Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 04, 11:30)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Orginalus" data-cid="71826153" data-time="1507103806"><div><p>Koki pats rekupa naudoji?
Maniskis amalvos pute 19.6c kai lauke 5.6c , o is namu istraukia 21.5, nasumas 40%
Vesiu monitoringa sia ziema, kiek pucia prie tam tikru temperaturu ir kiek tenas sunaudoja kai ijungi.
Kaip jus skaiciuojat rekupo nvk?</p></div></blockquote><p>Mano galima sakyti senesnis zhenderis 350. Visa temperaturu statistika kaupiama duomenu bazeje ir galiu Grafanoje persiziureti jeigu yra poreikis. Visa automatika pasidariau raspberry pi 3 ir openhab pagalba. Dar reikės šilumos siurblio elektros skaitliuku duomenu parodymus įrašinėti, vis laiko nerandu tam.</p>

o tai jei yra sukaupti duomenys, gal gali paviesint, ar asmeniskai, surinkta statistika?
Atsakyti

o tai jei yra sukaupti duomenys, gal gali paviesint, ar asmeniskai, surinkta statistika?

Tai gal palaukim šaltesniu orų, nes dabar nieko įdomaus nebus :)  Galėsiu paviešinti, man negaila.

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 04, 12:38)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Orginalus" data-cid="71826336" data-time="1507108156"><div><p>o tai jei yra sukaupti duomenys, gal gali paviesint, ar asmeniskai, surinkta statistika?</p></div></blockquote><p>Tai gal palaukim šaltesniu orų, nes dabar nieko įdomaus nebus smile.gif  Galėsiu paviešinti, man negaila.</p>

tai jo, nuo nulio iki gero minuso, as galvojau, gal praitu metu turi:)
Atsakyti

tai jo, nuo nulio iki gero minuso, as galvojau, gal praitu metu turi:)

Tai tik pavasarį rekuperatorius pasijunge, o statistika nuo vasaros rinkti pradėjau.

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 03, 23:18)
<p>Tai kas jau pradėjote šildymo sezoną?</p>

Aš jau pakūriau (veikia, tik dar nieko nemoku nustatyt rolleyes.gif ) savo ŠS biggrin.gif name buvo ~19 laipsnių (drėgmė ~60%) su pastoviu ~20% (50-60 kubų) vėdinimu... sakau prieš įsikeliant reik pašildyt namą ir gal kiek pavyks pamažint drėgmę rūsy (nešildomas, laikosi ~14 laipsnių, drėgmė ~90%, išsiskaičiavus tai pagal temperatūras drėgmės kiekis panašus kaip ir 1a...) tik klausimas ar tas drėgmės kiekis sumažės greičiau nei pirmasis šildymo sezonas... biggrin.gif
Atsakyti

Aš jau pakūriau (veikia, tik dar nieko nemoku nustatyt rolleyes.gif) savo ŠS biggrin.gifname buvo ~19 laipsnių (drėgmė ~60%) su pastoviu ~20% (50-60 kubų) vėdinimu... sakau prieš įsikeliant reik pašildyt namą ir gal kiek pavyks pamažint drėgmę rūsy (nešildomas, laikosi ~14 laipsnių, drėgmė ~90%, išsiskaičiavus tai pagal temperatūras drėgmės kiekis panašus kaip ir 1a...) tik klausimas ar tas drėgmės kiekis sumažės greičiau nei pirmasis šildymo sezonas... biggrin.gif
Siūlau intensyvinti vėdinima ir drėgme sumazes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 04 spalio 2017 - 12:21
QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 04, 13:21)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="funtikas2999" data-cid="71826469" data-time="1507111649"> Aš jau pakūriau (veikia, tik dar nieko nemoku nustatyt vartotojo įkelta nuotrauka) savo ŠS vartotojo įkelta nuotraukaname buvo ~19 laipsnių (drėgmė ~60%) su pastoviu ~20% (50-60 kubų) vėdinimu... sakau prieš įsikeliant reik pašildyt namą ir gal kiek pavyks pamažint drėgmę rūsy (nešildomas, laikosi ~14 laipsnių, drėgmė ~90%, išsiskaičiavus tai pagal temperatūras drėgmės kiekis panašus kaip ir 1a...) tik klausimas ar tas drėgmės kiekis sumažės greičiau nei pirmasis šildymo sezonas... vartotojo įkelta nuotrauka</blockquote> Siūlau intensyvinti vėdinima ir drėgme sumazes.
Vakar nuarmavo vieną sieną tai pakėliau iki 70% kad greičiau džiūtų..., bet esmė ta, kad rūsiui iš 300 rekupo duodamų kubų aš sureguliavęs tik ~20 kubų/h, tai dabar tada gausis ~14kub/h, rūšio plotas ~38kv. Kažkaip nesinori 150kubų skirt 110kv. pirmo aukšto ir 150 kubų 38kv. rūsiui... kur temperatūra ~14l... Nors pirmą sezoną gal teks neekonomiškai drėgmę varyt...
Atsakyti

Šiandien jau šildymas pats pasileido, paryčiais vidaus temperatūra buvo nukritusi Iki 21.5 C. Rekuperatorius rodė jog pasiima iš lauko 4.5C (realiai lauke šalčiau buvo, gan ilgas oro paėmimo vamzdis pas mane), paduoda 18C, ištraukia iš patalpų 21.5C, į lauką grąžina 8.5C.

