Įkraunama...
Įkraunama...

Kanarų salos - vieta, kur žiemą šilta

QUOTE(Saga @ 2016 12 19, 19:03)
Los Gigantes gyvenome, apartamentuose, maitinomes savarankiskai. Ramus miestukas, visa laika einant arba i kalna eini arba nuo kalno, tai po keliu dienu blauzdos skaudejo.... apvazinejom visa pietine dali, buvom ir las Teresitas papludimyje ir los Americos ir los Cristianos.... Loro parke pernai buvom tai siemet i Siaurine dali net nevaziavom... buvom savaite ir kaip visada truko keliu dienu

Ka aplankyti mes irgi jau susiplanave. Dabar tik del maitinimosi vis pagalvoju, i kavines karts nuo karto planuojam uzsukti, bet pagrinde ruosiusi pasigamint maista. Kokia jusu patirtis del maisto? Gamindavotes patys ar valgydavote kavinese? Ten tiek zuvies rusiu, kiek pasiskatineju, kad nelabai jau zinau ka ir ragauti:)
Atsakyti
QUOTE(Maja Di @ 2016 12 19, 16:48)
Mes negalvojam iki pačio viršaus kilti, kažkur skaičiau, kad pakelėj yra kažkoks tipo viešbutukas, kuriame galima pernakvot ir ryte saulės patekėjimą stebėt. Mes tik savaitei keliaujam pakaks patrumpinto kopimo. Norėtume į viršų keltis ir pėsčiom žemyn leistis. Ar kažkur yra info apie maršrutus ir ar keltuvai iki skirtingų vietų kelia?
Tai čia gal pačioj viršūkalnėj taip?


Informacija apie keltuvus ir trobelę Altavista ant Teidės ugnikalnio šlaito yra čia.
Keltuvas kelia iš vienos vietos ir viršuje yra tik viena stotis. Viršuje yra keli pažintiniai takai: į pačią viršūnę. Kitas takas yra iki apžvalgos aikštelės į Pico Viejo, beje, lengvas ir trumpas. Dar vienas takas yra iki La Fortaleza apžvalgos aikštelės. Taip pat nesunkus, tik kiek ilgesnis.

Aš planavau į Teidę lipti pėsčiomis, bet ėję pažįstami atkalbėjo, kad neva nevertas dėmesio lipimas, kad tose vietose yra kitų puikių vietų. Negaliu patvirtinti jų žodžių, verta ar neverta, bet apačioje tikrai yra vertų dėmesio dalykų. Las Canadas mane net labiau sužavėjo, nei tai, ką mačiau nuo Teidės. Ant Teidės daugiau euforiją kėlė žinojimas, kad esu ant vienos iš pasaulio viršūnių.

Mes po salą keliavome visuomeniniu transportu. Iš Playa Amerikas, Adeje ir Porto Cruz iki Teidės važiuoja tik vienas autobuas per dieną (pavakaryje jis grįžta), todėl mes planavomės nakvynę toje vietoje. Viešbutis yra Parador. Tačiau mes atradome trobelę Altavista ant Teidės šlaito, todėl nusprendėme išbandyti nakvynę ten. Be to iš SM Samis su šeima (nelabai dideliais vaikais) lankėsi toje trobelėje ankščiau už mus ir dar labiau paskatino išbandyti šią avantiūrą.

Taigi, ryte nuvažiavome iki Parador stotelės, tada apėjome žiedinę Rogues Garcia trasą. Labai rekomenduoju, ji fantastiška. wub.gif Grįžome iki Parador viešbučio ir nuo jo ėjome iki keltuvo. Kelias "pievomis" prailgo, bet vaizdai dieviški. Paskui vienu iš paskutiniųjų keltuvų pasikėlėme į viršų. Ir pamažu leidomės iki Altavista trobelės. Ant viršaus tikrai šalta ir vėjuota. Mums minuso gal ir nebuvo, bet nešilta tai jau tikrai. Buvo balandžio mėnesis, tai susirengėme striukes, su kuriomis atvažiavome iš Lietuvos, žinoma, vilnonis šalikas ir pirkštinės pravertė.
Labai smagu buvo stebėti dienos pabaigą ir nutisusį Teidės metamą šešėlį, beveik siekiantį Gran Canaria salą. Nepaprastas jausmas. wub.gif

Nakvynę trobelėje reikia rezervuoti iš anksto ir sumokėti iš anksto.

