QUOTE(Monteverte @ 2018 09 29, 10:09)
Po poros dienų bus jau mėnuo kai persodinau į naują žemę, patręšiau minimaliu kiekiu pirktų spec. trąšų. Jau ruduo, svarstau ar dar tręšti kartelį. O gal dar mėnesį laukt?
Persodinus tręšti nereikia, nes žemė ,,nauja'' ir pilna neišnaudotų maistui reikalingų medžiagų. Greitai augančioms kambarinėms gėlėms (lapušnikams) trąšų pilti pradedam tik po pusmečio. Sukulentams šis laikotarpis dar ilgėja. Trąšas pilame tik prasidėjus augimo sezonui. Užtenka kartą per mėn. Aš tręšiu ne anksčiau kovo /balandžio ir baigiu rugpjūčio mėn.
Rugsėjo mėn. orai vėsta, pratinam prie retesnio , ne tokio gausaus laistymo. Spalio mėn. pabaigoje jau ruošiamės duoti augalui ramybės atostogas. Nuo lapkričio iki vasario/kovo laikant kambaryje sudrėkinam negausiai žemę 1 kartą per mėn. Jei laikome šaltomis sąlygomis kur nors rūsyje, verandoje ar apšiltintam, bet vėsiam balkone-galima ir visai nelaistyti. Kuo temperatūra mažesnė, tuo mažiau naudoja vandenį, o jo perteklius gali sukelti puvinį.
Padauginus trąšų, ypač kur daugiau azoto, augalas sparčiai auga, bet kaktuso vidus gali tapti tuščiaviduris. Tad trąšas sukulentininkai pila labai saikingai, kai kurie tik 2-3 kartus per augimo sezoną ir mažesnės koncentracijos dozėmis nei parašyta. Tada augalas mažiau panašus į prisipumpavusį kultūristą, turi sveiką, tikrovišką išvaizdą kaip gamtoje augantis.
Auginant kaktusus ir kitus sukulentus -galioja taisyklė-GERIAU MAŽIAU, NEI DAUGIAU. Tai bandykit ir vadovautis, kai nežinote ką daryti.
Dabar kambariuose šalta, kaktusas tik nesenai persodintas, labai atsargiai laistykit, kad nesupūtų, nes šaknys dar pilnai neįsisavina vandens siurbimą po persodinimo. Sukulentus persodinus geriau nelaistyti 2-3 dienas-visai priešingai nei kitas lapines gėles.
-----------------------------
Noriu patarimo.
Perkėliau aztekius į bliūdelį, padariau iwagumi ir mąstau ar nereikia įsodinti kokio smulkaus žalėsio/driekenos kaip antroje foto. Nors man tokia akmenynė irgi patinka.