Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Labas rytas,

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1864 – Rusijos caras Aleksandras II išleido įsaką dėl Lenkijos Karalystės valstiečių reformos. Pagal jį valstiečiai tapo savo valdomos žemės savininkais. Įsakas galiojo ir Lietuvos Užnemunės dalyje;
1990 – įkurtas komercinis bankas AB „Vilniaus bankas“;
1995 – baigėsi pirmasis oficialus prezidento Algirdo Brazausko vizitas Izraelyje.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1067 – pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Minskas;
1801 – prasidėjo karas tarp Ispanijos ir Portugalijos;
1836 – Teksaso respublika paskelbė savo nepriklausomybę nuo Meksikos;
1949 – kapitonas Džeimsas Galageris (James Gallagher) pirmą kartą lėktuvu nenutūpdamas apskriejo aplink pasaulį;
1951 – įvyko pirmosios visų NBA žvaigždžių rungtynės;
1956 – Prancūzija pripažino Maroko nepriklausomybę;
1998 – Titanikas (1998 filmas) tapo pirmuoju kino filmu, uždirbusiu 1 mlrd. JAV dolerių.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
VDG, esu visai patenkinta savo parašytu diktantu.Yra kelios skyrybos klaidos, iš naujos eilutės rašiau ne ten, kur reikėjo, viena žiopla nedasiklausymo klaida (reikėjo rašyti it dūžtanti snaigė, o aš parašiau lyg dūžtanti snaigė biggrin.gif ), bet mano išsitaisytas diktantas tikrai neraudonuoja, tie kabliukai, skliaustai ar ženklas, kad iš naujos eilutės reikėjo rašyt, nekrenta į akis ax.gif Šį pavasarį bus 40 metų kaip baigiau vidurinę mokyklą, ir daugiau rašymo žinių man neteko naudot, tad, manau, visai gerai aš tą rašybą atsimenu ax.gif Tiesa, neieškojau internete, kur paaiškinta, kodėl taip reikėjo rašyt, gal buvo galimi keli skyrybos varijantai.Ai, man užtenka, nors savo diktantą rodžiau visiems , kas tik domėjosi. biggrin.gif Nebuvo gėda parodyt ir lietuvių kalbos mokytojoms dar neišsitaisytąax.gif
O aš gavau dovaną- su savo autografu vengrų kalba išleistą knygą vaikams apie pelytę Zitą, man atsiuntė nemokamai Vytautas V Landsbergis wub.gif Paprašiau per feisbuką, siūliau susimokėti.Turėsiu neįkainuojamą dovaną savo anūkams vengriukams yahoo.gif Tik ten daug skaitymo, gal kokiems dešimtmečiams ji yra skirta, bet pradžioj gal tėtė jiems perskaitys, ar darželio auklėtoja g.gif Nieko aš nesuprantu, kas ten parašyta, bet knyga sujungs dvi tautas.Mačiau ten parašyta Vilnius, Gediminas, Kęstutis ir tt
Atsakyti
Pasikultūrinom šį vakarą, su B buvom spektaklyje ar koncerte, kaip čia geriau pavadinus Paryžiaus katedra.Laaabai patiko.Tai buvo dukros iš Budapešto kalėdinė dovana.Ir visi aplink mus sėdėję sakė, kad tik dabar išnaudojo kalėdinę dovaną.Vadinasi, ne mums vieniems Kalėdų dovanos buvo bilietai smile.gif
Atsakyti
Kaip faina Bangele.MB kalėdinė dovana,tik liepos mėnesį bus ,koncertas Trakuose.Va čia tai kiek laukti tenka. blink.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Patinka man tokios dovanos kažkur nueiti wub.gif nesvarbu, kad laukti ilgai reikia, labiau išlaukta, o dar kai svajotas pamatyti renginys tai visai šaunu.

Ingrida, o tu šį kartą eisi ar gal Vilniuje palauksi kol pasibaigs koncertas?
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Tarptautinė rašytojų diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1892 – Rusijos valdžia uždraudė slaptųjų lietuviškų ir lenkiškų mokyklų veiklą;
1918 – Bresto sutartimi Lietuva atiteko Vokietijai;
1929 – Ventės rage įkurta Ornitologijos stotis;
1991 – atšventinta Šv. Kazimiero bažnyčia Vilniuje;
1998 – likviduotas Lietuvos ūkinis teismas.
2000 – Prezidentas Valdas Adamkus Vatikane dalyvavo Šventųjų metų iškilmėse.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1791 – JAV Kongresas priėmė pirmąjį mokesčių įstatymą, kuriuo apmokestino alkoholinius gėrimus;
1845 – Florida tapo 27-ąja JAV valstija;
1857 – Jungtinė Karalystė ir Prancūzija paskelbė karą Kinijai, tuo pradėdamos Antrąjį opijaus karą.
1861 – Rusijoje pasirašyti baudžiavos panaikinimo įstatymai;
1875 – Kanados ledo ritulio gimimo diena;
1878 – Pasirašyta San Stefano taika, pagal kurią Bulgarija gavo autonomiją.
1915 – Vokietijos kariuomenė pirmą kartą panaudojo liepsnosvaidį;
1918 – Brest-Litovsko taika: Rusija, Vokietija, Austrija-Vengrija, Bulgarija ir Turkija pasirašė sutartį, kuria Rusija atsisakė savo teisių į Lenkiją, Lietuvą ir Kuršą. Vokietijai atiteko Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir dalis Baltarusijos teritorijos. Rusijos kariuomenė turėjo pasitraukti iš Ukrainos ir Suomijos;
1921 – Kanados fiziologas Frederikas Grantas Bantingas su savo kolegomis išrado insuliną;
1978 – iš kapo Šveicarijoje pagrobti Čarlio Čaplino palaikai;
1991 – Latvijos ir Estijos rinkėjai referendumuose balsavo už nepriklausomybę nuo Tarybų Sąjungos.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(mamaEgle @ 2017 03 03, 09:37)

Ingrida, o tu šį kartą eisi ar gal Vilniuje palauksi kol pasibaigs koncertas?

Net nežinau dar.Sunkusis rokas,ar mažiui atiduoti ar pačiai eiti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2017 03 03, 19:08)
Net nežinau dar.Sunkusis rokas,ar mažiui atiduoti ar pačiai eiti? ax.gif

Gal mažiui? O mums būtų proga pasimatyti ax.gif topsecret.gif beje, kada tas koncertas?
Atsakyti
QUOTE(mamaEgle @ 2017 03 03, 21:29)
Gal mažiui? O mums būtų proga pasimatyti  ax.gif topsecret.gif beje, kada tas koncertas?

Toli dar Eglute,liepą.Dagyventi dar reikia. mirksiukas.gif Gal ankščiau dar teks atvažiuoti?Aš vis mb kalbinu,tikjisvis nepasirašo. ax.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 04 kovo 2017 - 07:30
QUOTE(IngridaB @ 2017 03 03, 21:43)
Toli dar Eglute,liepą.Dagyventi dar reikia. mirksiukas.gif Gal ankščiau dar teks atvažiuoti?Aš vis mb kalbinu,tikjisvis nepasirašo. ax.gif

Ankščiau irgi tinka thumbup.gif

Neeinu šiandien į Kaziuką schmoll.gif pirkti nieko nenoriu, o stumdytis toje masėje nesinori schmoll.gif šiandien vienintelė diena be lietaus, tai bus grūstis didžiausiai, paskui nieko nematai, tik toje masėje plauki ir tiek topsecret.gif
Atsakyti