Įkraunama...
Įkraunama...

Pamatai, 11 tema

Spėju, kad su konstruktorium nevisai susikalbėjot, 2m gylis būtu gręžtinių pamatų (ten jūsų gruntas stipriausias), 35MPa yra ~ 3500 tonų/m2 smile.gif. Kai vidutinis namo svoris 200-300 t, o pirmo aukšto plotas ~100m2 gaunasi 1m2 grunto tenka ~ 3t atlaikyti. Kaip supratau parašė tik iš po plokštės pašalinti augalini sluoksnį ir sutankinti gruntą. Nebent namo forma labai sudėtinga.
Plokštumini pamatą dariausi pats, bet nesu didelis pamatų žinovas.
Pridedu nuorodą, kas gali atsitikti blogiausio plokštuminiam pamatui, jei gruntas labai silpnas
https://www.youtube....h?v=X75HZV9uYWs
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2017 04 17, 10:43)
Kiek matau, jie lyg ir be standumo briaunų po nešančiomis sienomis, gan nestandartinis sprendimas. Išlyginamąjį ar pan buterbrodą mačiau kažkur brėžiniuose, bet kažkaip kiek skaitinėjau pas mus tiesiog į plokštę viską betonuoja. Pliusų tas buterbrodas lyg ir turi, bet ir kainą užkelia atitinkamai.

Mano atveju šalinome/pylėme po pamatu grunto maždaug metrą gilyn. Natūralus gruntas dar silpnesnis. XPS po nešančiomis, kitus EPS150. Bet pamatas su standumo briaunomis.

Kas projektavo pamatus? Ar tas konstruktorius juose specializuojasi ar šiaip pirmą blyną suskaičiavo? Gal dar pasikonsultuoti su kitu konstruktoriu - žiūrėk pigiau pagal naują projektą pasidaryti išeis..

Mano atveju konstruktorius rekomendavo nusikasti 40 cm augalinį sluoksnį, pabandyt sutankinti nedidelį plotelį ir jei natūralus pagrindas susitankina iki 20 MPa, tai to užtenka ir galima pilti 30 cm žvyro/skaldos ir tankinti iki 30 MPa. Jei nukasus natūralus pagrindas nesusitankina iki 20 MPa, kasti dar 30 cm gilyn ir viso pilti 60 cm žvyro/skaldos. Pas mane smėlingas priemolis.

Kas liečia XPS, tai konstruktorius rekomendavo dėti bent pirmą 10 cm sluoksnį visą iš XPS, nes graužikai jo nelabai mėgsta, o likusį 20 cm sluoksnį ne po standumo briaunom dėti iš EPS 150.

Visumoj esu patenkintas konstruktoriaus darbu bei žiniomis. Tiesa, pamatai dar neįrengti, tai negaliu patvirtinti, kad jo rekomendacijos buvo teisingos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2017 04 17, 21:31)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Verteris" data-cid="71573621" data-time="1492418587">Kiek matau, jie lyg ir be standumo briaunų po nešančiomis sienomis, gan nestandartinis sprendimas. Išlyginamąjį ar pan buterbrodą mačiau kažkur brėžiniuose, bet kažkaip kiek skaitinėjau pas mus tiesiog į plokštę viską betonuoja. Pliusų tas buterbrodas lyg ir turi, bet ir kainą užkelia atitinkamai.</blockquote>
<div>Nieko neradau google apie standumo briaunas pamatuose. Kas tai?</div>
<div>Kokie pliusai tokio perteklinio buterbrodo? Nelabai matau, kokia gali būti tokio tipo nauda.</div>
<p> </p>
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Verteris" data-cid="71573621" data-time="1492418587">

Mano atveju šalinome/pylėme po pamatu grunto maždaug metrą gilyn. Natūralus gruntas dar silpnesnis. XPS po nešančiomis, kitus EPS150. Bet pamatas su standumo briaunomis.
</blockquote>
<p>Kokia buvo geologija? Kokiam gylyje prasidėjo stipresnis gruntas? Kokiam gylyje gruntiniai vandenys? Aš konstruktoriaus prašiau XPS sudėti po nešančiosiomis sienomis - kitur parinkti EPS. Todėl nesuprantu, ar pamiršo, ar tik su XPS ir reiks daryti.</p>
<p> </p>
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Verteris" data-cid="71573621" data-time="1492418587">

