Įkraunama...
Įkraunama...

Pamatai, 11 tema

Sveiki,
 
Rekomenduokite, patarkite prašau plokštuminių pamatų konstruktorių / projektuotoją. Geriausiai Kaune. Bet tiktų ir kiti miestai.
 
10 x 9 mtr, geologiniai matavimai atlikti. Kauno raj.
 
Taip pat gal kas zinote numanote kiek ilgai XPS'as po pamatu išgyvens ? Ta prasme nesuirs, nesudūlės. Kiek domėjausi gamintojai rašo 50 ir daugiau metu. Bet kaip tokiam statiniui atrodo mažokai.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerobotas: 02 lapkričio 2018 - 11:17
QUOTE(nerobotas @ 2018 11 02, 12:16)
<div>Sveiki,</div>
<div> </div>
<div>Rekomenduokite, patarkite prašau plokštuminių pamatų konstruktorių / projektuotoją. Geriausiai Kaune. Bet tiktų ir kiti miestai.</div>
<div> </div>
<div>10 x 9 mtr, geologiniai matavimai atlikti. Kauno raj.</div>
<div> </div>
<div>Taip pat gal kas zinote numanote kiek ilgai XPS'as po pamatu išgyvens ? Ta prasme nesuirs, nesudūlės. Kiek domėjausi gamintojai rašo 50 ir daugiau metu. Bet kaip tokiam statiniui atrodo mažokai.....</div>

Sveiki, man darė.
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2018 11 02, 12:59)
Sveiki, man darė.

Man irgi
Atsakyti
QUOTE(nerobotas @ 2018 11 02, 12:16)
Rekomenduokite, patarkite prašau plokštuminių pamatų konstruktorių / projektuotoją. Geriausiai Kaune. Bet tiktų ir kiti miestai.
10 x 9 mtr, geologiniai matavimai atlikti. Kauno raj.


Man irgi darė Mindaugas iš ten pat (nors aš pats kaunietis)... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 03 lapkričio 2018 - 07:05

Su Bfree bendravau, jie teigia, kad gruntas per silpnas namui is Arko M18 arba keraminiu 20cm.  2 aukstai. 120kv

Buvau uzklauses kitos imones. Geologija tiko, bet kaina man buvo didoka. 1000 projektas, 1000 konstrukciniai namo skaiciavimai.



Tvirtas gruntas giliai 6mtr.  Aplink 50-80mtr spinduliu stovi muriniai namai nuo tarybiniu laiku po 250-300kv juostiniais pamatais.

71cf28fae109eece42d9b8c26bb7776f334.JPG

Gal kas pasidalinsite savo mintimis ir kontaktais :) Taip pat kas daretes plokstuminius koks pas Jus grunto stiprumas.


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerobotas: 03 lapkričio 2018 - 20:14
QUOTE(nerobotas @ 2018 11 03, 21:11)
<p>Su Bfree bendravau, jie teigia, kad gruntas per silpnas namui is Arko M18 arba keraminiu 20cm.  2 aukstai. 120kv
Buvau uzklauses kitos imones. Geologija tiko, bet kaina man buvo didoka. 1000 projektas, 1000 konstrukciniai namo skaiciavimai.
Tvirtas gruntas giliai 6mtr.  Aplink 50-80mtr spinduliu stovi muriniai namai nuo tarybiniu laiku po 250-300kv juostiniais pamatais.

vartotojo įkelta nuotrauka
Gal kas pasidalinsite savo mintimis ir kontaktais smile.gif Taip pat kas daretes plokstuminius koks pas Jus grunto stiprumas.</p>

Kaip aš suprantu ten, kur kiti pamatai netinka, beveik visur (išskyrus durpynus, pelkynus) tinka plokštuminiai. Stiprumas matyt ten kas keliasdeśimt cm. matuojamas, tai nelengva būtų čia išvardinti viską. Mums projektavo bfree ir šiaip esu labai patenkintas.
Atsakyti

Leiskite paklausti, putplastis po plokstuminio pamato gelzbetoniu tik del silumos izoliacijos, ar dar yra priezasciu?

Atsakyti
QUOTE(nerobotas @ 2018 11 03, 20:11)
Su Bfree bendravau, jie teigia, kad gruntas per silpnas namui is Arko M18 arba keraminiu 20cm.  2 aukstai. 120kv
Buvau uzklauses kitos imones. Geologija tiko, bet kaina man buvo didoka. 1000 projektas, 1000 konstrukciniai namo skaiciavimai.
Tvirtas gruntas giliai 6mtr.  Aplink 50-80mtr spinduliu stovi muriniai namai nuo tarybiniu laiku po 250-300kv juostiniais pamatais.

tai jei juostiniai pamatai murinius sovietinius monstrus laiko, kodel plokstuminis su didesniu atramos plotu lengvesnio namo negaletu islaikyt ? gal ieskok kitu konstruktoriu.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2018 11 07, 23:25)
tai jei juostiniai pamatai murinius sovietinius monstrus laiko, kodel plokstuminis su didesniu atramos plotu lengvesnio namo negaletu islaikyt ? gal ieskok kitu konstruktoriu.



