Įkraunama...
Įkraunama...

Pamatai, 11 tema

QUOTE(funtikas2999 @ 2017 03 29, 13:13)
pagal taisykles tai turėtų dėtis profiliukas, kad virš korio vanduo nueitų, bet dažniausiai visi nupjauna palei žemės paviršių ir palieka tą korio galą po žeme...

Suprantu, kad jei dedi profiliuką - tai jį dedi cokolio viršuje, t.y. po pat sienos apšiltinimu. O tai gaunasi kokia 20-40 cm nuo žemės paviršiaus.
Kaip tuomet apdailinti po to tą membraną? Ar galima ją užtinkuoti?

Ir dar vienas dalykas - visur youtubes filmukuose matau kaip tą memdraną tvirtina prie mūro arba pamato. Tačiau niekur nematau kaip tvirtinti prie EPS'o.
Ar nebus čia perteklinė pamato apsauga, eps'as + membrana????
Kaip pritvirtinti membraną prie eps'o?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo runchikas: 29 kovo 2017 - 13:38
membrana baigiasi ties trinkeliu lygiu. cokolio apdaila - pagal pageidavima
prie eps membrana prisispaudzia užberiant gruntu..... (na arba iš viršaus - profiliuku)

QUOTE(runchikas @ 2017 03 29, 12:31)
Suprantu, kad jei dedi profiliuką - tai jį dedi cokolio viršuje, t.y. po pat sienos apšiltinimu. O tai gaunasi kokia 20-40 cm nuo žemės paviršiaus.
Kaip tuomet apdailinti po to tą membraną? Ar galima ją užtinkuoti?

Ir dar vienas dalykas - visur youtubes filmukuose matau kaip tą memdraną tvirtina prie mūro arba pamato. Tačiau niekur nematau kaip tvirtinti prie EPS'o.
Ar nebus čia perteklinė pamato apsauga, eps'as + membrana????
Kaip pritvirtinti membraną prie eps'o?

Atsakyti
QUOTE(runchikas @ 2017 03 29, 13:31)

Ar nebus čia perteklinė pamato apsauga, eps'as + membrana????
Kaip pritvirtinti membraną prie eps'o?


tai jums xps nera deti reikalo, tai membrana pertekline apsauga. Kaip galvojat suslapusio EPS silumine varza bus geresne ar blogesne ? Suprasciau jog detumete XPS's be membranos, dabar paprastas EPS'as.
Atsakyti
QUOTE(runchikas @ 2017 03 27, 15:48)
Sveiki namų statytojai. Vėl reikia jūsų patarimo.

Išsiliejome pamatus, ir nusprendėme, kad apsiskaičiavome ir rostverką išliejome per žemai. Norime dabar pakelti namo nulį per ~30 cm nuo rostverko viršaus. Namas bus statomas iš akyto betono blokelių.




Kad jau reiks damūryti eilę - gal verta investuoti ir pasiaukštinti putstiklio blokeliais - nutrauktumėt šalčio tiltą. Na bet jei XPSui nesusikrapšto pinigėliai, matyt putstiklio blokeliams neinvestuosit tuo labiau.
Atsakyti
Investuoti... į neatsiperkantį reikalą?
Atsakyti
QUOTE(runchikas @ 2017 03 28, 12:59)
Korį tikrai naudosiu. Juolab kad kaina nėra didelė. Tačiau ar jis tikrai apsaugo EPS'ą nuo tiesioginio vandens ir drėgmės? Ar daugiau skirtas EPS'o vėdinimui per gumbus?

