariu. Bet kuris žmogus, statantis namą sau, pirmiausiai turėtų galvoti, kaip išsaugoti name šilumą, o ne kaip ją pasigaminti. Pasyvios priemonės ilguoju laikotarpiu tikrai atsipirks, o aktyvios priemonės genda, dėvisi, jas reikia remontuoti, keisti naujomis.

Dzūkiška pirkia turėtų sau atsakyti į paprastą klausimą: kokį namą statau A+, A++ ar pasyvų? Kai žinos, ko nori, skaičiuotojai pateiks atsakymus, ko reikia A+ ar A++ klasės namui. Dėl pasyvaus namo skaičiavimų tikriausiai reikės kreiptis į atskirą specialistą, nes tie, kurie skaičiuoja A+/A++ klasės namus, tikriausiai nelabai skaičiuoja pasyvaus namo.

Aš rinkčiausi A++ klasę tik saulės elektrinės nemontuočiau. Be to A++ klasės namas reikalaus maždaug dvigubai daugiau šilumos nei pasyvus namas (vaikio skaičiavimo pavyzdžiai). Džūkiška pirkia labai nori savo namą šildyti elektra, nes tokią sistemą pigu įsirengti. Mano pasyvus namas realybėje suvartoja dvigubai daugiau energijos nei popieriuje. Paskutinis šildymo sezono šildymo išlaidos - 123 euro. Grynai elektra tai būtų kainavę apie 570 eurų. O jei būtų ne pasyvus, o tik A+ klasės namas dėl plonesnių kailinių šildymo kaštai galėtų išaugti iki 1000 eurų ar daugiau. Vienareikšmiškai apsimoka pasyvaus namo standartą atitinkantys namo kailiniai, 4 stiklų paketai ir t.t. Tada gal ir galima pagalvoti apie šildymą elektrą. Priešingu atveju pinigų švaistymas. Dar klausimas ar grynai su elektra jis gautų A+ klasės sertifikatą?
Atsakyti
Ale tai ant kiek apsirinka projektuotojai?
Ko vertas skaičiavimas ir tuo labiau sertifikavimas?

Maniškės išlaidos beveik dvigubai didesnės (tik su H2O ruošimu, ir toli gražu ne A plus.

QUOTE(cibulis @ 2017 09 07, 12:10)
Mano pasyvus namas realybėje suvartoja dvigubai daugiau energijos nei popieriuje. Paskutinis šildymo sezono šildymo išlaidos - 123 euro.

Atsakyti

Ale tai ant kiek apsirinka projektuotojai? Ko vertas skaičiavimas ir tuo labiau sertifikavimas? Maniškės išlaidos beveik dvigubai didesnės (tik su H2O ruošimu, ir toli gražu ne A plus.

 

Truputėlį malkų įmesiu :)

Šildomas tūris, o ne kvadratura. Vieni viduje palaiko 20 C, kiti 23-24. Todėl man dažnai juokinga kai Petras sako man 120 kv.m trobelė per žiemą elektros šildymui sudegino už 200 eur, o Jono tokios pačios kvadraturos už 300 eur.

O visoms skaičiavimo metodikoms yra dar kur tobulėti, gal po kelių metų net pirmokas galės programoje simuliuoti namo šildymo sąnaudas....

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2017 09 07, 16:09)
Ale tai ant kiek apsirinka projektuotojai?
Ko vertas skaičiavimas ir tuo labiau sertifikavimas?

Maniškės išlaidos beveik dvigubai didesnės (tik su H2O ruošimu, ir toli gražu ne A plus.

Ne kartą ilgiausiuose postuose rašiau, kodėl galėjo skirtis duomenys (20 cm žemiau pastatytas namas, kaimyno medžiai, rekupo NVK 7 proc. mažesnis nei skaičiuota, didesnė namo kubatūra ir t.t.), o tu vis apie tą patį. Esminis klausimas būtų: ar iš viso įmanoma tiksliai suskaičiuoti popieriuje ir pastatyti tokį namą realybėje? Tavo namas ant popieriaus B klasės, nes pagailėjai A klasės sertifikatui (lyg ir būtum tokį gavęs).

