Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Aš jau po miško,karšta darosi jau.
Neturiu literatūrinių gabumų,bet kaip gražu ryte miške,rūkas kyla.gervės klykia,lapiukas laksto po kelią.Atgal pervažiuojant į kitą mišką kiškį sutikau,kitame miške stirnaitė stovėjo ant kelio,o kai ėjau prie mašinos išbaidžiau briedį.Koks grožis. wub.gif Juk buvau vienut viena abejuose miškuose. mirksiukas.gif
Grybų yra,bet ne tiek kiek norėtųsi,kepsiu ruduokes pietūms,kitus grybus paiima viena pažystama visada, ax.gif Man svarbu grybauti,bet darinėti tai ne. unsure.gif
Atsakyti
Sveikos, ir aš šiandien grybuose buvau, dviese su dukters draugu neblogai pasirinkom, bet tik raudonikiai ir voveraitės sveiki, o baravykų tik galvutės pusėtinai geros, tai miške dar nupjauni tik galvutę, aha, kote kirmėliukai išlandžioję, palieki net nenupjautą augti toliau, galvutę perpjauni per pusę, išpjauni ir išmeti koto vietą, o tie pakraščiai sveiki yra, tai dedi į kibirą ax.gif Tai jau nuvirintų išėjo apie 2 l baravykų ir kokie 4-5 litrai visų kitų grybų mixo. smile.gif
Vakar ryte palaidojom giminaitį, o po pietų pavakarėje šešiese nuravėjom bulves, užtrukom daugiau nei 3 valandas.Tai kiek būtume ravėję, jei dviese būtume buvę unsure.gif O atrodė bulvių laukas visai švariai, tik vietom aukštos "palmės "išlindę,: usnys, arklarūgštės, balandos...Plotas nemažas virš 40 arų ax.gif
Turėjom gavę miško pasirinkti, kas likę po pjovimo, pavakarėm dirbom, beliko tik parsivežti.
Uogos jai nuskintos, išvirtos, padarytos sultys...Prasideda agurkų marinavimas, greit bus obuoliai.Taip ir bėga mano vasara, nepastebimai greitai, 2 savaitės jau po atostogų, greit ruduo, o pailsėt nebuvo kada.
O feisbukas man priminė, kad pernai tokią dieną aš stovėjau ant Dunojaus kranto Budapešte.Taip širdį suspaudė....
Atsakyti
Bangele,pritrenkei tiek bulvių. bigsmile.gif 4u.gif Tikrai yra ką ravėti.
Turime gal 20 kelmų bulvių,kad džiaugiamės savas valgydami.Tiek tų ir valgytojų mes dviese,daugiau gal aš,mb makaronai geriau.Vaikai beveik nevalgo bulvių,tai man tų kelmelių sočiai.
Rytoj bandysiu važiuoti aviečių miškan,nes praneša visą savaitę lietingą,rytoj dar tokia nebaisi labai diena. ax.gif Nes mažasis su marčia gydosi tik mano avietėmis,o serga........skaitosi žaliavalgiai,tfu............kaip aš prieš. mirksiukas.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Iš tiesų, Bangele, bulvių kokia plantacija doh.gif doh.gif doh.gif bet aišku, gerai savas bulves visus metus turėti ax.gif Mama irgi gal 20 kelmų pasisodino, tai tik paragvimui šviežių bulvių, paskui jau parduotuvinės arba iš turgaus. Dabar Mama vis pergyvena, kad pomidorai neprinoks iki "užsieniečių" grįžimo. Nors šeštadienį jau kelis mažiukus pirmus nuskynė, tai gal ir kiti prinoks iki savaitgalio mastau.gif

Ingrida, aš irgi nesuprantu tų visų žaliavalgių, vegetarų, veganų ir pan.... man čia atrodo išmislas, bet jei jiems gerai, gerai jaučiasi, tai jų pasirinkimas. O dėl ligų tai visi serga, ar viską valgo, ar pasirinktinai... tai čia gal ne nuo maitinimosi tos peršalimo ligos. Bent jau vitaminą C papildomai gertų, vis organizmą pastiprintų, ypač rudenį/žiemą.
Atsakyti
Mano dukra, ta užsienietė, vegetarė jau 13 metų.Dar viena laimė kad valgo visus pieno produktus, kiaušinius ir žuvį.Žuvį tai gerą perka, šviežią, ne kokią šaldytą pangasiją.Bet, kad sveikata butų gera, tai nepasakyčiau.Jai mažakraujystė, geria geležies preparatus.Bet niekaip nesutinka, kad mėsos gabaliukas būtų geriau, nei geležies tabletė.Matyt jau jos galvoj užsiprogramavę, kad mėsa blogai, geriau numirs, nei gabaliuką suvalgys unsure.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Neradau vakar aviečių miško,liūdna. unsure.gif
Atsakyti
Labas rytas,

