QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2017 05 22, 00:06)
Kažin, jei kolektorių statyti ne ant stogo, bet per kokius 5 m. nuo namo (blogojo kiemo - šiaurinėje pusėje) - kokios problemos?
Saulės kolektorių aš planuoju ant žemės statyti šalia namo, tai irgi vamzdžiai kokie ~5m po žeme eis. Problemų net nebandžiau ieškoti
.
Papildyta:
QUOTE(VilkasPilkas @ 2017 05 22, 11:11)
Garso izoliacijos klausimai:
1. Antram aukste turiu vidiniu sienu (storis 12cm), kurios nekerta siltinimo sluoksnio (PIR), t.y. tarpas ~10 cm. Pries montuojant gipsa, kuris bus zemiau nei esamas tarpas, noreciau uzsandarinti tarpa del garso sklidimo is vieno kambario i kita. Klausimas kuom? Pirma mintis kieta vata was-35 (5cm x2) ?
2. Ar yra tikslas i gipso karkasa dedi vatos, tikslu sumazinti garso sklidima is vieno kamabario i kita? Sneku tik apie 2a.
1. Nemanau, kad vata geras sprendimas garso sumažinimui. Čia naudojama medžiaga turi nutraukti garso bangos sklidimą, o per vatą garso banga praeis kiaurai.
Šiuo atveju reikia sandarių ir labai elastingų medžiagų. Aš tam naudočiau tas mėlynas balionėlines putas skirtas langų sandarinimui. Savo name, kur stogo konstrukcijos judėjimų beveik nesitikėjau, naudojau kietesnes, mažiau elastingas purškiamas balionėlines putas, vienas brangiausių Cerasit mūrui klijuoti skirtas putas. Kai su jomis padirbau į kitus balionėlius net žiūrėt nenoriu, bet tavo atveju reikėtų elastingesnių.
2. Į gipso karkasą vatą vienareikšmiškai apsimoka dėti. Tik su vata pasieksi geriausius triukšmo slopinimo parametrus. Dėl garui nelaidžios plėvelės, tai vidinėse sienose jos iš vis nėra reikalo dėti. Orui nelaidų (garso sklidimo atžvilgiu) ir masyvų sluoksnį sukuria gipso kartonas, o vata tarp gipsų ženkliai padidina triukšmo slopinimą. Gali pasižiūrėti gipskartonio sistemų aprašymuose, ten pamatysi, kiek decibelų slopinimo dadeda vata. Bet kad vata duotų naudos, kai vertini tavo 1. klausimą, būtinas ir oru sklindančių virpesių nepraleidžiantis kietas sluoksnis, būtent tam putos tinka labiau. Ten svarbiau sandarumas nei užpildas. Bet koks, net ir mažiausias plyšiukas ir garsas praeina. Pertvaros atveju, gipsas su užglaistytais sujungimais, šiuo atžvilgiu veikia dar geriau.
Papildyta:
QUOTE(VilkasPilkas @ 2017 05 22, 15:05)
galvojau tiesiog plevele panaudoti
arba kazkur rasiu kas metrais pardavineja garo plevele..
Tai gi plėvelė perduoda oru sklindančius virpesius, ji nesulaikys garso.
Papildyta:
QUOTE(balamūtas @ 2017 05 22, 15:22)
Turėtų iš vienos pusės būt nelaidi garui, iš kitos laidi, bet tada iš kurio kambario pusės dėt nelaidžią?
Būtent, jei dėti, tai tik iš vienos pusės, o vidinių pertvarų atveju jos nereikia nei iš vienos pusės.
Papildyta:
QUOTE(funtikas2999 @ 2017 05 22, 16:13)
1. dėjau polistirolo gabalus ir apipurškiau putom
Nemačiau tokios sienos sistemos triukšmo slopinimo deklaracijų, tad negalėčiau pasakyti, ant kiek tai efektyvu. Vata iš esmės atskiria dvi kietas konstrukcijas nutraukdama visokių vibracijų sklidimą tarp jų. Putplastis tokių vibracijų nenutrauktų. Sunku ką ir pasakyti, kol niekas neapateikė tokios sienos garso slopinimo testų rezultatų.
Papildyta:
QUOTE(VilkasPilkas @ 2017 05 22, 17:07)
pleveles paskirtis:
* nekvepuosiu akmens vatos plauseliais
* vata negaus vandens garu.
Ar kazkas netaip ?
Taip, vienas punktas šiuo atveju, kaip ir tiktų, tik tiek, kad jis sulaikytų vatos dulkių sklidimą per pertvarų viršų, daugiau absoliučiai jokios naudos neneštų.
Drėgmė vidinėse pertvarose absoliučiai jokių problemų nekelia nes iš abiejų pertvaros pusių temperatūrų skirtumo, galinčio kelti problemų dėl kondensato nesitikėčiau.
Triukšmo slopinimo atžvilgiu, tas viršuje einantis apverstos U formos plėvelės gabalas užpildytas vata, sakyčiau absoliučiai jokios naudos neduos, bent jau su putų variantų būtų akivaizdus skirtumas, juntamas ir be jautresnių prietaisų.