Turiu klausimėlį žinovėm
Iš lapų išauginau kelių rūšių chimeras, bet pražydo vienspalvės. Skaičiau, kad nepasiseka gauti tokas, kaip motinos, bet gal dar yra vilties su antru žydėjimu, ar jau mesti į konteinerį?
Ir dar turiu keletą, kurios auga gražiai, bet jau 2 metai nerodo žiedų. Kaip su šitom ar irgi į konteinerį, nes vietos nėra salotas laikyti
Tai vienas, tai kitas "specialistas' bando padaryti sensaciją ir kokiam nors rusiškam žurnale parašyti, kad sukūrė veislę arba gavo kaip sportą chimerą, kuri dauginasi lapais (t.y. kartoja motininio augalo savybes). Ir tiek pat kartų atsiranda kas nors, kas pamėgina šitą sėkmę pakartoti ir gaunasi pššš. T.y. patikimai dar niekas iš lapo besidauginančios chimeros neišvedė ir manau, kad neišves. Bet eksperimentuoti ne nuodėmė, jeigu patinka - bandykit. Bet jeigu šitie eskperimentai tebuvo noras sutauptyti - meskit, nes nieko nebus, nei antram, nei penktam, nei kažkelintoj kartoj, nebent įvyks stebuklas ir vėl dėl mutacijos išaugs chimerinis sportas, tikimybė labai menka, jeigu gavosi vienspalvės. Jei labai norisi chimeros, geriau nusipirkti lapų tokios veislės iš kurios kas nors jau yra išauginęs chimerą ir laikyti visus vaikus iki žydėjimo. Taip gali pasisekti greičiau. Chimera toks jau padaras. Pati eksperimentavau, bandydama suprasti beprotišką jų kainą. Ir supratau, kad ta kaina normali. Nekalbu apie žydinčias chimeras, nes dar neturiu statistikos, bet padariau išvadą iš lapinės chimeros. Nukirtau galvą ir laikiau kelmelį. Davė 4 atžalas, iš kurių tik viena bus lapinė chimera. Kitos 3 sportai . Kai lapinė, iš karto matosi, kas iš jos bus. Tada supratau, kokio dydžio loterija yra apskritai pirkti nežydėjusią chimerą, kad ir padaugintą ne iš lapo. Na ir kartu, kodėl užauginta ir pražydinta chimera kainuoja tiek, kiek kainuoja . Jas tikrai sunku padauginti (užims daug laiko, daug vietos ir daug teks išmesti, procesas labai lėtas), jeigu daugini sąžiningai ir nori būti tikras, kad parduodi chimerą, o ne jos sportą. O tarkim iš DS-Sijajuščij Kolokolčik lapo gavau vieną chimerinį sportuką, savaiminuką. Daug kas yra gavęs chimerą iš EK fantazy veislių. Tai ne toks jau ir retas pasisekimas ir jeigu yra noras eksperimentuoti, manau, geriau eksperimentuoti ta linkme, nei bandyti pakartoti daugeliui jau patikimai nepavykusį procesą .
Apie salotas - kaip yra pasakęs ukrainiečių streptokarpų selekcijos guru - streptokarpas žydi tada, kai gauna pakankamai šviesos, sanpaulija - kai sukaupia pakankamai energijos. Jis ir teisus, ir nevisai, nes yra išimčių kalbant apie sanpaulijas. Streptokarpas tikrai žydi tik tada, kai gauna pakankamai šviesos, o sanpaulija - kai užauga . Bet jis pamiršo paminėti tai, kad sanpaulijos vaikai vos 1-2 cm. kartais žydi prie lapo. Kodėl - nežinau, bet jie tikrai neturi tos energijos (gal jos pakankamai turėjo sukaupęs mot. augalas?). Ir kartais nežydi, nors išaugusios milžiniškos. Ir šitam yra keli paaiškinimai - trūksta šviesos (padėda pastatymas tarkim iš stelažo ant gerai apšviestos palangės). Per didelis vazonėlis (augina šaknis žiedų sąskaita) ir užtankėjęs kelmas (eikvoja energiją, pats save užtamsina). Pertręšta azotu, o trūksta fosforo, per daug trąšus substratas (augina žalią masę ir nežydi). Kuris variantas jūsų atsirinkti galit tik pati. Šitų mesti kaip beviltiškų nereikia, reikia pašalinti priežastis ir žydės.
dėkoju už išsamų paaiškinimą. Eisiu papildyt konteinerį
O tas nežydėjusias dar pasiliksiu
Vėl miniatiūros ir pusiauminiatiūros
Sakyčiau 'sportas' - nerandu mėlyno fentezy Bet man patinka ir toks
Nagi idomiai su tuo Rob's Boondiggle pas mane iseina... Kiekvienas zydejimas vis kitoks... Rimmuse, pas jus irgi tas pats?
Va, maniskis... Pirmas, antras ir trecias zydejimai:
13620002_10205129536432759_1959443092377764454_n.jpg 62,98KB 0 Parsiųsta kartų
IMG_20151209_064611.jpg 108,3KB 0 Parsiųsta kartų
P1020835-1.JPG 148,66KB 0 Parsiųsta kartų
Taip, Rob's Boondoggle baltos ir spalvotos dalies santykis būna gana įvairus. Mano pastebėjimas: kuo vėsiau yra tuo metu, kai kraunami pumpurai, tuo daugiau baltos spalvos. Ši savybė būdinga daugeliui veislių, kurių žiedai yra baltai spalvoti, pvz. Морозная Вишня, Летние Сумерки, Angel's Innocence ir t.t.
Na, idomiai... Pas mane ant palangiu tikrai vesu (langai seni, neplastikiniai).... Морозная вишня gan tamsi... Gal cia daugiau nuo sviesos priklauso?
P1020797-1.JPG 151,39KB 0 Parsiųsta kartų
Priklauso nuo temperatūros. Bent taip atsakė pati Koršunova į klausimą, kodėl jos naujos veislės pas augintojus turi mažiau baltos spalvos negu jos pačios nuotraukose. Sakė, kad reakcija į šilumą. Ir paskui patys augintojai yra sakę, kad pas ką šilta - dominuoja mėlyna, pas ką vėsiau - kaip pas Koršunovą - dominuoja balta. O vienas augaliukas - gal tiesiog sutapimas ir tiek, gal pats egzempliorius tamsus. Va jeigu tas pats augalas vasaros karščių metu žydėtų balčiau negu pavasarį, kai per jį vėsus vėjas košia, tada jau būtų tikrai įdomu, nes prieštarautų tendencijai, kurią daug kas pastebėjo Tada būtų galima ieškoti pamąstymų į klausimą kodėl ir galvoti apie šviesos įtaką.
Keliam temą į viršų
Niekaip negaliu apsispręsti ar man ji patinka
Ir pačios ne ką prastesnės Jau nekalbant apie kaktusiukų grožį
Mano СК-Планета Земля pasirodė pirmas prielapiukas, nes tik dėl jų aš ją pirkau - žiedeliai tai nieko ypatingo
Beje, The Madam (Harris - selekcininko pavardė) ir Chantaspring