Mano patirtis su plokštuminiu pamatu panaši, pasiieškojau informacijos kokius armatūros skerspjuvius deda, tai dar storesnę armatūrą paėmiau atsargai, dar kolonas kampuose padariau surišimui su armavimo žiedu pirmo ir antro aukštų ir dėžutė jau stovi, jokių įtrūkimų nėra. Dažniausiai pas mus pripila labai daug perteklinio betono, svoris bendras namo labai padidėja dėl to. Padarydamas sustiprinimo briaunas pamate, o ne ištisinį 30cm betono sluoksnį sumažinau betono ~16 m3 t.y. ~40tonų . Mūrinės sienos mano tik išorinės, viso sunaudojau 2 pilnas fūras pilnavidurių plytų, jų svoris ~48 tonos. Laikytu tikriausiai pamatas taip pat jei ir nebūčiau mažines svorio, bet kartu ir pinigų susitaupo, kai svorius sumažini ax.gif

Papildyta:
QUOTE(sevas @ 2018 11 07, 23:12)
<p>Leiskite paklausti, putplastis po plokstuminio pamato gelzbetoniu tik del silumos izoliacijos, ar dar yra priezasciu?</p>


Gruntas po namu laikoma, kad yra tamprus, kažkiek juda. Tai polistirolas dėl minkštumo gali kažkiek sugerti grunto judėjimą, apkrova pasiskirsto tolygiau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TomasJonas: 07 lapkričio 2018 - 23:18
QUOTE(sevas @ 2018 11 07, 21:12)
<p>Leiskite paklausti, putplastis po plokstuminio pamato gelzbetoniu tik del silumos izoliacijos, ar dar yra priezasciu?</p>


putplastis po pamato (plokšte) dedamas dėl šilumos,bet tuo pačiu tampa silpniausiu pamato pagrindo sluoksniu, putplasčio (pagrindo) stipris gniuždant ir yra pamato (plokštės) apkrovimą ribojanti veiksnys.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 11 07, 22:29)
Mano patirtis su plokštuminiu pamatu panaši, pasiieškojau informacijos kokius armatūros skerspjuvius deda, tai dar storesnę armatūrą paėmiau atsargai, dar kolonas kampuose padariau surišimui su armavimo žiedu pirmo ir antro aukštų ir dėžutė jau stovi, jokių įtrūkimų nėra. Dažniausiai pas mus pripila labai daug perteklinio betono, svoris bendras namo labai padidėja dėl to. Padarydamas sustiprinimo briaunas pamate, o ne ištisinį 30cm betono sluoksnį sumažinau betono ~16 m3 t.y. ~40tonų . Mūrinės sienos mano tik išorinės, viso sunaudojau 2 pilnas fūras pilnavidurių plytų, jų svoris ~48 tonos. Laikytu tikriausiai pamatas taip pat jei ir nebūčiau mažines svorio, bet kartu ir pinigų susitaupo, kai svorius sumažini  ax.gif

Papildyta:
Gruntas po namu laikoma, kad yra tamprus, kažkiek juda. Tai polistirolas dėl minkštumo gali kažkiek sugerti grunto judėjimą, apkrova pasiskirsto tolygiau

sumažinai betono, bet pridėjai armatūros, gal nieko ir nesusitaupė?
kolonos plokščiam pamatui "nesveika" gaunasi koncentruoti poveikiai.
Atsakyti
QUOTE(zigiz @ 2018 11 09, 00:58)
sumažinai betono, bet pridėjai armatūros, gal nieko ir nesusitaupė?
kolonos plokščiam pamatui "nesveika" gaunasi koncentruoti poveikiai.


armatūra naudojau 12mm, žingsnis 20x20 cm , armatūra visur tik surišta, lankstyta, bet nevirinta. Kolona yra ant pastorintos dalies "gelžbetoninės pamato sijos", 30cm aukščio, ji sujungta su pirmo ir antro aukšto armavimo žiedais, Tai jei po ja iškastumėm žemes kolona laikytu pamatą ore, labiau dėl to ją ir dariau, viena 16mm armatūra atlaiko 500 tonų tempimą ! . Galbūt kartais architektai ir priprojektuoja kolonų su koncentruotom apkrovom, bet gyvenamuosiuose namuose manau tai išsprendžiama, galima paskaičiuoti juk tas apkrovas, kažką pakeisti jei viršys.
O dėl polistirolo, kad jis yra ribojantis veiksnys plokštuminiame pamate, tai dingsta baimės kai pabandai pasiskaičiuoti kiek iš tikro jis atlaiko. Pvz. XPS 300 atlaiko 30t/m2 , tai vidutiniam mūriniam namui (~300 tonų )užtektu 10m2 plokštuminio pamato smile.gif . Man vien po laukinėm sienom gavosi ~15m2

Atsakyti