Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(Verteris @ 2019 12 12, 15:42)
Cibuli, gal turite kur pilną sąrašą dokumentų, kurių prireikė namo 'pridavimui'?

Turėjau, bet tą pačią dieną, kai VTPSI pasakė, kad namas priduotas - išmečiau. Aš siūlyčiau nueiti asmeniškai pasikonsultuoti, nes priklausomai nuo statybos metų gali šiek tiek skirtis pridavimui reikalingi dokumentai. Jie nurodyti čia: žiūrėti 93 punktą.

Jei gerai pamenu, tai reikėjo:

93.1 - deklaracijos, 93.2 - TP-DP, 93.3, 93.4, 93.5. 93.13, 93.15 (čia jeigu nurodai techninį prižiūrėtoją ir reikalingas jo civilinės atsakomybės draudimas), 93.17 - gręžinio paso ar vandens tyrimų. Aišku reikėjo namo architektūros, statybą leidžiančio dokumento. Jeigu kažko nepraleidau.

RC dar reikėjo sklypo kadastrinių duomenų atnaujinimo, t.y. parodyti pastatą ant sklypo su X/Y koordinatėmis ir užstatytu plotu. Bet šitą dalyką galėsi pasidaryti po VTPSI, kai patvirtins, kad namas priduotas. Terminas tam - 3 mėnesiai.

Kai nueisi gyvai į VTPSI, paprašyk, kad atspausdintų šitą 93 punktą ir raudonu markeriu pabrauktų, ką konkrečiai tavo atveju reikia. Papildomai pasakys, kur VTPSI puslapyje ieškoti deklaracijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 12 gruodžio 2019 - 16:52
Su Naujaisiais.
Atsakyti

Su Naujaisiais.

Su naujaiss naujom elektros kainom:)

Atsakyti
Gruodžio išlaidos:

visa elelktra 1121 kWh/135.28 eur:
Elektrinis šildymas 411 kWh/46.48 eur;
Rekupas 18 kWh/2.29 eur;
Karštas vandui 131 kWh/13.10 eur.

Plotas 100 kv.m., svetainėj ir virtuvėj 23C, kitur 20-21 C, vidurkis ištraukiamo oro - 21 c

Su Naujaisiais!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 01 sausio 2020 - 09:11

Siltas gruodis :) 

http://188.69.132.11...o=1577829599999

Atsakyti

Karstas vanduo ir šildymas 448 kwh Sildymas apie 250 kwh Karstas vanduo apie 198 kwh , namas klase  B ,plotas 120 kv2 plius 49 kv2 nesildomo garažo kuris termiskai neatskirtas Namuose apie 22c  Garaze apie 12c

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rimvis: 01 sausio 2020 - 11:39
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2020 01 01, 08:41)
Gruodžio išlaidos:

visa elelktra 1121 kWh/135.28 eur:
Elektrinis šildymas 411 kWh/46.48 eur;
Rekupas 18 kWh/2.29 eur;
Karštas vandui 131 kWh/13.10 eur.

Plotas 100 kv.m., svetainėj ir virtuvėj 23C, kitur 20-21 C, vidurkis ištraukiamo oro - 21 c

Su Naujaisiais!


Pasikartosiu, bet čia ne konkrečia tau skirta, tai priedas prie parašyto teksto, kaip vertinti pateiktus skaičius.

Kadangi visa elektros energija galiausiai virsta šiluma, tai namo šildymui reikia skaičiuoti visą sunaudotą elektrą. Konkrečiai šildymui sunaudota elektra, tai tik šilumos trūkumo, kurio neužteko iš buičiai naudojamų prietaisų išskirtos energijos, padengimui.

Vienintelė energija, kurios nederėtų skaičiuoti, tai karštas vanduo, kuris, jei nėra sumontuotas kanalizacijos šilumokaitis, išneša šiluma laukan su kanalizacija.

Bet kokiu atveju, skaičiai gražūs smile.gif. Žvilgtelėjau į savo archyvą, 2015m gruodis - šildymui 494,86kWh, 2016m jau veikė ŠS ir duomenų neturiu. Vis tik, šildant elektra palaikydavau 20°C temperatūrą, tad jei skirtingų metų gruodžio temperatūros buvo apylygės, tamstos namas šiltesnis.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 01, 09:39)
<p>Siltas gruodis smile.gif </p><p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://188.69.132.115:3000/d/000000001/vorupe-monitoring?orgId=1&refresh=10s&fullscreen&panelId=37&from=1575151200000&to=1577829599999'>http://188.69.132.115:3000/d/000000001/vorupe-monitoring?orgId=1&refresh=10s&fullscreen&panelId=37&from=1575151200000&to=1577829599999</a></p>


Nevertinant absoliučiai jokių parametrų, tik energiją suvartotą šildymui, tai:

Dzūkiška pirkia grynai elektra - 411 kWh
vaikis_ su oriniu ŠS - 209,6 kWh

Jei tai būtų identiški namai, galima būtų teigti, kad realus orinių ŠS COP tik 2 smile.gif.