detalėje siūlau padidinti apatinės dalies apšiltinimo storį, apsauginį sluoksnį "korį" ant EPS reikėtų naudoti.
Atsakyti
Gal kas aplink Vilnių 2016 -2017 m. betonavosi plokštinius pamatus ir esate patenkinti atliktu darbu. Ar galėtumėte pasidalinti betonuotojų kontaktais?
Atsakyti
Gal kas žinote kas Vilniuje prekiauja EPS100 putplasčiu kurių lakštai 0,6 m pločio? Aišku už geriausią kainą smile.gif
Jau radau, sorry uz spama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo runchikas: 03 balandžio 2017 - 09:41
Pasikartosiu. Gal kas aplink Vilnių 2016 -2017 m. betonavosi plokštinius pamatus ir esate patenkinti atliktu darbu. Ar galėtumėte pasidalinti betonuotojų kontaktais?
Atsakyti
Sveiki, turiu klausimą dėl plokštuminių pamatų. Plokštuminius kiek domėjausi, rašo kad galima ant bet kokio grunto įrengti, net silpno. Nuorodoje https://goo.gl/g8KWy9 geologinė ataskaita ir pamato detalė.
1. Kokio gylio duobę reiktų kasti plokštuminiams pamatams mano atveju? Man konstruktorius sakė, kad 2 metrus pagal mano geologijos duomenis - ar ne per daug? Namas 2 aukštų, Arko M18 blokelių, gelžbetoninėm perdangom.
2. Kitas klausimas dėl grindų detalės - ten virš 25 cm pamatinės plokštės dar suplanavo 3cm EPS80 ir 8cm išlyginamojo betono. Ar taip daroma? Juk grindinio šildymo vamzdeliai paprastai išvedžiojami pačioje plokštėje - o papildomas EPS ir betono sluoksnis virš plokštės stabdys šilumos kilimą.
3. Man po visu pamatu suplanavo 30cm XPS - prabangoka. Kai kurie mačiau apsiriboja XPS po laikančiom sienom, kitur - EPS200. Ar verta visur dėti XPS, ypač, jei šiaip ar taip visą polistireną izoliuosi plėvele?
Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2017 04 17, 09:46)
<div>Sveiki, turiu klausimą dėl plokštuminių pamatų. Plokštuminius kiek domėjausi, rašo kad galima ant bet kokio grunto įrengti, net silpno. Nuorodoje <strong><a data-ipb='nomediaparse' href='https://######/g8KWy9'>https://######/g8KWy9</a></strong> geologinė ataskaita ir pamato detalė.</div><div>1. Kokio gylio duobę reiktų kasti plokštuminiams pamatams mano atveju? Man konstruktorius sakė, kad 2 metrus pagal mano geologijos duomenis - ar ne per daug? Namas 2 aukštų, Arko M18 blokelių, gelžbetoninėm perdangom.</div><div>2. Kitas klausimas dėl grindų detalės - ten virš 25 cm pamatinės plokštės dar suplanavo 3cm EPS80 ir 8cm išlyginamojo betono. Ar taip daroma? Juk grindinio šildymo vamzdeliai paprastai išvedžiojami pačioje plokštėje - o papildomas EPS ir betono sluoksnis virš plokštės stabdys šilumos kilimą.</div><div>3. Man po visu pamatu suplanavo 30cm XPS - prabangoka. Kai kurie mačiau apsiriboja XPS po laikančiom sienom, kitur - EPS200. Ar verta visur dėti XPS, ypač, jei šiaip ar taip visą polistireną izoliuosi plėvele?</div>


Kiek matau, jie lyg ir be standumo briaunų po nešančiomis sienomis, gan nestandartinis sprendimas. Išlyginamąjį ar pan buterbrodą mačiau kažkur brėžiniuose, bet kažkaip kiek skaitinėjau pas mus tiesiog į plokštę viską betonuoja. Pliusų tas buterbrodas lyg ir turi, bet ir kainą užkelia atitinkamai.

Mano atveju šalinome/pylėme po pamatu grunto maždaug metrą gilyn. Natūralus gruntas dar silpnesnis. XPS po nešančiomis, kitus EPS150. Bet pamatas su standumo briaunomis.

Kas projektavo pamatus? Ar tas konstruktorius juose specializuojasi ar šiaip pirmą blyną suskaičiavo? Gal dar pasikonsultuoti su kitu konstruktoriu - žiūrėk pigiau pagal naują projektą pasidaryti išeis..
Atsakyti

Kiek matau, jie lyg ir be standumo briaunų po nešančiomis sienomis, gan nestandartinis sprendimas. Išlyginamąjį ar pan buterbrodą mačiau kažkur brėžiniuose, bet kažkaip kiek skaitinėjau pas mus tiesiog į plokštę viską betonuoja. Pliusų tas buterbrodas lyg ir turi, bet ir kainą užkelia atitinkamai.
Nieko neradau google apie standumo briaunas pamatuose. Kas tai?
Kokie pliusai tokio perteklinio buterbrodo? Nelabai matau, kokia gali būti tokio tipo nauda.

 


Mano atveju šalinome/pylėme po pamatu grunto maždaug metrą gilyn. Natūralus gruntas dar silpnesnis. XPS po nešančiomis, kitus EPS150. Bet pamatas su standumo briaunomis.

Kokia buvo geologija? Kokiam gylyje prasidėjo stipresnis gruntas? Kokiam gylyje gruntiniai vandenys? Aš konstruktoriaus prašiau XPS sudėti po nešančiosiomis sienomis - kitur parinkti EPS. Todėl nesuprantu, ar pamiršo, ar tik su XPS ir reiks daryti.

 


Kas projektavo pamatus? Ar tas konstruktorius juose specializuojasi ar šiaip pirmą blyną suskaičiavo? Gal dar pasikonsultuoti su kitu konstruktoriu - žiūrėk pigiau pagal naują projektą pasidaryti išeis..

Projektavo architektės konstruktorius, su kuriuo ji pastoviai dirba. Bet kaip suprantu, dirba daugiausia ne su individualių namų projektais, labiau daugiaaukščiais. Pats konstruktorius sakė, kad sau domėjosi tokiais pamatais, bet paskaičiavo, kad per brangu bus įsirengti. Kažkaip manau, kad arba nedaręs plokštuminių arba nedaug. Jam apie 40 m.

Atsakyti