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2017 10 09, 09:59)
<p>Šiandien jau šildymas pats pasileido, paryčiais vidaus temperatūra buvo nukritusi Iki 21.5 C. Rekuperatorius rodė jog pasiima iš lauko 4.5C (realiai lauke šalčiau buvo, gan ilgas oro paėmimo vamzdis pas mane), paduoda 18C, ištraukia iš patalpų 21.5C, į lauką grąžina 8.5C.</p>

Aš šiandieną irgi važiuosiu įjungsiu šildymą. Rekuperatorius rodo, kad šiuo metu iš patalpų ištraukia 19,8 laipsnių orą. Vakar pirmame aukšte termostatai rodė 21, antrame 21,5 laipsnio, bet jie tikriausiai užmigę ir realiai buvo žemesnė temperatūra.
Atsakyti
Ok, grindys nelietos, turiu galimybe siltinti is vidaus arba is lauko. Teisingai suprantu, kad tikslingiau siltinti is lauko?
*



Tikslingiau šiltinti iš visų pusių, nes jei iš vienos apšiltinsi, o iš kitos ne, tai visa šiluma išeis pro neapšiltintą pusę, o pro apšiltintą neliks kam išeiti, nesvarbu, kad ir nebūtų kaip, vis tiek nieko neliktų.

Taigi, apšiltinti reikia iš visų pusių. 5cm, tai ne apšiltinimo sluoksnis, bet principas teisingas, iš išorės reikia storesnių kailinių, nei iš vidaus.
Papildyta:
QUOTE(Peacemaker @ 2017 10 17, 12:58)
Prisiminiau ka sake del tu 5cm. Tiesiog grindu nulis bus pakeltas per blokeli ir tiesioginio sarysio su pamatu nebus.
*



smile.gif

Tiesioginio salyčio. Grindų taip, bet sienos turės tiesioginį sąlytį su šiltu vidaus oru ir su šaltais pamatais. Per šaltus pamatus visa šiluma iš senų nueis į žemę ir lauką ir sienos šals. Įpatingai stipriai šals apatinė sienų dalis, tad plintusų lygyje sienų temperatūra bus žemesnė nei rasos taškas, kas iššauks kondensato rinkimąsi (tad sienos šlaps) ir galiausiai apatinės sienų dalies pasidengimą pelėsiu. Visai nesvarbu, kad ta sienų dalis ir dar 20cm žemiau tos dalies bus apšiltinta iš išorės. Šiluma vis tiek žemyn keliaus.

Šią žinutę redagavo mintas: Šiandien, 12:13




Truputi susipainiojau beskaitydamas, ar as cia gerai skaiciuoju:
1.Pvz turime greztinius polius, napsiltinta rostverka is lauko (is vidaus 5cm neoporo), 30cm plocio pvz. ytong blokelio siena, pakeltas grindis +5cm. Skaiciuotine R-0.79 .
2.Pakeltas grindis per blokeli 20cm. Gauname skaiciuotine R2.67 .
3.Pakeltas grindis per 2 blokelius 40cm gauname skaiciuotine R-5.17 varza kurios pakanka B klasei.
Klausimas: kokiais skaiciuotiniais storiais reiketu apsiltinti rostverka 1,2,3 variantais, kad gautume R atitinkancia A ir A+ klases?
Kadangi minimum A klasei pasiekti vistiek reikalinga siltinti rosverka ar is viso yra tikslinga ir ar apsimoka pakelineti grindis (gerokai sukelus grindis atsiranda dar kelios problemos pvz. reikalingi lauko laiptai, reikia apsiltinti papildomuai atsiradusios sienos kvadratus ir t.t.).
Atsakyti
protingieji kurmiai, jūs man durnai bobai paaiškinkit, kaip medžiagos šiluminė varža gali priklausyti nuo aukščio rostverko atžvilgiu? dar tokio apibrėžimo negirdėjau.
Kad tai tiesiogiai proporcingas dydis medžiagos storiui - taip, bet kad jis būtų kintamas dydis ir dar priklausomas nuo aukščio - neteko.
Paaiškinkite man, ko aš čia nesuprantau?
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2017 10 18, 19:03)
protingieji kurmiai, jūs man durnai bobai paaiškinkit, kaip medžiagos šiluminė varža gali priklausyti nuo aukščio rostverko atžvilgiu? dar tokio apibrėžimo negirdėjau.
Kad tai tiesiogiai proporcingas dydis medžiagos storiui - taip, bet kad jis būtų kintamas dydis ir dar priklausomas nuo aukščio - neteko.
Paaiškinkite man, ko aš čia nesuprantau?


Konkrečioje situacijoje kalbama apie šiluminę izoleciją užtikrinančių blokelių sluoksnį. Kuo aukščiau nulis, tuo didesnis šilumą izoliuojančių blokelių sluoksnis tarp pamatų ir vidinių namo sienų.

Viskas čia gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 spalio 2017 - 18:34