Trobelėje sąlygos neblogos. Tiesa, nėra dušų, vanduo iš krano gali būti naudojamas tik virintas. Iš automato pusės litro vandens buteliukas kainavo lyg 3 eur.

Mane užpuolė kalnų liga, todėl naktį beveik neužmigau ir žinojau, kad ryte į Teidės pačią viršūnę - kraterį nebelipsiu. Tačiau stebėti saulėtekį nuo trobos terasos, o vėliau lipant iki keltuvų buvo fantastika. wub.gif

Užlipę iki keltuvų dar nuėjome iki ankščiau minėtos Pico Viejo apžvalgos aikštelės. O tada jau keltuvu leidomės žemyn, nes būklė/savijauta buvo tragiška.

Kadangi autobusas į Adeje tik po pietų, tai į Parador grįžome keliu pro Piedras Amarilas ir Guajara kalną. Vaizdai irgi pasakiški.

Čia yra mano kelionės dienoraštis, jei kam būtų įdomu plačiau pasiskaityti.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2016 12 19, 20:40)
aš galvoju apie Loro ir Siamo parkus
ar verta ten eit
brangūs baisiai, bet atrodo viliojančiai

Jei keliausit su vaikais,tada BŪTINA smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikaa @ 2016 12 19, 21:10)
Ka aplankyti mes irgi jau susiplanave. Dabar tik del maitinimosi vis pagalvoju, i kavines karts nuo karto planuojam uzsukti, bet pagrinde ruosiusi pasigamint maista. Kokia jusu patirtis del maisto? Gamindavotes patys ar valgydavote kavinese? Ten tiek zuvies rusiu, kiek pasiskatineju, kad nelabai jau zinau ka ir ragauti:)


Na parduotuveje labai daug pusgaminiu, kuriuos uztenka imesti i orkaitre, deja mums atvykstant orkaite sugedo tai rytais kepiau kiausiniene, viriau desreles, mikrobangeje kepem sumustinius. Kavos eidavome i kavine. Pietus arba vakariene kavineje. Porcijos dideles ten tai papietavus vakarienei uztenka vyno taures su kumpiu ar suriu. Pietus ziurekite dienos, pigiau ir skanu. Pigesni kinieciai yra. Vidutiniskai su vynu alum zmogui iseidavo apie 9-12 euru, bet vos nuo stsalo pakildavom. Dar pastebrjimas kur baras ir yra tik uzkandziai alus pvz 1,50 eur, vyno taure 2 eur. Kur pietauji, jau uz gerima sumoki dvigubai. Geriausia valgyti restorane, o gerti bare. Ragavom paelijos tai 15 eur porvija, bet verts. Zuvu pavadinimu nezinau kavinei imdavau bet kokia, parduotuvej pirkau tik krevetes, vakarui prie vyno.
Atsakyti
QUOTE(rasa32 @ 2016 12 19, 20:48)
Jei keliausit su vaikais,tada BŪTINA  smile.gif


dėl Loro parko kaip ir buvau jau apsisprendus, dvejojau tik dėl siamo, nes
6 gaunas labai daug

ir vis tik būsim vasario mėn, tai gal ir nebus labai baisiai karšta ir tam vandens parke tada vėsoka

Papildyta:
QUOTE(linole @ 2016 12 19, 20:39)
Informacija apie keltuvus ir trobelę Altavista ant Teidės ugnikalnio šlaito yra čia.
Keltuvas kelia iš vienos vietos ir viršuje yra tik viena stotis. Viršuje yra keli pažintiniai takai: į pačią viršūnę. Kitas takas yra iki apžvalgos aikštelės į Pico Viejo, beje, lengvas ir trumpas. Dar vienas takas yra iki La Fortaleza apžvalgos aikštelės. Taip pat nesunkus, tik kiek ilgesnis.

Aš planavau į Teidę lipti pėsčiomis, bet ėję pažįstami atkalbėjo, kad neva nevertas dėmesio lipimas, kad tose vietose yra kitų puikių vietų. Negaliu patvirtinti jų žodžių, verta ar neverta, bet apačioje tikrai yra vertų dėmesio dalykų. Las Canadas mane net labiau sužavėjo, nei tai, ką mačiau nuo Teidės. Ant Teidės daugiau euforiją kėlė žinojimas, kad esu ant vienos iš pasaulio viršūnių.

Mes po salą keliavome visuomeniniu transportu. Iš Playa Amerikas, Adeje ir Porto Cruz iki Teidės važiuoja tik vienas autobuas per dieną (pavakaryje jis grįžta), todėl mes planavomės nakvynę toje vietoje. Viešbutis yra Parador. Tačiau mes atradome trobelę Altavista ant Teidės šlaito, todėl nusprendėme išbandyti nakvynę ten. Be to iš SM Samis su šeima (nelabai dideliais vaikais) lankėsi toje trobelėje ankščiau už mus ir dar labiau paskatino išbandyti šią avantiūrą.

Taigi, ryte nuvažiavome iki Parador stotelės, tada apėjome žiedinę Rogues Garcia trasą. Labai rekomenduoju, ji fantastiška.  wub.gif Grįžome iki Parador viešbučio ir nuo jo ėjome iki keltuvo. Kelias "pievomis" prailgo, bet vaizdai dieviški. Paskui vienu iš paskutiniųjų keltuvų pasikėlėme į viršų. Ir pamažu leidomės iki Altavista trobelės. Ant viršaus tikrai šalta ir vėjuota. Mums minuso gal ir nebuvo, bet nešilta tai jau tikrai. Buvo balandžio mėnesis, tai susirengėme striukes, su kuriomis atvažiavome iš Lietuvos, žinoma, vilnonis šalikas ir pirkštinės pravertė.
Labai smagu buvo stebėti dienos pabaigą ir nutisusį Teidės metamą šešėlį, beveik siekiantį Gran Canaria salą. Nepaprastas jausmas.  wub.gif

Nakvynę trobelėje reikia rezervuoti iš anksto ir sumokėti iš anksto.



o kodėl jūs nakvojote trobelėj, kad ryt jau būti ten?
nes kaip suprantu ten per dieną viskas apeinama, juk kaip suprantu net ir tas maršrutas kur su leidimu ilgiau kaip val ntrunka?
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2016 12 19, 21:39)


Čia yra mano kelionės dienoraštis, jei kam būtų įdomu plačiau pasiskaityti.

Ačiū 4u.gif studijuosim.
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2016 12 19, 20:54)
Na parduotuveje labai daug pusgaminiu, kuriuos uztenka imesti i orkaitre, deja mums atvykstant orkaite sugedo tai rytais kepiau kiausiniene, viriau desreles, mikrobangeje kepem sumustinius. Kavos eidavome i kavine. Pietus arba vakariene kavineje. Porcijos dideles ten tai papietavus vakarienei uztenka vyno taures su kumpiu ar suriu. Pietus ziurekite dienos, pigiau ir skanu. Pigesni kinieciai yra. Vidutiniskai su vynu alum zmogui iseidavo apie 9-12 euru, bet vos nuo stsalo pakildavom. Dar pastebrjimas kur baras ir yra tik uzkandziai alus pvz 1,50 eur, vyno taure 2 eur. Kur pietauji, jau uz gerima sumoki dvigubai. Geriausia valgyti restorane, o gerti bare. Ragavom paelijos tai 15 eur porvija, bet verts. Zuvu pavadinimu nezinau kavinei imdavau bet kokia, parduotuvej pirkau tik krevetes, vakarui prie vyno.

Aciu uz pasidalijima patirtimi 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(linole @ 2016 12 19, 20:39)

Čia yra mano kelionės dienoraštis, jei kam būtų įdomu plačiau pasiskaityti.

Labai issamiai, idomiai aprasyta 4u.gif . Perskaicius jusu dienorasti ir pamacius nuotraukas net negali kilti minciu neaplankyt Teides.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2016 12 19, 17:11)
bet man kaip patinka tas planavimas
praskaidrina rutinišką kasdienybę

Ir man žiauriai patinka planavimas ax.gif ,jau tikrai kažkokia priklausomybe, dabar tiek skaitau info apie Tenerife ir kaifuoju nuo to biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2016 12 19, 21:16)
o kodėl jūs nakvojote trobelėj, kad ryt jau būti ten?
nes kaip suprantu ten per dieną viskas apeinama, juk kaip suprantu net ir tas maršrutas kur su leidimu ilgiau kaip val ntrunka?


