Įkraunama...
Įkraunama...

Pamatai, 11 tema

Sveiki namų statytojai. Vėl reikia jūsų patarimo.

Išsiliejome pamatus, ir nusprendėme, kad apsiskaičiavome ir rostverką išliejome per žemai. Norime dabar pakelti namo nulį per ~30 cm nuo rostverko viršaus. Namas bus statomas iš akyto betono blokelių.

Lieti antrą sluoksnį betono nematome prasmės - per sudėtinga.
Damūryti vieną eilę iš betoninių blokelių neina nes nėra 25 cm pločio pilnavidurių blokelių.

Galvojme viš esančio pamato įrengti hidroizoliaciją, ir išmūryti vieną pilną eilę akyto betono blokelių, ją apšiltinant ir uždengiant "koriu" kartu su betoniniu rostverku.
Laukiu jūsų minčių

Čia numatoma pamato schema
Priedas  Pamatai3.png   69,62KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti
mano nuomone tai dar ir geriau, kad apsiskaiciavot- siltesne sienos apacia bus.
Atsakyti
[quote=runchikas,2017 03 27, 15:48]
Sveiki namų statytojai. Vėl reikia jūsų patarimo.

Išsiliejome pamatus, ir nusprendėme, kad apsiskaičiavome ir rostverką išliejome per žemai. Norime dabar pakelti namo nulį per ~30 cm nuo rostverko viršaus. Namas bus statomas iš akyto betono blokelių.

Lieti antrą sluoksnį betono nematome prasmės - per sudėtinga.
Damūryti vieną eilę iš betoninių blokelių neina nes nėra 25 cm pločio pilnavidurių blokelių.

Galvojme viš esančio pamato įrengti hidroizoliaciją, ir išmūryti vieną pilną eilę akyto betono blokelių, ją apšiltinant ir uždengiant "koriu" kartu su betoniniu rostverku.
Laukiu jūsų minčių



Pridėta:

Atsakyti
Kas čia per pataisymas EPS70 į gruntą..? Tik ne prasčiau nei EPS100 žemėn laidot smile.gif
Atsakyti
QUOTE(funtikas2999 @ 2017 03 27, 22:12)
Kas čia per pataisymas EPS70 į gruntą..? Tik ne prasčiau nei EPS100 žemėn laidot smile.gif

Xpsa reikia dėti arba bent geopora, beveik visi taupo kur nereikia.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2017 03 27, 18:44)
mano nuomone tai dar ir geriau, kad apsiskaiciavot- siltesne sienos apacia bus.


Šiltesnė tai šiltesnė, tačiau bijau kad akytas betonas "per žemai" bus. T.y. per arti grunto ir drėgmės.

QUOTE(zigiz @ 2017 03 27, 21:08)


zigi, ar teisingai suprantu, kad tik siūlai padidinti putplasčio sluoksnį, ar ir sakai, kad neverta naudoti drenažinės membranos?
Hidroizoliacija tai čia savaime suprantama smile.gif net nepaišiau jos.

QUOTE(funtikas2999 @ 2017 03 27, 23:12)
Kas čia per pataisymas EPS70 į gruntą..? Tik ne prasčiau nei EPS100 žemėn laidot smile.gif


Geoporas mano nuomone pigus reklaminis triukas. XPS'as tinkamas sprendimas tačiau man per brangus. Visa kas bus žemėje - dėsiu EPS100, o kas virš žemės EPS70
Atsakyti
QUOTE(runchikas @ 2017 03 28, 10:35)
Šiltesnė tai šiltesnė, tačiau bijau kad akytas betonas "per žemai" bus. T.y. per arti grunto ir drėgmės.