Bet kuriuo atveju su 19 laipsnių viduje turėtų būti šaltoka, o šiandieną jau ir 18 laipsnių turėjo pasiekti, jei neįjungei šildymo. Tai pradėjai jau šildymo sezoną ar ne? Klausiau ne aš vienas, bet nieko neatsakei, o nusuki kalbą ir lygioje vietoje keli bangas. Be to tavo teiginiais negalima pasitikėti, nes jau vasarą su perkaitimu galai nesuėjo.
Atsakyti
Nu ką draugai, nežinau, ar čia pakelti uodegą, ar nuleisti, bet susivedžiau skaičius. Jei kam įdomu, nedidelė skaičiavimo lentelė čia.

Lyginau SIP namą ant plokščiųjų pamatų, naudojant LED apšvietimą (nes galima kalti halogenus ir lengviau gauti klasę, tipo taupant ant šilumos), nenaudojant fotovoltinių ir saulės kolektorių vandeniui. Lyginau 2 variantus:

35 cm XPS+EPS pamatai, 30 neoporo sienos ir 35 neoporo stogas ir
35 cm XPS+EPS pamatai (rostverkas +5cm), 35 neoporo sienos ir 40 neoporo stogas

Taip pat abu variantus lyginau naudojant ir nenaudojant oras-oras šilumos siurblio (naudingumas apie 4,7 tiek vėsinimui, tiek šildymui).

Storinant kailinius - Mažėja sąnaudos šildymui, didėja vėsinimui. Suma gaunasi beveik ta pati. Paverčiau ir į EUR visam 100 kv.m. namui pagal mano gyvenimo būdo proporcijas naktiniam/dieniniam tarifui.

Svarbi detalė - pas mane bus žemės šilumokaitis už mašdaug 1000 EUR, bet jis į LT vertinimus netraukiamas. , todėl tikėtina, kad man vėsinimo nereiks, o šildymui sakykime aš nevertinau jo pagalbos. Kitaip tariant noriu pasižiūrėti, kiek papildomai metams 100 kv.m. išleisiu šildymui tiek su plonesniais, tiek su storesniais kailiniais.

Gaunasi metams šildymui sunaudočiau 288 kWh, kas lygu 29 EUR, mažiau šildantis vien elektra arba 61 kWh, kas lygu 6 EUR, mažiau šildantis oras-oras.

Taigi atsipirkimas papildomo šiltojo sluoksnio - 34 metai, jei šildausi tik elektra. Kadangi reiks vėsintis, tai lyginant oras-oras sąnaudas vėsinimmui su ŽŠ kaina, ŽŠ atsipirktų per 11 metų (neskaičiuojant, kad jis padės ir šildymui per mažesnius vėdinimo nuostolius). Na o pats oras-oras, kuris esant ŽŠ būtų naudojamas tik šildymui, atsipirktų per 4 metus. Atsisakius oras-oras - ŽŠ pasiteisinimas būtų dar didesnis.

Aš linkęs:

1. Statytis ŽŠ. Kodėl? Nuoriu:) Labai noriu, tikiu juo labai;
2. Palaukti su oras-oras, bet nusimatyti vamzdelius;
3. Nesistorinti 5 cm. Kodėl? Todėl, kad labai ilgai reiks laukti, be to jei pasirinksiu SIP skydininkus, kuriems simpatizuoju, jie rankelę atmušę būtent ant sumuštinio SIP OSB+15 cm Neoporas+OSB plius pusSIPis 15 cm Neoporas+OSB.

Aišku per šį vakarą galite dar perkalbėti mane. Kai kas gali aišku pasiūlyti eiti dar į plonesnius kailinius, "nes juk taip nesitaupo storinant", bet sprendimą turiu priimti pats ir greitai, nes prasidės darbai, račiokui jau niežti ratai:).
Atsakyti
1. Sertifikatas manes nešildo, ir as su juo negyvensiu. Todel jo nėra.
Pagailėjau sertifikatui, bet ne šiltalui ir medžiagoms... Ir tai tenkina.
Kitam, kai reiks dvieju pliusu namukui, gal reiks labiau pasistengt

Šildymo nepradėjau, ir dar nežadu. 19-20 užtenka, (25-26 negalečiau gyvent)
Vasarą visi galai suėjo, kas matė - įsitikino ir viską suprato.


QUOTE(cibulis @ 2017 09 07, 17:42)
Ne kartą ilgiausiuose postuose rašiau, kodėl galėjo skirtis duomenys (20 cm žemiau pastatytas namas, kaimyno medžiai, rekupo NVK 7 proc. mažesnis nei skaičiuota, didesnė namo kubatūra ir t.t.), o tu vis apie tą patį. Esminis klausimas būtų: ar iš viso įmanoma tiksliai suskaičiuoti popieriuje ir pastatyti tokį namą realybėje? Tavo namas ant popieriaus B klasės, nes pagailėjai A klasės sertifikatui (lyg ir būtum tokį gavęs).

Bet kuriuo atveju su 19 laipsnių viduje turėtų būti šaltoka, o šiandieną jau ir 18 laipsnių turėjo pasiekti, jei neįjungei šildymo. Tai pradėjai jau šildymo sezoną ar ne? Klausiau ne aš vienas, bet nieko neatsakei, o nusuki kalbą ir lygioje vietoje keli bangas. Be to tavo teiginiais negalima pasitikėti, nes jau vasarą su perkaitimu galai nesuėjo.

Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2017 09 07, 19:32)
Taigi atsipirkimas papildomo šiltojo sluoksnio - 34 metai,

Aš linkęs:

1. Statytis ŽŠ. Kodėl? Nuoriu:) Labai noriu, tikiu juo labai;
3. Nesistorinti 5 cm. Kodėl? Todėl, kad labai ilgai reiks laukti, be to jei pasirinksiu SIP skydininkus, kuriems simpatizuoju, jie rankelę atmušę būtent ant sumuštinio SIP OSB+15 cm Neoporas+OSB plius pusSIPis 15 cm Neoporas+OSB.


Atsiperkamumas 34 metai? O primetei energijos kainos padidėjimą? Infliacija užprogramuota dabartinės ekonomikos, tad nuo jos niekur nepabėgsi. Kai kas pamenu skaičiavimuose, energijos pabrangimą metams primetinėjo 10%. Tiek gal ir neverta, bet patirtis rodo, kad būna metų ir su didesniu energijos kainų šuoliu. Ką tada darysi, kai 5 cm atsiperkamumas sumažės iki 5 metų?

Vienareikšmiškai, aš ne atsiperkamumą skaičiuočiau, o ant kiek namas priartėja prie pasyvaus namo normatyvų ir ant kiek man tai brangu. 5 cm aš nelaikyčiau brangia investicija tad tikrai šiltinčiausi. Gal net labiau dėl tos pat priežasties, dėl kurios tu numatęs įrengti ŽŠ. Beje, aš ŽŠ iki šiol neturiu ir manau, kad 5cm ant sienų ir tuo labiau stoge yra vertingesni.

O dėl statybininkų, patikėk, nebus jiems skirtumo, ar 15cm ar 20 cm dėti.

Sutariam, jei po 5 metų gyvenimo name nusivilsi papildomais 5cm sienose, ir tuo labiau stoge, (stogas su 35cm man dar labiau kelia susirūpinimą, nei sienose 30cm), galėsi kaltinti mane ;) ?
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2017 09 07, 22:48)
Atsiperkamumas 34 metai? O primetei energijos kainos padidėjimą? Infliacija užprogramuota dabartinės ekonomikos, tad nuo jos niekur nepabėgsi. Kai kas pamenu skaičiavimuose, energijos pabrangimą metams primetinėjo 10%. Tiek gal ir neverta, bet patirtis rodo, kad būna metų ir su didesniu energijos kainų šuoliu. Ką tada darysi, kai 5 cm atsiperkamumas sumažės iki 5 metų?


Aš manau, kad viskas brangs - elektra, produktai, augs palūkanos banke ir atlyginimas. Svarbu, kad kainos neaugtų sparčiau nei atlyginimai. Bet jei tikrai elektra pabrangtų nepadoriai - pyst oras oras ir vel 5 kart mažiau moki.

Nežinau nežinau. Nu ***** - kažkaip galėtų daugiau taupytis. O kai rodikliai rodo, kad bendras energijos suvartojimas tas pats, tik auga vėsinimas šildymo sąskaita - tai bendra logika neneša investuoti. Labai norisi būti prie chebros su dideliais centimetrais, bet nekatalikiška kažkaip išleisti beveik lygioj vietoj.

Dar turiu laiko per naktį pagalvoti.
Atsakyti