QUOTE(evora @ 2019 09 25, 14:44)
Nežinau, atidaviau tik išlindusiais mažuliukais lapeliukais. Bet esu girdėjusi, kad su variegatiniais sunkiai einasi perduoti brangintinas savybes, o ir šaknydijasi sunkiau kai kurių veislių.
Na kiek skaičiau tai niekur neradau parašyta apie variegatinius augalus dauginant. Aš tokių asmeniškai neturiu gal ir yra kai kurių rūšių augalų. Bet man asmeniškai neteko nei karto susidurt su tuo. Skaičiau ir senesnes temas apie Crassula Ovata tai ten rašo irgi, kad iš lapelio kai pasidaugina gražus laimės medelis išauga ir dar žydi praktiškai visas savybęs periima iš Crassulos ir normalus medelis būna identiškas motininiam augalui. O ir internete ieškojau nu būtent apie Crassula Ovata tai nu niekur neradau nieko parašyta apie tai. Aišku ilgesnis procesas būna dauginant iš lapo medį, bet man asmeniškai ir patinka nuo 0 užsiauginti normalų augalą. Skaičiau jog po 3 metų pradeda kotelis storėt ir medėt, bet tas procesas pagreitintas būna kai genimas yra nukerpama viršūnė ir apkarpomos kelios šakos, kad kamienas storėtų ir medėtų atrodytų kaip Bonsas. Jei nekerpama tai procesas ilgesnis būna bet ir kotelis plonesnis jei neklystu pradeda išstypt labai į ūgį. Bet, kad atrodytų kitoks augalas nei motininis tikrai neteko matyt. Nes mano lapelis kur pasodintas į didesnį vazoną tai labai greit šaknys užaugo nebegaliu apžiūrėt šaknų net nes jei truktelsiu tai lapelis be šaknų bus o šaknys pasiliks žemėje. Tai manau, kad netaikomas Crassulai Ovatai. Nes visgi tai nereiklus augalas sukulentas natūraliai gamtoje jis dauginasi tiek lapais, tiek per šaknis, tiek šakelėm ir viską turi visas savybęs kaip ir motininis augalas.
PS. Manau, kad gali pasitaikyt su hibridais tie variegatiniai augalai. Nes tikras storalapis (tas senovinis Crassula Ovata) neturi nei baltų juostelių, ir jo lapai labai mėsingi, stori.