Jeigu po žeme esantis akytbetonis sušlaps tai nieko gero nebus.
Šiltesnį variantą geriau daryti pakeliant grindis aukščiau.
Jeigu garantuojate, kad pirmos eilės neapsems niekada (pvz namas ant kalniuko, smėlis) tai tada gal ir galima taip daryti, visais kitais atvejais siūlyčiau HAUS P25 blokelius tokioje vietoje. Membrana korys yra labai rekomenduotinas EPSui po žeme.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2017 03 28, 13:30)
Jeigu po žeme esantis akytbetonis sušlaps tai nieko gero nebus.
Šiltesnį variantą geriau daryti pakeliant grindis aukščiau.
Jeigu garantuojate, kad pirmos eilės neapsems niekada (pvz namas ant kalniuko, smėlis) tai tada gal ir galima taip daryti, visais kitais atvejais siūlyčiau HAUS P25 blokelius tokioje vietoje. Membrana korys yra labai rekomenduotinas EPSui po žeme.


Korį tikrai naudosiu. Juolab kad kaina nėra didelė. Tačiau ar jis tikrai apsaugo EPS'ą nuo tiesioginio vandens ir drėgmės? Ar daugiau skirtas EPS'o vėdinimui per gumbus?
Atsakyti
Negi taip žemai padarytas rostverkas?
As 1 blokeli tik paaukojau rostverkui. Ir jis lauke....

QUOTE(runchikas @ 2017 03 28, 11:59)
Korį tikrai naudosiu. Juolab kad kaina nėra didelė. Tačiau ar jis tikrai apsaugo EPS'ą nuo tiesioginio vandens ir drėgmės? Ar daugiau skirtas EPS'o vėdinimui per gumbus?

Atsakyti
Sveiki.
Pas mane tas pats mazgas, visa pamata "ivyniojau" i xps polistirena.
Apatini blokeli dejau ne duju silikato, o keramzito. Nezinau kiek tai geriau ar blogiau, bet vis ne duju silikatas zemiau namo nulio. Toliau ant jo muryjau duju silikata.
Sekmes.
Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2017 03 28, 15:49)
Negi taip žemai padarytas rostverkas?
As 1 blokeli tik paaukojau rostverkui. Ir jis lauke....


Joo. Tikrai žemai. Dabartinis rostverko viršus vos vos aukščiau įvažiavimo keliukui (gruzas + žvyras). O įvažiavimui ir aikštelei dar pilsis smėlis ir dėsis trinkelės. Taigi 30 cm minimum pasikels.
Papildyta:
QUOTE(NeAndrius @ 2017 03 28, 16:43)
Sveiki.
Pas mane tas pats mazgas, visa pamata "ivyniojau" i xps polistirena.
Apatini blokeli dejau ne duju silikato, o keramzito. Nezinau kiek tai geriau ar blogiau, bet vis ne duju silikatas zemiau namo nulio. Toliau ant jo muryjau duju silikata.
Sekmes.


Lygiai tą patį ir aš galvoju - naudoti "fibą".
O dėl XPS'o tai nenaudosiu, nes tokį storį (10cm) krauti per brangu. Dėsiu EPS 100 ir vilksiu į korį.


Ar galite patarti dar dėl korio? Ar jį reikia įgilinti giliau nei rostverkas? Kaip jis jungiasi su sienos šiltinimo sluoksniu, jei sienos siltalas išsikišęs 10 cm į išorę nuo pamato šiltalo?
Atsakyti
QUOTE(runchikas @ 2017 03 29, 12:29)
Joo. Tikrai žemai. Dabartinis rostverko viršus vos vos aukščiau įvažiavimo keliukui (gruzas + žvyras). O įvažiavimui ir aikštelei dar pilsis smėlis ir dėsis trinkelės. Taigi 30 cm minimum pasikels.
Papildyta:
Lygiai tą patį ir aš galvoju - naudoti "fibą".
O dėl XPS'o tai nenaudosiu, nes tokį storį (10cm) krauti per brangu. Dėsiu EPS 100 ir  vilksiu į korį.
Ar galite patarti dar dėl korio? Ar jį reikia įgilinti giliau nei rostverkas? Kaip jis jungiasi su sienos šiltinimo sluoksniu, jei sienos siltalas išsikišęs 10 cm į išorę nuo pamato šiltalo?
pagal taisykles tai turėtų dėtis profiliukas, kad virš korio vanduo nueitų, bet dažniausiai visi nupjauna palei žemės paviršių ir palieka tą korio galą po žeme...
Atsakyti