Kas projektavo pamatus? Ar tas konstruktorius juose specializuojasi ar šiaip pirmą blyną suskaičiavo? Gal dar pasikonsultuoti su kitu konstruktoriu - žiūrėk pigiau pagal naują projektą pasidaryti išeis..</blockquote>
<p>Projektavo architektės konstruktorius, su kuriuo ji pastoviai dirba. Bet kaip suprantu, dirba daugiausia ne su individualių namų projektais, labiau daugiaaukščiais. Pats konstruktorius sakė, kad sau domėjosi tokiais pamatais, bet paskaičiavo, kad per brangu bus įsirengti. Kažkaip manau, kad arba nedaręs plokštuminių arba nedaug. Jam apie 40 m.</p>


Standumo briaunos - tai pamato pastorinimai po nešančiomis sienomis, galima pažiūrėti čia - http://www.tipinis.l...veiksliukas.png

Vieną pliusą atskiros šildomos 'stiažkės' jai paminėjo - galima bandyti reguliuoti temperatūras atskiros patalpose. Dar pliusas būtų greitesnė reakcija pradėjus šildyti - vienas dalykas įšildyti 8cm storio sluoksnį, kitas - ~50 tonų stipriai armuoto betono. Na ir dar nepaminėtas plokštuminio pamato minusas - per tą plokštę garsas pakankamai gerai sklinda, tai jei svarbu viename namo gale negirdėti kas vyksta kitame, tai atskira šildoma 'stiažkė' čia būtų pliusas. Ai, na ir atskirai vedžiojant grindinio šildymo vamzdelius mažiau galvą skauda statybų metu, etapai išsiskiria. Man, pvz., grindinio šildymo vamzdelius 'nepataikė' išvesti į būsimą sieną, greta visi išlindo. Kažkaip pražiopsojome matmenis...

Kiek čia dideli pliusai - asmeninių preferencijų reikalas.

Gruntas pas mane dar silpnesnis, purus smėlis iki 3m, toliau pusmetris priemolio, giliau vėl purus smėlis ir kažkas tvirtesnio tik nuo 6m prasideda. Vandenys kažkur tarp 2 ir 2,5 m gylio. Kaip sakiau, nustumdėme augalinį ir visokias šiukšles, paskui tankinome natūralų gruntą, klojome geotekstilę ir geotinklą (būtent šis stabilizuoja visą žvyro pagalvę po pamatu), paskui per du kartus pylėme po ~30cm paprasto žvyro ir atskirai juos tankinome. Viršutinį sluoksnį sutankinome iki 35-40 Mpa.

Kiek pagal esamą projektą armatūros/betono yra suskaičiuota?


Atsakyti

Kiek pagal esamą projektą armatūros/betono yra suskaičiuota?

Priedas  PamatinePlokste.jpg   61,06KB   0 Parsiųsta kartų

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mjjm: 18 balandžio 2017 - 10:40
QUOTE(mjjm @ 2017 04 18, 10:39)
<p>Kiek pagal esamą projektą armatūros/betono yra suskaičiuota?</p>

O koks pamato plotas?
Pas mane viso ~170 m2, tai eina 3.2 t armatūros, bei 33 m3 betono
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makaroncikas: 18 balandžio 2017 - 10:56
QUOTE(mjjm @ 2017 04 18, 10:39)
<p>Kiek pagal esamą projektą armatūros/betono yra suskaičiuota?
Priedas  PamatinePlokste.jpg   61,06KB   0 Parsiųsta kartų</p>


Na gaunasi ~100 kg armatūros per 1 m3 betono, lyg ir normaliai.

Tai sprendimas lieka jums - arba daryti kaip suprojektuota, arba bandyti šnekėtis su šių pamatų projektavime besispecializuojančiu konstruktoriumi, gal optimalesnių sprendimų pasiūlys (atitinkamai, gal ir pamato perprojektavimo kaina mažesnėmis medžiagų sąnaudomis pasidengs). Pasitikėti supermamų patarimais 'ai, čia per daug suprojektuota, čia galima daryti kitaip ir t.t.' nedrįsčiau smile.gif
Atsakyti

O koks pamato plotas?
Pas mane viso ~170 m2, tai eina 3.2 t armatūros, bei 33 m3 betono

Pamatų plotas ~80 m2, 2 aukštų namas.

Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2017 04 18, 12:39)
Pamatų plotas ~80 m2, 2 aukštų namas.

Na kaip ir Verteris pastebėjo, proporcijos išlaikytos, bet kiekvienas atvejis skirtingas, nes skaičiuojamos skirtingos apkrovos, skirtingi tempimai, gruntas ir t.t. Protingiausia būtų pasikonsultuot su kitu plokščių pamatų konstruktoriumi. Jei reikės, galėsiu duot kontaktus savojo.

Kadangi kalba pakrypo apie plokščiuosius pamatus, tai prie to pačio paklausiu ar darotės drenažą perimetru? Mano antveju konstruktorius sakė, kad drenažas nebūtinas, bet kiek žiūrėjau kitus projektus, daugumoje drenažas numatytas, tik įdomu, ar dėl šventos ramybės, ar dėl būtinumo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Makaroncikas @ 2017 04 18, 16:26)
Na kaip ir Verteris pastebėjo, proporcijos išlaikytos, bet kiekvienas atvejis skirtingas, nes skaičiuojamos skirtingos apkrovos, skirtingi tempimai, gruntas ir t.t. Protingiausia būtų pasikonsultuot su kitu plokščių pamatų konstruktoriumi. Jei reikės, galėsiu duot kontaktus savojo.

Kadangi kalba pakrypo apie plokščiuosius pamatus, tai prie to pačio paklausiu ar darotės drenažą perimetru? Mano antveju konstruktorius sakė, kad drenažas nebūtinas, bet kiek žiūrėjau kitus projektus, daugumoje drenažas numatytas, tik įdomu, ar dėl šventos ramybės, ar dėl būtinumo smile.gif


Man pirmas konstruktorius suprojektavo pamatus su ~150kg armatūros/1m3 betono, plius dar keistų sprendimų privėlė. Nuėjau pas kitą, perprojektavo, armatūros poreikis sumažėjo 1 tona, padarė pagrindo paruošimo instrukcijas (išvengiau poros mašinų skaldos), tai jau vien ant to atsipirko projekto perdarymas.

Drenažo poreikį diktuoja gruntas aplinkui, gruntiniai vandenys. Kai koks priemolis/molis - būtinas, kai pas mane smėlis aplinkui ir gruntiniai vandenys 2 metrais žemiau, plius visas vanduo nuo stogo nuvedamas tolyn nuo namo į infiltracijos šulinį, sakė nereikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: 18 balandžio 2017 - 17:04
QUOTE(Verteris @ 2017 04 18, 17:03)
Drenažo poreikį diktuoja gruntas aplinkui, gruntiniai vandenys. Kai koks priemolis/molis - būtinas, kai pas mane smėlis aplinkui ir gruntiniai vandenys 2 metrais žemiau, plius visas vanduo nuo stogo nuvedamas tolyn nuo namo į infiltracijos šulinį, sakė nereikia.

Na pas mane smėlingas priemolis ir gruntinių vandenų 6 metrų gylyje nerasta, tai irgi sakė, kad drenažas nebūtinas. Nuo stogo vanduo irgi nuvedamas į infiltracijos šulinuką, bet kažkaip neramu, jei bus didelė liūtis, tai ir ne nuo stogo bus sočiai to vandens. Pas kai kuriuos kaimynus matau balos dar iki šiol telkšo, nors mano sklype jų nematyt. Tai va ir sprendžiu dilemą, ar pasitikėt grunto tyrimais bei skaičiavimais ir nieko nedaryt, ar išleisti papildomus kelis šimtus eurų ir apsidraudimui numesti drenažo šlangą aplink namą smile.gif
Atsakyti
sveiki,
ar reikia laukti kol nuses fundamentas?
idomu is praktikos,kas lauke o kas ne ir koks "rezultatas"?
Atsakyti
palaukėm 25 d, ir sienos šoko į viršų smile.gif

1a - jokiu problemų

QUOTE(jolitti @ 2017 05 02, 11:28)
sveiki,
ar reikia laukti kol nuses fundamentas?
idomu is praktikos,kas lauke o kas ne ir koks "rezultatas"?

Atsakyti