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1400 – Lenkijos karaliaus ir Lietuvos aukščiausiojo kunigaikščio Jogailos privilegija atnaujino Krokuvos universitetą (iki XVI a.) – svarbiausią mokymo įstaigą ir Lietuvos Didžiąjai Kunigaikštystei.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1868 – Vajomingas tampa Jungtinių Valstijų teritorija.
1897 – Rašytojas Džekas Londonas išplaukia į Klondaiką ieškoti aukso, kur jis parašys pirmuosius sėkmingus apsakymus.
1907 – Korėja tampa Japonijos protektoratu.
1909 – Louis Blériot pirmą kartą perskrendą La Manšą aparatu, sunkesniu už orą.
1925 – įsteigta TASS (Telegrafnoje agenstvo sovietskogo sojuza).
1943 – Italijos karalius Viktoras Emanuelis III atleido iš posto Benito Mussolini ir į jo vietą paskyrė maršalą Pietro Badoglio.
1984 – Saliut 7 kosmonautė Svetlana Savickaja tampa pirmąja moterimi, išėjusia į atvirą kosmosą.

vartotojo įkelta nuotrauka


Šiemet viskas vėluoja, gal dar ir avietės neskuba. Mėlynės mano "plotuose" būdavo kartu su braškėm, o šiemet dar tik dabar mėlynuoja, jau galvojau, kad nebus, bet dabar jau visai normaliai pasirodė biggrin.gif Ir voveraitės dar tik dabar jau paūgėjo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bangelee @ 2017 07 24, 13:28)
Mano dukra, ta užsienietė,  vegetarė jau 13 metų.Dar viena laimė kad valgo visus pieno produktus, kiaušinius ir žuvį.Žuvį tai gerą perka, šviežią, ne kokią šaldytą pangasiją.Bet, kad sveikata butų gera, tai nepasakyčiau.Jai mažakraujystė, geria geležies preparatus.Bet niekaip nesutinka, kad mėsos gabaliukas būtų geriau, nei geležies tabletė.Matyt jau jos galvoj užsiprogramavę, kad mėsa blogai, geriau numirs, nei gabaliuką suvalgys unsure.gif

Sako, kad vitaminą B12 galima gauti tik iš mėsos, kitaip niekaip, nebent papildomai gerti. O viena iš mažakraujystės priežasčių - šio vitamimo trūkumas. Nors kaip sakai valgo ir žuvį, ir pieno produktus, ir kiaušinius, bet matyt mažokai gaunasi. Manau jei jau gamta motulė taip sutvarkė, kad žmogus turi valgyti ir mėsą, tai nėra ko prieš gamtą eiti.

Ingrida, labai skanūs tavo pusryčiai wub.gif ačiū 4u.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Katalikų šalys – Šv. Onos diena;
Kuba – Liaudies sukilimo diena.


Įvykiai

Šią dieną Lietuvoje

1251 – popiežius Inocentas IV paragino Rygos, Dorpato ir Ozilijos vyskupus kartu su Teutonų ordinu Mindaugui padėti krikštyti pagonis;
1400 – įkuriamas Krokuvos universitetas (dabar Jogailos universitetas);
1492 – Aleksandro paskelbimo Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu iškilmės Vilniuje;
1769 – Šiaulių ekonomijos valstiečių sukilimas: pasirodė pirmieji baudėjų būriai sukilimui malšinti;
1919:
nustatyta antroji demarkacijos linija tarp Lietuvos ir Lenkijos;
ties Kuršėnais pastebėti pirmieji bermontininkų daliniai.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1847 – Liberija tapo pirmąja nepriklausoma Afrikos valstybe;
1858 – Lionelis Rotšildas (Lionel Rothschild) tapo pirmuoju žydų tautybės britų Bendruomenių rūmų nariu;
1882 – Vokietijos miesto Bairoito teatre įvyko Richardo Vagnerio operos „Parsifalis“ premjera;
1887 – Liudvikas Zamenhofas rusų kalba išleidžia pirmąją Esperanto kalbos knygą.
1908 – JAV įsteigta Vyriausiojo tyrėjo tarnyba. 1935 metais tarnyba pervadinta į Federalinį tyrimų biurą;
1953 – Fidelio Kastro vadovaujami sukilėliai šturmavo Monkados kareivines prie Santjago de Kuba;
1953 – Korėjoje pasirašyta Paliaubų sutartis;
1965 – Maldyvų salos gavo nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti