Užklausiau savo šeimos gyd. apie tą skiepą, tai irgi siūlo.
Aš irgi jau po skiepo , paklausiau pas gydytoja ar rekomenduoja - tai atsakė , kad ne tik kad rekomenduoja , bet netgi būtina. Bet įdomu, kodėl prieš tai nepasiūlė . Žodžiu reikia pačioms viską žinoti.
Ar galimas tas skiepas gydymo chemoterapija metu? Ar tik po vidu gydymu?
Žvirbliuk19, nežinau ar galima skiepintis chemo metu. Aš jau 3 metai po gydymo.
Bet po skiepo nebuvo jokių šalutinių- nei temperatūros, nei šiaip jokios nemalonios savijautos, tik tiek kad skiepytą ranką pusdienį skaudėjo.
Ar galimas tas skiepas gydymo chemoterapija metu? Ar tik po vidu gydymu?
Gal esate (buvote) ER+, PR+, HER2 +++? Kokia chemoterapijos schema buvo taikoma? Arba bent jau kurių buvo HER2 teigiamas? Nes po "raudonosios" auglys išvis nesumažėjo, ar buvo tų, kam po "raudonosios" buvo teigiamas efektas?
Invazyvi duktalinė karcinoma, blogai diferencijuota G3, cT2N2MO, stadija III, ER95%, PR40%, HER2 3+, Ki67 15%, karštame taške 25 %. Buvo 4 kartai (epirubicinas plius ciklofosfamidas). Epirubicinas ir epirubicino hidrochloridas turbūt yra tas pats? Ultragarso išvada po 4 chemijų: pažastų l/m pan. dydžio, naviko plotas didesnis lyginant su ankstensiu aprašymu, tačiau galima paklaida, nesant vieno aiškaus navikinio mazgo, stabili liga. Ir dar išvadoje nurodyta, kad panašu, kad navikas FRAGMENTUOJASI, gal žinote, ką tai reiškia? Googlinau visom mokamom kalbom, ką tai reiškia, bet atsakymo neradau, matyt, žiūrint į knygą, reikia mokėti pamatyti ne špygą. Būčiau dėkinga už atsakymą iki mėnulio ir atgal.
Gerb. Aisvyde,
Ki67 nėra labai didelis (tai gerai, bet su šiom ligom nieko nėra gerai, nes ir ki67 gali kisti, ir, tikriausiai, nemažėti - atsiprašau, kad tai sakau). Ar dar nebuvo komisijos po 4 kartų, ar šiaip kokių sprendimų, t.y. ar ultragarso, ir kas iš jo seka, nepakomentavo jūsų gydytoja? Dabar jums, kaip suprantu, turėtų skubiai skirti neoadjuvantinį docetakselį su trastuzumabu, arba docetakselį su trastuzumabu bei pertuzumabu - tai įprastas protokolas po 4 kursų EC chemoterapijos, jei ji nelabai veiksni. Arba gali siūlyti operaciją, ir minėtąjį protokolą skirti po to. Gydytojai turi žinoti, kuris variantas geriau. Ką šiuo atveju reiškia ,,fragmentuojasi", būtinai turite klausti gydytojos. Epirubicino hidrochloridas yra tiesiog epirubicinas, paprastai šnekant.
Ligos eigą prognozuoti sunku, bet jokiu būdu nesitenkinkite ,,stabilia liga" (na, tuo neturi būti patenkinti ir jūsų gydytojai), nes jūsų liga šioje stadijoje yra IŠGYDOMA ir gerai yra tik tada, kai jos nelieka, o ne kai ji stabili. Advokataukite už save, ir tikėitės, ir reikalaukite tik išgydymo, ir nieko kito. Svarbiausia - delsti negalima.
Saulius
Ačiū labai už atsakymą, jis man yra be galo svarbus, kažkoks trupnėlis aiškumo ir apibrėžtumo, ir ačiū, kad esate geras psichologas:) Iki vizito pas gydytoją liko savaitė, tai vis dar laukime. Gal kartais žinote, kas nulemia, kad skiriama iškart EC schema, o ne docetakselis + karboplatina + herceptinas + pertuzumabas? Ar po 4 kartų būna komisija, jei gydymas neefektyvus?
Aisvyde, kur gydotes? As kmuk. Mano hern2+, bet hormonams neigiamas. Man po 2 ir 4 raudonu mazai sumazejo (nepamenu kiek, bet mazai). Ta suzinojau nuejus echoskopuotis (privaciai), ejau po 2 raudonu ir po 4. Mazejo labai nezenkliai. Chemoterapeute neskyre tyrimu po raudonosios chemo. O kai parodziau echo ats -nesureiksmino. Jos komentaras buvo, kad nieko tokio, tipo pabaigus raudonas -gausiu biologine, o ji tai jau mazins. Po viso gyd sumazejes navikas buvo nuo 2.5 cm iki 0.8 cm
Aisvyde, TCHP arba AC-THP yra įprasti ir vienodai efektyvūs protokolai, bet pasižymi skirtingais toksiškumais, kurie yra didesni TCHP atveju, todėl, pvz., vyresnio amžiaus ar blogesnius sveikatos rodiklius turintiems žmonėms neoadjuvantinis AC-THP (kuriame T, šiuo atveju, yra Taxol'as (paclitaxelis), o ne Taxotere'as (docetaxelis), ir jis taikomas pvz., 12 savaičių) yra dažniau taikomas, tad gydytojo pasirinkims jūsų atveju yra geras. Reikia judėti toliau.
Saulius
HER2_Treatment_Algorithms.jpg 102,47KB 0 Parsiųsta kartų
Noriu pasidžiaugti, kad po 73 skambučių pavyko prisiskambinti šiandien į NVI ir užsiregistruoti konsultacijai dėl ilgalaikės stebėsenos, kuri įvyks po keturių mėnesių Tai jau po paskutinio vizito bus praėję 16 mėn. Tuo metu spaudoje NVI gydytojos spausdina straipsnius kaip svarbu save dažnai stebėti, daryti tyrimus ir tt. Ot laikai...