OVULIACIJOS STIMULIACIJA
1.STIMULIUOJANTYS FOLIKULŲ AUGIMĄ VAISTAI: Clostilbegyt, Gonal, Puregon jie gali būti skiriami vieni, t.y. tik clost., ar tik gonalis, bet gali būti ir kombinuoti, t.y. clost.+gonal (puregon).
2. SPROGDINANTYS (IŠŠAUKIANTYS OVULIACIJĄ) VAISTAI: Ovitrelle, Pregnyl - hormonas HCG - abu vaistai injekcijomis leidžiami į poodį.
3. PAPILDOMI VAISTAI: Estrofem - estrogenas - gleivinei auginti
Climara - estrogeninis pleistas - gleivinei auginti
Thrombo ASS - kraujui skystinti
Bromokriptinas - kas turi problemų su padidėjusiu prolaktinu
Duphaston, Crinone, Utrogest, Utrogestan - progesteronas
Cetrotide - skirima, kad nesprogtų nenubrendę folikulai
BŪTINA nuolatinė ginekologo, o geriausia vaisingumo specialisto priežiūra echoskopu!!!
Dažniausiai stimuliacija pradedama 2, 3 arba 5 c.d., o apžiūrai echoskopu paskiriama 9, 10, 11 ar 12 c.d., kad pažiūrėti, kas užaugo kiaušidėse ir koks gimdos gleivinės storis. Vidury ciklo gali tekti echoskopuotis 1 - 3 kartus. Kai užderi gražus derlius, paskiriami sprogdukai (nors pirmomis stimuliacijomis su clostilbegitu gali ir nepaskirti, galbūt folikulai patys gražiai ovuliuos), kurie suveikia maždaug po 36 val., ir prasideda OVULIACIJA. Jaučiasi kiaušidžių ir pilvo tempimas. Nors tai daugiau dėl sprogdukų. Ovuliacija gali įvykti ir šiek tiek vėliau, ypač jeigu folikulas ne vienas, tai jie gali sproginėti skirtingu laiku. Todėl svarbu, kad per anksti nebūtų paskirtas duphaston'as, nes jis slopina ovuliaciją.
Tinkamas ovuliuoti folikulas laikomas nuo 18 mm, o 26 mm jau gali būti peraugęs ir nebetinkamas. Per parą folikulas paauga vidutiniškai apie 2 mm.
________________________
Vaisingomis dienomis, žinoma, reikia sąžiningai atlikti ND, bet nepersistengti. Geriausia kasdien po 1 kartą.
Gleivinės storis prieš pat ovuliaciją geriausias apie 10 mm ir šiek tiek daugiau. Tačiau būna, kad pakanka ir 8 mm, yra atvejų, kad pastojo net su 6 mm gleivine. Svarbu, kad ji būtų trisluoksnė. Tom, kas turi problemų su gleivinės storiu, rekomenduojama greičiau pereiti prie leidžiamųjų stimuliuojančiųjų vaistų gonadotropinų (gonal, puregon), nes jie padeda auginti gleivinę, o ir folikulai būna geresnės kokybės. Clostilbegyt'as gleivinę labai plonina, nes yra antiestrogenas.
Kainų skirtumas didelis, bet geriau brangesnė ir kokybiškesnė stimuliacija, nei daug bevaisių...
_________________________
Po to prasideda laukimo periodas iki NT arba HCG rezultatų, arba atsibeldžiančių mmm...
Jeigu prasideda mmm, ciklo pradžioje 2 - 3 c.d. būtina pasitikrinti echoskopu dėl galimų cistų, ir tik tada pradėti sekančią stimuliaciją. Būna, kad užsilieka nesprogęs folikulas, tuomet reikia mėnesio pertraukos su KT arba duphaston'u, kad išsivalytų kiaušidės ir vėl grįžtumėte prie stimuliacijos. Bet tai paaiškins jūsų vaisinugmo specialistas.
Kiekvienai vaistai skiariami individualiai, ir dozės labai individualios, ir geriausiai paskiria tik nevaisingumo specialistai. Pačioms sau skirti vaistus GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA. Stimuliacijos metu skiriami vartoti hormoniniai preparatai, kurie atkuria natūralius moters ciklo procesus, jei jie nevyksta natūraliai.
Video kaip susileisti vaistukus:
Kaip susileisti GONAL : https://www.youtube....h?v=U0Xy8b1eGEk
Kaip susileisti OVITRELLE: https://www.youtube....h?v=aKxCIQNZLYw