Nakvojome ant Teidės, nes norėjome aplankyti ir Las Canadas, ir Teidę su viršūne. Keliaujant su visuomeniniu tarnsportu per vieną dieną visko aprėpti buvo neįmanoma. Važinėjimams dvi dienas nenorėjome gaišti laiko, o ir kainavę būtų nemažai. Aišku, jei nebūtume radę trobelės, turbūt būtume dvi dienas važinėję prie Teidės, vieną dieną skirę viršūnei, kitą -apačiai. Bet kad jau radom avantiūrai vietą, tai nusprendėm išmėginti nakvyne kalnų trobelėje ir išgirtą atrakciją - saulėtekį viršūnėje sutikti. Deja, su saulėtekiu viršūnėje nepasisekė, bet jis puikus ir nuo šlaito buvo.
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2016 12 19, 17:51)
apie 6 val, tik dabar supratau, kad ryanair kedes nepatogios...... kazkaip kiti srkydziai iki 4 val budavo visai lengvai iskenciami, o cia atrodo skrendi skrendi ir galo nera...

Tai gal skrydžiai su persedimais turi ir privalumų biggrin.gif -gali kojos prasimankštinti biggrin.gif
Mes gyvensim netoli Los Gigantes, ar važiavot į Loro parką su mašiną? Kokiu keliu geriau važiuot, ar tiesiai per kalnus, ar aplinkui magistrale? Jei per kalnus, ar normalus ten keliai, mes į Loro parką tai butinai planuojam
Kaip jums paplūdimiai tam rajone, ar nebuvo šalta maudytis smile.gif
Papildyta:
Sakykit, ar Teides papėdėje yra ką pažiūrėt, aš kažkaip bijau kilti iki viršunes, turiu su sveikata šiek tiek problemu, tai nenoriu rizikuot ir susigadinti sau įspūdžių
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2016 12 19, 19:40)
aš galvoju apie Loro ir Siamo parkus
ar verta ten eit
brangūs baisiai, bet atrodo viliojančiai

I Loro butinai.Siam nebuvom,nes nepernesu jokio taskimosi.
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2016 12 19, 21:16)
dėl Loro parko kaip ir buvau jau apsisprendus, dvejojau tik dėl siamo, nes
6 gaunas labai daug

ir vis tik būsim vasario mėn, tai gal ir nebus labai baisiai karšta ir tam vandens parke tada vėsoka

Papildyta:
o kodėl jūs nakvojote trobelėj, kad ryt jau būti ten?
nes kaip suprantu ten per dieną viskas apeinama, juk kaip suprantu net ir tas maršrutas kur su leidimu ilgiau kaip val ntrunka?

Matai Keistuole,alpinizmo tikslas butent nuo pasiekto tikslo pamatyti sauleteki.Tam ir kopiama.Draugai kope i Kilimanzara su gidais,tai laikas netgi tam apskaiciuojamas.
Atsakyti
QUOTE(I.Elija @ 2016 12 19, 22:19)


Matai Keistuole,alpinizmo tikslas butent nuo pasiekto tikslo pamatyti sauleteki.Tam ir kopiama.Draugai kope i Kilimanzara su gidais,tai laikas netgi tam apskaiciuojamas.


supratau, iki alpinistės man dar toli smile.gif
tiesiog mėgstu daug visur vaikščioti
o šiuo atveju noriu vaikams kuo daugiau parodyt, kol dar kažkiek galiu finansiškai ir fiziškai ir jie dar su manim keliauja smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Vėja2 @ 2016 12 19, 22:04)
Tai gal skrydžiai su persedimais turi ir privalumų  biggrin.gif  -gali kojos prasimankštinti  biggrin.gif


paskaičius ir aš tą patį pagalvojau, kad gal jau geriau 2 skrydžiai po 3 val, nei
vairuot į Varšuvą ir dar paskui 6 val skristi ir dar greičiausiai nakvot varšuvoj grįžtant, nes kiek pamenu parskrendi vėlai ir naktį po to dar tiek vairuot ne itin saugu
įtariu ir finansiškai tas ant to išeina, o laiko tai ir daugiau susigaišta, nepaisant to, kad skrydis tiesoginis


Atsakyti