Vokietijoje irgi senai tokia sistema, bet ji daugiau liecia rajonus, kur gyvena "igalios dirbancios varrgo peles".
Geresniuose rajonuose ziuri visai kitu dalyku. Irgi bet kam nenuomoja...Taigi viniems objektams vienaip, kitiems kitaip
Tame ir esme, kad kalbama pie nauju zmoniu atvaziavima ir gavima pasalpu, tai kas i tokias salygas vaziuos del pasalpu, net uz minimuma dirbti nebeapsimoka vaziuoti.Bet busto kainos tokios Lt dabar, kad pardavus nama, galima cia nama nusipirkti
O tai pries 20-15-10 m apsimokejo kraustytis del pasalpu? Jei kraustaisi ne kaip studentas, tai ta pradzia daug kainuoja. Be darbo sutarties gali kraustytis tik pas kazka ant sofos, as neisivaizduoju kaip kitaip.
Zmones siek tiek nesuvokia kiek kainuoja kitoje salyje pradeti gyventi. Turi daug santaupu tureti, bet velgi, be darbo sutarties tas santaupas gali susikist kur nesueina, vistiek savininkai tau busto nenuomos.
Ant pasalpu gyventi galima pradeti tik jau padirbus salyje, isivaziavus, susitvarkius, perpratus sistema, dargi vaikus susivezus, o tas isivaizdavimas, kad pyst atvariau kaip stoviu ir pasalpos, tai man juoka sukelia. Pasakos zmogaus, kuris is savo gimto miesto isvaziaves nebuvo.
Juk rasai netiesa... Nepyk.
As pradejau gyventi 3 salyse.
AUstralijoje ir UK pradejau su tukstanciu ar dviem piniginiu vienetu.
Nu atvaziuoji vienas, kam tau butas ar namas, pasiimi kambari, UK uzsisakai interneta telekompanijoje laidini, gauni adresa, tada atsidarai banko saskaita.
Viskas smulkiai aprasyta ka daryt. Yra zmoniu kur atvaziavo be nieko, bet jie turejo darbo vieta. As besdavau pirstu i miesta ir ten apsistodavau, tam siek tiek reikejo...
1996 metais tai internete dar buvo mazai info tokiomis pilkomis temomis, o jau po 10 metu tai pilna buvo temu,, ka daryti kur nuvykus.
As kalbu dabar. As nevardinsiu kiek man kainavo paskutinis kraustymasis.
Tokie kaip tu, su issilavinimu ir keliais tukstanciais piniginiu vienetu 1996 metais ir nevaziavo gyventi ant pasalpu. Jau vien angliskai kalbeti reikia, kad galetm tuos tavo forumus skaityti.
Mes kalbam apie pabegelius vs imigrantus. Pabegelis palydimas i busta, gauna maisto ir sveikatos prieziura. Imigrantas bent jau pradzioje turi arba iskart dirbti, arba gyventi pas kazka, kad ir kaip bevartytum jis turi PATS savimi pasirupinti, kol gaus tas magiskas begalines pasalpas.
Pusseserės dukra Norvegijoje gyvena, labai geroje vietoje. Tai kai nuomotojai išgirsdavo, kad iš Lietuvos, net kalbos nebuvo. Išsinuomojo tik kai pateikė pažymas apie darbą ligoninėje (abu gydytojai). Taip kad ir lietuvių nelabai kas nori, taip kaip mes Afrikos migrantų. Tikiu, kad dalis jų nori dirbti, bet kažin kokio dydžio ta dalis... Niekas nesipriešintų dabar taip smarkiai, jei nematytų švedų, anglų patirties su jais.
Zinok apskritai nuomos taisykles, normos pagal nutylejima priklauso nuo salies ir miesto netgi. As galiu lb daug papasakoti, bet esme, kad LT nuoma yra labai lengvai prieinama, jei tik turi susimoketi menesio nuoma. Reikalavimai nuomoninkams LT po mano visokios patirties atrodo juokingai mazi.
Kitur yra daug barjeru visokios plauko, jums LT gyvenantiems net i galva nesauna, kokius dalykus kitur reikia atitikti, padaryti, kiek darbo ideti, kad normalu busta issinuomoti.
Del to, kad nenuomoja lietuviams, tai dazniausiai tokie to nedaro ir kitiems imigrantams is "egzotiskai" skambanciu saliu. Arba pvz padeda rageli, jei kalbi angliskai, o ne vietine kalba, net nespejus kilmes issiaiskinti.
Nzn kada vaziavai, bet 1995 jau LT buvo internetas ir yahoo. Buvo newsserveriai, buvo IRC kanalai, buvo ivairios medziagos. Airija tada aisku buvo atsilikus ir info apie ja nebuvo, tai jau aisku.Tai 1995 metais lietuviai, kurie vaziavo pasalpu, jau turejo kompus, interneta, naudojosi IRC. Tipinis pasalpinio paveikslas, tikrai