Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

QUOTE(tavi @ 2017 02 24, 07:47)
Ačiū smile.gif
Papildyta:
Jo buvo seniau daug bendravimo, dalis persikėlė į facebook'ą, bet ir ten dabar ne visą laik.

Teb formatas kažkoks ne toks ax.gif čia labiau įprastas, nors ta naujoji versija man visai ne prie širdies schmoll.gif, bet nieko nepadarysi, kas gi mažų žmogeliukų, paprastų eilinių vartotojų nuomonės klausia arba atsižvelgia į jų pastabas.... irnesakyk.gif kaip sugalvojo - taip padarė irnesakyk.gif
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Katalikų šalys – Šv. Motiejus;
Vieversio diena;
Estija – Nepriklausomybės diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1701 – Lenkijos karalius Augustas II Biržų pilyje susitiko su Rusijos caru Petru I;
1768 – Abiejų Tautų Respublika su Rusija sudarė Varšuvos sutartį;
1917 – Petrograde, Rusijoje, įvyko slaptas lietuvių politinių partijų suvažiavimas, pavadintas Mažuoju Seimu;
1943 – Oriolo srityje, Rusijoje, pirmosiose 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos kautynėse su hitlerininkais, lietuviai patyrė nesėkmę;
1990 – Įvyko pirmasis laisvų demokratiškų rinkimų į LTSR Aukščiausiąją Tarybą turas.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1389 – per Falkiopingo mūšį danai sumušė Švedijos karaliaus Alberto pajėgas bei į nelaisvę paėmė patį karalių. Taip Danijos karalienė Margarita tapo faktiška abiejų valstybių – Švedijos ir Danijos – valdove;
1446 – surengta pirmoji loterija;
1510 – gindamas Popiežiaus valstybės sienas, popiežius Julijus II pakvietė į tarnybą 6000 nevedusių, karo meną išmanančių Šveicarijos vyrų;
1525 – Pavijos mūšis tarp Prancūzijos ir Ispanijos tapo vienu pirmųjų mūšių, kurių metu buvo panaudotos muškietos;
1582 – Popiežiaus Grigaliaus III nurodymu pradėtas naudoti Grigaliaus kalendorius;
1821 – Meksika tapo nepriklausoma nuo Ispanijos;
1868 – 17-asis JAV prezidentas Endriu Džonsonas tapo pirmuoju prezidentu, prieš kurį Atstovų Rūmai pradėjo apkaltos procesą;
1918 – Estija paskelbia nepriklausomybę nuo Rusijos;
1920 – Vokietijoje įkuriama Nacių partija;
1942 – Pradeta transliuoti radijo stotis „Amerikos balsas“;
1946 – Juanas Peronas išrenkamas Argentinos prezidentu.
1989 – Ajatola Chomeinis paskyrė 3 milijonų dolerių premiją už „Šėtoniškųjų eilių“ autoriaus Salman Rushdie mirtį.


Šv. Motiejus, Vieversio diena
Minima: 2017.02.24

Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu. Senoliai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.

Su šia diena susiję keletas prietarų. Merginoms šią dieną buvo draudžiama šukuotis plaukus, neva vištos vasarą iškapstys daržus. Buvo nepatariama šią dieną sijoti miltų – bijota, kad pasėlius užpuls amaras. Iki šios dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Merginos buvo gėdijamos: „skubėkit verpt, nespėsit – atlėks vieversys, susisuks iš vilnų sau lizdelį“.

Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys.

Atėjus krikščionybei su šia švente sutapatinta šv. Motiejaus diena. Rašoma, kad šv. Motiejus buvo apaštalas, paskirtas į Judo Iskarijoto vietą. Į Dvylikos apaštalų misiją jis pašauktas įsitraukti gerokai vėliau, po Jėzaus nukryžiavimo. Rašoma, kad šv. Motiejus krikštijo pagonis, turėjo sugebėjimų gydyti žmones. Įsiutę žmonės jį užmušę dėl jo pamokslų. Taip Motiejus paaukojo savo gyvybę.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
O diktantą aš vis tiek rašiau ax.gif Tik sau dėl malonumo.Tekstas patiko, klaidų, aišku, bus, bet ...Juk šiemet jau bus 40 metų, kaip baigiau vidurinę mokyklą, daugiau man lietuvių kalbos nebeteko mokytis, gyvenime rašybos taisyklių pritaikyti irgi neteko.Tad į tai atsižvelgiant manau, kad visai gerai būsiu parašius.Kabliukų gal ir bus per daug, bet sakiniai ganėtinai sudėtingi buvo, po 3 eilutes biggrin.gif
Ir kur tam parskridusiam vieversėliui šiandien nutūpti reiktų? Paskęstų sniege-pas mus per sprindį sniego naktį prisnigo unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bangelee: 24 vasario 2017 - 13:11
QUOTE(bangelee @ 2017 02 24, 14:10)
O diktantą aš vis tiek  rašiau ax.gif Tik sau dėl malonumo.Tekstas patiko, klaidų, aišku, bus, bet ...Juk šiemet jau bus 40 metų, kaip baigiau vidurinę mokyklą, daugiau man  lietuvių kalbos nebeteko mokytis, gyvenime rašybos  taisyklių  pritaikyti irgi neteko.Tad  į tai atsižvelgiant manau, kad visai gerai būsiu parašius.Kabliukų gal ir bus per daug, bet sakiniai ganėtinai sudėtingi buvo, po 3 eilutes biggrin.gif
Ir kur tam parskridusiam vieversėliui šiandien nutūpti reiktų? Paskęstų sniege-pas mus per sprindį sniego naktį prisnigo unsure.gif