Aišku tai nesąmonė, nes rekuperatoriai skiriasi, vienur yra ŽŠ, kitur nėra, šildomi tūriai skiriasi, įstiklinimo plotai skiriasi ir t.t. ir t.t., bet ;) ...

Vis tik netikiu deklaruojamu aukštu ŠS COP. Įtariu, kai skaičiuojamas COP, nevertinamas cirkuliacinių siurblių darbas ir dar daugybė kitų niuansų, kurie vis tiek pasireiškia realiai eksploatuojant ŠS, ir ŠS realus ekonomiškumas nėra jau toks didelis, kokio tikiesi jį įsigydamas. Taip teigiu, vertindamas savo bendras elektros sąnaudas, tai elektros energijos vartojimo sumažėjimo, su ŠS tikėjausi didesnio.

Aišku, tai matavimais neparemtas teiginys, galiu klysti, kaip ir čia visai neseniai pateiktas teiginys, kad orinio ŠS COP, lauko temperatūrai kylant virš atrodo 12°C pradeda kristi, nors gamintojai deklaruoja atvirkščiai. Iš pateiktų skaičių, jų nealizuojant tiksliau, vaizdas buvo panašus, kaip buvo teigta, bet paskaičiavus tiksliau, paaiškėjo, jog vaizdas apgaulingas. Orinių ŠS COP didėja, didėjant lauko temperatūrai be išimčių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 01 sausio 2020 - 16:53
QUOTE(Rimvis @ 2020 01 01, 11:33)
<p>Karstas vanduo ir šildymas 448 kwh Sildymas apie 250 kwh Karstas vanduo apie 198 kwh , namas klase  B ,plotas 120 kv2 plius 49 kv2 nesildomo garažo kuris termiskai neatskirtas Namuose apie 22c  Garaze apie 12c</p>


Mano irgi B, bet tai absoliučiai nerodo namo šiltumo ;). Savo skaičių neturiu, bet remiantis vaikio_ pateiktas, panašu, kad tamstos namas prie šiltesnių, o ištaisius tam tikras kliauzas su termiškai neatskirtais garažais ir pan. jis gali tapti net ir visai šiltas ;).
Atsakyti

Mintai nepamirsk skirtingu namo plotu bei turiu. O COP bent mano orinuko visai panasus ka gamintojas deklaruoja. Itariu tau nelabai pasiseke su tuo kinietisku geoterminiu.  Tai kiek elektros sunaudoji sildymui ir karstam? 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 01 sausio 2020 - 17:32
QUOTE(mintas @ 2020 01 01, 17:58)
Mano irgi B, bet tai absoliučiai nerodo namo šiltumo ;). Savo skaičių neturiu, bet remiantis vaikio_ pateiktas, panašu, kad tamstos namas prie šiltesnių, o ištaisius tam tikras kliauzas su termiškai neatskirtais garažais ir pan. jis gali tapti net ir visai šiltas ;).

Rodo. Dar ir kaip, kad tu pagailėjai bapkių namo pridavimo. Faktas. Jeigu neperėjai viso biurokratų mechanizmo, tai tu negyvenai šioje žemėje. O B klasė - kaip 3 pirštus apmyžti.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 01, 17:09)
<p>Mintai nepamirsk skirtingu namo plotu bei turiu. O COP bent mano orinuko visai panasus ka gamintojas deklaruoja. Itariu tau nelabai pasiseke su tuo kinietisku geoterminiu.  Tai kiek elektros sunaudoji sildymui ir karstam? </p>


Kiek sunaudoja nežinau, jei rimtai, tai aš net savo elektros skaitliukų dėžutės mažiausiai kokį pusmetį neatidarinėjau, (tiesioginis debetas) tad net apytiksliai nieko negalėčiau pasakyti. Beje, net jei ir žiūrėčiau į bendrą elektros sąnaudų skaitliuką, vis tiek nieko tikslesnio negalėčiau pasakyti, nes grubiai tuo metu, kai pradėjau naudoti ŠS, pas mane padidėjo elektros sąnaudos kitur, todėl norint kažką tiksliau sakyti, reikėtų apsikarstyti elektros sąnaudų matuokliais kiekvienam prietaisui atskirai, o iš bendrų el. sąnaudų jokio aiškumo.

Dėl kinietiško geoterminio, tai esi teisus, kai jį pirkau su didžiule nuolaida, tikėjausi sutilpti į gerokai mažesnį biudžetą, nei vėliau gavosi. Cirkuliacinių kainos tikrai nevaikiškos, o jų komplektacijoje nebuvo, plius boileris, trišakiai, glikolis..., nu vienu žodžiu, o ir jo darbo kokybė aišku kad neprilygs kokiam nors „vokiečiui“ ar „švedui“, nors šioje vietoje yra kitas niuansas. Nors mano biudžetas ir gavosi didesnis, nei planuotas, esu įsitikinęs, kad dėl prastesnio COP jis man vis tiek bus pliuse kokį 50 metų lyginant su tuo pačiu, kokybiškesniu, bet gerokai brangesniu „vokiečiu“ ar „švedu“.

Bet ne apie tai. Nors ir skelbiama, apie labai didelį sutaupymą elektros sąnaudose, po ŠS įsigijimo, kiek tenka išgirsti medijoje atsiliepimų, tai realūs sutaupymai neatsispindi tokiais skaičiais, kaip kad buvo deklaruota. Vat žvilgtelėk kad ir į savo sąnaudų palyginimą su Dzūkiškos pirkios. Taip, paminėjai daug skirtumų, tarp jūsų namų, jų nemažai paminėjau ir aš, bet skirtumas dvigubas, nors jei namai būtų identiški, turėjo būti keturgubas.

Ar tikrai jūsų namų energijos poreikis skiriasi dvigubai, kad elektros sąnaudos atitiktų orinukams primetamą COP 4-5 (priklausomai nuo aplinkos temperatūros) dydį? Taip, žinau jog gana tikslų monitoringą esi įsirengęs, jiems jokio priekaišto. Mano idėja būtų, ne įrenginio efektyvumą matuoti tikslių prietaisų pagalba, bet du identiškus namus šildyti grynai elektra ir ŠS pagalba ir tuomet vertinti elektros sąnaudas. Įtariu kad skaičiai gali būti šiek tiek kitokie. Beje, neužfiksavau tavo skaičiavimuose vertinami cirkuliaciniai siurbliai? Pas mane jie dirba nuolatos. Nežinau, kaip dažnai įsijungia ŠS, bet sakykim kas parą, o cirkuliaciniai dirbą net ir tą parą, kai ŠS nedirba. Kaip juos įvertinti? Ai vienu žodžiu, nesu sužavėtas ŠS darbu, kol nepamačiau tikslių skaičių ir ne tų, kuriuos pateikiai monitoringe, nes jei vertinti tik juos, tai man Dzūkiškos pirkios skaičiai, nevertinant kitų niuansų patinka labiau.

Gal pradžiai pabandom surasti skirtumus tarp jūsų namų? Pavyzdžiui, kokie šildomi m², koks įstiklinimo m², koks šildomas m³, koks lauko atitvarų m², kokia atitvarų R, ir gal kokie kiti svarbesni niuansai? Ties, dėl arshitektūros įtariu, jog Dzūkiškos pirkios namas energiškai labiau vykęs, jei vertinti lauko atitvarų ir naudingo ploto pločių santykį?
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 01 01, 18:10)


Kiekvienas žmogus turi teisę į tikėjimą. Tikėk tuo ir toliau.

O dėl biurokratijos, tai paaiškink, ką aš praradau, mažiausiai kokius 2000 Lt sutaupydamas?

Kalba ne apie biurokratijos pabijojimą, ar nebijojimą, o apie sutaupymą. Beje, jei nepastebėjai, tai aš visur taupiau, kur tik mačiau galimybę sutaupyti, neaukojant namo šiltumo. Tai kad sutaupiau sertifikavime, mano namas nuo to šaltesnis netapo.

Ir dar, nesu aš Sokratas, ir jei kažkokių prie alaus butelio susirinkusių „išminčių“ grupelė nuspręs, kad visiems nepasiekusiems A++ energinės klasės namų savininkams reikės nukirsdinti galvas, tai atsiradus galimybei, tikrai pasinaudočiau proga pabėgti. Nemanyčiau, kad mano gyvybė verta aukos tų „išminčių“ grupelės sprendimui. Čia kad suprastum skirtumą tarp manęs ir savęs, nes kaip supratau, pats kartotum Sokrato žygdarbį ir guldytum savo galvą „teisybės“ vardan, nors ir turėtum galimybę ją išsaugoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 01 sausio 2020 - 19:57

Vien sildomo ploto skirtumas 30 kv.m, temperaturu skirtumas viduje taip pat yra. Aisku norint viska labai tiklsliai suskaiciuoti reiketu analogisku visom prasmem namu su skirtingais silumos saltiniais. Net skaiciuojant dabar su kokiu PHPP vistiek nebus "pilno vaizdo". As COP skaiciuoju dabar tik momentini, kas 5 sekundes. Dar nesugalvojau kaip reiketu teisingai skaiciuoti koki akumuliuota per 1h., visgi srautas nera pastovus kadangi siurblys ji atitinkamai reguliuoja pagal savo algoritma. O kur dar atitirpinimo ciklai :) Cirkuliacinis dabar itraukiamas, gi as viso silumos siurblio elektrines sanaudas nuskaitau. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 01 sausio 2020 - 21:32