Diktantą išklausiau megzdama smile.gif Vieversėlis gali Suvalkijoj tūpt,anei sniego anei šalčio biggrin.gif
Gyvenu po truputį,tikiuosi šviežių bulvių dar sulaukti biggrin.gif Parsivežiau nevaikščiojančią mamą,tai dabar namuose dvi klipatos.Sunku slaugyti,kai jau pačiai tos slaugos reikėtų. biggrin.gif Viskas bus gerai ,juk po žiemos pavasaris,mano mylimiausias
Atsakyti

šaunuolė, bangelė - o aš net neklausiau koks tekstas buvo, apskritai radijo nežinau kada bejungiau, tv irgi labai retas atvejas, daugiau dėl fono ar žinių paklausyt ..

sniego ir pas mus per naktį pasnigo, vaikai kieme nuo kalniuko dar vis čiuožinėja, bet ir saulė šviesčia, eisiu prasivaikščiot, gal nuotaika pasitaisys ... 

Siena, o kas mamukui nutiko, kad nebevaikšto ? su maniške irgi bėdos prasideda :( 

Atsakyti
QUOTE(L@imužė @ 2017 02 24, 15:23)
<p>Siena, o kas mamukui nutiko, kad nebevaikšto ? su maniške irgi bėdos prasideda verysad.gif </p>

Lūžo šlaunikaulis,išoperavo,bet vaikščiot nebe.Amžius jau gražus.
Atsakyti
Kiek jau sukako ?
Atsakyti
Gėda-pelėda,per savo vainikus negirdėjau diktanto.Už tai mano mamaitė rašė.Sakė labai daug tarmiškų žodžių? mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 24 vasario 2017 - 18:39

Ingrida, kokius dar vainikus ? Kuo tu ten dabar užsiimi ?

O mamaitė tavo tai pakalus - šaunuolė ;)

Atsakyti
QUOTE(L@imužė @ 2017 02 22, 17:37)
Aurute, gal mudvi kada varom pas Mamulę kavos su šakočiu pagert ?????

Varom, L@imuže. Tik gal kurį šeštadienį. Nes iš darbo grįžtu vos gyva karsta.gif . pasiilgau jūsų.

MamaEgle, nepasakyčiau, kad dirbu daugiau nei anksčiau ax.gif , bet jau apsukos ne tos sad.gif . Darbe ruošiamės išorės auditui. Moteriškės kitos jau psichuoja, bet aš nelebai. Auditai atvažiuoja ir išvažiuoja. Gyva vis vien liksiu. Ne dėl jų dirbu book.gif .

MS jau porą savaičių nedarbingas doctor.gif . Trečiadinį guls ligoninėn vartotojo įkelta nuotrauka . Vaikystės ligos senatvėn sugrįžo.

Vieversėlis pas mane irgi šiandien neatskrido. Nežinau, per šalta, ar per šlapią jam...

Diktanto irgi nerašiau. Blogas laikas. Net teksto negirdėjau.
Atsakyti
QUOTE(L@imužė @ 2017 02 24, 18:40)
<p>Ingrida, kokius dar vainikus ? Kuo tu ten dabar užsiimi ?</p><p>O mamaitė tavo tai pakalus - šaunuolė ;)</p>

Laimuže,aš jau treti metai pinu vainikus vienai laiduotuvių parduotuvei.Tai čia mano stichija,vos ne kas savaitę miške. mirksiukas.gif :mirksiukas:Galiu jau kalėdinius pilnai nupinti vainikus. mirksiukas.gif
Pernai per motinos dieną,šiemet per vėlynes turgelyje jau mokėjau paruošti savo puokštes.Viename šiltnamyje jau dygsta tulpės,antras bandymas gyvenime(vieną kartą bandžiau sodyboje šiltnamye,nepasiteisino).Kai neturi kažko naujovis bandai . ax.gif Anūkų nėra,tai tenka kažkuo užsiimti. ax.gif
Atsakyti
Siena, sveikatos jums abiem su mama.Laikykitės, ateis pavasaris, daugiau saulės bus, atsigausit mirksiukas.gif O dukrytė tau dar nesiruošia pirmos anūkės padovanot?Kiek gali būt senelio žmona? biggrin.gif
Atsakyti